Sign in to follow this  
chule80

Biblioteka "Umereni Smehotres" - stara

Recommended Posts

gle kako je "ministar" pravi političar... pa je to isto rekao i u Pomoravlju a verujem i u svakom delu sveta gde živi bar nekoliko Srpkinja! :) :) :)

Verujem daje i na Kordunu a i Baniji pogotovu sve to isto ponovio za tamošnje žene, ma to je em muškarac, em politićčar, pane znam koliko mu je verovati! Ali znam da su Srpkinje generalno gledano u vrhu svetske ženske lepote, ali ni Srbi ne zaostaju mnogo a o ostalim vrlinama sem lepote ne bih sada... ostavljam za neki drugi "tom" :)

НОВИ САД 28.02.2009. - Поклон за Машу

Рођаци :[| (.."е мој народе"... srpski_smajli_kalas.gif ) мислим да много пропуштате :-[ .. што не долазите код нас да се дружимо 8) .. јер неке ствари не могу да се купе srpski_smajli_kalas.gif .. поверење, пријатељство, нада, љубав, образ.. итд. Овде неки почели да наређују?! ;]\/ Хоће извештај на сунце?! :;):D Мореее немој ја да :- ... Полако.. ни кафу не пијеш на екс :P .. иако верујем да ће неки овде ујутро да уз кафицу и мераком прочитају шта се збивало последње фебруарске ноћи, и прво мартовско јутро 2009, у српској Атини... ;|:D:P

ResizeofIMG_1493.jpg

Елем.. позивнице су спремљене данима раније ;]\/ .. за БГ екипу, све уредно, фино спаковано.. али џабе?! ::(??? Редом се голубице наше шаљу код побратима, Меки, Љиље, Гаге, Дукија, ликотекраља :[| ... Редом сви отказаше јер су имали приватних обавеза, проблема ??? , који су им стали на пут, да их ометну у овој акцији :( , где смо требали превалити цца 100км северо-западно од БГД, и да тамо се појавимо како сам Витез каже у "команди шесте личке" srpski_smajli_kalas.gif .. да би између осталога обавили 2 ствари.. једна је за Машу, уручимо 1 уникатни поклон ;) , а друга је, да са витезом утаначимо неке ствари око наредне Крајинаде... 8)

Кажем.. ови моји јунаци ником поникоше, и загледали се у црну земљу ::( ... ћуте ко заливени, јер знају да су криви :-[ .. то узели фору од оног нашег другара "осим кад другачије није могло :D ... итд". Ееее... али ја не одступам, ни за милиметар! ;| Нема бре да се предајемо!!! Нема, и нећу да црвеним пред оноликим светом!!! srpski_smajli_kalas.gif Сам, па таман сам да идем.. ;) Завалим се ја у фићка око 19 сати беше када крећем од куће.. и правац Нови Сад. За 75 минута, ја већ био код мога веееликог другара, и личности, која свакако свима нама може да послужи као један узор ;) .. (онако да вам испричам један абер: каже како се навукао на вишњу.. мислим сок од вишње..), јер он је стварно људина, коју је чааааст познавати... и не само он, већ и ове цуретине ;| .. да није овог КФ, ја не знам како би се ми спојили :[| , како би се пронашли, како би све ово заживело.. ???

Помаже ми мало око навигације, како да му нађем "брлог".. кућицу за личке међеде... :}\/

ResizeofIMG_1494.jpg

Мало смо се играли пепељуге.. ја сам био она сестра што није могла да навуче штиклу! :D:D

Дошао ја.. већ наравно дочекују ме његови, ко да сам "газда интернета" :D:D:D Мало са њима продиванили, и тако, већ он главом показује да требамо ићи горе, на спрат.. и тамо мало и продиванити.. речено - учињено! Одосмо ми горе.. и са витезом се све лако договорити 8) .. баш је на леба да га мажеш :]] .. Није он као ова :]] ...ова, наша слављеница ;| , или њена сека, богати ;) .. па да их мораш тући, или бацати са моста, да би се уразумиле, и дозвале памети.. :-:D:D

Тако да прође неких сат времена, а можда и више у нашем чаврљању, док не дођоше и цуретине ;]\/ , као и лички медо са пратиоцем.. а да не помињем само колико је само витезова мама (једна стварно предобра жена) спремила клопе за нас.. мислим оно, жена се труди око нас.. ко да нас је све родила. ;)

