Sign in to follow this  
licki-vuk

Presuda devojkama sa snimka "Kosovo za patike"

Recommended Posts

Presuda devojkama sa snimka "Kosovo za patike"

Izvor: Beta |

27. maj 2008. 19:10:27

BEOGRAD, 27. maja 2008. (Beta) - Prvi opštinski sud u Beogradu osudio je danas na 10 meseci zatvora, uslovno na četiri godine, Maju Trbojević (20) i Jovanu Petrović (19), devojke sa snimka poznatog kao "Kosovo za patike", zbog krađe tokom protesta "Kosovo je Srbija". Kako je prenela televizija B92, njih dve su se pred sudskim većem pokajale za ono što su učinile 21. februara i navele da ih je na krađu navela masa i euforija, i da nisu imale nameru, niti da su ikada krale. Predsednica sudskog veća Ana Milošević obrazložila je da je stav tog veća da će uslovna osuda u slučaju Maje Trbojević i Jovane Petrović postići svrhu kažnjavanja. Na snimku koji je bio objavljen na sajtu http://www.youtube.com/watch?v=j01e1j251Cs, vidi se kako Trbojevićeva i Petrovićeva uzimaju robu iz radnji koje su demolirane posle protesta "Kosovo je Srbija", 21. februara u Beogradu. One su uhapšene nekoliko dana posle protesta, a policija je u njihovim stanovima pronašla ukradenu robu - viski, bombonjere i odeću. Tužilaštvo je teretilo Trbojevićevu i Petrovićevu za krivično delo teška krađa, za koje je zakonom zaprećena kazna od jedne do osam godina zatvora.

hmmmm jako zanimljivo, sad jeste sramota i bruka za zemlju to što su napravile i ne neki način i jesu zaslužile takvu presudu ali šta je sa političarima ? Neki prodaju Kosovo za mnogo manje, recimo Čeda Jovanović prvi, zar nije mnogo gore to što on radi nego ove patike ? Kolko bi oni morali u zatvor oni ako za patike dobiješ 4 godine zatvora

Hm..one su jedine bile snimljene .... za druge za koje nije dokumentovano ne može se dokazati da su nešto uradili ili nisu uradili ... treba da budu kažnjene i jeste jedna vrsta zločina

Ratko Ličina:

E, sad ovdje nam fali malo zakonodavstva iz vremena Knjaza Miloša.

Za ove lujke idealna kazna bi bila :

DVADESET PUTA ŠIBOM PO GOLOM TURU I SVE TO NA TRGU REPUBLIKE - ZA NAUK I DUGO PAMĆENJE!

Ratko Ličina:

DVADESET PUTA ŠIBOM PO GOLOM TURU I SVE TO NA TRGU REPUBLIKE - ZA NAUK I DUGO PAMĆENJE!

Eeee, sa ovim se slažem.....ali ne dvadeset puta, nego dvestadvadeset!!!!!

Žao mi je samo što nema više takvih snimaka, da se što više njih kazni koji su radili isto,

ali neka ih, one služe za primer....za ubuduće....

Ratko Ličina:

E, sad ovdje nam fali malo zakonodavstva iz vremena Knjaza Miloša.

Za ove lujke idealna kazna bi bila :

I da se snimi i postavi na youtube ... bio bi najgledaniji video posle onoga "Kosovo za patike" ...

Pa one su Sovo dobile 10 meseci a ne 4 godine, ono uslovno gore-dole... Kazna je zasluzena... necemo valjda da zalimo kradljivce i ostalu bagru.

preterano su kaznjene, trebalo ih je samo novcano kazniti... zatvor moze da ostavi posledice dugorocne (pogotovo nasi)... krivi su oni koji su dozvolili lupanje ambasada i celokupnu atmosferu da se slobodno može razbiti nešto (oni bi već mogli u zatvor).

Kime, uzmi te ambasade pa ih ponesi kuci kad samo za njima zalis, uzmi i solanu i rupela... a verovatno ne treba zatvoriti i tadica koji uvodi Srbiju kao u eu a ustvari u nista bez Kosmeta.

slusaj sinko, opet okreces stvari naopacke - od svih politicara na sadasnjoj politickoj sceni, najmanje je Tadic doprineo trenutnoj poziciji Kosova...

stvari na Kosovu se desavaju zadnjih 100 god., tako da mani me tih "patriotskih" prica...

nisu u pitanju samo ambasade, nego manipulacija ljudima, pa na kraju neko drugi ode u zatvor... sta mislis, da se nisu nadali mnogo boljem ishodu izbora, i da sve to nije bio deo kampanje?!

a to "samo za cim ja zalim" isto nisi u pravu, jer eto vidis, zalim i za tim devojkama, a i cini mi se da je jedan momak poginuo toga dana, a ne videh žaljenja na licu Koštunice...

ono sto se moze uraditi za ljude sa Kosova jesu ekonomski programi, povoljni krediti (beskamatni) za sada.

