Sign in to follow this  
klapacbenkovcanac

Re: ORGANIZUJMO SE I UJEDINIMO JEDNOM ZASVAGDA

Recommended Posts

Sto se Duborvnika tice… to jeste srpski grad, i veliki broj Srba je ziveo u njemu, do II sv. rata

:D Šta li je onda s Osijekom, u kojem Srba i danas ima više nego ih je u Dubrovniku ikada bilo? Ili Zagreb, Rijeka? Te priče o "Srbima katolicima" su prejaka mantra SANU izgleda da bi bilo vrime počet govorit o Iliriskom pokretu. Možda bi razumija razliku između politički ideja kroz historiju i moderni etnički zbivanja.

Kako bi ti reka, taman da je taj pokret preživija i da se Dubročani listom izjašnjavadu ka Srbi, opet to ne čini Dubrovnik "srpskin gradon". Razumiš? Historija samog Dubrovnika, tjest Dubrovačke Republike je prekompleksna za moderne Srbende i Hrvatine.

U vezi Merčepa, i njegove uloge u zbivanjima u proliće i lito 1991. u Vukovaru, samo bi kaza da dok god je Šeks u vrhu HDZ, Merčepa će se eventualno spominjat, ka šta ga se i sramežljivo spominje, za Pakračku Poljanu 1993. Svaka druga akcija protiv njega bila bi ozbiljan udarac u glavu. Zna se kome.

Vidi majkane... specifican je to problem... ne slazem se ja sa time sto je uradjeno! Da sam ja bio na mestu nekoga ko je o tome odlucivao, napravio bih VOJNI SUD, i sudio bi tim ljudima za koje se osnovano sumnjalo da su okrvavili ruke u ratu! Vojni sud je nesto sasvim drugo... a ovo sto je napravljeno ispada da je hir, i osveta par pojedinaca s koijma je svima nama bacena ljaga na ime i naciju... jer u Hrvatskoj, i na Zapadu kada pomenes Vukovar,njima je puna usta Ovcare... ispada kao da zrtava Srba u VU nije ni bilo, da se nisu rusile kuce i lokali Srba, da je sve bilo krasno i sjajno dok nije dosla JNA i Arkan (namerno odvajam ova 2 pojma jer to nije isto.. Arkan nije bio u sastavu JNA, niti je bio skolovani oficir)... pri cemu se zaboravlja i na teror koji su radili Mercep i njegovi ljudi!!!

UVek to kazem, Ovcara, je posledica, a ne uzrok!!!

Vidi jos nesto... bilo je vojnik SVK koji su se tokom Oluje predavali HVO, i muslijama... a nisu preziveli vec su streljani, zasto tu postoji selektivnost prvo sudova u Hrvatskoj pa onda i u Hagu!?!?

e to te ja pitam.. kažeš Ovčara je posledica

da se nisu rusile kuce i lokali Srba, da je sve bilo krasno i sjajno

[

e zaboravio sam...ako si bio u Krajini u ratu...pa reci iskreno..koliko je ostalo hrvatskih sela čitavih i crkava.... jesu nam hrvati rušili ali smo i mi njima porušili skoro svako selo ...i nakon 8 mjeseca 1995 se ploča okrenula ...moja kuča je sada obnovljena i vratio sam se u nju..neradim nigdje ali imam zemlju koju obrađujem..i imam traktor novi koji sam dobio i priključne strojeve ...provjeri slobodno u okolici Sunje dali mi srbi dobijemo išta ili ništa..dali nam se kuče obnavljaju ...nas nekoliko udružilo se u zadrugu i za sada nam ide dobro....samo treba biti čovjek i reći istini i biti iskren sa samim sobom...

Ratko, sorry, moguce verovatno je moja pogrekska, pisao sam na brzinu, a nisam mogao svega da se setim... ali sustina je ta da je nekolicina beba u B. Luci umrla!

Grabin.. ne znam tacan broj Srba u Osijeku pre II sv. rata, ali znam da je i tamo bilo etnicko ciscenje za vreme NDH... st ima da tamo nije bilo cetnika, i sl. fora na koje se hrv. javnost uvek vadi!

na popisu iz 1991. u Osijeku je bilo oko trecina Srba, sto svakako nije mali broj, ali ne dovoljno za neku vecinu u SO Osijek!

