Sign in to follow this  
chule80

Biblioteka "Umereni Smehotres" - stara

Recommended Posts

Драго ми је што сте се супер провели. :) Вољела бих вас све упознати. :) :) :-*:-* :-*

Pa Anoka, izvoli, kad budeš mogla, imala vremena ili samo želela, najavi se i mi smo tu

A ovi ostali becari cute ko zaliveni.. nesto im je juce udarilo u glavu.. ne znam sta.. ali su bas bili zaglavili dje god da su seli..

Citam sada ponove Radin izvestaj, i crkavam od smeha..  ;D ;D ;D

8) Ovo mi najjaci komentar!!!  :D;D ;D ;):P

Ja sam tvoj čitala pet puta i nikako skontati,

'bem ti, pomislila sam da ste stvarno igrali neku utakmicu  :D;D ;D ;D

Radinom sam se ismijala, naravno, kao i svaki put  :P:D;D ;D

I moram još dodati da ne mogu opisati koliko mi je žao što nisam bila .

Chule, slobodno pjevaj onu : "Plači mala plači "  :D :D

Samo da znaš da sam te čula kako pjevaš ono veče  :P:D;D ;D ;D

Borca, 22/23. Novembar 2008.

Sta dodati poslje Culetovog izvjestaja? Majkan to opise bolje nego iko. Al’ ajde da pokusamo i mi amateri.

Sto se tice dolaska “Barselone” sve je bilo po dogovoru i nije bilo nikakvih propusta.

Ono sto ovo okupljanje izdvaja od drugih bilo je to sto su po prvi put zastupljeni ljudi iz svih djelova Krajine. To se prvo moglo primjetiti. Bilo je i Slavonaca, Banijaca koji su sad bili ubjedljiva vecina, Licana odma drugi po brojnosti iza Banijaca i Dalmatinaca. Jedino nam je tu vece falio neko od Kordunasa ali sutradan je Ika ispravila i taj nedostatak. ;):P:D

Naravno, puno su nam falile curice iz Like, ali one su opravdano izostale tako da nece ici u cosak niti ostajati na dopunskoj za kaznu. :D ::P;D ;D ;D

Sa Barsom i mladjim trenerom sam se nasao u NS-u na dogovorenom mjestu. Naravno, tu smo se ispozdravljali i krecemo put glavnog grada. Na stanici nas docekuje Klasnic Boy koji nas je odveo kod sebe dok ne krenemo Borcu. U stan uskoro ulazi i nas Likota i odamah se sa vrata prepoznasmo nas dva, jer smo se vec vidjeli na Krajinadi. Dreknu on sa vrata “Dje si zemane kruv te j...”.  ;D ;D ;D I tu uz razgovor pocese pripreme pred utakmicu, pocelo se sa nekim sokicom a na kraju svi presli na alkohol, zapravo neku dobru prepecenicu. :D

Dodje i  vrijeme da se podje u Borcu, krenemo sa dva gumenjaka, prvi ide Cule a mi sa KB-om iza njega. U putu nam se pridruzuje Rada pa tako svi skupa dolazimo pred restoran Knn. Izasli mi tu i sad pozdravljamo se sa Radom, grlimo se mi svi sretni sto se sa njome vidimo a ljudi sto su bili ispred ne kontaju u cemu je stvar - dosli zajedno u dva auta a zagrljaji nasi govore kao da se nismo vidili najmanje deset godina. ;D ;D ;D

Ulazimo unutra i zauzimamo, cini mi se, najbolju poziciju odakle je najbolji pregled na svu kafanu.

Redaju se pjesme ali mi smo na nogama vec poslje prve. Eto sta znaci dobar trening pred vazne meceve! Nije vazno koliko ko moze popiti, vazno je piti a ne napiti se, piti a ostati priseban sve vrijeme. E to smo valjda uspjeli  :P:D :D

Likota je znaci, bas prava ljudina ali i zestok lik, ;D cjelu smo vece nas dvojica Licana bili skupa, na svaku pjesmu smo poskakali jer se ne zna koja je bila bolja od koje. Kao rodjena braca smo se mi grlili i glavama boli kao dva mala ovnica… obrtali ture u krug. Da su nam donjeli cjelu gajbu ja mislim i to bi bilo malo. Poslje kad je zemo prakticno objasnjavao prisutnima kakve smo nas dva trupce izvlacili iz sume, tada su svi popadali. Pitam ga ja jel on to s konjima izvlacio, kaze da, i to sa 542, misleci na fergusona imt 542. ;D ;D ;D a trupce smo sjekli motorkom onom velikom shtilovkom 85-icom. :D :D :D

