Sign in to follow this  
chule80

Biblioteka "Umereni Smehotres" - stara

Recommended Posts

Posto je na sastanku org. odbora Krajinade utvrdjeno da nam fali biblioteka, u koju bi rado Ikina sestra dolazila, i ucestvovala u nasem radu i okupljanju... tako da OTVARAMO I OVAKU BIBLIOTEKU!!!!  ;);D8):)

Pa kad prije je otvori zivota ti!? Ja jos ni kuci nisam stigla! Eeeee, vidis ti sta je to kad coveku das brzi internet! hehe!

E da krenemo redom...

Bilo je to relativno skoro, pre mozda nekoliko dana, ziveo jedan gazda  :D:P, vlasnik jedne kafane Smehotres na brdu krajiskome, na kome se skupljala krajiska raja, momci, devojke... pravili prela, i slicno, pa resio on da ne pusti plamen manifestacije KRAJINADA da se ugasi, vec da ga razbukti... DA GORI, KAO BUKTINJA!!!  ;)  

Da bi gazda sve to sproveo u delo... trebao je okupiti vlastelu, svoje ljude, koji ce mu pomoci oko svega toga, neki se javise sami, a neke licno gazda pozvase svojim golubovima pismonosama :) I zakaze se bas za danas, kada svima odgovarlo, a to bese 19:30... Jedno malo zapazanje... neki su toliko bili zeljni da dodju i da se vide sa gazdom, i ostalim clanovima org. odbora, da su dosli cak i ranije.. sto je u nasim krajiskim druzenjima ne zabelezeno!? :;) Doduse, ruku na srce, nis bas svi dosli pre vremena, i na vreme, vec su imali "neodlozna posla" i po ko zna koji put, pokazali da im lepa rec ne vredi... BATINA JE IZ RAJA IZASLA! ;D8) Interesantno da je bilo pre ovoga svega puno pitanja u vezi KRAJIANDE, a na samom zasedanju OO, sve smo ze dogovorili za 5 minuta... kako, sta, koliko, itd.  ;)  Sve kao podmazano! 8)

Dolazi gazda i pre vremena na dogovoreno mesto, kad tamo vec cekaju grofica Ljilja, zatim dvorska dama Rada (sa pratiocem)... vec malo kasnije, stize baronica Ika sa svojom sestrom... i na kraju stize i jos jedna baronica Meki, koja je svoje poslove otaljigala, kako bi dosla na zasedanje OO... naravno u ovim pricama fali jos dvorska xxxx, a njegovo prikljucenje je usledilo kasnije...  ;D ;D

Elem, na samom prepoznavanju, videlo se ko je licanin, a ko ne...  licani kukaju odmah da im je zima... kukaju i kordunasice... Dalmatinci ne toliko, djene-djene... ::):P  tu se nesto Meki izbecila na Iku, kada joj se ova predstavila ::):D;D  Izgleda da postoji slicnost u njiovim imenima ;) i previse! 8)

Ipak se odlucujemo za trazenje zaklona, u obliznjim konacima... idemo na sprat, i tu krece mala prica, zatim krece jedna stvar koja ME ODUSEVILA... dolazi mala, da pita sta cemo piti?

Ja pocnem od Meki, kojoj sam rekao da pazi, da me ne obruka... i tu mi povedemo sa 1:0! Zatim Ljilja, ubode 2:0... Ikina sestra, polovican ucinak, 3:1... Ika popravi rezultat na 4:1, ja uvalim petardu 5:1... Rada dokusuri sa velikih 7:1!!!  :) Na kraju primimo jos 2 gola... jedan od Radinog pratioca... a drugi od onog sto MENE ZEZNIO KADA GOD JE MOGLO! ;D::) Ovo je odnos onoga sto je bilo na terenu/stolu! Visnja protiv ostatka sveta! I opet smo pobedili!!!! :D8)

Plakati za Krajinadu, grbovi, i zastave se prave, od ljudi koji imaju dara i smisla za to, pa ce i ovde ako Bog da osvanuti neka ideja...

