Sign in to follow this  
chule80

друга КРАЈИНАДА 12. ЈУЛИ 2008.

Recommended Posts

Dragi moji Krajišnici, najprije da kažem, kao kuma KRAJINADE, da je to događaj koji nosi ime-kovanicu dvije riječi:

Krajina + ada (ostrvo), u ovom slučaju, prvi put smo se sastali na beogradskoj Adi'.

Nije problem, moze KRAJINADA biti bilo gdje, mozda ce se nekada i na drugom nekom djelu Svemira održati...

Takođe nosi simboliku naizgled KRAJA i NADE za bolje.

Sama činjenica da treba da smo složni, da se okupljamo sasvim, ali SASVIM bez ličnih materijalnih interesa, na poljani, ne u lokalu, bez veštačkog ozvučenja, sasvim prirodno!

To je KRAJINADA, ništa drugo!

I nije Krajinijada, ne.

Neka nam je Bog svedok.

Tako, ovoga puta je tako.

Slobodno predložite, svaki predlog je više nego dobrodošao!

Ostajte mi zdravo!

Dragi moji Krajišnici, najprije da kažem, kao kuma KRAJINADE, da je to događaj koji nosi ime-kovanicu dvije riječi:

Krajina + ada (ostrvo), u ovom slučaju, prvi put smo se sastali na beogradskoj Adi'.

Nije problem, moze KRAJINADA biti bilo gdje, mozda ce se nekada i na drugom nekom djelu Svemira održati...

Takođe nosi simboliku naizgled KRAJA i NADE za bolje.

Sama činjenica da treba da smo složni, da se okupljamo sasvim, ali SASVIM bez ličnih materijalnih interesa, na poljani, ne u lokalu, bez veštačkog ozvučenja, sasvim prirodno!

To je KRAJINADA, ništa drugo!

I nije Krajinijada, ne.

Neka nam je Bog svedok.

Tako, ovoga puta je tako.

Slobodno predložite, svaki predlog je više nego dobrodošao!

Ostajte mi zdravo!

Bravo,kratko i jasno..............................................................................................!

I sa pravom nam sluzis za primjer,kao se treba ponasati,a da ne govorim o ophodjenju.......!

Studenac.. nema ko tebo ovde sta da prebacuje, vec iz tvog pisanja se vidi da ti zapravo nisi procitao izvestaj i sve ono sto je prethodilo, PRVOJ KRAJINADI, a i posle sto se desavalo, iako sam ja to vec u kafani naglasio gde se tacno nalazi.. da jesi procitao, onda bi skontao neke stvari, i ne bi Ljilja morala sve da ti crta i objasnjava detaljno, jer je to vec ispricana prica tamo gde sam i rekao, a to je 13-16 strane, na temi “Druzenje clanova KF”…

Izraz majkan, nikoga ne vredja, vec je to izraz koji se koristi u Dalmaciji i vecem delu Like… pa kako se ja druzim sa dosta ljudi sa tog podneblja onda sam poprimio taj izraz… U BG ces cesto sresti “brateee”, u Bosni “jarane”, i sl. A sve to oznacava isti pojam… nista licno!

Mislim sta reci sa tvojim ophodjenjem o Osaki Sapori?!

p.s. “BG pasaluk” je za mene vredjajuci izraz, i to podrazumeva centralnu Srbiju, odnosno Sumadiju i timocku Krajinu, bez Vojvodine, Raske, Juzne Srbije, i Kosmeta…

Evo Daca, i Kakkarot su se prijavili da ne znaju, pa ces im biti od koristi 8)

samo nemoj da bude ono: "masi rucicama, masi rucicama... e jbg!"

Ja sam Baja sa Korduna koji zivi u Beogradu.

U potpunosti podrzavam stav da Krajinijada treba da se odrzi u Beogradu

zato sto je Beograd mnogima najblize mesto.

Primera radi, dovodim jos dvojicu koji su 100 km od Beograda, sto rece ovaj autonomas iz Čankove stranke >:) Beogradskog pasaluka.

Traba da nas bude sto vise, a bice nas mnogo jedino u Beogradu na Adi.

Na kraju krajeva najvise nas ima u Beogradu, a vecina odlucje, osnovno pravilo demokratije.

Bogami chule,kako stvari stoje ovo bez ražnja ne može proći ... Treba da se pripremimo,vidiš da se mnogi naši najavljuju,ne smemo da se obrukamo ko domaćini

Ja ne bi saznao za ovaj dogadjaj da nema na naslovnoj strani link.

Ovo je pozitivna stavr za sve nas. Da se fizicki upoznamo, upoznati da se podsete,

bivse ljubavi da se obnove :).

Trebala bi da se odrede neka pravila ponasanja da nas ne bi kasnije proglasili za ovake ili onake. Naravno da organizatori vode racuna o postovanju tih pravila.

Nadalje sta cu u kafani ako mi je lepse piti pivo iz konzerve uz vodu i lepe krajisnikinje. Bez muzike i ojkaca ovo ne sme nikako.

:);):P

Uaaaauuuuu odusevljena sam sto je KRAJINADA izazvala ovoliko odusevljenje i sto se ovoliko ljudi javlja da ce doci i jos ponekog dovesti..... :D

A u vezi dilieme BG li negde drugde?

Kad me žene zovu idem trčeći, :P oću reći najbržom mogućom e-vezom.

Pa dobro zemo kakav si mi ti to Kordunas a kraj kafane prosao..... ;) ;) :D

To u mom kraju Korduna nikad bilo nije

Ма народе крајишки, само да се ми окупљамо, разумијемо и дружимо. Проблема нема! :)

Cedar.jpg

Ајде Гаго, брате... Ма тамо смо к'о

Сви смо ми Срби...сви смо ми људи на крају крајева!

А љепа обиљежја наша крајишка не смијемо заборавити!

Сви смо ми Срби...сви смо ми људи на крају крајева!

А љепа обиљежја наша крајишка не смијемо заборавити!

Sve to Ljiljo moja u srcu se nosi,nema veze gde smo,šta radimo kuda hodimo ali ... srce treba da imamo i u njemu sve vredno sačuvamo .. od zaborava,zlih ljudi,vremena ...

Sve to Ljiljo moja u srcu se nosi,nema veze gde smo,šta radimo kuda hodimo ali ... srce treba da imamo i u njemu sve vredno sačuvamo .. od zaborava,zlih ljudi,vremena ...

Da li ce vasa deca ili moja znati za Krajinu?

Sve zavisi od odnosa roditelja prema tom ptanju.

Moji pored djecijih pesama pevavaju i neke krajiske.

Cisro da znaju kad odrastu, pa cuju negde tamo zvuke, da se sete, da ne zaborave.

Naravno!Jer kad nešto nosiš u srcu,deliš to sa dragim osobama,a gde ćeš draže od svoje dece