Sign in to follow this  
Ljiljana Lika

Re: Sve je bolno u ovoj priči -Milajlo Šimšić

Recommended Posts

Andreas, hvala puno i tebi što se raspituješ!

Kontaktiraćemo Mikajla!

Spasilda, upravo zbog svega pomenutog, da, trebalo bi ići korak po korak- pritom, ako je ikako moguće, ne buditi tu lažnu nadu.

Mada, Mikajlova je duša velika, razumeo bi on sve.

Ne treba da odustajemo!

То је јако зезнута ствар, поуздан одговор се и неможе добити без медицинске документације.

Неколико пријатеља већ дуже време користе услуге ВМА, доктори углавном имају разумевања, поготово за војнике. Мада.. су се дешавале и идиотске ситуације

Неволем да се фрљам са непоузданим информацијама. Лично мене интересује, зато и питам.

Највише што могу ја да учиним да му пошаљем који динар, да му се нађе док недође неко срећније и боље време за њега, и да се распитам код пријатеља са ким се на ВМА може разговарати на ту тему, није сваки човек исти.. па макар он био доктор на ВМА.

Andreas, ... Mikajlu je srce puno kad zna da mislimo na njega.

Za sad može, Bogu hvala, da zaradi koliko im treba za život. Majki Milki i njemu.

Nismo ga skoro zvali..., ali, mislimo na njega!

Više bi nego dobro došlo, ako bi mogao da stupiš u kontakt s tvojima.

Spasilda se takodje baš zauzela za pomoć.

SVAKO DOBRO!

"Par stotina kilometara dalje, kad se na osmom kilometru magistrale Višegrad - Rogatica pređe most preko Drine, posle nekoliko stotina metara počinje tunel Brodar. Na ulasku u tunel stoji ploča sa imenima četvorice poginulih mladića i tekst: "Oj tunelu, tvojega ti mraka, što ne liječi rane od junaka". Po zidovima tunela još se vide tragovi jednog od najcrnjih pasusa bosanske ratne priče, a na izlasku iz tunela je nadgrobna ploča sa slikama i imenima doktorke Stojane Jojović i medicinske sestre LJubice Kastratović, koje su poginule od muslimanskih bombi u pokušaju da ukažu pomoć ranjenima u tunelu. Ispod imena je takođe bolna rima. Sve je bolno u ovoj priči - i smrt u tunelu, i život iza kraja tunela. "

Тунел Бродар се не налази на путу Вишеград - Рогатица већ на путу Прибој - Рудо - Бродарево у кањону Лима неколико стотина метара прије доласка на магистрални пут према Вишеграду и Рогатици. Овај снимак је урађен баш од тунела (тунел је десно, а кањон Лима је лијево на снимку) гдје се одиграла драма српских витезова и самог Микајла Шимшића. Овдје се улијева рјека Лим у Дрину, односно у Вишеградско језеро а мост који се види је поменута магистрала Вишеград -Рогатица.

Микајло се спасио када је ноћу из тунела изашао и спустио се низ гудуру према рјеци Лим односно Вишеградском језеру, те пливајући успио доћи на слободну територију.

Бродарево, ушће Лима у Дрину

brodarevouscelimaudrinuxt8.jpg

Snake, kako god, POZDRAV tebi duso dobra!!!

Film...

Ma, ljudi koji su osmislili film, nisu se udostojili Mikajla ni da pitaju za zdravlje, a da ne pričamno o drugom čemu.

Ali, neka...

Iskreno, nekako mi je od uvek film bio odbojan.

Konačno sam uspela da se informišem šta i kako da radimo i pomognemo Mikajlu! Ljiljo, javi mi se na pp pošto ja imam neki problem sa slanjem pp poruka! Ako se družiš sa Radom, uzmi broj mog telefona od nje pa mi pošalji još bolje SMS! Nadam se da će naš plan uspeti! :)

Ljiljana Lika me je obavestila da je Mikajlo odlučio da odloži svoje lečenje na VMA. Drago mi je da mu je trenutno dobro ali po malo brinem da Mikajlo nije možda zbog svoje skromnosti odustao od naše pomoći.

Moj predlog važi, naravno i dalje ,bar do eventualnih sledećih izbora, jer nisam sigurna da će moja "veza" u Ministarstvu potrajati ukoliko se promeni vlast u Srbiji.

Oprostite što se do sad nisam javila... Još uvek imamo lošu internet vezu...

Hvala ti Spasilda puno na svemu!

Opet ćemo da se čujemo s Mikajlom.

Da, mislim i ja da je to do Mikajlove skromnosti...

Uskoro ću se javiti.

POZDRAV svima!

Draga Ljiljo, bilo bi dobro da Mikajlo ipak dođe, makar na kontrolu na VMA, pokušaj da mu to posavetuješ ili još bolje da zamoliš nekog , njemu bliskog u realnom životu, da mu obrazloži koliko je bitno da bar prati svoje zdravstveno stanje, jer svi idemo u starost a ne vraćamo se u mladost! A to samo može da mu usložnjava zdravstvene probleme. Prenesi mu moje pozdrave i iskrene želje da mu Nova godina donese boljitak na svim poljima, prvenstveno na zdravstvenom!