Sign in to follow this  
chule80

Biblioteka "Umereni Smehotres" - stara

Recommended Posts

Све је Чуле описао, чини ми се да би могла замислити атмосферу и да нисам била на весељу, али драго ми је да не морам замишљати, досади и то замишљање... драго ми је да смо се провеселили, а било је весело и распјевано :}\/ :]]

Одржали смо свима присутнима буквицу како се игра колце! Само ме они Далматинци забрињавају

.. ови далмаинци више воле пиву него коло
ако с нама не науче играти коло, неће никад! :]]

`Фала, Чуле на љепим рјечима упућених мојој маленкости,

што је крајишкиња права,
а ово ми је најдражи комплимент, икада. Само да се не уобразима сад. ;)

Хм...а Обровац дође до једног занимљивог закључка, е сад да ли за то откриће да захвалимо пиви, не знам.... :]]

....примјетио сам ја, да сте ви нека манита дружина

:(:):D:D

Ђурђевак, знаш ону "...био трезан или пјан, била ноћ или дан, да су доба не знам која..." ...закњучак је исти :D:D:D

За оне, који не знају ...када вам далматинац каже ...ти си манит ...то значи у преводу, да си блесав (позитивно) ... и није неки комплимент, јел да :D:D:D

:D Eeee, ту знам, "...оooj Kрајинooo, пјесмo моојaaa..." :}\/

и није неки комплимент

Па сад...комплимент можда и није неки, али нама љепо стоји :D а и истинит је, што јес`, јес`!!!

Уписа се нама Ђурђевак и овде у Библиотеку :D .. а то није мала ствар.. :]]

то значи да ће нас ускоро бити све више, и више 8) .. јер сада су још борбе многима на факултету pravila.gif .. па када прође то..

Онда ступамо сви на сцену! Као права дивизија srpski_smajli_kalas.gif

Ја већ "ћетири сата ћамим ћекајући" ;D Чулетов извјештај о јучерашњем дешавању, тачније дешавањима, а он о томе ни да зуцне.Па да не испадне "Чекајући Годоа"! Написала би ја по који ред, али ће опет испасти да му ја отимам престо! Дакле...рјеч има народни посланик Чуле.

Онда повлачим рјеч (критику), :-[ већ сам помислила да си се улењио, ;]\/ или да оне вишње било превише, али ти си, као и по обичају, вреднији него што можемо и замислити.Признајем, моја грешка, мало сам забасала :D Свака част на ажурности, па до следећег дружења... :]] живи били!

Морам признати и сљедеће: заиста заслужујеш титулу "краља од Крајине".

Онда повлачим рјеч (критику), :-[ већ сам помислила да си се улењио, ;]\/ или да оне вишње било превише, али ти си, као и по обичају, вреднији него што можемо и замислити.Признајем, моја грешка, мало сам забасала :D Свака част на ажурности, па до следећег дружења... :]] живи били!

Морам признати и сљедеће: заиста заслужујеш титулу "краља од Крајине".

:D:D:D:D;|:D:D:D

Da nije tebi bilo previse one pive.. pa si zabasala... 8) ;]\/ :D

Da nije tebi bilo previse one pive.. pa si zabasala...

Све је могуће! Нема ништа горе него кад се човјек сам ода. ;]\/

Само...немој то пред киме диванити...што ће село рећи кад чује! :D

Najverovatnije se nećeš moći udati zbog te falinke :D Da si pila vino i ajde, još nekako, ali pivu nene.gif\" title="ne ne" /> Pa od pive more ti samo stomak narasti :D:D:D

Шта те брига јање моје шта ће рећи село...

Najverovatnije se nećeš moći udati zbog te falinke :D Da si pila vino i ajde, još nekako, ali pivu nene.gif\" title="ne ne" /> Pa od pive more ti samo stomak narasti :D:D:D

Стомак расте и од других ствари. ;]\/

А за удају не бринем :]] .. видим пуно има наших момака око ње ;| .. таман је и при крају са студијама.. 8)