Tvoja ocena da bi Tadic prodao Kosovo isto ne stoji, jer tvrdim da ce mnogo brze otici i postati drzava, ako se bude sledila druga politika... ali ti si na "patriotskoj" strani, tako da tvoje navijacke izjave ne treba ni komentarisati.

U Beogradu se moze naci grafita "Kostunicu u ludnicu", a Vojvodina je pokazala na izborima u proslu nedelju sta misli...

bla, bla, bla,...

Imam svoje misljenje ali se ne upustam u tako bespotrebne rasprave poput tebe. Ti znas ko je i sta mogao, radije se mani politike, pola stvari neznamo sta se dogadja iza a svaki koji pogleda 2-3 dnevnika danas bi vodio politiku... Tog dana jest poginuo jedan mladic ali ostavi se toga, sta ti znas ko sta zali, Bog ce nam suditi a ne takvi kao ti. Zaboli me i za tadica i nikolica i kostunicu i ostale politicare, svi su isti, unistise Srbiju i srpski narod a ti se vataj praznih prica pa ces daleko doci... j..o te i kasa i canak i pajtic i ostali sto vladaju Vojvodinom.

I da se snimi i postavi na youtube ... bio bi najgledaniji video posle onoga "Kosovo za patike" ...

Tacno tako , sramote nas takvi svuda

RS_3

ti si prvi sudio ovim devojkama, a ne ja (toliko o tome ko će kome suditi).

sto se tice toga ko ce koga j....ti, javi mi se na pm, da raspravimo.

Evo sta pise pravi patriota (posto mene oznacava laznim patriotom) na privatne poruke:

slusaj mam...e, ako te mama i tata nisu naucili ponasanju, upisi neki kurs, pa se priuci donekle, a dotle me se prodji, jer nemam nameru da se prepucavam po forumima, a jos manje vredjam. Takve stvari vise volim licno da raspravim.

hi hi, bas si smesan...

ja sam osudio dela devojaka za koje imamo svi dokaz da su kradljivice a ti osudjujes Kostunicu da ne zali za nastradalim momkom i tako zloupotrebljavas nesrecu toga momka u svoje politicke svrhe. Kako ti znas da Kostunica ne zali a ti i tadic kao zalite? Da nisi vidovita zorka ili vidoviti kime? A na drugoj strani devojke za koje imamo dokaz da su kradljivice i grabezljivice branis, verovatno jer si isti kao one pa se podrzavate. tadic kao nije nista kriv a zemlju vodi vec 8 godina i obecava neku evropu od koje smo sve dalje. Sta mislis da je bio on na vlasti 1998 kad su siptarski teroristi poceili sa teroristickim akcijama da bi sacuvao Kosmet? Sto vec jednom ne udje u tu evropu, kome sere prazne price... koliko mu jos treba godina. Evo vidimo kako su u Beogradu zakazali zasedanje za 2 meseca mimo svih normi a najvise onih moralnih a zasto... nece debela guzica sa stolice, prigrabila bagra. Radije se bavi sa sobom a ne ostale oslovljavati laznim patriotama, nazadnjacima koji vracaju u 90-e... kazite nesto o sebi, sta ste popjenili ko ko*usine oko zvalje od muke. Opustite se xxxxxx

ja sam isto osudio devojke za to što su uradile, ali sam rekao da su prestrogo kažnjene, jer se zatvorska kazna dobija za ponovljene prestupe ili za teza krivicna dela, a ne mora da znaci da bi ove devojke obile kiosk u normalnoj situaciji... (jedno 2000€ npr. kazne bi bilo sasvim dovoljno- sto sam rekao i toga dana kada se to desilo, dok su neki i odobravali i smejali se) - ko ti garantuje da ne bi neko tvoj ili ti u istoj situaciji (demonstracije) uzeo neku cokoladu ili skupi viski iz razbijenog izloga, a da ga pritom neko snimi mobilnim.

to koliko se ti ne bavis politikom, a solis pamet ostalima sta i kako (i koliko) treba da rade, vidimo u svakom tvom postu. Nemam protiv nista normalnog razgovora i argumenata, ali ti vec drugi put potezes uvrede i nepristojne reci, a ne secam se da sam se ja tebi tako obracao... Zato da ne bi govorio u stilu j**o tebe Janez i svi Slovenci redom, kazem ti da ubuduce slicnu konverzaciju mozes licno da prosledis, da ne bi opet bili opominjani...

Kako bi bilo da se uozbiljite?

Mislim da i vama koja siba po turu ne moze da skodi...

RS_3 ono sto ti neko posalje na pp, to ne moras kaciti ovde javno, pogotovo cenzurisano!

Izgleda da ste vi zaboravili na opomene sto ste dobili pre 3 meseca?!