Да, да.. дођоше ови наши.. свиии одреда личани ;]\/ .. просто не меш, а да то не приметиш ;D .. али добри су.. неки више, неки мање ;| .. али стварно су добри! 8) Па они мисле она народна "с ким си.. такав си", и да сам и ја с њима међед?! :D:D Нисам матере ми :P .. нисам, иако би неки радо волели да јесам ;]\/ :D .. али нисам, па 100 пута да окрену пасијанс - нисам!!! srpski_smajli_kalas.gifsrpski_smajli_kalas.gif

Реч, по реч, у ранијем договору мигнем ја оком витезу.. да дохвати ону малу справицу, што нам свима чини живот лакшим и лепшим, па он ко запета пушка! srpski_smajli_kalas.gif Ја већ као Божић Бата 8) .. хватам се за моју кесу, ђе иначе носам дарове @->- .. И да видим шта имам да извучем :P ... кад оно - динарска капа! :]] Уникатни поклон намењен Маши, пошто напуни 30 и нешто година ;|:D:D:D:D:D Беше јој рођендан пре 2 месеца, али се само нису стекли одређени услови да ову акцију изведемо :-[ .. па ред је више да то има ;) .. Замисли молим те, ови личани око мене, нико бре нема динарске капе ::) .. додуше нешто сека личкуљица помену како она има.. и лички медо, али ја то нисам видео.. па не могу да судим.. јел, ил није. ;]\/ Морам да их све одреда наоружам! srpski_smajli_kalas.gif Када се будемо пребројавали после у првој крајишкој ударној дивизији, да се знамо који смо... srpski_smajli_kalas.gif

ResizeofIMG_1515.jpg

И сада треба да опишем оно одушевљење које је имала Маша када сам се ја ухватио за динарску капу :[| .. и сакрио је мени изе леђа.. Већ у неким ранијим нашим причама, ја јој рекох, да ће то бити велико изненађење 8) .. и да ће пасти у несвест ;| .. а она вели, како ће звати хитну помоћ, да дежура :P .. Замисли чак, када је притискала пре 3 дана и витеза да јој ода тајну >:( , шта ће да добије од нас на поклон ;]\/ .. али витез, је стварно витез srpski_smajli_kalas.gif , и човек коме можеш такве ствари поверити ;) .. одоли он да јој не каже! ;| Пита Маша, витеза када је видела да је узео камеру: "А шта ти то радиш?" ;| .. Ја велим да снима њено "падање у несвест" 8) ... а она помиње "хитну", и остало :D .. међутим, ко ће чекати хитну ::);D , ја ипак дам јој поклон ;) , а оооонаааа 8) .. Мислим не знам шта да вам кажем.. да ли је у том моменту било срећније особе на планети од ње :]] ... могуће да јесте, али ја би се у 500 марки могао кладити да није! :]] Срећа до неба ;) , исто као када неком поклонијте књигу Крајишких песама ;]\/ 8) .. Сека јој добаци, да је она већ знала шта ћемо да јој поклонимо :P??? , а Маша је заправо замишљала неки златни чешаљ :D:D ... а шта је ко ту нагађао, немам појма ::) .. Право изненађење је заправо било када је витез ономад добио своју динарску капу.. Јооој када је почела да је грли, да је љуби ;]\/ :]] , да је привија уза груди, ма да је била намазана личким купусом, ја мислим да би је и појела ;| .. али ето! Ми смо пробали торту наше личкуљице :P;) .. која је екстра испала.. тако да је она добила ону карту да се може удати! :]]

Сликала се она у 100 варијанти са својом капом :}\/ .. па тако, причали и диванили. Лички медо, и пратиоц јој одоше.. кажу, како су уморни, и како не могу с нама :-[ .. у Машину омиљену кафану?! :D:[| Јооој ја не могу овде да се опасуљим :[| .. већина наших крајишких цура, има своје "омиљене кафане" ;| .. еј бре.. па шта ће да људи сада мисле о нама.. а ми сви одреда, чланови ове овде библиотеке! :}\/

ResizeofIMG_1508.jpg

Хтела сека, да шмугне од нас, неће с нама ::) .. боји се да не прећера.. али, не може то тако с нама ;| .. Одведошмо је ми с нами, право у кафану 8) .. Још раније када је Маша то предлагала.. ја велим, може - Кафана је наш терен! srpski_smajli_kalas.gif Тамо су нам место чувале 2 цурице.. нису крајишкиње, али фине.. видим, неки су гутали кнедле.. Живе оне близу те кафане.. па заправо нема сврхе да иду спавати, када је тамо лудница :D .. јер ионако им све звечи и јечи! Могу и оне попити ко и ове наше.. умеју и да играју.. Довестиће их ваљда на Крајинаду да виде ове наше кршне момке.. Сека, ипак пре времена утече од нас >:(??? .. јер неким умором се правдала.. али ме разочарала, јер није хтела да иде с фићком, већ "неће да нас замара" >:( ... Да, упознали смо и Машиног брацу ;) .. фин момак, није ваки опасан, као сека му ;| .. види се да нема тешку руку, и канџе.. :D:D:D:D