Likota inace nije toliko vezan za ove nase masine ali se s nama zainteresovao pa je odvalio. “ma moram uzeti tu kistru, da vidim i ja sto vi tuj'ka delate”;D ;D ;D

Tako nam u veselju i pjesmi prodje i ta vece. Klasnic Boy koji je zista jedan pravi dugar i momak kome je Krajina u srcu, to se vidi po svemu. On je nama kao svojim gostima napravio kompletan dorucak. Vozio nas kroz bg, nit’ mi znamo dje smo ni sto smo, kad on pocera svoga surca uz one strancice i bulevare beogradske.  :D :D :D Svaka mu cast i jedno veliko hvala za sve!!!!!!!!

Okupljamo se taj dan tu u kuci kod Klasnic Boya, dolazi i gazda sa sokom od visnje (nece valjda sa lizalicom). ;) ;) ;D ;D ;D

Pada i dogovor sa Ikom da se nadjemo negdje u gradu, tako i bilo. Dolazimo do tog mjesta i srecemo Iku. Prava je to Kordunasica, tako mlada a vezana za svoj rodni kraj. Za svaku pohvalu je. :D :D :D Bas je ostavila jedan pozitivan utisak na nas.

Tu nas Cule napusta a mi ostajemo neko vrijeme i potom mjenjamo kafanu. Ulazimo u jedan lijep lokal u Lickoj ulici i zauzimamo separe na kraju kafica. Tu neplanirano, onako spontano ostajemo nekih dobrih 5 sati. To ja vama ne mogu opisati o cemu smo mi sve razglabali, kakve smo emocije probudili jedni u drugima, toliko sjecanja, razmjene zivotnije iskustava, i suza i smjeha… svega je bilo! Na kraju smo ostali sami u kaficu i tako do fajronta, cak je i muzika utisana pa je i konobar za sankom mogao da cuje nase price koliko smo bili glasni.

Najposlje tacno u ponoc smo Barsa i ja imali autobus za nazad i to direktno auto-putom bez stajanja. Zbog Barse mi je posebno drago sto je onoliko bila opustena i otvorila svoje emocije (poslje toliko godina) prema nama da je prosto bilo milina slusati. To se isto nastavilo i u autobusu, nismo zaklapali do Novog Sada, samo smo se mi culi u busu.  ;D ;D ;D Ljudi oko nas gledaju film na ekranu i samo nas onako mrko pogledaju, u smislu ‘ocete li zacepiti vise. U trenutku je Barsa rekla da je boli zub a onda je shvatila da je u stvari dobila upalu jezika od revise “brndanja”.  ;D ;D ;D:D :D :D;D ;D ;D

Tako je eto proslo ovo nase druzenje. Koliko je to nezaboravno i lijepo ne moze se potpuno opisati ovako. Treba samo da se dozivi, nista drugo. ;)8);)

Zivi bili pa se cujemo uskoro sa novim izvjestajima..  :) :) :)

E rodjaci, da zinem i ja koju...  8)

Par dana su se okretali telefoni I pravili dogovori oko doceka Barse I da kazem same utakmice… Dodje I taj petak, ja I pobro cemo docekati Barsu, koja svojim dolaskom donosi I nevreme, samim tim I kasni…ludilo vec krece, stize mi informacija da je Spasilda u Bgd-u, odmah smo se culi…pobro pali ficka (Spasilda je tu limuzinu malo drukcije zamisljala…  ;D  ) I nadjosmo se za cas….i pravac kafana rodjaci naravno! :P Malo price tu…kad stize informacija da je Barsa stigla…  ???;) I mi pravac aerodrom! Mi tamo kad nase Barse nidje  :-\ , trazi…trazi, kad Barsa vec zaglavila u prvoj kafani!!!  ;) Tu krece galama, pozdravljanje! Naravno I Spasilda je sa nama krenula na docek Barse, sto je za Barsu bilo dodatno iznenadjenje! I odatle pravac kod pobre mog u dvore, tj. pravu domacinsku kucu… Gde Barsa krece da deli poklone svojim fanovima, a po jednom specificnom ja cu je se secati dok sam ziv…jedno veliko HVALA..I onda ljudi krece smehotressssssssss..prica do kasno u noc gde smo se rastali uz dogovor za sutrasnje akcije!!!

