Sign in to follow this  
klapacbenkovcanac

Re: ORGANIZUJMO SE I UJEDINIMO JEDNOM ZASVAGDA

Recommended Posts

Teoretski Krajisnici mogu postati nacija da hoce !

Ako Makedonci,Crnogorci mogu bit nacija,zasto ne bi mogli Krajisnici ?

Teoretski je to moguce,samo sto mi nismo Crnogorci i Makedonci,pa ne radimo takve stvari.

Mi Srbi i Srpkinje smo istorijski narod, mi nemamo potrebe da trazimo rupu na saksiji i izmisljamo ime, za Srbe je jos Marks rekao da smo jedini politicki narod na Balkanu. Bicemo Srbi za svagda !

Jel znate koja je razlika izmedju Srbina i Krajisnika-Srbin ne zna gde je Krajina,sta je Krajina niti oseca nesto prema njoj dok Krajisnici vole i svoju Krajinu i Srbiju koja je izdade 1995.A veruj te mi ja to najbolje znam jer pripadam drugoj generaciji velike osme ofanzive stoga 100% tvrdim da smo se mi kolonisti dosljaci iz B.Krajine posrbili te nam jedino ostade od cele tradicije samo povremeno "J" u govoru.A sta tek mislite sta Lale i Juznjaci misle o Krajini kad ja pricam sa svojim zemljacima o Kordunu Baniji a oni me pitaju sta je to,gde je to,jesu to ostrva u Crnoj Gori(tras sebe po glavi).Jedino sto se mozemo uzdati je ta nada da jos uvek zivi prekodrinski duh u nama i da pobedimo zajedno sve koji hoce da nam uskrate pravo na zivot u zemlji u kojoj smo rodjeni.Samo sto je moj jedini problem to sto ja ne osecam nostalgiju za krajnom jer nisam rodjen u njoj niti sam ziveo u njoj a to mi je najveca zivotna zelja,moje prokletstvo,moja zla sudbina,poklon od komunista ali se saosecam sa vama i ako se nesto ikad desi u buducnosti Krajina i Srpska ce moci da racunaju na mene!!!!KRAJISNIK UVEK I ZAUVEK

У вези оног што се женио у католичкој цркви,само кратко: данас бити Србин у Хрватској је отприлике исто као и бити прасе у Техерану... такав је однос већине..нажалост и њихову и нашу... превише је отрова тамо још увјек.

Ljepo i kratko receno zulu. To se kroz pricu sa ljudima koji su dolje ljepo more viditi toliko da te uvati muka i tuga a najposlje i bjes.

Nas najveci problem je uvijek bio sto nas je bilo malo a pogotovo danas kad nas je manje nego ikad.

Jel znate koja je razlika izmedju Srbina i Krajisnika-Srbin ne zna gde je Krajina,sta je Krajina niti oseca nesto prema njoj dok Krajisnici vole i svoju Krajinu i Srbiju koja je izdade 1995.A veruj te mi ja to najbolje znam jer pripadam drugoj generaciji velike osme ofanzive stoga 100% tvrdim da smo se mi kolonisti dosljaci iz B.Krajine posrbili te nam jedino ostade od cele tradicije samo povremeno "J" u govoru.A sta tek mislite sta Lale i Juznjaci misle o Krajini kad ja pricam sa svojim zemljacima o Kordunu Baniji a oni me pitaju sta je to,gde je to,jesu to ostrva u Crnoj Gori(tras sebe po glavi).Jedino sto se mozemo uzdati je ta nada da jos uvek zivi prekodrinski duh u nama i da pobedimo zajedno sve koji hoce da nam uskrate pravo na zivot u zemlji u kojoj smo rodjeni.Samo sto je moj jedini problem to sto ja ne osecam nostalgiju za krajnom jer nisam rodjen u njoj niti sam ziveo u njoj a to mi je najveca zivotna zelja,moje prokletstvo,moja zla sudbina,poklon od komunista ali se saosecam sa vama i ako se nesto ikad desi u buducnosti Krajina i Srpska ce moci da racunaju na mene!!!!KRAJISNIK UVEK I ZAUVEK

Srpski Vojvođanine, iznenadjuje me, čak pomalo i veđa tvoja paušalna ocena Srba. Ja sam Srpkinja iz Jagodine, dakle rođena sam i živim u centralonoj Srbiji. Tu sam i osnovnu školu završila i da te podsetim da je to obavezan vid školovanja. E, pa još se u osnovnoj školi od vajkada učilo i iz geografije a i iz istorije ,između ostalog, i o Krajini, i ne mogu da se pomirim sa tvojom izjavom da "Srbin ne zna gde je Krajina,sta je Krajina niti oseca nesto prema njoj ..." Zašto nepotrebno generalizuješ svoje individualno, i verovatno neprijatno,iskustvo?