Lepo vam velim da se upristojite!!!

Vasi politicki stavovi, su vasi, toboze politcari vas ne zanimaju, a slicni ste vasim idolima!

Slicni smo idolima poput tebe Chule, jer i ti iznosis svoje stavove a pravis se da kao ne. Izmedju ostaloga kad kazes da sam cenzurisao pp koji je poslan. Jesi ti taj pp vidio da znas da je cenzurisan? Zato i ti prestani sa nagadjanjem i izmisljanjem. Ko je ovde poceo ubacivati politiku i zloupotrebljavati smrt momka u politicke svrhe? Isto su i ostali vec iznosili pp ovde pa ih niko nije opominjao ali posto ti nisi dugo na KF mozda toga nisi ni primetio. Zasto ne napisati javno kad se neko na forumu pravi fin a ovamo privatno ti pise nesto sasvim drugo. PP u ovakve svrhe mi je gubljenje vremena. A ja sam odgovorio tako kao sto sam odgovorio jer mi smeta kad me neko ko me i ne poznaje niti me je ikad video oznacava laznim patriotom i omalovazava, pisi o sebi, pusti to ko je koliki patriota, sta misli Kostunica, kako moze neko znati sta ima Kostunica u glavi, takve vrste politika mi je najgora jer se svodi na cisto izmisljanje. A ja sto sam rekao su cinjenince i svi ih mozemo videti...

Aj ono da nisi dugo na KF sam malo sutnuo u prazno ali te proslih godina nisam toliko primetio sa postovima. Mozda je doslo vreme da nabavim cvike. 8)

trebalo bi da procitas svoje poruke pre nego ih posaljes, pa da razmislis kako bi odgovorio na njih (sto se tice prostakluka)... ja se ne ispsovah odavno kao ovde s tobom, jer drugacije izgleda ne moze. S druge strane, ne smeta mi da me smatras i prozivas kakvim god (pravim se fin, lopov kao i devojke sto zaglavise zatvora itd., cak me i zabavlja to)... zao mi je sto mora javno, ali ti tako

RS_3.. mozda se to i desavalo, ali dok ja nisam bio mod, i ne mogu da se bavim takvom vrstom proslosti, ima ko ce da brine o njima! Ja sam ranije bio na nekom drugom krajiskom sajtu... a tek prosle godine sam dosao malo cesce na KF!

Ovo sada je moj deo, i hteo bih da vam kazem da na civilizovan nacin pricate, da se ne spustate na nivo politicara, a vi sve slicniji njima!

Sto se tice patriotizma, recicu ti ovo.. da je to kod nas Srba, i u Srbiji, vrlo relativan pojam, iz vise razloga... prvo, da vidimo i definisemo sta je to pravi, a sta lazni patriotizam,

drugo, kako cemo ga izmeriti, tj. pokazati u praksi,

Danas je to sve nekako izmesano, i uzmrseno, da vecina naroda ni ne zna kako, sta, koliko... vec onako kako im nature, pa tako i sude...

Ja iznosim svoje licne stavove... stavove koji kritikuju sve politicke opcije u Srbiji, jer evidentno je da nije ni jedna dobra. Pri cemu tebi, raspucinu, i Ratku smeta ako slucajno zakacim radikale!? Rade Udibna, Kimetu, njemu smeta ako dokacim Tadica, i DS?! Losi su i jedni i drugi, pa ja necu da vicem da su neki dobri, kada nisu, i kraj! Cinjenice, ili ne, ostavi ovde, i niko ih nece cenzurisati, budi siguran!

Kime, i ti nisi cvecka, jer i tebe moram cenzurisati... PONAVLJAM VAM DA PRICATE, ALI BEZ PSOVANJA I VREDJANJA NEKOG CLANA KF!!!

Pri cemu tebi, raspucinu, i Ratku smeta ako slucajno zakacim radikale!?

alo monarhisto...deder komp u ruke pa na iscitavanje starijih postova pa vidi malo sta je to raspucin pisao o radikalima...pitaj g.Licnu on to dobro zna...

pogresno si ti mene monarhisto,procitao...

nije rasp radikal...

uostalom sto me uplices u ovu raspravu?...

usput budi recno,monarhisto...demokratija i monarhija?...ma to je kombinacija do j..a...bem ga a kad rasp napomene da nama Srbima treba cvrsta pravedna ruka...da je to jedini nacin da nas se dovede u red,znao si da skocis ko oparen jarac sa pitanjem...a demokratija,ljudska prava,bla,bla,truc...secas li se?

Laki je malo nervozan

;D

Pa nemoj sada da vadim tvoje postove, sto si pisao, na temi izbori 2008. koga si tamo podrzavao? Za koga si navijao, za koju stvar si hteo da se kladimo?

Moderna monarhija, ne podrazumeva cvrstu ruku, niti diktaturu, kao sto je to bilo pre 300 godina,