Simpaticno je od svega zapravo uzivo videti smehotres u kafani... da, da.. ljudi moji, tako nesto zaista treba doziveti... u 1 momentu nam Meki skrene paznju kada smo imali jedan prvi ozbiljan smehotres, da cela kafana gleda u nas ::):-\  A nas bas zabole :D  Ja velim i treba! ;) Inace oni koji su prolazili pored nas, su i zagledali u nas, u fazonu koji su sada ovi, koji kao da su u svojim dvorima... PA TO SE SASTALI KRAJISNICI!!!!  ;) Sastali se, i skoro prave prelo... jedino nam je koja krajiska pesma falila... ali i nje je bilo kratkjo u nekoj tisoj varijanti, ali je bilo, tacnije propitivanje koliko je ko znao himnu "Oj Krajino, Krajino"... slab ucinak  :-[, ali obecase da ce je do Krajinade znati  :)

Ima cak i audio zapis pravog krajiskog smehotresa, tako da su i telefoni radili, pa eto neko od njih ce biti ljubazan da to okaci ovde u biblioteci "umereni smehotres"... sliku OO ja cu okaciti...

Bilo je naravno pominjaja nase gostijone Smehores, i nekih ljudi u njoj... pohvala prva je za Dacu  ;)... rekose, da na Daci stoji gostijona, i da nje nema, odavno bi stavio katanac na kafanu... Daco, hvala ti hvala! Zatim pohvala za Vukasina  ;) i za njegove lepe stihove... Licki vuk  :P.. hmm, i za njega je bilo pohvala ali je Rada to specificno rekla  :D... ona inace za dana ide u Smehotres, a nocu drugi ljudi uzurpiraju konja koji je vodi na ovo nase okupljanje... mada je ona pricala kako sebe ne moze da prepozna, da jednostavno do juce se bunila protiv tih konja  :-\, kojim uglavnom mladja populacija putuje, i surfuje, a sada je ona postala neko ko zaista ima potrebu da cuje zvuke rodnog kraja.. da cuje toplu krajisku rec... da se vrati u dane mladalacke, gde je podno Dinare setala se zavicajem...

Bilo je nekih nasi prica od ranije, koje su clanovima KF izmamili bas onako jake smehotrese, da je bilo padanja sa stolice, vilice i obrazi bole, stomak deformisan... I jos onaj mali veli, kako je moj smehotres izuzetno zarazan... a da li je? Ne verujem  :D;)  Da onda, Ika veli kako je slican smehotres i nedeljom u KUD Krajina... ;):D

Cim smo usli, vidimo nekoliko stolova... vidi se, da nas dugo nije bilo... odmah gazda napravi reda, i za tili cas napravimo mesta za sve 1 stol... Posluzenje kakvo je vec bilo... klope nije bilo!

Tu se mi siti ispricasmo, i dok si rekao keks, 2.5 sati proleti! Mene nesto nabedise, da pisem dugacke postove... kome da verujem? Svojim ocima, ili njihovim

Pomenu Ika, i Milos, kako bi valjalo za leto otici u Krajinu, da se tamo druzimo... i pozivi stoje otvoreni... ja se vec prijavio! Pri cemu Miki mene otvoreno proziva kako sam ga ja i Knindza zaje*ali u tom nasme dolasku na Preobrazenje na Udbinu... Nismo, NEEEGO BAAAAS DRUGACIJE NIJE MOGLO  :P:D;) Ja svoje objasnio kako, zasto, a dokaz cu priloziti, kasnije.. samo da ga nadjem... 8)

Ja ne znam kako smo mi delovali Ikinoj sestri, i Radinom pratiocu, ali bas bi voleo da cujem njihovo misljenje... pri cemu da kazem da nam nisu pobegli iza stola, i da su se siti ismejali... privolecemo ih mi za druzenja i KF...

Eto toliko, da ne davim vise... a i ostali trebaju reci svoje utiske!

;)

A cime ce se baviti ova biblioteka?

Ocemol, pisati o Tolstoju, Sekspiru ili samo o nasima Crnjanskom, Andricu ... ??? ??? ???:) :)

Neeee..

ovde cemo pisati o nasim druzenjima... :)::):) ovako kada se skupe nasi ljudi, pa ajde da zinemo kako nam je bilo... Tako je usvojeno na zasedanju OO, i ajde da im udovoljimo zelju, da ne bude kako sam ja gazda tiranin.. i ne dajem pravo glasa!  ;)

Hvala sto ste se setili i mene drago mi je ako tako mislite ali i vi

meni svi puno znacite .... :)

Drago mi je da ste se vidjeli mogu misliti kako je bilo sastati se...bas mi drago da imamo

gde procitati kako je izgledalo to skupljanje.....sigurno prvo neobicno a onda kao da se vec poznate... ;)