Spasilda samo da znas Chule ti je sam pojeo one kolace, nama nije dao…tako nek ti on kaze kakvi su bili.  ::P Ja licno ne sumnjam da su odlicni!!!  :D A jos ga I podmitila onom visnjom… Stvara se “VISNJA LOBI”…  >:D >:D >:D >:)

Dan utakmice…22.11.2008.

Negde poslepodne javljaju mi da je krenula ekspedicija iz NS-a…ka Bijelom gradu… Ja osjedlam konja I pravac stanica po njih I za tili cas dodjosmo u “moje dvore”..

Ne malo potom eto ti cuvenog Likote, a potom I pobre…ja iznio rakiju, pivu, sve po redu, cisto da se zagrije atmosfera pre utakmice… Kad je tu krenula galama I smijeh…culi smo se do Frankfurta valjda…  ;D  Jesmo li cakana??? :D

Krenusmo na stadion KNN, uz put pokupismo Radu I u punoj ekipi krenusmo na veselje…Sta se tamo desavalo znate vec iz prethodnih izvestaja…da ne ponavljam! Neki ljudi su me iznenadili bas prijatno samim dolaskom, ono sto je sigurno bili smo tamo najveseliji I izazivali smo najvise paznje… Chule je vec napisao da smo tamo sreli jos jednog clana KF-a, koji je verovatno bio iznenadjen nasim ponasanjem, nadam se da ce I on postati deo ekipe u skoroj buducnosti… 8)

Chule piva je pobjedila zahvaljujucu licanima, visnja je bila na nuli, zato nemoj da siris neistine!!!  >:) >:) >;)

Sve to veselje je trajalo do rano ujutro, kad smo posjedali u moje I gazdine kocije, pa na klopu, a potom I na spavanac….

Dan poslje utakmice 23.11.2008

Trgnem se iz sna…vidim nas vitez vec budan!!!  ;) ;) :D  Reko: “dje ces majkane, kol’ko je sati?” Kad ono tek 9.30h… Sramota da domacin spava  :-\ , ustadoh…kad eto I nase Barselone,… Jos se nismo ni umili kad krece prica I smeh…uz kafu, dorucak…vreme brzo leti u dobrom drustvu…Poslje nam se pridruzio chule. I onda smo krenuli na vidjenje sa Ikom! Naravno kad smo je docekali, zaputismo se u prvu kafanu. :D Ne dugo pobro ode za svojim “obavezama”, a mi zasjedosmo do kasno u noc… Samo smo promenili lokaciju.  :-\  To vece je bilo bas posebno, jer smo se nekako otvorili jedni prema drugima I sa uzivanjem slusali jedni druge I mozda na neki nacin se jos vise priblizili jedni drugima!!! Nazalost bilo je vec krajnje vreme da se rastajemo, pa tako I krenusmo svako svojim putem… Ali eto za koji dan poklonicemo NS-u jos jedno druzenje kf-ovaca!!!

Znam da cu nesto zaboraviti…a ne moze ni sve na svetlo dana da se iznese! O tome cemo mi koji smo bili tamo pricati I prepricavati kad se vidimo…tamo nekad… :P

A joooj koliko se napisali.. pa biblioteka ovako nije bila aktivna jos iz svojih letnjih dana..

Svaka cast.. vitezu, i pobratimu.. koji ostavise onako svoje utiske..

Spasilda.. Ja pravo da ti kazem da sam pojeo 1 kolac... znam da je bio dobar.. a ove ostale nisam ja.. nego ovi moji.. pa ces morati njih pitati! Visnju jos nisam probao, ali danas hocu, pa cu ti reci..

A vidim ovde neki svasta pomisljaju.. pa to je samo dokaz o njihovoj opstoj informisati..

Znam samo da cemo svi dugo ovaj vikend pamtiti.. i da sam ljut na ove moje iz navale.. jer me nisu zvali da ponovo dodjem.. ustvari pobratim me zvao, vec kada sam ja dosao kuci, da kaze kako su oni jos tamo, i da sede i piju.. mislim stvarno!

Bas mi je drago da se ovako lepo sastajete i druzite, sve pohvale, nego...ovi vasi izvestaji su "nadugo i nasiroko" pa posto nemam bas toliko vremena da ih sve procitam nemojte mi zameriti na sledecem konkretnom pitanju a koje glasi: "I...jel ko koga konacno "navatao"?

Bas mi je drago da se ovako lepo sastajete i druzite, sve pohvale, nego...ovi vasi izvestaji su "nadugo i nasiroko" pa posto nemam bas toliko vremena da ih sve procitam nemojte mi zameriti na sledecem konkretnom pitanju a koje glasi: "I...jel ko koga konacno "navatao"?

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this