Sign in to follow this  
chule80

Biblioteka "Umereni Smehotres" - stara

Recommended Posts

Evo posto me Gazda  proziva  :;) :;) da bi se i ja mogla malo potruditi i napisati par reci o nasem druzenju u Bg,resih da mu ispunim zelju.

Kao sto sam vam vec i pisala stigoh ja u BG 06.07 bas na badnje vece. ;) :)Bg kao i uvek u januaru hladan,tmuran ali ipak u mom srcu toplina :D :D.

Posle nekoliko dana mog boravka u Bg odlucim se ja javiti Miki983,reko ajde da odmah nezovem pusticu mu poruku pa da se dogovorimo oko naseg susreta.Nije proslo niti 7min kad Mika zove veli evo nas na probi u Kud-u i sto se nisi pre javila da dodjem tamo!

Ali vec kako to biva kad se dodje kuci uvek neko dolazi da me vidi pa tako i te nedelje ceo dan kao na Autobusnoj stanici. :D :D :D

Elem tu se ja i Mika dogovorismo da se nadjemo u ponedeljak izmedju 19h i 20h.

Ponedeljak svanuo a ja jedva cekam da dodje vece :D :D :D negde oko 17h stize poruka od Klasny Boy-a da se  ja i on nadjemo u Zemunu i da  zajedno idemo  ;) ;) ;)do tog cuvenog KONJA na trgu u BG.

Nas dvoje smo malo poranili, ali morali smo jer nas je na Zelenom Vencu cekala njegova devojcica,pa da nam se nasa cura nebi smrzla stigosmo mi jos u pola osam na trg.A na trgu kao i uvek i zimi i leti i po kisi i snegu vazda neko nekog ceka! :D :D :D :D :D

Ono hladno zima stegla a nasih decki jos nema!!!!!Meni noge otpadaju vise neznam za njih,a lepo meni moja mama rece obuj se dete nema ovde nista bez sukleni carapa, ali ja jok neslusam pa se namontirala nema veze sto trepavice od zime otpadaju....

Negde oko deset do osam zove Chule veli evo me za 2min huhuhum ali ja znam nasi srpski dva minuta, to vam je 10min kod normalnih ljudi. ;D ;D ;D Ma da nije toliki minus nema veze sto cekamo, ali ako je desetak stepeni  ispod nule onda je svaki sekund vecnost!!

Tu se mi malo zezamo kad se ja okrenu vidim decko visok krupan kao od stene odvaljen kapa na glavi!!! Izbeci se ja jer nisam bila sigurna da je to Chule,videla sam ga na par slika ali kapa me malo zbunila.Pojavi se i Niki odnekud i tu se mi pozdravismo i sad je pitanje gde cemo na cugu!! ::D ::D ::D::) ::)

Chule htede u neku Bibiljoteku da nas vodi, ali mi se svi usprotivismo,skontasmo da to nije mesto za nas previse je ustirkano,a on valjda navalio zbog VISNJE jer zna da je tamo sigurno imaju.I gde cemo sad hum hum hum... ::) ::)::) Neznam ko rece hajdemo u kafanu

" ZNAK PITANJA " i tako se mi uputismo preko cele Knez Mihajlove u tu kafanicu.U medjuvremenu zove Mika 983 veli evo i me za odmah humhumhum...

Stigosmo mi do te kafanice,vrata se otvaraju a na samom ulazu stocici (tronosci )  i stolovi  ma kao da smo u Liku na prelo dosli!!

Izleti neki konobar ( Boske ) pred nas ma domaci covek veli koliko vas je??? E to mu bese dobro pitanje hehe ali mi odgovor nismo znali jer su jos neki clanovi trebali doci!! ;) ;) Smesti on nas za jedan veci stol i sad ko ce sta piti!!! Chule odmah upita za VISNJU veli Boske nema toga ovde,ja reko jel mogu dobiti kartu pica kad ce on A TO MI IMAMO, ALI SAMO ZA STRANCE,i tu vec krenu Smehotres.. :D :D :D

E za dalje vam nemogu pisati jer se tu o svemu i svacemu pricalo.Sve u svemu bilo je to jedno jako lepo vece i ja se iskreno nadam da ce se to nase druzenje nastaviti dalje.... :-*:-* :-*:-* :-*

e zaboravih napisati da je palo i par slicica.