:) Chule svaka cast !  :)

Izvjestaj sa naseg sinocnjeg sastanka O.O. opisao si ,svaka ti cast, sa hirurskom preciznoscu...........jos sa tim dvorskim elementima i titulama........  8):D.....ispadosmo mi velika gospoda........ :P:D

Mogu vam reci da sam bila veoma uzbudjena pre sinocnog sastanka zato sto cu upoznati ljude koji su mi preko ovog druzenja zaista postali dragi.... :)..........i onda sinoc dok smo se do suza smijali imala sam utisak da zaista sviju vec dugo poznajem......i da smo bas svoji  :)

E to je ono za cim sam ja zalila svih ovih 13 godina u Bg, da nadjem nase ljude s kojima bih se druzila i sinoc sam se uverila da to nije samo moja idealisticna slika Krajisnika..........mi zaista jesmo POSEBNI!!!!!!!! ;)8)

E a u prilog tome ide i cinjenica da se moja seka ODUSEVILA!!!! A vjerujte mi da nju uopste nije lako oduseviti............. :D::)

Ne mogu sada vise da pisem jos sam prepuna utisaka........ali kad se to slegne eto jos zanimljivosti........ :D;)

Jedva cekam slike i audio-video zapis 'SMEHOTRESA' uzivo........ ;D ;D ;D ;D :D :D :D :D

P.S. Za druga Direktora Isturenog Odelenja Kafane Smehotres-Biblioteka 'Umereni Smehotres' na sinocnjem sastanku O.O.

jednoglasno je izabran drug Milos  8)

Cestitke Drugu Milosu  ;):)

Meki, Chule,Ljiljo, Rado,Milose..............divni ste........ :-*:-* :-*:-* :-*:-*

E moj narode  :) da nismo chuletu držali bukvicu o dugačkim postovima  ;) ja bih sada citirala SVE ono što je on već napisao ... hvala chuletu za titule,mi mu došli ko kraljevska porodica  :) a tako smo se stvarno i osećali  :) doduše ne i ponašali  ;D ;D mada smo bili u granicama pristojnosti,nismo bili vulgarni SAMO VESELI i srećni što smo se našli takvi kakvi smo  :) ne pamtim kada sam se tako od srca i slatko nasmejala  ;D ;D ma nema države ni kuće bez nas kad vam ja kažem  :) moj pratioc,mada nije na forumu nije baš smeo mnogo da se oduševljava kad je došao kući  ;D ;D ;D pošto mu je ženče ljubomornooooo  ;) ;) tako da je MORAO biti suzdržan u komentarima kod kuće  ;D ;D ;D ..inače je oduševljen i sad me potpuno razume što sam se "navukla" na net i on će što pre da se ukači .... kad je video šta se radi,kaže što pre  ;D ;D ;D ... pa nek košta šta košta ... i on skuplja društvo za Krajinadu,ma sve u svemu neopisivo jedno i divno iskustvo .... koje će kulminirati na Krajinadi pa šta bude biće :P:D :D Ah,da ..zaboravili su da vas obaveste da je ulaznica za Krajinadu sve što je sa višnjom ili od višnje  :D :D neki su imali pitanja tipa pošto su im bivše Višnje,pa mu oni dođu od višnje jel se i to važi  ;D ;D ;D Znači,šta više reći .... bilo je SUPER ... mada utisci se još nisu slegli baš ... ali PRVI utisci su presudni  :)

Evo najzad da se i ja dočepam računara, bar na kratko!!!! :)

I da podjelim sa vama moje utiske sa našeg viđanja.... ;)

Iskreno, najviše me je iznenadilo koliko je sve bilo spontano, bez ikakvog ustezanja, od prvog trenutka kako smo se upoznali sve je išlo super, kao što neko reče, kao da se poznajemo već dugo, dugo :)...