Кафански терен прилично незгодан, морам да признам ::):-[ , јер је била врућина, слаба вентилација, гуужвааа.. >:( итд. А још када чујете ону назови певачицу Карлеушу >:( >:( >:( ("куме, ја би да ми то к.." srpski_smajli_kalas.gif ), онда тек добијате тачку кључања!!! Замисли, када ди џеј брзо мења музику, јер виде да се маса не ложи на "бунду од нерца" :D:D:D8) .. ма дај бре! >:( Било је и добрих песама, не могу да грешим душу! Плаћање споразумно.. није било туче! ;) То ме радује... бар мало напредујемо.. :]]

На крају се покупимо.. правац напоље на свеж ваздух, правац фићко ;) .. и правац Машина резиденција.. Тамо стигосмо после 04 сата изјутра :P , када ја решио да промовишем нови нарезани цд крајишких песама :]] .. одврнила Маша музику, и излази из фићка ;]\/ , а витез прескаче да што пре затворимо врата, да не будимо комшилук! ;| Вели после Маша да се није нико жалио 8);D .. Еј она у кућу.. и онда упада, и већ показује мами својој шта је добила srpski_smajli_kalas.gif .. мислим стварно :- .. жени се спава, а ова сва у трансу, и под утисцима.. :-[

Ми окренемо онда код Витеза... и било је ту неких планова шта ћемо још радити, али када видесмо 05 сати.. pravila.gif довиђења, у неком другом филму! ;]\/ Мрак пада на очи, ја добио онај мој кревет :}\/ , природним правом стеченим pravila.gif ... а витез узео онај што побратим прошли пута леже на њега.. Нисмо се свађали око тога ;) .. витез је фини човек! ;| ;]\/

Ја се у зору за дивно чудо пре витеза пробудио, мало сачекао да се и он расани :P .. онда мало посао, мало вишње.. и већ нас зову на доручак :P .. Одосмо тамо, дошла и витезова сестра 8) .. која мене стварно уме да насмеје :}\/ .. прави је фајтер srpski_smajli_kalas.gif .. нема код се циле миле ;]\/ .. пита она њиховог ђеда: "Шта је деда.. како си? Мореш ли? Вучеш се.. аа?" :D:D:D .. ја већ готов, ваљам се од смеха ;D;D .. Мада када смо тог смеха.. ови овде ће да наслажу причу, како нас је Машина мама чула ::) , тачније мене ;| .. а нема шансе.. па таман да чује оно када трава расте ;]\/ ..

Већ после тога, дође и Маша, па смо отишли да упознамо и чувара витезове пећине 8) .. пса Вукија.. мешанац.. али је велики, и далује застрашујуће за лопове ;) .. За нас не 8) .. ја се нисам уплашио srpski_smajli_kalas.gif , Маша нешто ту врдала ;| .. па оће да се са Вукијем спријатељи :P , тобоже да је не грцне :P .. а могао бих мало, не би јој шкодило.. Вуки скаче ко да је на федерима ;| .. па је чак нас хтео и лизати ;D .. ја се измакао ;]\/ , али је Машу докачио ;| .. Витеза слуша, нас слабо.. мало га и сликали.. јер је ћуко фаца права! 8)

Онда наравно, нисам могао да одем док не ручам! ;]\/ Мораш, иако ниси гладан.. Седнемо ми омладинци.. и све фино спремљено.. чааак и домаћи хлеб, кога нисам јео цца 15 година ??? .. После тога, већ било касно.. 14:45.. а чекала ме проба КУД ::) .. тако да сам морао да одлетим, иако сам морао да одбијем онај колач :P .. Хтела Маша да вози мога фићка за БГ.. :D:D:D Шалим се... ја сам јој нудио, али она нешто није била вољна :[| .. плаши се да је фићко велики ;| .. Када смо код њега.. устаје сестра Витезова, и каже, како отвара прозор, и мисли да је то нооови аутић, кога су купили.. уштине се да не сања можда.. :D:D:D8)

Ја седам угријало сунце ;) , музика до тога да сам прозоре отворио ;| , да не бих испали, и уз звуке сирене одлазим од мојих домаћина srpski_smajli_kalas.gif .. којима све похвале! ;) Одлазим, и било је дилема када ћу ја да стигнем, и да ли ћу се изгубити :[| иако би неки то опет волели ;]\/ .. За нешто више од 1 сат вожње.. иако су ме пред БГ ометали којекакви спораћи, гужва на мосту >:( .. али стижем и јављам да је све ок! ;) Ови моји отворили уста, ко када алигатор зева ;]\/ .. тим пре што нисам се много задржавао, већ правац КУД..

