Sign in to follow this  
chule80

Biblioteka "Umereni Smehotres" - stara

Recommended Posts

Drugi se boje da naspisu.. svoje utiske.. malo sam pobratima tu otkravio.. pa i on zna da napise podugacko.. zatim vitez, i on se odobrovoljio da pusti reci iz sebe.. Meki i Rada, sada slabije dolaze.. ali znale su i one da odvale dobar komad za svoje pisanje.. to mi je drago..

Spasilda, ona zna malo vise da napise.. bice od nje dobar izvestavac..

Masa, Licki medo, Ika, sve to slabo.. u par recenica.. i ajd zdravo..

E da se izvinem pobratimu.. snimak je ipak uspeo..

Maли Београд 24.01.2009.

Онако потпуно неочекивано  :o, као гром из ведра неба, стигне мени пп, од нашег члана КФ - брата Вукашина  :D... Каже како је тренутно у БГД.. како би волио самном попити пиће  :D.. и да ће бити у "Малом Београду" 8).. Ја у чуду, не могу да верујем ко ми се јавља  :P.. Вукашин је иначе познат по томе што пише јако лепе стихове  ;), шта више затражио сам помоћ прошло лето, када је требало написати једну оду Крајинади  :D.. и човек без по муке је написа! Е то вам је наш Вукашин. ;) Стварно људина  8)... али није он само мене одушевио.. већ и мога побратима.  8)

Чујемо се ми ту преко мобилних пар пута.. уствари, један штос добар је био  ;).. пошто сам ја пре овог лудовања био на 1 месту, где мобилни морају бити угашени  :-\.. а оно када сам упалио га.. видим 3 пропуштена позива  ???.. испало је како сам га искулирао, и дао шут-карту  :o. Међутим.. не бих ја то никоме направио, а не оваквом уметнику и човеку какав је наш Вукашин.  ;)

Позовем ја и побратима  ;), пошто је све морало на брзину.. а право да вам речем, и не знам ђе је тај ресторан  :-\.. На крају сконтам пуком случајности, да има 2 ресторана, али на 2 супротна краја града!?!!? :-\ :o Распитујем се ја на све стране не би ли сазнао ђе је то :P.. а срамота ме било да питам Вукашина  :P.. испашће да он боље зна, који је далеко одавде, него ја који сам овде..  ;D ;D

Рече мени побратим, да позовем ја Аладина ;) (духа из боце 8)).. човека из нашег друштва, који све иједну кафану зна  8), не само у БГ већ и у Крајини својевремено.. неко ко се оријентише преко кафана  :D.. и то нема да омане ни за милиметар..  :D;D;)

Протрљам ја мобилни, и јави се мени Аладин  :P.. каже он одмах из прве погоди.. "то ти је ту и ту.. на том путу  :D;D.. са десне стране, итд, итд".. ;) Ја у чуду.. дал' је могуће!? Оставио ме без текста..  :D8) Паде договор и са побратимом, звали смо ликотукраља.. али њему се изгледа смучило и пива, и крајишка музика  ::D:P;D ;D ;D ;D ;D.. па није ћео доћи нама.. Е нека.. има за чиме да жали.. :P

(сад би ја требао попут дани08, да завршим извештај, јер је дошло оно главно!  ;D ;D ;D)

ResizeofIMG_1442.jpg

Купим ја побру успут у мог фићка  :D (да, да оном чувеном фићку, за који се сви чуде како изгледа  ;D;)), диванимо мало.. Кад, ја чујем нешто лупка  ::D.. па лупка  ???.. ма све ваља на фићку, хвала Богу  :D.. него осетим да нам црева завијају! :D Уставим ја.. и право на пљеску! :P Одапнемо ми сваки по једну.. јер ако се пије на празан стомак, то неће ваљати.. поготово пива, ако се пије!  :D;)