Cekaj Grabin, jel ti ne mislis da pokrstavanje Srba u prethodnih 200g nije bilo, u katolike? Ili islamizacija Srba u BiH, CG, Kosovu, Raskoj, Vardarskoj makedoniji za vreme turaka?!

Ja znam Da Dubrvonik nije imao nikakve veze sa Zagrebom i Hrvatima, do NDH.. kada su ga silom ugurali tamo... Evo okacicu sliku, jednu, kada je pronadjem, slika je sa VHS kasete, crtani filmovi gde kaze da je kaseta prevedena za jezik koji se govori u: SRBIJI, CRNOJ GORI, MAKEDONIJI, BiH, RSK, I DUBOVACKOJ OKOLINI?!?!?! Priznaces malo cudno... mene je na kraju i nasmejalo.

To sto pricas za Mercepa, i Seksa... to govori o jednom velikom lancu povezanosti i umesanosti do guse u kriminal, razbijanje drzave, rat, bedu, lopovluk i sl. Pazi, mogi Hrvati zaklapaju oci pred pomenom Mercepa, Seksa, i vrha HDZ... jer se na HTV samo prica o nekim drugims stvarima, i nemaju prosto ni nacina da cuju nesto o tome!? Evo, sta mislis, da li je moguce da HTV, ili tv Nova prikaze neku emisiju o Mercepu, i njegovim rabotama u VU? Prvo mislim da nema sanse, a drugo, to bi pokrenulo jednu citavu lavinu pitanja, na koje HDZ ne bi imao odgovora, a i tekovine "domovinskog" rata bi bile ozbiljno uzdrmane!!! I trece, taj ko bi se to usudio, sutra bi bio poglasen drzavnim neprijateljem, i odveden u zatvor, ili ludnicu!?!? A vazno je predstaviti drzavu Hrvatsku demokratskom!?! Kakva je to demokratija moj Grabine, kada ti o ovakim stvarima moras da cutis?!?!

Samarica.. jesi ti corav, ili ne citas latinicu, pa ne kontas sta sam ja napisao... napisao sam da se ogradjujem od toga sto je uradilo 20 teritorijalaca na Ovcari, jer se i onda znalo, a i sada sta to nosi sa sobom... to su uradili polupismeni ljudi, koji su ogranicenog shvatanja, jer nisu ni mogli da prepoznaju sta ce biti kada to naprave... razumem, da im je neko u ratu stradao, ali to je bila pogresna naplata dugova... samo se o tome radi!!!

Pazi majkane 1 stvar... Seselja je trebalo oterati iz RSK, kao i Arkana! Oni su bili zlo za RSK, i za nas... mada obican narod nije mogao mnogo, jer se bio slab, neorganizovan i nepovezan! SM je drzao sve konce, i one je preko Seselja i Arkana radio svoj posao dobijen od SAD... Hrvati su se samo uklopili u taj nacin koji je odgvarao SAD... ispada da smo mi Kurdi postali,a Hrvati Turci, pa da su nas skembali po tom osnovu! Zar ne? Jos nesto... ko je nama u RSK bio predsednik? Hazdic i Martic... no comment!

Ja sam i ranije znao, a Nestor je sa svojim pisanjem samo potvrdio kako su oni birani, i sta se desavalo u politickom zivotu RSK!!!

Koliko ja znam Kapetanu Draganu je zabranjen ulazak u RSK, i to je licno naredba SM bila!!!! Eto to ti je dovoljan podatak koga je SM sprecio da ide u Krajinu, ko je bio dobar i vazan...

Ispada da se sve desavalo 1995. a nije... da smo se mi mnogo godina ranije ujedinili 1941. ili cak i 1990. nije bilo mozda kasno.. mozda bi mogli se sacuvati, ovako smo verovali i zaigrali na frulu copavoga, a posle i dostojanstvenog, i sve ode u PM!!!?!?!? Najgore je sto ni sada nismo izvuki pouke!

Rusenje kuca ti je takodje uzrok, i posledica... mada ja to ne podrzavam.. to je ludost i glupost... samo retardiran mozak moze doneti odluku da kada se borbe zavrse, da ti nekom rusis i palis kucu, most...