НОООВИИИИ САААДД 19.09.2009

Био... видео... преживео!!! srpski_smajli_kalas.gif:D

Прво да кажем.. да о нашем синоћњем боравку у НС зна цела Европа ;| , а вероватно и шире ;D , с обзиром на ове коње где сви јаашу srpski_smajli_kalas.gif ... А како је све почело :[| .. па онако, ничим изазавано што би рекли.. нисмо давно били у НС.. :D па ајде да одемо тамо.. на чашицу.. журку! :]]

Иницијатор је био Дуки овај пут.. договорио све са нашим домаћином Витезом... тако да комшилук вероватно прича оно "код Витеза опет нека важна делегација" ;D ;]\/ И углави се овај пута и побро.. ишли са фићком од Дукија.. мој тренутно на оправданом боловању, па онда Дуки пали свога топа.. Нашли се на тргу ја и побро, после са Дукијем јер он ту има нека своја манекенска посла :D .. па већ побро резервише неке јахте код њега, нека чуда ;| .. И онда правац српска Атина.. уз пут Дуки вади вишње, и штрудле од вишања! ;|8) Прави домаћин, прави друг!!!

Е уз пут прво прича.. диван.. а онда и креће музика од Инђије.. "Иде Чуле.. иде Чуле према Новом Саду..".. после још неких жестоких.. па тако стигосмо у витезову пећину.

Тамо већ весело.. јер била је већ Сања, и 1 нова цурица.. која има порекло динарско.. по деди. Стижемо ми.. већ смо горе.. и већ било свега на столу.. али мож' ти.. Доноси се још, и још.. онда смо мало и грицкали.. пијуцкали вишње, пиве.. остале бораније.. Да би витез изнео неку лозовачу.. па ајде да се наздрави. Мени одмах прву.. а било је још 6 после.. све пуне ко око.. прва ме прозвала личкуљица Саааша.. после и остали, јер као ја не возим :;) , па онда ајде покажи се.. ;| Кажем.. почела Сааша да ме прозива.. али је већ она устукнула.. и почела по пола да рока :]] .. а ја све по целе балване тучем и ударам као маљем.. srpski_smajli_kalas.gif

Наравно.. седам комада је седам комада.. то не можеш баш одједаред, а и незгодно је када ретко тучеш.. То је грозно било ићи код витезове комшинице..оне бабароге иза, која ме нешто напала.. па сам се морао и са њоме још тући.. то било баш жестоко! srpski_smajli_kalas.gif

Побро тука по пиви 8) .. није онај картон стука како ваља.. остало му.. ;|:D:D после је нешто самном лозу.. али слабо му ишло.. Витез је тек у другом полувремену почео да туче лозовачу.. али слаб је ;D ;]\/ .. Сви они лозоваче нису рокали колико и ја.. ;|

Уз све то.. смо стигли и вицеве причати.. то Дуки увек покрене.. ;| и онда је било ваљања од смеха.. :D:D ја сам 1 добар испричао.. Дуки, и побро.. 8)

У неко глуво доба.. појави се и Маша.. она неђе раније била.. па решила да дође код нас.. чула смехотрес.. па да јој се поправи расположење.. само није хтела са нама да лозовачи ;| .. него неке сокиће :-[ И то ми нека Крајишка цуретина.. ;D ;]\/ :]] Шалим се.. тако и треба! :D

Пуштали смо и крајишке песме да се ори "Мрког вука с Пљешевице".. нешто од Баје (ово пишем, да би неки обратили пажњу на извештај.. ;|:D ;]\/ ) од Прелџија.. srpski_smajli_kalas.gif И нисам ни приметио, колико је сати било.. али у 04 сата ајмо за Београд.. Јој царе, како тееешкоо ићи.. ;D ;]\/ Потрпамо се ми у фићка.. избацимо прво Машу.. затим Саашу.. и онда сам морао пазити док нисмо изашли на аутопут ;) .. Да би онда ролетне пале доле :-[ ..и пред кућом Дуки ме буди :-[ .. вели: "Ајде бећар стигли смо!".. сконтам ђе смо.. и ајд на спавање.. 8) Увлачим се у крпе.. и нико срећнији од мене.. srpski_smajli_kalas.gif

Буде ме моји.. вичу 11 сати је.. А што ћу.. па ондак мало до кафане смехотрес.. и после својим пословима.. Побру нисам чуо до сада.. :D:D:D А иначе пуно њих ме од синоћ питало за здравље.. до вечерас цела планета зна ђе смо били.. шта смо радили.. и како сам се са лозовачом рвао, па и са комшиницом.. ;]\/

Криво ми је било што Обровац и Ђурђевак нису ишли са нама... :-[ А да јесу.. верујем да би још жешће било..