Ljilju sam prepoznala sa slike, a onda kad sam prišla bilo je iznenađenje, Ljilja me upoznaje sa našom dragom Radom !! Baš sam se iznenadila jer nisam znala da ću i nju vidjeti i baš me je oduševila skroz!!! :-*

Dragi naš gazda Chule je stigao koju sekundu prije mene, „pecnuh“ ga samo na mob da bih bila sigurna da je to on, kad ono jeste, osjećaj me nije prevario !!!! :D

U tom dolazi draga nam Ika, pruža mi ruku i govori svoje ime, kad ono iznenađenje!!! :):D

Što reče Chule, imamo VEEEELIKU sličnost u našim imenima. E tu sam se razgalila skroz!!! ;):-*

Sjedosmo u jednu kafanicu, spojišmo stolove, uskoro nam se pridružio i moj dragi zema Miloš i tu kreće dva i po sata smjehotresa, ali baš pravog smjehotresa. U jednom trenutku pogledam oko sebe, a ono pola kafića bleji u nas !!!! :D :D :D

Krenuo je i neki par da sjedne sto do nas, i samo što su sjeli pogledali u nas tako su još brže ustali i otišli u neki mirniji dio !!! ;D ;D ;D

E da, spominjali smo naravno, dragu nam kafanu SMEHOTRES i one koji "bivaju" u njoj i naravno, naša draga Daca je dobila najviše pohvala jer što kaže Rada, da nam nema Dace već bi odavno kafana "zatvorila vrata"!!! Ona nam dođe kao amajlija.... :-* tebi Daco....

Naravno, pričali smo i o ostalim našim dragim prijateljima, al' da ih sad ne spominjem sve poimence samo da kažem da ni za koga niko nije našao ružnu riječ već samo riječi hvale... :)  :-* i njima svima...

Moram reći i to da je bilo i nas par internet ovisnika 8) (prepoznaće se :D) koji smo morali i preko gprs-a bar na tren da virnemo u kafanu i da vidimo ko biva tu i šta radi.... :P:D

I iskreno, baš baš je sve bilo spontano i stvarno su me svi oduševili i iskreno, jedva čekam neko novo druženje jer ovo je bilo fantastično!!!

Eto, to su moji utisci ovako na brzinu..... :) :) ;)

Ljiljo, Iko, Chule, Miloše, Rado.... LJUBIM VAS .... :-*:-* :-*

p.s. Rado, pozdravi zeta i reci mu da što prije nabavi komp i da nam se pridruži!!! :D

A ti Iko ljubi seju i nek' nam i ona malo navrati, ako nigdje drugdje bar na ovu temu jer je gazda Chule otvori specijalno zbog nje.... :D:-*

Meki sad mi je neugodno hvala ma nisam ja nista u kafani samo vas volim

da se druzite a i ja zeljna druzenja

Gypsy... ta pesma koju si ti okacila, nije prava himna RS Krajine... koliko ja znam svojevremeno bila je "Boze Pravde".. ovo je pesma sto si ti okacila valjda Bajina MK, ili tako nesto...

Ja sto sam obradio i okacio "Oj Krajino, Krajino" je obrada jedne prelepe pesme "Oj Kosovo, Kosovo", koju sam cuo prosle, ili pretprosle godine na Zvezdinim utakmicama prvi put, kasnije je to Ivana Zigon pocela da peva (a napisao je Ljuba Manasijavic, sa Kosmeta jos 1991.), kao i grupa male dece sa Kosmeta u grupi "Kosovski Bozuri"... To je zato sto je za mene Kosmet=Krajina! A ta pesma je stvarno prelepa, i treba da je cujes, kao i ovu nasu koja ce verovatno biti snimljena na Krajinadi, ako Bog da, u audio zapisu, pa cemo je i okaciti, za kasnije video varijantu - spota, ce biti nesto kasnije, kada budem nasao prave ljude, koji bi pomogli da se tako nesto i ostvari, o tom potom...

Da jos 1 zanimljivost juce na OO je bila ta, sto vecina rekose, a pogotovo Rada, da ode na politiku da se nanervira, i onda u kafanu po lek,

Gledam vas kako vas je ljepo vidjeti pravi ste vidim i popilo se i nazdravilo.. :)

Gazda sakrivas nam se uvek Radu prepoznajem ocekivala sam jednu taku damu da je

Milosa e sad gledam koja bi mogla biti Ika a koja Meki pa bi rekla da nam ona mala crncica nasa Meki

a ona mala u beloj majici Ika dal sam pogodila...Predivni ste ...ljubim vas

Svaka vam cast.Slika je vise nego odlicna.Falila je samo harmonika pa da istjerate sve goste iz kafane.Mislim da sam prepoznao neke mladje clanove po stilu pisanja.Faca to sve otkriva.Zato sam veoma dobro prepoznao moju generaciju.Bravo GENE, u top si formi ,samo tako nastavi.Volim vas i ljubim.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this