И даднемо се у трагање циљног одредишта.. нађемо га, нађемо и паркинг.. и улазимо. Рече раније Вукашин, да ће он бити у задњем делу ресторана.. И би он, али са пратњом  ;).. једном лепом девојком, није се овде регистовала, па не знам како да је крстим  :P.. Ја ћу је звати земо.. јер, смо ми из равнице  :D;).. и она, и ја.. нисмо брџани, ка ови наши  :D;D ;D ;D.. Засита фина цура, на месту што би рекли..  8)

А Вукашин, бар према оној нашој ранијој причи, мени је деловао старије бар 7 година од мене  ::D.. чак је и побратиму тако деловао ::D:P..  с тиме да је побро још другачије њега замишљао  :P;D:D;D.. Није битно! Битно је да је то стварно прави крајишки баја, с песничком душом...  ;)

Још 1 занимљивост.. Прошле године је било неких предлога, да на Крајианду дођу песници које би Вукашин звао  :).. Штета.. то прошле године није успело  :-\.. али наредне надам се да хоће! Једног дана, ако Бог да здравља, направићемо ми свекрајишки-народни саобор од Крајинаде.. само полако.  ;)

Елем, улазимо нас двојица  :), мргајлије од Гламоча већ певају, и ори се цела кафана од наших песама  8).. и врло брзо проналазимо и наше  :).. Седамо, и већ се наручује пиће...

ResizeofIMG_1439.jpg

возач сокиће ::):P (оно што се није могло попити, то се морало понети) ;D ;D ;D ;D ;D.. ови остали, имају луксуза да наруче шта хоће :).. Вукашин иначе мени сличан па туче по шприцеру  8).. Ја сам само 1 чашу, чисто из жеље морао :P.. а да не помњем чега није било  >:(.. Зато ми и не идемо тамо често.. ;) Није ни чудо, што нико није чуо за ту кафану!  ;D ;D ;D ;D Замало да дође до тууучееее... Вукашин, ка и витез, оће, па оће да плати.. ко дете на трешњу..  :D;D ;D ;D

Занимљиви су нам били неки момци  :), млади, сви испод 20 година.. Један је имао и обичну динарску капу.. па су се ухватили у онај став гламочког кола.. па кренули да скакућу на поскочицу  :D;D.. Оргинални су нам били  8).. Море и ја сам био тамо па скакутао мало, и веселио се за неке песмице  ;).. А екстра је било када ми земо рече "еј онај те зове"  :D, ја био леђима окренут  ::), па нисам видео да Жара лично мени нешто махао  8);D (што би рекли неки овде.. запамтио ме од прошлих пута  ;D ;D)... Шта мислите.. јел било смеха? :D Тада сам јој и поред оне галаме испричао неке наше раније догодовштине :).. што из Борче, што из НС :P.. наравно укратко, јер би могао 3 дана, и три ноћи причати :-\.. али зато смо ми направили овде библиотеку.. па ко хоће нека чита како нам је било! :)

Лудовање и скакања је било  :).. додуше, не по столовима, већ се неки који су мали, одважили да стану на столице  :P.. да би били примећени  :D;D ;D ;D ;D.. На крају чак и побратим пење се на столицу ::):P.. Земо сликала пар слика  ;)... Неки се дохватише микрофона, ван предвиђеног програма.. па смо алудирали на кандидате за звезде градна..  8);D ;D ;D

Е, а после се већ музика пакује.. кафана се затвара  ???.. а ми поседали сви, са неким Гламочанима  :).. и удри миле по тарабу.. Све се ори од наших песама.. на суво, што би река' мој побратим!  8)

ResizeofIMG_1451.jpg

"Ој ораје орајеееееее", "Погледај де мала моја", "Крајишници ђе ћемо на прело", "Мој мјесече са крајишког неба" итд.  :) :) :) :) :) Да, било је позивање НС екипе  8).. да им буде жааааооооооо што нису са нама  :D :D, јер Жара и Гоци певају уживо  ;).. Е сада замисли какве поруке добијем: "Ђе сад банчиш, међедино 'една?"  >:(;D:D... Мислим, стварно...  ::) ::):P