Htedoh ja i vise slikati, ali Chule se uzbunio veli nemoj ti kao jedan nas clan da nas mucis slikanjem!! 8) 8)

Meni onda bilo sramota da ih mucim.....

Htedoh ja i vise slikati, ali Chule se uzbunio veli nemoj ti kao jedan nas clan da nas mucis slikanjem!! 8) 8)

Meni onda bilo sramota da ih mucim.....

Sta velis.. tebe sramota?!

Београд 23.01.2009. - делимо поклоне!

Хм.. свако ће се сада запитати коме се то поклони деле  ::).. како.. када.. где...? Тим пре што деда мраза немамо..  ::P :P

Јест оно нашим двема чланицама је био скоро рођендан (Крстовдан, и Богојављање)  :D, а и исто име носе.. па дан размака између дана рођења. Ради се о Меки, и Ики  :o.. једна богати личанка.. додуше не кршна.. али свакако права цуретина Крајишка  ;).. друга кордунашица, ал' не оно обична кордунашица.. већ екстраталентована цуретина..  8)

ResizeofIMG_1438.jpg

Акција креће од мене, помажу и наши  ;).. знам ја већ када им бивају рођендани, и негде пре нове године сложи ми се симпатични план у глави о изненађењу  :).. додуше оне нису биле нешто превише изненађене, јер је таквих поклона већ и било овде у нас  :P.. бар се писало о томе овде баш у библиотеци.. А о одушевљењу ће оне саме рећи шта мисле  :).. (ту смо направили и мали пропуст.. ко други, но ја и побро.. мени се прашта  ;).. јер нисам добио вишње одмах када се то дешавало :-\.. а њему не, јер је имао пиву поред себе! ;) )

Углавном динарске капе скоро исте као и витезове.. једино што место "лички витез" свакој пише њен ник са КФ  :), у дну је остала КРАЈИНА. Вез је одрађен ручно, од госпође М... (исто звање као и код витеза и КБ).  8)

3а те капе је задужен и мој помагач  :).. али не би сада о њему, јер би онда то отишло у недоглед.. међутим препознаће се он већ. Захваљујемо се овим путем.  ;) иако ме водио, преко 7 гора, преко 7 вода..  ;D:D;)

Договора за неко дневно окупљање је било и раније.. међутим, отезало се ко да склапамо Владу Србије  ;D.. а не обичну кафанску екипу  :D8).. Решисмо више да нема чекања.. и да мора више бити и тај петак вече :P... који уистину није баш свима одговарао  ::):P.. али Боже мој. Пистутни поред мене, даклем, побратим, две слављенице, ии ии иииии библиотекарка  ;D, која има 2 дана радног стажа.. :-\

Негде у исто време долазимо Меки и ја  :).. сусрет на тачно договореном месту, где сачекасмо остале.. Па смо срећом, у 4 ока морали расбацити једну партију  :).. у којој смо објаснили неке недоумице из прошлости  :P.. и донели прихватљиве закључке, прихватљиве за обоје, прихватљиве за све нас!  8)

С обзиром да ја дуууго нисам видео Меки.. оно сам се морао по глави размишљати оћу ли је препознати  ???, јер од летос.. не видех је наживо!? :o Сада је обећала да ће се поправити..  8)

Елем, сачекујемо и побратима.. који ми уручује некакав поклон  ???.. ја бегам од њега, мислећи шта има да ми даје кад ми рођендан одавно прошао  ::).. кад он вели: па ово није од мене.. већ од наше авантуристкиње Спасилде  8).. послала богати 2 флаше  ;).. једну мааалуу, а другу вееелику.. нисам још пробао, то ћу сутра.  :P

Одлазимо, у локал, где беше оно наше прво окупљање ОО Крајинаде  8), лета господњег 2008. када смо се ми и видели први пута  ;).. додуше не сви.. али ту смо неђе. У сменама долази Ика.. а после и Гага  :).. Нас троје, смо имали шта рећи једнима и другима (гле чуда сви модератори  8)).. и то је ок.. Већ када дође Ика.. почињу и први смехотреси  :D;D.. причају се шале, присећамо се неких догађаја, нама драгих људи..  :)