Мени је толико драго што сам био, и што сам тамо доживио ;) .. да је чак и ова библиотека мала заправо да се испишу моје емоције @->- .. и захвалност свима тамо... ово је само 1 мали део, који сам успео некако описати, и упутити вам позиве да нам дођете.. 8)

Ето, уживајте до неке следеће авантуре, и следеће приче.. ја вас све поооздрављам..

:}\/

Predivni ste Masa mogu misliti kako se odusevila Lickom kapom.. ;) Nema nista ljepse nego kada se Krajisnici sastanu i druze ja sam to setila

i dugo godina se tako nisam srecna osjetila u necijem drustvu kao sto sam sa vama a ni opustenije i drago mi je ovde procitati kako vam je bilo ... :(

НОВИ САД 28.02.2009. - Поклон за Машу

:]] Уникатни поклон намењен Маши, пошто напуни 30 и нешто година ;|:(:(:(:D:D Беше јој рођендан пре 2 месеца,

MEDJEEEDIIINOOOOOO KOLIKO GODINA nene.gif\" title="ne ne" /> nene.gif\" title="ne ne" /> nene.gif\" title="ne ne" /> :[|

Toliko.. da sam se zabrojio bio racunajuci.. :(:(:D:D

Nisam te zvao radi godina.. :- vec da kazes svoje utiske!!! :(

I dalje cutis.. oglasi se.. i ti i tvoj komsija... :]]

Ha ha ha pre se ja zabrojim racunajuci tvoje god posto ja ipak imam manje pa je lakse izbrojati ;D;D .

A komsu mi ne diraj, znas da je danas mao obaveza ;D , kad stigne doce u biblioteku ;D;D ...

Svaka cast na izvjestaju i na druzenju ali moram da ukazem ne jednu malu nepravilnost. :-:-

. И да видим шта имам да извучем :( ... кад оно - динарска капа!
nene.gif\" title="ne ne" /> nene.gif\" title="ne ne" />

Chule, nikada i nidje, ama bas nidje, niti se pricalo niti pisalo o njoj kao dinarskoj kapi vec je to Licka kapa i tako se zvala oduvijek i naravno da ce tako i ostati. pravila.gif

Београд 11. март 2009 - КБ добија поклон!

ResizeofIMG_1522.jpg

Ееее дааа ;]\/ .. да почнемо ;) .. видим да мали број и зна да смо били код побре на журци :}\/ , али ред је да и овде нешто забележимо, чему ћемо се за пар година слатко исмејати.. ;D

Побро напунио 20 и неку годину.. каже за себе да је матор, да жели да дође у моје године ::) .. па шта ће, куд ће.. решио човек да направи журку! 8) Првобитно, је планирано журка у 3 дана.. као за "Ивкову славу", онако како ја правим srpski_smajli_kalas.gif .. међутим, ту дошло до неких претумбација, и како ја знам, све се нагурало у 1 дан.. :D Неки су имали "неодложне обавезе!", а ја ћу ипак све то намерно да испроверавам, неће ми бити тешко, јер не волим "Бранковиће" у мојим редовима :-[

ResizeofIMG_1526.jpg

За поклоне смо се и раније договорили, како и шта :) .. динарска (иако неки вичу личка :D ) капа се пдоразумевала srpski_smajli_kalas.gif , јер смо и рекли да ће читава серија изаћи: испод грба КРАЈИНА, а изнад ницк са КФ :]] .. Тако и би.. одем ја код чика Ниџе да узмем шта ми треба :) .. нађем и конца, па све то трк да предм Ики да извезе за мога побру.. прихвати она, иако рече да је у гужви великој.. И ту сам се прибојавао, како ће све да испане.. ;| Но, Ика то извезе како ваља, донесе синоћ на место журке.. Ја сам имао још задатак, да одем у црвено-белу продавницу, да купим нешто за нашег слављеника, и видим неки згодан качкет.. али качкет ко качкет.. имаш их на 1000, па сада и који више и да носиш.. Е таман да ја платим, вадим новчаник, кад запане за око ми 1 застава, велика.. И ту БИНГО! Враћам качкет, а узимам заставу! Нисам ни сумњао какво ће одушевљенње бити у нашег саборца!

