Sign in to follow this  
chule80

Biblioteka "Umereni Smehotres" - stara

Recommended Posts

E da je i pobratim lanuo koju.. a lepo me nadopunio.. jer ja sam zaboravio par stvari..

ovije ličana ima kao kineza.

ma i kineze su za.ebali.. samo im je to vazno.. da su u vecini

Evo sto je Ljilja spevala o za moj rođendan..

Sviće zora, sanjivo, polako,

mladi vučijak u blizini laje

vjetar grane pokisnute vije

sa visine Zvjezda namiguje

al' je obak od očiju skriva!

Pjetli u zoru pozdravljaju glasno

novi dan u gnjezdu svjetlo čeka.

Sve prestaje biti marčno, kasno,

sa Istoka stiže rječ nadrečna: VJERUJ!

Vučijak je pozdravio Zvjezdu

pjetli osvit najavili dana,

Vukovar se seća rođendana,

draga zemlja krstom osveštana

Sveti Đorđe, s njom pravedno slavi!

Drhti duša, mada nisi mali,

pjeva, i kad usukana nije,

a lice se, i kad nije lako,

od sveg srca najglasnije smije

neka čuju zločini bez duše!

Mislili su da će da poruše,

što je nama odvajkada sveto

da će od nas da sakriju nebo..

promišljeni, sasvim promašeni

i pogrešni dušmani bez duše!

Al' u osvit ovog dana novog,

decembarskog svevremenog vječnog

sve što nije, sada jasno biva,

i to da je Zemlja naša živa,

a i da će ljubav pobjediti!

- Umiruje divlji galop vjetra,

- sivi oblak Zvjezdi - Suncu miče.

da ogreje vjetrom tvoje biće

da te kao majka djete čuva

Ljubav može čudo "nemoguće"!

Sve to može ljubav, samo

VJERUJ!

Hvala!

Subota 13.12.2008. Grmovac

Jos jedno fenomenalno druzenje krajiske omladine okupljene oko Krajinaforsa odrzalo se u selu Grmovac nadomak Beograda. Povod je bio Culetov i moj rodjendan.

U Bg stize ekipa iz NS-a i u tacno dogovoreno vrijeme se nalazimo sa ekipom iz BG-a. ;)

Odlazimo kod naseg domacina kuci. A tamo, docek za pamcenje! Docekuju nas Culetovi roditelji i sa njima se upoznajemo i zauzimamo mjesta. Zaista jedna prava domacinska kuca. Odusevila me je Culetova porodica, zaista su jedni fini ljudi. I ovim putem im upucujem jedno veliko HVALA na onakvom doceku.

Razmjenjuju se pokloni, svako svoje otvara, a ja sad ovdje moram da vam pokazem sta sam dobio u ime svih vas. Takav poklon stvarno nisam ocekivao i kada mi je Cule urucio u trenutku sam ostao zatecen. A to je ova kapa.

pc160154kapabw5.jpg

Dolazi vrijeme za polazak i krecemo u dva auta prema Grmovcu. Na auto-putu pokupimo jos jednog Licanina i nastavljamo put uz kraca zastajanja, da bi neki pustili pjevcu krv. ;D ;D

Ulazimo u ne velik ali pun kafic i zahvaljujuci predusretljivom gazdi dobijamo dva stola koja spajamo (stolice nam i nisu trebale). :):D

Momci iz grupe “Plitvice” su bili odlicni. Cule je ranije spominjao da su mladi i tek pocetnici pa da ne ocekujemo nesto puno. Ma majkane, odlicni su bili. I ako ovako nastave ima da se za njih na daleko cuje. 8):);)

Kako je muzika pojacavala tempo tako se atmosfera zahuktala pa smo ostali u majicama Krajinade. Time smo skrenuli veliku paznju svih prisutnih a pjevaci se nisu odvajali od naseg separea. U jednom trenutku pjevac je na mikrofon rekao da se ovako nesto ne pamti u tom lokalu. :D :D :D

Nezaboravno je bilo za vidjeti kako se veseli i zivi krajiska omladina… u jednom zagrljaju…u jednoj pjesmi… u jednom glasu. To samo pokazuje da su nas sve ove godine samo ojacale. :(;)

Drustvo, jos jednom vam hvala na ovakvom druzenju.