И да кажем да смо Мику армонику звали.. да не буде овде критика како се он не зове, када идемо у НС.. :D

За сам крај и једна супер вест.. Витез је прави витез, јер је добио велику нову заставу Крајинаде, синоћ му уручишмо.. јер је он то и заслужио задњих годину, а и више дана.. ;)

"А ја бећар рокам за све паре.. Срећа нема људи да ме виде.. никад више нећу у бећаре!

Да је барем магарица моја.. да ме води до појате старее..."...

Jooj da mi te je bilo vidjeti .. ;D neka ste vi meni se kao uvek ljepo veselili ,druzili i sve vas pozdravlja vas drug Daca.. :)

Београд 4.10.2009.

Мало да обришемо прашину из библиотеке pravila.gif .. а и да привучемо нове чланове.. 8)

Елем.. прича почиње сасвим случајно.. јер као што сам раније негде написао, лепе ствари се не дешавају намерно.. ;]\/

Враћа се нас 4 са пробе КУД Крајина и застајемо код "Руског Цара" :}\/ , не би ли се разишли, а пре тога поздравили.. Остадошмо Ђурђевак и ја. Па ајде оно дуго се и нисмо поштено видели и издиванили, пошто она љуте битке бије на факсу.. то мени паде напамет да седнемо у 1 локал ђе имају црвеног злата :]] , на пиће и диван.. 8) Прихвати она.. није као неке што се прибојавају самном пијуцкати и диванити ;|:D .. напољу празан локал, ниђе никога, а ми таман дошли да бирамо. Ту дође 1 конобар, онако мајкан прави по изледу ;) .. и рече Ђурђевак, када је отишао да нам донесе, вели познат јој овај ::) .. али стиди се да му рече шта и како га зна :-[ .. То ја ни пет ни шест када донесе момак туру.. питам ја одаклен је :[| .. а он вели из Панчева :[| .. Ма добро то, велим ја даље незадовољан одговором nene.gif\" title="ne ne" /> .. ђе си ти рођен, оклен су ти преци.. а он се смешка :( .. вели тамо преко Дрине, из Крајине srpski_smajli_kalas.gif .. Па то ми реци мајкане мој, видим да си наш ;) .. али не могу те сместити у које село наше :( .. Реч по реч то ми кажемо ко смо, где смо били 8) .. како се дружимо, споменемо Крајинаду, КФ, све по реду ;) .. а њему се силно допало, па вели да ће и доћи :]] .. Седео он са нама 10ак минута, и после оде послом својим.. а ми наставимо даље :) .. и велим ја Ђурђевку.. а шта би било да нисмо дошли на вишњу? ;)8):]]

Овако лепо ми се издиванили, и добили још 1 саборца за наше.. Ако Бог да.. ускоро ће и он овде доћи.. ;)

Оно што мени беше занимљиво јесте када је причао како је отишао код неког мајстора у сервис и види тамо на зиду неку слику где пише лепо табла његовог села ;) .. У чуду он гледа то, и пита мајстора: одакле ти ово прика? :[| А мајстор само одмахује руком :-[ , како овај наш мајкан упоран.. то му мајстор одговара: "То је неко село, мога кума.. за које нико није чуо ::) , а ја летос био тамо, допало ми се :) .. и ставио овде, а нико чуо за то није!".. :D Мајакан наш се смешка, и каже како је то његово село! ;) Гле чуда и случајности.. 8)

Ма прави је srpski_smajli_kalas.gif .. и верујем да ће бити одличан у шпицу КФ навале srpski_smajli_kalas.gif

Београд, јесен 2009

Да је провод са Крајишницима најлуђи и највеселији то сам знала! ;D Али да у свакој кафани (тачније кафићу, али мени милије онако...боемски, ;]\/ рећи кафана) у коју год одемо мора конобар бити из мог краја, еее томе се нисам надала...:}\/

Повремено се ми састанемо, увјек непланирано и изненада, падне неком на `ум да одемо до каквог кафића на чашицу дивана. 8) Није нас потребно два пута звати... srpski_smajli_kalas.gif