Zasto ti nisi u potpunosti objektivan?

Zato što sam čovjek, a ne Bog.

To govoris u svoje ime, a ne u moje, jer ja za sebe tvrdim da sa relan, i objektvan, ta realnost ponekad ide i do surovosti!

Ma bravo, svaka ti čast.

Vidiš, ti to lakonski uspijevaš, a ja se konstantno propitkujem, samokritiziram i korigiram.

Što ćeš, blesav neki tip. :D

Ti se od Tudjmana, HDZ, Oluje, nisi ogradio!

A ti si malo "zelen" na ovom forumu, a ja samo nemam snage konstantno se legitimirati svakom novom članu.

Za Mercepa si samo rekao da je bio “okidac”, i to je sve… naravno, jer je on bio daleko od tvoje kuce, i nije tvoju porodicu, kucu, komsije ugrozavao… Da jeste, drugacije bi imao misljenje! Jos nesto.. Svaki grad u HR koji je imao puno Srba je imao svoga “mercepa”, odnosno coveka iz HDZ, zaduzenog za sirenje straha, terora, i progona jednog dela gradjanstva – Srba!!! Bepo, to govori o necemu.. nije Mercep bio sam u toj prljavoj i krvavoj raboti, imao je svoje ljude iznad sebe – vrh HDZ, i one ispod sebe – sitne i krupne krimninalce, “ljude” problematicne proslosti!!!

Naravno da nije bio sam.

Ako sam ti naveo da je bio "okidač", što to po definiciji znači?

Koliko ja znam termin se odnosi na nekoga tko je u rukama drugog i za njegov će interes pokrenuti 'kavgu'.

Ovako narodski rečeno.

A reci ti meni što su bili Arkan i Hađžić na Plitvicama?

Mirotvorci ili 'okidači'?

Arkana su hrvatske snage zarobile, izveden je pred hrvatski sud.

Nakon prvog ročišta hrvatske su ga vlasti oslobodile i on se vraća na srpsku stranu svojoj zadaći - da bude 'okidač'.

Jasno je kao dan, da su se oni 'prsti na okidaču' tako dogovorili. "Vratite nam naš vrijedni okidač (Arkana), a Vi i dalje potežite Vaše".

Rat je po definiciji nastavak vođenja politike nasilnim putem.

Nikakva stihija, nego plan.

Na ovim nesretnim prostorima pogotovo.

Vladajuće elite u jednom su trenutku u ratu vidjele veću, isplativiju (osobnu) priliku.

To je sva mudrost.

A narod? Narod je....

Jer da su ljudi koliko toliko bili pametni i 1990-91 okrenuli ledja Tudjmanu, mozda svega ovoga ne bi bilo… ne bi bilo rata, ubijenih, prognanih, srusenog, spaljenog… JEDNO DRUGO POVLACI, a vecina ljudi u HR to nece da shvati… doduse sada posle 18 godina polako pocinje da shvata, ali sve je to suvise kasno!

Zar ti zbilja vjeruješ da je jedan Franjo Tuđman uzrok ratova na prostoru ex YU?

Pokušaj barem malo razmisliti o činjenici, da je Slobodan Milošević sa svojom garniturom došao na vlast na valu 'antibirokratske revolucije', 1987.

Od tada su svi (do jednoga) narodi SFRJ od strane srbijanskog vodstva izloženi napadima, pritiscima, napada se AVNOJ, napada se pokojni predsjednik Tito, eksplozija srpskog nacionalizma, primitivizma, agresivnosti, otvorene najave ratne opcije rješenja krize u zemlji.

U Hrvatskoj na vlast Tuđman dolazi 1990.

Ljudi za HDZ nisu glasali iz snage, nego prije svega iz straha, srpski nacionalizam dobio je hrvatsku reakciju.

Dobro se sjećam straha i zabrinutosti koji je to izazvalo među Srbima u Hrvatskoj, ali i zadovoljstva 'što će Sloba konačno da ima sa kime da se dogovori' u Beogradu.

Ja tebi ponavljam da je Srba u Vukovari i okolini bilo toliko koliko sam rekao, i naveo sam ti razlog zasto je to tako, odnosno da je bilo onako kako ti kazes, onda bi i izborna trka na lokalu 1990. bila drugacija!