Nezaboravno je bilo za vidjeti kako se veseli i zivi krajiska omladina… u jednom zagrljaju…u jednoj pjesmi… u jednom glasu. To samo pokazuje da su nas sve ove godine samo ojacale. ;):(

Ljepo receno komso, ne damo se mi

Bibliotekarka Gaga:

Joj narode moj evo cetri sata citam sta se u ovoj mojoj bibloteci pise :o :o :o :o :o

Pa ovo je cudo Bozije!

Slatko sam se nasmijala nekim izvjestajima koje nisam citala do sada a jos i vise vasim komentarima :D:o:D :D :D :D :D

Eto ja mislila nista od moje biblioteke pa sto i da svracam a kad tamo................cuda raznih i prica za roman.

Posto sam u raznim izvjestajima spominjana i opominjana mozda bi i ja mogla prokomentarisati nesto ??? ??? ???

Ma samo sam se salila sta bi imala dodati kad su ovi drugi sve DETALJNO opisali ja cu samo reci da je ipak najljepse biti na licu mjesta kad se svi zajedno okupimo! :D

Veliki pozdrav i poljubac za sve vas sa KFa koje sam upoznala i koji ste mi za srce prirasli!(jedva cekam da neke vidim Ljiljo,Rado,Meki i naravno draga ekipo iz NS) kao i za one koje cu tek upoznati. :-*:-* :-*:-* :-*:-* :-*:-* :-*:-* :-*:-* :-*:-* :-*:-* :-*:-* :-

* :-*:-* :-*:-* :-*:-* :-*:-* :-*:-* :-*:-* :-*:-* :-*:-* :-*:-* :-*:-* :-*:-* :-*:-* :-*:-* :-*:-* :-*:-*

Dobro gazda dje ta moja plata :D :D ;D ;D ;D ;D ;D

Mashoooooo..... :-* , ti ti citas da se podsjetis kako nam je bilo ljepo.......jel ti falimo.... ::)???:-*

Vidis da sam i moju seku polako navukla na KF,tako da je predhodni post u stvari djelo cuvene bibliotekarke

Bibliotekarka Gaga:

Dobro gazda dje ta moja plata :) :) ;D ;D ;D ;D ;D

kako mrzim ovo pitanje!

Iz razloga sto ga na poslu do skora sam slusao bar 5 puta na dan?!

Plata se dobija za rad, a ne za ne rad!

Dodji da radis.. pa ce i plata leci..

;D ;D ;D ;D ;D e gazda preti ti bibliotekarka ostavkom ..kaze za pola godine bas si joj neku dnevnicu mogo isplatiti...kaze ona bez plate ni ne sjedi a kamo li radi......... :);D ;D ;D ;D

Medo pa dje si ti nama mila.....nema te nesto...........big kiss for you

Ima veceras sigurno da padne snjeg..............u roku od 12 sati oglasile se i bibliotekarka i medo.............pa to ce garantovano snjeg pasti.......... :) :) ;):) :)

Staa mislis ti Chule?

ha, ha ;D

ne znam za bibliotekarku, ali ja bih se bas obradovala snjegu, sve ga iscekujem, a njega nema >:(

ali nesto ga nismo motivisale da pane :'(, ne znam bome nesto nije u redu :)

E Chule pa jel ti stvarno mislis da ja ne bih bila u stanju sve da ponovim, zar sumnjas u mene, ccc ;)

Posto je ovaj moj internet provajder kablovskog interneta bezobrazan i posto mi je ukinuo mogucnost ovog socijalnog interneta s merenim protokom i cenom od 200 din mesecno , nezelim i nepada mi napamet da 64k placam 650 dinara ! ! ! Nemam fiksni telefon , tako da od adsl-a nista... Zelja mi je da vam se javim da me neko vreme nece ovde niti bilo gde na internetu biti , a DUSMANU porucujem da i dalje nespavam mirno i da cu forum dalje pratiti preko mobilnog telefona ! ! ! Tako da se ne raduju sto me nema !!!

Mislim da je danas u 2009 godini za 650 din imati 64kb/s SRAMOTA ... Drugar mi u rumuniji za 20 eura ima 10mb/s ... POZDRAV ! ZELIM VAM SRECNU NOVU GODINU !

DOGODINE U KNINU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this