Sign in to follow this  
Michan

Re: PREKOPANO PRAVOSLAVNO GROBLJE U BENKOVCU

Recommended Posts

PREKOPANO PRAVOSLAVNO GROBLJE U BENKOVCU

16.5.2008 19:42 BEOGRAD (Tanjug) - Pravoslavno groblje u Benkovcu u Hrvatskoj prekopano je i devastirano bagerima u traganju za masovnom grobnicom, saopštila je Informativna služba Eparhije dalmatinske Srpske pravoslavne crkve.

Ovu akciju vodili su pripadnici policije i vojske sa sudskim veštacima koji su, kako se navodi u saopštenju, posle neuspele pretrage ostavili za sobom tužnu sliku potpune devastacije grobova i uništenih nadgrobnih spomenika.

Tanjug 16.05.2008

Tugo moja ni kostima mira ne daju...

Ovo je više nego STRAŠNO :'(TUGA;NESREĆA ... :'( :'(Gde su sad oni što čuvaju srpstvo,predstavnici vlasti,naroda Srpskog .. šta je ovo Bože dragi,ima li kraja zverstvima njihovim ... >:)

Ovo je više nego STRAŠNO :'(TUGA;NESREĆA ... :'( :'(Gde su sad oni što čuvaju srpstvo,predstavnici vlasti,naroda Srpskog .. šta je ovo Bože dragi,ima li kraja zverstvima njihovim ... >:)

На ручку са нашим непријатељима,гдје и увијек.

Добро су нам рекли да нама Србима није потребан Туђман јер имамо Пуповца и Узелца.

Ово је само фарса обична,то што имамо наводно представника у Сабору,то је само на папиру.У ствари се ништа није промијенило од 1995.

Jutros sam bio u Benkovcu i na pravoslavnom groblju...te me jako cudi ovo...ja nista devastirano nisam vidio..pokraj groblja sam vidio krasno uredjenu crkvu..babi se snilo sta se babi tilo.....idem sutra ponovo pa mozda sta pronadjem....

Јуче у периоду од негдје 8 ујутру до 14 сати на иницијативу тзв "бранитеља",тј истих оних који су свештенику Црнокраку скоро шајбу разбили на ауту,копано је тј скрнављено православно старо гробље које се налази испод цркве Светог Јована у Бенковцу и православног дома који је уз њу.Старе гробне плоче су одваљене и разбацане а све у циљу наводног проналажења остатака убијених Хрвата које су као фол Срби убили током рата и ту покопали.Незнам зашто али ништа нису нашли а иза себе су оставили копанију.

Све ово је са циљем подизања већ ионако подигнутих тензија,а везано је са обновом поменуте цркве и зидањем новог оградног зида око

Planski, hrvatska drzava radi sve da nam zatre trag.Kao da me nikad , tu nije ni bilo,,,

Nije jadno , samo sta srpski predstavnici glume fikuse u hrvatskoj vlasti.

Jos je gore, sto, Srbija se ne oglasava, a posto nikog nema da upozorava na stalno rusenje, omalovazavanje Srba i srpskog u Hrvatskoj, medjunarodna zajednica( zapad) pogotvo ne zeli da kazni svoje pulene.

Planski, hrvatska drzava radi sve da nam zatre trag.Kao da me nikad , tu nije ni bilo,,,

To se vec desilo '95 a nije da im ni mi u tome nismo pomogli. Ma sta pomogli, uradili smo posao za njih. I najtragicnije - jos uvjek nista nismo naucili!

Šta bi hop-la,ti izgleda na podugačak put krenuo kad te nema da "nas obavestiš" da nismo dobro videli ili te je možda sramota zbog toga što se dešava ...

Šta bi hop-la,ti izgleda na podugačak put krenuo kad te nema da "nas obavestiš" da nismo dobro videli ili te je možda sramota zbog toga što se dešava ...

Rado moja nema se svagje interneta..te je to razlog mog nejavljanja,ubrzo ce krenuti demantiji,ali

pa zar nisu iz Tanjuga mogli da postave slike kada su dali vijest o tom događaju...ili i njima malo kasni ekipa sa terena ??