Ovo ti pricam za Vukovar… za Ilok znam da je tamo bilo vise Hrvata, i nema sta tu da se lazemo… mada ne verujem da ih je bilo 80%... koliko ja znam 70%! Ovde se ne gadjamo ciframa, ali ti ono sto navodis, navodis ono sto si u domovniskim podacima video!

Kada uzmognem, iznijeti ću podatke zadnjeg YU popisa stanovništva - 1991.

Ukoliko želiš, može i popis iz 'prve' YU, ili austrijski.

Kazes da je ubistva, miniranje kuca, teror, izmena Ustava SRH… to je put ka hrv. samostalnosti?!!??!

Ne.

Kažem ovo, a ti pažljivije čitaj.

Miniranje srpskih lokala, dućana, ubojstva, Ustav, hr put ka samostalnosti....mogu biti ozbiljni faktori, mogu biti biti 'okidači', ali nikako ne mogu biti opravdanje za zločin koji je počinjen nad čitavim gradom.

Kratko i jasno...Nema i ne može biti opravdanja za ono što je učinjeno Vukovaru.

svet, sredinom 1990. nijedan prilog iz TV BGD nije isao!!!!!! NIJEDAAAN! Svi su isli iz Zagreba, Sarajeva, i posle Tirane… Beograd je bio ZABRANJEN!!! Nisi mogao da cujes sta TV Bgd ima da kaze po pitanju nekih desavanja oko rata i raspada SFRJ!

O čemu ti pričaš?

Prilozi sa TV BG, TV NS, TV CG, obišli su svijet.

Zbog tih priloga zaradili ste sankcije i osudu čitavog civiliziranog svijeta.

Sva ona uradjena (ne)dela, u ime hrv. samostalnosti su ZA TEBE BEPO OPRAVDANA, KAO I ZA VELIKU VECINU GRADJANA U HRVATSKOJ!!!!

A ti lupetaš i pritom si bezobrazan.

Jel neko na osnovu toga moze da bude predsednik mesne zajednice, a kamoli drzave (kakve takve, ali drzave)?!?!

Nije niti Merčep mogao na osnovi svojih kvalifikacija biti ništa više.

Ponavljam, bili su 'okidači', smišljeno, planski instalirani.

Da li je moguce, da su oni prototipovi obicnog Srbina, na osnovu koga se stvara slika o nama!?!?!

Dali su Korade i Merčep, ideal-tipovi prosječnog Hrvata?

Ovo sto navodis, za (polu)okruzenje, granatiranje, miranje, bez saniteta, glad… ja cu ti reci da je u obrucu oko VU bilo i Srba, da su i oni tome bili izlozeni…

Naravno da jest.

Samo, pod čijom su kontrolom bili vukovarski Srbi u podrumima?

Hrvatskom kontrolom.

'Povampirene ustaše' ih nisu pobile.

Vjerojatno je u onom kataklizmičkom kavezu bilo zločina, ali činjenica jest da su vukovarski Srbi do pada grada bili u skloništima sa susjedima Hrvatima. Razdvajanje je nastupilo onoga dana kada je pao grad, kao i prokazivanje dojučerašnjih podrumskih supatnika.

ja ne znam sta je HTV pricala o tome sta se desava u RSK, da ljudi verovatno zive u izobilju, kako tece med i mleko, i sl.. Istina je da su ljudi proveli teske, vrlo teske godine… u mraku, bolesti, placu, jadu, gladi, i sl.

Naravno da jesu, ali držanje srpskih gradova, mjesta u obručima pod višemjesečnom vatrom jednostavno nije bila metoda ratovanja hrvatskih snaga.

Srpske snage su se tom potpuno promašenom, zastarjelom zločinačkom metodom koristile i u Hr i u BiH.

Evo, znam da je Zombi

Ja znam Da Dubrvonik nije imao nikakve veze sa Zagrebom i Hrvatima, do NDH.. kada su ga silom ugurali tamo...

:D Ne razumin te sad više..