Да.. ти момци из Гламоча су стално нешто покушавали да оду из кафане  ;D .. али никако отићи  ;D.. понестало им муниције и горива  ::).. па смо им мало узајмили  :).. Једва на крају одоше..а 1 бећар јутрос је требао радити од 5 сати  :-\.. дал је он устао, ако је дремнуо.. појма немам, али за оно треба бити лудо храбар! 8)

На послетку, и ми одлазимо, уз поздрављање са газдом локала  :).. кога и наш брат зна.. И седамо у фићка.. а успут, нови концерти  :P.. стајемо на провереном месту.. и наручујемо сви по 'едну. :) Прича се и ту развезла нашироко, ко на самиту крајишких региона  8).. Појели сви.. (ај погоди ко је први стигао до медаља :D;D), ал и даље се цупка, и прича тече даље ::).. Море, јел имате ви кућу? ??? Имају, вичу они..  8)  Ајмо ондак, велим ја  :).. и покрет.. остављам ја наше нове чланове библиотеке тамо ђе и треба.. прелећемо до побриних двора, и онда назад у мој кутак..  :)

Оно што се занимљиво десило у том повратку је стопирање.. стопирају неке 2 старије жене и 1 момак.. већ је било прошло 5 сати изјутра.. Оне мени се извињавају што стопирају  ::):D;D, како оне то никада нису стопирале  ::):P.. ал сад им хитно  ;D ;D ;D.. итд. Умро сам им од смеха  ;).. Мени ни у џеп, ни из џепа..  :)

Ако Бог да здравља.. ето нас већ наредних викенда у неким новим ролама  :).. уз довођење још јаче екипе..  ;)

Ако ја шта и пропустио.. ваљда ће десна рука моја да допуни...  8)

Vukasin je stvarno prava krajiska ljudina, becar... Svala cast, drago mi je sto smo se upoznali!!! A bice prilike jos ovih dana da se zapjeva jos koji put... :)

Vukasin je stvarno prava krajiska ljudina, becar... Svala cast, drago mi je sto smo se upoznali!!! A bice prilike jos ovih dana da se zapjeva jos koji put... ;)

sto taj becar nije clan ove nase organizacije

Jeste.. koristi bas nick Vukasin.

ali njegova lepsa polovina nije ovde clan..

A moj pobro se namucio za ova 2 reda pisanja... 8)

Pa sta da pisem jedno te isto... :-\ Ti si sve opisao!!! :)

Chule ti bas znas kako da privuces paznju da moram da procitam tvoje izvjestaje.... legenda si majke mi.... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

;D ;D ;D

E bas si me nasmejala, onako posteno..

Krajinadaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.. 8) svi smo vec poceli da mislimo na Krajinadu i da gledamo u kalendare

kada nam spadaju godisnji.. :D

Ha ha i ja navijam da bude u N.Sadu meni bas pase da bude tamo. :D

vidjet cemo nije problem gde god bila kada prevalimo tolike kilometre sta je onda

i celu Srbiju ako treba pa gde god bila.. :D

E, znala sam da hoćeš, čudi me samo da si do sada "izdržala" da se ne prijaviš :D :D :D a da ćeš da budeš na Krajinadi... i to ne sumnjam (ići ćemo zajedno, zna se

lika-1.jpg

Zar nije divna ? :) :) :)

Izvinite što kasnim sa svojim utiscima, ali evo me najzad . Želim prije svega da se zahvalim Chuletu i ekipi na poklonu jer ovo mi je, iskreno rečeno, najdraži poklon ove godine za rođendan. I da, takođe da se zahvalim i Chuletovoj mami na strpljenju i vremenu koje je odvojila za ovaj divni vez na kapi.

Chule svi se mi pomalo trudimo i napisemo po koju rec, ali mogu ovako javno samo tebe da pohvalim jer si jedini medju nama koji se stvarno trudi i svaki detaljic nam napise.

covek prosto dobije sliku svake tvoje napisane reci.... :-*:-*

covek prosto dobije sliku svake tvoje napisane reci.... :-*:-*

Kada Chule ovo napise, ko da si bio tamo...

Rece jedna clanica biblioteke...

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this