Sign in to follow this  
chule80

друга КРАЈИНАДА 12. ЈУЛИ 2008.

Recommended Posts

С обзиром да је било раније у фебруару проблема људима да се организују око посете крајишкој вечери у ресторану Језеро... ево сада скоро 2 месеца раније најављујемо један важан догађај, који је заправо тековина чланова КФ... Наиме реч је о већ споменутој КРАЈИНАДИ односно дружењу чланова КФ и осталих Крајишника који живе у Београду, Новом Саду, или ту негде да им је ближе, па да могу бусом, возом, или аутом доћи у Бели Град, тј. на излетиште Аду Циганлију на реци Сави, између Бановог Брда, и Блока 70... Датум још нисмо утврдили, јер је рано.. имају људи још обавеза, поготово ови студенти, којима још нису изашли термини за јулски испитни рок, а таман би требало све да им се заврши до 8. јула... С тим да ако би правили неки роштиљ, или можемо и да га купимо, није проблем, данас бар имамо ту могућност, да се не пржимо и ми на врућини која ће тада сигурно бити, преко 30 степени... Е па баш због тог евентуланог роштиља, не би ваљало да буде пре поста.. Оно што је сигурно да би то требало да буде викенд, због нас радничке класе :P !

Ја сам већ мало раније опсисао шта је то КРАЈИНАДА, али није ми тешко опет ћу... Врло просто, да простије не може бити... Дружење преко интеренета јест у неку руку добро, поготово ово са КФ јер је погођена циљна група - Крајишници, сада би требали изаћи на светло дана, и сви да се видимо, каки смо, колики... дружење лети, уз пиће поред реке, просто добија неку сасвим другу димензију, наравно најбоља варијанта, још ако се потрефи супер друштво (у шта ја овде не сумњам) као што се мени иначе потрефи са Крајишницима, где год, и кад год, људе које први пут видим у животу (знате ону анегдодту са Србом из Полаче  ;D и његовом пратиљом  :D), а има их још...

Значи само је потребна ДОБРА ВОЉА, И ПОЗИТИВНЕ ВИБРАЦИЈЕ да донесете код нас... клопа може и не мора, купање и туширање имамо тамо... пиће у кафану заседнемо... и видећете 3-4 сата ће проћи док трепнете, а свима нама ће остати сладак укус у устима  :P8)

Виђења могу бити и пре и после тога, као што се нама дешавало прошло лето...

Значи да апсолвирамо...

Почетак јула месеца, имамо окупљање, дружење Крајишника на Ади, зато је симболично названо КРАЈИНАДА... а што оно народ вели... кошта мало, а значи много!

Овде је трошак можда пут, за ове људе што долазе ван Београда... а ми који смо у БГ потрудићемо се да будемо добри домаћини, и да све буде на нивоу! :P

Схватите ово као велику опушенцију, у 1 излет где год да кренете!!! За сада се то одржава на БГ Ади, али није то зацементирано... можемо неке наредне године отићи и у НС, на штранд, или Петроварадинску тврђаву... но о томе ћемо касније, јер не волим толико унапред причати... дај да ово сада направимо најбоље што можемо, и да имамо на основу чега планирати за убудуће!

Акцијаааааа!  :D

:P

п.с. Имате пп па можете и ту да питате шта вас интересује.

Sve je ovde lepo napisano svaka cast i takvo nasto treba organizovati,prosto to je neophodno ljudima u tzv.RASEJANJU,nama koji smo daleko nadam se da ce te preneti utiske i ovako preko

Da nas bude dva puta više nego u ovoj virtuelnoj kafani,ja mislim da bi to bilo za pamćenje,svima nama

Има година Радо, али не треба остављати то за сутра.. ја хоћу данас, јер сам човек за акције!

Сваке године неко преплаче ту КРАЈИАНДУ

Одлично што си ово поставио!

Нисам у прилици да често будем на интернету! :D

Било би заиста љепо да се ове године фино организујемо, ма колико нас било. Вјерујем да ће ко год буде могао доћи, а мислимо на оне који неће бити у прилици.

ПОЗДРАВ свима!

Одлично што си ово поставио!

Нисам у прилици да често будем на интернету! :)

Pa zasto te onda zovu INTERNETUSA

He he he necu zemo da te obrukam ne boj se savladala sam plivanje

pretprosle godine ja naucila u Listovaci da plivam samo de dno osetim pod nogama... ;D

Sada ide i bez dna al bas nisam neki plivac.... :D :D

А и ја сам добар пливач кад стојим у води,а вода ми је до врата,е онда машем рукама и полако ходам ка обали. ;D ;D ;D ;D ;D

Ideja je super...! Imam veliku primjedbu........ :;)

Ajd nek mi neko objasni? Odkud ideja da Krajinada bude u "BG pasaluku"............... ::(

.........Po kojim kriterijima dolazite na ideju da to bas