Да, да..било је и озбиљних тема, које ја нисам повео  :P.. већ Меки..  ;D па смо се на време кочили.. а њен коментар: "Ја ћу само ово још да кажем"  :D;D ;D ;D... но срећом, нисмо превише окренули на ту страну.. јер нам је ова дража.. ;) А библиотекарака Гага.. е она је имала своје безбедоносне (!?) приче из завичаја  8).. "са неким људима"  ::).. где смо и ми сазнали шта значи тај појам  :D;D.. А ја вама да кажем.. ко се са њом буде шалио.. тај је обрао не један, већ 3 бостана!  ;D ;D ;D

Ика има превише пара  ::).. па је морала оставити неке паре код Меки на штедњу и чување  :P.. еј, 50 (милиона) динара  :D.. па толико наша кафана неће зарадити у наредних 10 година!?  ;D ;D ;D

Меки нас раније напушта, јер има она своје авионе  :).. који негде полећу.. не знам више где.. али морала је на полетање.. 8) Остала је она и дуже него што сам ја очекивао.. обично она раније збрише..  ???:P

Ми остајемо толико да сам ја једва стигао на последњи дневни бус  :), неморамо баш увек да затварамо кафане..  8) ово троје како ће до својих кућа.. појма немам.. а неки, имају толико кућа, да више и не знају ђе им је кућа  ;D ;D ;D.. јер могу на 5 страна..  :D8)

Смехотресе нема потребе да описујем  ::)8).. чули се јесмо  :P... истерали никог нисмо  ;D.. значи фини смо  :).. можемо кад оћемо..  ;)

Гага је на крају прећутала једну важну ствар  :D;D.. њојзи на душу!  :-\

Ето то је кратко.. да вас поздравим, до следећих дружења нас другова, и другарица чланова библиотеке.. а и кафане.. како год, шта год.. нама беше лепо!

;)

Chule svaka cas vidi se koje ovde na forumu najvredni. :-*:-* :-*

Kao i uvek ti si prvi i najopsirni u svojim izvestajima,koji nama citajuci iste prenosi pravu atmosveru druzenja nasih Krajisnika.

Misljenja sam kad si ti prisutan da Smehotresa nemoze da fali.

Samo tako nastavite.PUSA :-*:-* :-*

Drugi se boje da naspisu.. svoje utiske.. malo sam pobratima tu otkravio.. pa i on zna da napise podugacko.. zatim vitez, i on se odobrovoljio da pusti reci iz sebe.. Meki i Rada, sada slabije dolaze.. ali znale su i one da odvale dobar komad za svoje pisanje.. to mi je drago..

Spasilda, ona zna malo vise da napise.. bice od nje dobar izvestavac..

Masa, Licki medo, Ika, sve to slabo.. u par recenica.. i ajd zdravo..

E da se izvinem pobratimu.. snimak je ipak uspeo..

Ne znam da li da placem ili da se smejem..

palko bih, jer mi zao sto nemamo sve vas pored nas.. znam da bi nam kafana prava bila tesna.. da bi se orilo do Avale koliko bi se svi culi..

a smejem se kada Daca 'vako iskreno sroci komentar...

Predivno kao da sam bila sa vama a sto se ne mogu nagledati ove kape i kako je

ljepo uradena,predivna.. :)

Zemo znaš da smo te spominjali... :) Sigurno si štucala sinoć?!?!?! ;):)

E stucala bolje bi voljela da sam mogla biti sa vama ali znam da vam je bilo

predivno pa je i meni srce na mjestu i sto procitam i vidim kako vam je ljepo druziti se.. :)

Ovakva druzenja smehom ispunjena i prijateljstvom necete nikada zaboraviti ko ni ja.. :)

Zato se samo druzite a ja znam da cu i ja kada dodjem pridruziti vam se koliko mogu jer je sa vama

uzivanje se druziti ,ismijati do suza to je nesto sto se samo moze doziveti a ne moze recima reci.. :)

Kazu krv nije voda pa tako isto nije isto sa kim sedis u drustvu svaka ptica svom jatu ide i u tom jatu

se najljepse oseca tako i mi Krajisnici se najljepse osecamo kada se skupimo na jednom mjestu

a svi imamo nesto zajednicko a to je Krajina nasa i nas mentalitet taj specificni .Nase sudbine

koje je tesko bilo kome drugome razumeti ali kada smo zajedno reci nisu potrbne svi imamo nesto zajednicko

a to jos imamo taj smeh na licu i puno srce sale i razumevanja,dobrote.. ;):D

To zemo takog te cenim.. :):( onda ima da bude zurka godine.. :D

Bolje sve o jednom trosku nego da moramo to dva puta slaviti.. :(:D

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this