Трк ја до аута, и крећем ка договореном месту.. Долазим, а он се већ избријао и ставио парфема ;]\/ ("е мој побро, од тог крува нема..." :D8) ).. Улазим ја.. и већ с врата му дајем поклон у име КФ.. могао би он рећи свој утисак за поклоне.. поготово овај - заставу srpski_smajli_kalas.gif , јер то му нисам рекао да ће бити, то је било изненађење.. :]]

ResizeofIMG_1518.jpg

Већ побро вади вишњу, зна се за кога се то купује.. само штета што је била само 1!? То тек толико да ми удари чежњу, али само морао, другарски поделити :]] , јер су и други хтели баш вишње.. ;]\/ Елем, ту друштво није било крајишко, али смо се добро испричали.. Одлазе они, а долазе наша браћа крајишка, ликоте, кордунашице.. сви у неким сродствима, прије, кумови, куме, побратими, снајке.. ко ће то више да похвата.. ја немерем.. али знам да су сви у неким сродствима, и пријатељствима ;]\/ .. Но добро је то.. учврстићемо ми преко КФ и Крајинаде то још више! srpski_smajli_kalas.gif

Е ту већ драги моји читаоци, креће полако да се крчка ;| .. затишије пре буру, јер тако код нас обично бива ;]\/ .. мало по мало, и настаје земљотрес! srpski_smajli_kalas.gif

ResizeofIMG_1537.jpg

Била је и врућина.. па су се врата морала на одмарање...

Пића је било.. стварно је било ::) .. што се пиве тиче.. овај пута је победила, први пута :D:D ;]\/ :-[ , јер је то исто био део поклона са слављеника ;| .. пошто пива, овако немере победити ::);) ... сада је победила :D:D .. тек толико да буде испуњена слављенокова жеља "Правда за пиву" :D .. али то им је само 1 победа :- ... још ће они морати да се боре ;| .. још су зелени за вишњу! srpski_smajli_kalas.gifsrpski_smajli_kalas.gif

ResizeofIMG_1534.jpg

Музика, је била мешана.. али најбољи показатељ, како лудило настаје када крену наше песмице.. жао ми је што ти детаљи нису снимљени, и што се не може успоредити разлика..

Један од наших сабораца, увек се маши за Ику.. и виче мени увек, да то качим на КФ, да добије он на публицитету.. јер КФ чита мнооого људи.. па оће човек популарност..

Како се ја хватам камере.. то се некима не свиђа.. па ми вичу: "немој ме снимати!" ;]\/ ;D .. неће баш сви да буду популарни.. ;| али зато се пива тукла жестоко.. Ликотакраљ, дере пиве, као семенке! :D:D:D:D цео картон је стукао.. и остао на ногама.. ;]\/ ::);|:D:D:D8)

ResizeofIMG_1543.jpg

Журка до зоре.. ја у 04часа стигао кући... :]]

Ето, то је било.. немерем се више и сетити, али супер је било.. А и да не кажу како одвалим од Кулина бана.. ;|;)8):D:D ;]\/

Jeste zao mi je sto nisam blize da budem sa vama i da zemi cestitam uzivo rodendan ali meni je drago kada vidim da je vama tako

zajedno bilo ljepo i da ste zajedno i veselite se i da zemo ima take prijatelje i taku zurku za rodendan svoj..

poklon mi se tako svida predivan je..

Znaci i tebi posestrima zastava? srpski_smajli_kalas.gif

E moj druze.. pa tebe opet piva zaobisla :]] .. moga si doci.. pa da se takmicis sa tvojim zemom.. ono da vidimo koliko ko moze.. na suvo.. ovaj to ko semenke dere ;|:):):)

Meni se svida kapa i mislim da je najljepsi poklon koji je mogao dobiti ja kada je dobijem mislim da ce mi slika

prva biti u toj kapi jer ta kapa je i simbol koji su uvek moji nosili i sto cu biti ponosna kada je i ja stavim na sebe.

Ta me kapa uvek aspocira na oca i brata kada je god ugledam i kada sam vidjela to tako sam je pozeljela i posto moje zelje je neko primetio

i ja znam da cu je dobiti onda ne mogu vam objasniti koliko cu srecan biti jos da cu je od vas dobiti tu srecu vec sada osetim... @->-

i jedva cekam kada ce mi rodendan :) Druzite se tako iskreno i ljepo tako vas je ljepo vidjeti da ste taki prijatelji i da ste uspeli taka prijateljstva sklopiti

zahvaljujuci ovom kf..

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this