Vidi momak, Dubrovačku Republiku ukida Napoleon 1808.godine (tojest general Marmont, čuveni graditelj cesata). Na Bečkom kongresu dubrovčani pokušavaju obnovit Republiku, ali ne uspivaju. Nakon neuspile pobune austrijska vojska ulazi u grad 1815.godine, te Dubrovnik biva pripojen Dalmaciji. Što će reć, da je otada pa do 1918. činio (kao dio Dalmacije) sa Slavonijom - Trojednu Kraljevinu Hrvatsku u sklopu AU. Od 1918. ta je teritorija

Pazi, mogi Hrvati zaklapaju oci pred pomenom Mercepa, Seksa, i vrha HDZ... jer se na HTV samo prica o nekim drugims stvarima, i nemaju prosto ni nacina da cuju nesto o tome!? Evo, sta mislis, da li je moguce da HTV, ili tv Nova prikaze neku emisiju o Mercepu, i njegovim rabotama u VU? Prvo mislim da nema sanse, a drugo, to bi pokrenulo jednu citavu lavinu pitanja, na koje HDZ ne bi imao odgovora, a i tekovine "domovinskog" rata bi bile ozbiljno uzdrmane!!!

Prvo, teško ti je usporedit državnu televiziju (HRT) sa privatnom i komercijalnom (čiji je informativni program, van sumnje, desničarski). Drugo, teme koje je napr pokrenila i radila "Latinica" znale su biti veoma neugodne za HDZ ili bilo koju vlast. Upravo šta i sam veliš, jer mogu dovesti u pitanje "tekovine domovinskog rata". Ali ne ono šta ti aludiraš, da je Hrvatska počela rat, valjda na temelju genetski programirane mržnje i historijskog masterplana protiv Srba;

Ojme Sputniče, kuda si ti zaša? Zavirivat u tuđe spavaće sobe i donosit oduke umisto nji ("najnormalnije bi bilo da ne krste dite"). Zašto bi to bilo "najnormalnije"?

Tribaš si postaviti pitanje: da li i je iko prisilija na to? Ili im na vrata zvonu jehovini svjedoci ili scientolozi pa se isfuravaju na neke pomodnosti, ili su izabrali sami-iz nekog svog razloga? PRIVATNA ODLUKA JE PRIVATNA STVAR.

I ja sam prije par godini gleda na TV ćeri Kornelija Kovača

Da bi bio objektivan, ne trebas biti Bog, trebas samo biti normalan, bez dvostrukih standarda! Bog je savrsenstvo, ako cemo tim putem, a covek moze biti objektivan ili ne..

Ti si brajko moj, unapred rekao da nisi objektivan, i neveo razlog, sto znaci automatski da nisi pravovaljan za diskusiju, jer ces biti pristrastan, i navlaciti na stranu na koju zelis…

Po cemu sam ja to “zelen”? Mozda po broju godina?! Ovde svako krije “svoje godine”, i ponasa se kao starac od 100 godina, koji misli da moze da drzi svima predavanja, pogotovo ovima od 28 godina!?! Ja nisam novi clan, niti meni trebas nesto posebno da se “legitimiras”, vec si svojim pisanjima rekao da podrzavas neke stvari… mi smo videli kako i sta!

Ja Bepo, govorim o tome da je Tudjman osnivavsi HDZ, pokupio ljude sumnjive proslosti, i moralnih kvalieta: Seksa, Speglja, Mercepa itd. E pa vidis u Vukovaru, taj Mercep je bio jedan od osnivaca! Zasto je Tudjman (ako je posten i dobar covek), primio njega u stranku? Zar nije moguce da on nije proveravao ko njemu dolazi u stranku, i da ga otera.. jer se znalo ko je on bio! Tudjman je na VU podruciju, trebao naci nekog drugog, dam u bude uzor i predstavnik za HDZ, a on se prvo dohvatio Mercepa!? Celo vreme hocu da ukazem na 1 goruci problem, i sustinu cele ove nase politicke zavrzlame, da je Tudjman preko HDZ trazio ljude koji cemu pomoci u ostvarenju plana samostalne HR, koja ce biti etnicki cista – BEZ SRBA!!! Nije ga interesovalo kojim metodama ce to ici, i ko ce to sprovesti… CILJ OPRAVDAVA SREDSTVO!!! Znao je Tudjman ko je Mercep, i pretpostavljao je da ce se pre ili posle razici sa njime, ali dobro je bilo da su tada bili saveznici, jer je Mercep bio dovoljno monstruozan tip da sprovede taj zlocinacki plan u delo!?!?!?!

