Sign in to follow this  
chule80

Biblioteka "Umereni Smehotres" - stara

Recommended Posts

KK, prvo moras biti postovani drug clan kafane, pa ako se tamo dokazes kao jak, mlad, zdrav, prav i grlat...eee tek ondaK mozes ovde poceti listati stranice

Novi Sad, 01.11.2008.

Vec nekoliko dana prije ovog okupljanja poceli smo sa dogovorima o jos jednom susretu u Novom Sadu. Kako smo vecina ovdje bili slobodni, dogovorimo se Culetom i Klasnic boyom da ovu subotu provedemo u druzenju.

Po dogovoru kao i svaki put, nalazimo se Masa i ja na z.stanici gdje cekamo ovu dvojicu a ujedno nam i Lickuljica saopstava da ce uci u isti voz negdje prije NS-a. Tako i bilo. Stize voz a nas dvoje gledamo konda Tito stize ;D Prva izlazi Lickuljica a nedugo zatim eto i momaka. Gazdu lako prepoznati, najveci i samo ona glava izviruje iz mase  ;D:) Tu se pozdravljamo srecni sto vidimo jedni druge pa krecemo put tvrdjave. To nam je neka uobicajena lokacija kad je o susretu u Novom Sadu rijec a sve se odvija spontano, u tome je i glavna stvar. Price se nadovezuju jedna na drugu, smjeh je nezaobilazna pojava… Na tvrdjavi okidamo par snimaka kod “pijanog sata”, naravno sve uz smjeh (citaj gazdin ;D ;D ;D) pa smo tako "rastjerali" i ono malo naroda oko sebe kojeg u to doba nije ni bilo nesto puno. E tu nam cure pripremaju iznenadjenje. :D Odletise one do jedne tezgice gdje se prodavaju razne drangulije i kupise svakom od nas, tri kape sa nasim nacionalnim obiljezijima. Mi svi sretni ka' mali majmuni kad im se dade banana, gledamo kapice, mecemo na glavu pa se u njima slikamo. :D;D Opet je gazda ispoljavao svoje ubilacke namjere prama Masi, ovaj put zbog prekratke frizure i boje kose, preteci da ce joj ubiti frizera.

Sjedosmo tu u kafanu na pice, jest da je puvao neki vjetar i da je padala sitna kisa ali to nam ni najmanje nije smetalo da se druzimo. Nedugo zatim krenusmo put centra grada, preko mosta Varadinske duge na cijoj sredini se opet uslikasmo za uspomenu gdje smo bili. Samo nam je falila zastava kao nase obiljezje, posto gazda uvjek dolazi u majici Krajinade.

Prolazimo glavnim gradskim setalistem pa posto smo bili gladni, ka' da smo trupce vukli ;D, zasjedamo u jedan restoran brze hrane. E tu da vidite ludnice ljudi moji! Nesto smo se zapricali i u trenutku ja nesto odvalim, a gazda na to padne u smjeh, onaj smjeh samo njemu svojstven (ko je vidio zna o cemu pricam). ;D ;D ;D ;D Na to je cjeli restoran od nekih 50-60-ak ljudi zacutao i pogledao prema nasem stolu, svi u cudu, pa i kuvarice. :D :D :D :D :D;D ;D ;D ;D

Poslje klope odemo u jedan dobar kafic i tu nastavljamo druzenje uz par tura pica. Tu smo malo evocirali uspomene na zavicaj, zezali se na licki nacin posto mi licani uvjek budemo u vecini pa prevagnemo  8):). Pa su tako domacice rekle napraviti jednu veceru sa basom, policama i slaninom. ;)

Posto su cure ubrzo morale krenuti svojim putem, tu se sa njima pozdravismo. Cule, KB i ja nastavismo druzenje kod mene kuci. Na zalost samo kratko, jer nam je toliko vremena ostalo, cisto da malo posjedimo i probamo ovogodisnju rakiju. Tu se zapricasmo pa nismo ni primjetili da je ostalo nesto manje od 5 minuta do polaska njihovog voza za Beograd. Sjedamo na moj gumenjak i odvezemo se rekordnom brzinom do z.stanice, sva sreca pa je i voz kasnio koji minut. Odose drugari… prodje tako ovaj dan naseg iskrenog druzenja. :):):)8)8)8)

Ave.. konacno i Masa da se oglasi..

Jos fali i pobratim... on redovno zabusava... kad god moze..

Maso, Maso.. sta ti mama kaze? To nisi spomenila

"Ама не може бре.. и немој да ме нервираш..."

Ниђе не гори од ногама, па да ћу се ја ус*ати.. док њу не сачекам.. Има дана за мегдана.. :D

Ако је она већ коментарисала.. и знам шта је жена рекла.. онда не видим потребу да мора још 1 да гледа... и да види онако како би ти пренела..

Srpska Atina 01.11.2008.

Jos jedno prijatno I veselo druzenje krajisnika sa krajinafors-a… Posto su vitez, masha I chule vec opisali sam tok dogadjaja, da ne ponavljam isto. Reci cu samo da sam proveo jedan prijatan dan

Sto se tice te pobjede visnje u kaficu… :-\ Chule je ceo dan gnjavio mashu pa je ona morala da naruci visnju, licki medo takodje jer zadnje vreme ne dolazi cesto na kf pa se stekala gazdi… :-\

Aaaallaaaaaaa laaaazeeeeeesssss!!!!

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this