Rado moja nema se svagje interneta..te je to razlog mog nejavljanja,ubrzo ce krenuti demantiji,ali

Reagovati ćemo kao i svaki normalan čovjek. Ovako kako i sama reagiraš.

Moje tetke i ujaci (i više od pola sela) su svome ocu i materi dva puta dizali nadgrobni spomenik. Jednom u 80-ima, a jednom u kasnim 90-ima. Slažeš li se još uvijek da to ne priliči ljudskom rodu i zdravom razumu?

Знао сам да се ови наши "представници у Сабору" неће огласити.А и зашто би се оглашавали кад примају од Хрвата дебелу плату.Хрвати су то паметно урадили-поставили наше изроде у свој Сабор и тако убили двије муве једним ударцем-испали су демократи пред свијетом,а преко тих наших изрода још више малтртирају Србе.

Reagovati ćemo kao i svaki normalan čovjek. Ovako kako i sama reagiraš.

Moje tetke i ujaci (i više od pola sela) su svome ocu i materi dva puta dizali nadgrobni spomenik. Jednom u 80-ima, a jednom u kasnim 90-ima. Slažeš li se još uvijek da to ne priliči ljudskom rodu i zdravom razumu?

Kažeš

"Dizati spomenik" znači ponovo ga raditi jer je došla neka stoka, odnijela što se moglo odnijeti i ostavila krš i lom po grobovima i grobljiima. Jel ti sad jasnije?

TI ćeš MENI pričati o ponovnim sahranama, o bagerima ili o traženju kostiju (ako su ostale iza životinja)!?

A sve što sam ti šturo opisao u dvije rečenice to tebi naravno priliči "ljudskom rodu i zdravom umu". Ipak se radi o grobovima Mate, Stipe, Ive, Ante, Marije... Naravno da "misliš isto". Naravno da to priliči "ljudskom rodu i zdravom umu".

Kako ste osetljivi kad se vaše dirne !!!!!A sve što nije vaše po vašoj "logici" manje vredi ... Niste se ni za dlaku promenili od 41 ...

Poljanak opet guras onaj fazon "ej pa i vi ste nas" ajde imaj malo postovanja ako ne prema Radi i prema sajtu onda barem prema onima o kome se radi na ovoj temi . Svako iduce skretanje sa teme ce biti obrisano.

Nemaju oni nikakva postovanja , o cemu vi to ....

Pa oni se jos i dan danas drze onog "za jednog stotina".

Ugurali im u nos nesto od drzave a oni i dalje ostali ko sto su i bili "genocidna bagra" , (jos neshvataju) .

I ko u opste dozvoljava da ovaj poljanak redom izaziva jednog po jednog bez pardona , braneci ustastvo ???neshvatljivo .

@Mićan:

Ne guram taj fazon "i vi ste nas" - odgovor je nastao sasvim drugim motivom.

Nekoliko puta sam već napisao da nema smisla "vi ste nama ovo - pa smo mi vama ono" jer time se odlazi u neogled i zlo time nikad ne prestaje. Osveta je odlika prevaziđenih civilizacija.

Pošto pozivaš na poštovanje ... imam poštovanje prema onima koji počivaju, pa i prema sajtu na kojem sam gost, a ne domaćin, a prema Radi nakon "poduke" o ponovnim sahranama i traženju kostiju ne mogu imati neko veće poštovanje jer je slijepa kraj zdravih očiju.

Odgovor je nastao isključivo kao reakcija na Radinu rečenicu upućenu Hrvatima: "Sada bi lepo trebalo prekopavati vaša groblja" da bih ja "shvatio o čemu se priča". Sad se ti Mićane stavi na moje mjesto, pa vidi bi li ti "skrenuo s teme" da pročitaš sličnu rečenicu od mene (što se NIKAD nije i neće dogoditi u bilo kojem mom upisu) u kojoj pozivam na prekopavanje groblja ili bilo što drugo što je nekom sveto.

@grom:

Odgovorio bih ti nešto o poštovanju, o "genocidnoj bagri" i "obrani ustaštva" i tvom upisu koji ne skreće s teme, ali ti bi to proglasio "izazivanjem jednog po jednog", tako da se iz poštovanja prema tebi i sajtu držim politike sajta. Ok.