Kazes bio je okidac… pazi, bilo je pored njega puno Hrvata u VU koji su pristupili HDZ, ili bili njegovi ostrasceni simpatizeri! A vidis mali broj ljudi je video u njemu neko zlo! Mali broj ljudi je shvatio sta njegov rad, i njegovi ljudi donose gradu, i okolini!? Vecina Hrvata u VU je bila spremna i na rat, jer je HDZ sirio takvu klimu u HR?! Srbi nisu tada u tom momentu bili spremni ninakav rat, niti su bili nesto posbno organizovani… osim sto su verovali da ce ih JNA zastiti, jer tako pise u tada jos vazecem Ustavu, vazece drzave SFRJ!!!

Kao prvo, ako si se vec dohvatio Plitvica u martu 1991. morao bih znati sta se tamo i dogadjalo! Desilo se to da je jedna policijska jedinica MUP Hrvatske pod kontrolom HDZ, isla tamo da napada obicne gradjane, srpske nacionalnosti?! Arkan, i Hadzic, su vec bili radili za SM, i trebali su u ocima obicnih Srba, da izgledaju kao spasioci, i heroji!?!?!?! Arkan, i Hadzic su zarobljeni od strane mupovaca, ali zanimljiv je njihov tretman u Lepoglavi gde su bili neko krace vreme, svega par nedelja… E vidis, iz prve ruke znam da je Arkanov tretman u Lepoglavi bio kraljevski?!?!?! Zamisli “srpskog teroristu” da u hrv. zatvoru cuvaju kao malo vode na dlanu?!?! Bepo, jel tebi ovo nest one govori… kada je Arkan isao da pisa, ili negde iz celije, uvek su ga cuvali 7-8 strazara… a njemu nikad bolje!?! Pusten je sa Hadzicem, i prebacen u Srbiju… e vidis i Seselj je juna, ili jula 1991. bio uhapsen od mupovaca u okolini Belog Manastira, i vec posle par sati je pusten, na slobodu, a nalog stigao od vrha MUP Hrvatske iz Zagreba?!?!?!

Arkan nije ziveo na Plitvicama, vec se pojavio kada je vec krenulo razbuktavanje! Hadzic, takodje…

Pa Bepo, ja bih bas voleo da cujem tvoje misljenje o Franji Tudjmanu!? Ali, iskreno mi reci kakav je on u tvojim ocima, i sta mislis uopste o njemu??? On je bio jedan od uzrocnika rata i raspada SFRJ!!! Jos krajem 1989. on je najavljivao samostalnu HR, i odricao se petrokrake, za koju je 45 godina ranije ratovao protiv sahovnice, a koju je godinu dana kasnije okacio u svako hrv. mesto?!!? Njegovi partneri u tom poslu rasturanja SFRJ su svakako SM, Alija, Milan Kucan, Seselj, Stipe Mesic, Bus, Gorbacov, Genser, kraljica Elizabeta, papa Jovan Pavle II, Kol… i mnogi drugi zapadni lideri!!! Svi oni su imali neki cilj u razbijanju SFRJ… A Tudjman je zelio i eliminaciju Srba… vidis, vecina Hrvata upono pokusava da nam nametne SM.. a on nama za pocetak ove price nije uopste bitan!!!! Nije jer nije bio predsednik HR vec Srbije, i nije imao neki uticaj na desavanja u HR tokom 1990-91, tek kasnije 1992, pocinje da RSK pretvara u svoju prciju, gde je pustio Arkana i Seselja da prave svoje finansijske piramide kriminala… s tim da je Arkan isteran iz Kninske Krajine, 1993. posle btike na Maslenici!!! No u Vukovaru je prisutan do 1997. kada dolazi ponovo hrv. vlast?!