Neverovatno je da iko u Srbiji (bez obzira na nacionalnost) ne zna sve delove Jugoslavije... svaka informativna emisija je od '90. na ovamo obilovala nažalost vrlo tužnim informacijama o dešavanjima u Krajini i Bosni. Pa ako je neko i zaboravio gradivo iz osnovne škole, tada se podsetio na najteži mogući način i gde je Krajina a i šta se tamo dešava.

A što se tiče očuvanja krajiške tradicije, tu mogu samo da te podsetim da bi sami Krajišnici trebalo da se potrude i sačuvaju je za buduća pokoljenja. U Jagodini se posle '95. formiralo Udruženje Krajišnika ali je kratko vreme radilo i odavno već ne postoji. A trenutno je potrebno samo 10 potpisa, par strana statuta i 2 500 din takse i da se osnuje u Srbiji bilo kakvo Udruženje... pa kada se okupi veća interesna grupa ( u ovom slučaju Krajiškinje i Krajišnici i prijatelji) onda se od opštine dobije prostor za okupljanje, godišnja finansijska sredstva iz budžeta itd. itd. I zašto onda nema tih Udruženja širom Srbije? I zašto nisu objedinjena Udruženaj koja već postoje u jedno jedinstveno, na nivou Srbije ili regiona?

Izvinjavam se svima što sam sebi dala slobodu da ovde pišem (inače ovde samo čitam), ali zarad istine napisah ovih nekoliko redova u nadi da nisam povredila nacionalna osećanja nijednog čitaoca mojih reči.

Svako dobro vam želim gde god da ste! ;D;D;D

Svakodnevna desavanja... svakako u nama uvijek i iznova izazivaju ogorcenje...

Srbija je nasa mati.... i mi je tako osjecamo...

Ali, cinjenica je.. da se ona vrlo cesto ponasa kao maceha...I to, na zalost, zla...

Kad ovo kazem, ne mislim na ljude, Srbe, od kojih mnogi... osjecaju nepravdu,

bas kao i mi...

Mislim na losu politiku i zanemarivanje interesa vlastitog naroda.

A, cinjenica je da smo mi iz Krajine i Srbi "preko Drine"... odnosno iz Republike Srpske,

blizi jedni drugima po mentalitetu, obicajima, pa i shvatanjima, nego sa Srbima iz Srbije...

To je, svakako, posljedica okruzenja u kojem smo se radjali i odrastali.

U udruzenjima ili bez njih, Krajisnici nikada nece zaboraviti tko su i odakle su,

niti ce svoju djecu othraniti i podici, a da im to ne kazu... i pokazu...

Nasi su korijeni duboki... i ne mogu se samo tako iscupati. Dokaz su i oni,

ciji su roditelji odavno odande doselili, a oni, iako nisu tamo rodjeni,

vole svoju Krajinu i zeljni su je...

Dozivjela sam u Srbiji i lijepe trenutke, poklonjene od dobrih ljudi, koji

su me iskreno osjecali kao sestru.

A, dozivjela sam i uvrede i omalovazavanje samo radi moje "ijekavstine",

koje se necu odreci dok sam ziva... Jer, kroz nas govor... mi zivimo... i

sa nama nasa Krajina.

A, da ima Srba, kojih niti je briga gdje je Krajina, niti sta se desava sa njom

i njenim narodom je istina. Ima i onih, koji nas nazivaju "dodjosi"... "Tudjmanovci"...

i kakva nam sve pogrdna imena nisu dali... Naravno, svi nisu takvi... ali, zasto bi bilo

zabranjeno spomenuti i reci da ima i takvih. Na zalost.

Naravno, istina je i da ja Dunav, Savu, ili Moravu, nikada necu moci voljeti i osjecati...

kao sto osjecam i volim moju Unu... Ali... to je prirodno, zar ne? E, zato ja i ne ocekujem

od Srba iz Srbije da mi vjeruju da je moja Una najljepsa rijeka na svijetu...

Sve ovo su neka nasa subjektivna shvatanja... Bilo bi dobro da one vazne cinjenice svi zajedno

pocnemo shvatati sasvim objektivno i da zajedno se borimo za opstanak i napredak naseg naroda.

E, sad... Da smo mi izdani... to je isto cinjenica, koja se vremenom sve vise dokazuje.

A, kad te jednom neko izda... Pa, tesko mu vise ikada vjerujes...

A, cinjenica je da smo mi iz Krajine i Srbi "preko Drine"... odnosno iz Republike Srpske,

blizi jedni drugima po mentalitetu, obicajima, pa i shvatanjima, nego sa Srbima iz Srbije...

То ми само мислимо,па не трпе се бенковчани и книњани,а камоли да ме у Јагодини широких руку дочекују.Немојмо се заваравати да смо бољи од других кад нисмо,само смо напаћенији па нас мука мало спаја а и то је лабаво.

Istina je surova i moze da vredja,da boli,da godi ali je ipak istina.A stvarno stvarno stvarno ne mogu da poverujem da tvojim jagodincima tesko pada to sto su Hrvati u Kninu i Vukovaru i ostalim gradovima i sto se na knisnkoj tvrdjavi viori sahovnica,sto je u Jasenovcu sahovnica,sto su juzna backa i srednji banat kao i Zemun i okoilna puna Krajiskih podstanara koji u ovoj vasoj Srbiji ne mogu ni da zive normalno.A evo najbolji primer je Srebrenica,konstantno se spominju zlocini VRS na jadnim malim plavim neduznim muslimanima a niko ne govori sta se desavalo u periodu 1992-1995,niko ne spominje 3000 srpskih zrtava,to sto je Naser Oric oslobodjen a hocete u evropu na racun ljudi koji su branili svoje.Hocete Ratka Mladica u Hag,on je zlocinac on je ovo,on je ono,a malo ko zna da je on spasao poveci broj pripadnika kragujevackog korpusa,da je medju prvima uleteo u Srebrenicu i jos mnogo toga.E to tvoje centralne Srbe bas briga,a uvek ima izuzetaka i ti si medju njima i imas sve moje simpatije,svaka cast i veliki pozdrav!

U 100EUR da 50% stanovnika Srbije misli da je Banija u Bosni!

Слажем се у потпуности са овим, и колико има оних који никада нису чули за Банију и остале крајишке области.

Jel znate koja je razlika izmedju Srbina i Krajisnika-Srbin ne zna gde je Krajina

Свашта човјек прочита по разним форумима, али ово је заиста бисер над бисерима.

Vecina ljudi u Srbiji se ponasa tako da ne zna, i ne zeli da zna ni za Krajinu, i Krajisnike.. itd.

No, medjutim, svaka cast ovakvim ljudima kao sto je Spasilda, zena, koja ne samo da voli nas Krajisnike, vec i ne treba da pricam koliko je pomogla nas Krajisnike, i koliko je samo dobroga ucinila za nas..

Naravno to ne moze da bude glavno merilo, niti omalovazavati ili vredjati ljude poput Spasilde.. Glupo bi bilo da nju svrstavamo u kosh sa onima koji se ni izmedju sebe ne vole, a kamoli ljude sa strane..

I zapamtite.. to uopste ne zavisi ko je gde rodjen, vec iskljucivo ko je kakav covek..

Bez da ikoga u Srbiji vrijeđam svaka cast iznimkama ali ja sebe masu puta pitam mozda naidje neko da mi odgovori

vako ja razmisljam da su Srbijanci stvarno mislili da smo mi u sastavu Srbije pa nebi Miljevci,Medacki đžep tek tako olako prosli eto zamislite da neko napadne Južnu Srbiju koja bi se galama digla skupili bi se ljudi vrsio pritisak na vladu ako vlada ne bi reagirala izbio bi drzavni udar neki bi general preuzeo vlast poveo narod u borbu ja neznam da je bilo nekog pritiska u Srbiji na vojni vrh mozda grijesim neznam al tako mi se cinilo.

Onda kad je JNA izasla na ulice s tenkovima ispred skupstine,verovao sam da ce biti vojnog puca ... Ali sam se do groba razocarao u slavnu JNA ! Pa sam opet verovao da ce neko s vojnog vrha 2000 ukloniti Slobu a ovima nedozvoliti da vladaju i nista ... Neverujem da je bilo IKOG iz Vojske da ucini PUC !!! Da ne pominjem pad Krajine a Vojska Jugosalvije drka kura. !!! To nije bruka, to nije nesposobnos vec VELE IZDAJA ! I kod god da je ucestvovao u toj VELE IZDAJU zasluzuje preki sud !!! i momentalnu smtrnu kaznu !

Biser nad biserima,ah sto sam pametan,jel to govoris svaki dan sebi kad ustanes iz kreveta a?E ako mi ne verujes ti proveri.

Кад будала потврђује своју глупост ту више и нема шта да се провјерава.