U mometnu uspostave HDZ-ovske vlasti u HR, naravno da su oci Srba bile okrenute ka Beogradu, jer su zeleli pomoc, osecali su se nesigurnim! BG je bio tada jos uvek prestolnica zajednicke drzave.. SM je tada izjavljivao, kao i ostali predsednici jug. Republika, da ce se kriza u SFRJ resiti mirnim putem?! A sve je ukazivalo na suprotno… Bepo, nije HDZ bio jedna jedina stranka u HR za koju su Hrvati mogli da glasaju! Pored njih je bio i Racanov SKH… bile su jos neke “manje” stranke, ali program HDZ je bio pravi, domovniski, narodni, evropski… Srpski nacionalizam u HR 1990. zapravo i nije psotojao osim mozda u Kninu, a ne moze se Knin podvesti svi Srbi na prostoru avnojevske HR! Vidis Bepo, cak i u Hercegovini, HDZ je imao ogromno uporiste i podrsku… a Hercegovina nije u HR!?!??!

Bepo… kazes da nije u redu, kada JNA srusi puno kuca u VU, ne bi li ga oslobodila… nije u redu, ali je zato u redu, da se selektivno miniraju kuce i lokali vlasnistvo Srba?!?!?! Gledaj vamo: kada su srusli 2 srpske kuce u VU, svi su mislili da je to nista – zanemarljivo… kada su srusili 8 kuca, Srbi mislili su da je to mali incident.. kada su Srbima srusili 20 kuca, onda je to veliki incident… e kada su 50 kuca i lokala digli u vazduh, shvatili su da je to DRZAVNA POLITIKA koju vodi HDZ i Tudjman… vidis, sta bi bilo, da niko nije lasa digao po pitanju miniranja tih kuca?! Koliko bi oni trebali onda da sruse kuca… pa napravili bi jos goru situaciju nego JNA!!!! Pa nije tako moglo da ide do u beskonacnost!!!!

Koji su to prilozi isli iz TV BG u svet!?!?!? Koji???? Alooooo, mi smo dobili sankcije zbog lazi i podmetanja oko granatiranja sarajevske pijace “Makrale” 1992. jer su stajale optuzbe da je BG odgovoran za to?!?! A kada se utvrdilo posle par meseci da NG nije odgovoran, OUN nije povukla sankcije Srbiji i CG?!!?!?!?!

Prilozi iz Srbije sto su isli, to su izjave Seselja, i Akrana, koji psuju, prete i sl. AKO NA TO MISLIS, ONDA SMO NAS 2 NA SUPROTNIM STRANAMA GALAKSIJE!!!

Po cemu sam ja to bezobrazan? Ajde budi ljubazan pa reci… i nemoj ovde da se gadjamo uvredama, jer ne verujem da si ti klinac od 12 godina. Niti si ti u prilici da bilo koga ovde nazivas bezobrazan.. ako sam druge opominjao oko toga da nema vredjanja, onda shvati da si i ti opomenut!!!

Vidis Bepo, ti veils, kako je Mercep bio smisljeno i planski instaliran,da bi napravili rat u VU… zasto su onda Hrvati iz VU, dobar deo stali uz njega?? Ako je Mercep bio kabadahija i ratni huskac, okidac kako veils, onda mu je tebalo otkazati podrsku, i traziti iz ZG nekog drugog… pa nije istina da u VU medju Hrvatima nije bilo coveka koji bi trebao da bude reprezent HDZ za Vukovar?!?! A oni stavili Mercepa?!?!

Za vreme rata i obruca u VU, Srbi u njemu su bili izlozeni psihofizickom maltretiranju, i ubijanju!!! Nemoj da se lazemo oko ovoga, ja sam Bepo licno slusako traumaticne ispovesti nekolicine ljudi, koji su preziveli taj pakao u obrucu!!! I zna se da mnogi Srbi nisu zivi i zdravi izasli iz VU… zajedno su bili samo u zadnjih par dana rata, odnosno bili su smesteni u kombinat Borovo, jer su tada bili i veliki okrsaji… Medjutim to je bilo par dana, nije ceo rat… jer Hrvati nisu ocima mogli da vide Srbe, a sto se komsiluka tice… znaj da je VU malo mesto, i da je dosta Hrvata, kada je dobilo oruzije u sake, resilo da se komsijski naplati prema Srbima, da li da ubijaju, pale, pljackaju, ili ruse… e vidis moj Bepo, niko to od ondasnjih ratnih vodja u VU, nije zaustavio, vec je i organizovao?!?!?!

Mercep mozda i nije ideal prosecnog Hrvata, ali Korade jest, mozda sada neka brojka manje, pre njegovog samoubistva, ali znas sta znaci obesity hrv. zastavu u “oslobodjenom” Kninu!?!?! Pa nema Hrvata u tadasnjoj HR ’95, da nije gledao u njega kao u Bogorodicu?!?! Kasnije se

Grabin..

Prestani da se zanosi, i da nam podvaljujes ovde kako ste vi u AU monarhiji imali neki trojni status kraljevstva, ili bilo cega… SHVATI DA NISTE!!!! Onda se ne bi zvala AU monarhija, vec AUH monarhija… to je isto kao kada bi za 200 godina Siptari na Kosmetu pricali da su za vreme SRJ i SCG imali drzavnost?!?! Da jesu, onda mora njihvovo ime biti u imenu drzave… isto kada kazes Ceskoslovacka republika, a nigde ne pise Moravska, iako i oblast Moravska postojala je kao sastavi deo CS republike!!! E pa tako i vasa Hrvatska, nije bila ravnopravni clan, vec provincija AU monarhije!!!!

Na Ovčari su poubijani ranjenici, sanitetsko osoblje....vukovarske bolnice.

Najmlađa žrtva imala je 15 godina.

6000 ljudi odvedeno je u logore od Mitrovice, do Niša.

Bepo....kao i preobucene ustase koji su se skrivali u toj istoj bolnici...

ovih 6000 ljudi u "logorima od Mitrovice do Nisa"...jel je ovo tvoje saznanje ili prosipas "istinu" HTV-a?...navedi mi lokacije...ako ne znas onda ne lupetaj....

Jel znas koliko je godina imala najmladja zrtva od 611 Srba pobijenih u Sisku?

U Sisku je pobijeno

....

Dobro jutro, objektivni Chule... ???

Ovde si prikazao snimak HRT, sto znaci da ne mora biti 100% istinito, vec da su prikazali ono sto njima odgovara... mo nismo videli u snimku ni tih 30.000 JNA vojnika, ni 700 branitelja HV.. videli smo par ljudi i sa jedne i sa druge strane, i Mila Djukanovica koji je vesto oprao ruke?! Zatim Boru Kostica, koji je jedan od saucesnika u rasturanju SFRJ...

Ne bih ulazio u duboke rasprave samo ću reći ono šta znan, a to je da je u Dalmaciji običaj da crkveno vjenčanje obavlja u crkvi odakle je nevjesta.

Pošto sam i sam donedavno bio u vezi sa djevojkom pravoslavne vjere raspitivao sam se da li katolička crkva dozvoljava "miješane brakove" i kako to ide. A ide ovako: Dozvoljava. Nevjesta ne mora prijeći na katoličku vjeru, može i dalje prakticirati svoju, ali da bi crkva dala blagoslov na taj brak moraju se obvezati djecu krstiti i odgajati u katoličkom duhu.

Osobno sam vjernik samo na papiru, što se mene tiče ja bih ukinio sve crkvene institucije, ostavio ljudima slobodu vjere, a crkva da bude ono što i treba biti, a to je zajednica vjernika. Pa neka se ljudi iste vjere sastaju i mole, još bolje neka se sastaju ljudi svih vjera i zajedno mole. Svako uplitanje crkve u vlast (državu, politiku) trebalo bi strogo kažnjavati. Umjesto da služi promicanju mira i tolerancije na ovim prostorima crkva je najveći pokretač mržnje. Ali nije to ograničeno samo na Balkan.

Bilo bi sigurno naj bolje da postoji samo jedna vjera.

Па ми смо Срби сви једне вјере па опет џабе!!!Код мене у крају је таква клима да међу својима имаш најмање пријатеља тј. међу својима увјек имаш неког ко ће те издати кад устреба.Брате народ је полудио.Мени се чини да што нас је мање то смо гори један за другога,у варошу од три куће повратника имаш ситуација да нико са никим не прича.Џабе Црква и вјера кад народ ништа не обадива,нема животних мјерила по којима би се понашало,нема "ријечи" више код људи,црно је друже изузетно!!!

klapacbenkovcanac

To si sigurno u pravu Ali koja ili cija vjera.

Nekad se nemozemo dogovoriti sa zenom sta za rucak da kuva a komo li da se dogovorimo koju vjeru da uzmemo.

Evo moj predlkog Nova vjera KRAJISNIK