Следи мали осврт на дешавања последњих неколико дана:

Кафана прва: Зову мене неки чланови Крајинаде, (а и овог сајта) да се састанемо и издиванимо мало...засједемо ми у један кафић кад ето ти конобара који се одма поздравља са осталим члановима екипе, јер се знају од раније...И тако крене прича...Испостави се да је живио у близини мог села. ;) A тек кад је крено причу како познаје моје и 13-о кољено ??? нисам могла вјеровати... ??? лик познаје моју родбуну боље него ја сама, ??? није ми преостало ништа друго него да потврђујем све што је издиванио. :-[:D А онда споменусмо и неке љепе цуре из мог комшилука ;) због којих се он раније мотао по мом крају. srpski_smajli_kalas.gif Тад сам ја још била дерле ;| које је једва чекало да порасте па да, као и те цуре, иде на игранке које су се одржавале код школе.... :D ;]\/

Кафана друга: Тад нас се скупило доста, srpski_smajli_kalas.gif ишли смо на промоцију једне књиге и наставили дружење у кафићу у близини. :]] Питање гласи: А конобар је, одакле?

Невјероватно!!! Како сте погодили!!!

Кафана трећа: Идемо синоћ, са пробе КУД-а и одједном Чуле, ко` да га неко поли `ладном водом, не знам шта му би... изненада предложи да сједемо у кафић, поред ког смо пролазили, и попијемо нешто, кад нам је већ успут. Ајде...што да не... :]]

А у том кафићу ниђе никог! ::) Обично је препун, а овај пут, живе душе нема. ??? Ми се одма одомаћили! :}\/ Газда Чуле се осјећао као прави газда кафане. srpski_smajli_kalas.gif Наручејемо нешто да попијемо, видим ја...познат ми лик конобара. Откуд ли га познајем?! :[| А да...једном смо анкетирали људе у близини тог кафића. И сад...да бисмо неког анкетирали морамо му прије самих питања као папагаји издекламовати неке услове које мора испунити као циљна група. И ја причам и причам...и све то испричам. pravila.gif И кад сам завршила излагање каже мени, тај несуђени испитаник, на енглеском, да не прича Српски ???:( и да ме НИШТА није разумијо. Ајме мени... ::) И ми се ту задиванили, колико смо се разумјели на енглеском...и кад је он мене питао одакле сам ја спомену Лику и Крајину. Кад смо завршили разговор, продавац сунчаних наочара који је све време стајао поред нас, каже мени да је од свега разумијо да сам споменула Лику и Крајину. :D;) Настављам даље потрагу за испитаницима...у једном моменту зове мене онај продавац наочара и упознаје ме са земљаком који ради ту у кафићу поред. 8) Мало смо се испричали о родном крају, 8) иначе села су нам у комшилуку... и наставили с послом...

И синоћ...гледам ??? јесте то тај лик ;D или можда ипак није :[| ...прошло је од тад подоста времена. Мени мало приглупо би да га испитујем је л` он тај...Сви јунаци ником поникоше... :- али ипак одважни газда Чуле све преиспита, srpski_smajli_kalas.gif и испостави се да је то тај, исти, дечко кога познајем... :]] а онда поче прича , о завичају, о познаницима, о Крајинади, о сајтовима, о нашим селима... :]]

Сад би „Обровац“ на ово ракао како ми Личани волимо кафане...а није њему то...него што и њега не зовемо...а ми не смијемо звати Далматинце јер су "опасни" (на пићу). :D ;]\/ Како кажу,“ Далматинци вино `мјесто воде пију“...:]]

Било како било, љепо је срести своје људе далеко од родног краја и испити чашицу дивана... :]] @->-

У здравље!!!

;);)srpski_smajli_kalas.gif:]]

Лепо се Ђурђевак задиванила ође у библиотеци о нашим кафанама.. да је то чудо.. :)

Ја не знам коју песму за њу више да склопим.. али једина која погађа у центар јесте:

"Ја затварам, ја затварам кафане по Бегешу.."

:}\/ ;)8):]]srpski_smajli_kalas.gif

Права је, наша је :)

Београд 7.10.2009.

Лето, и рана јесен 2007. године ће ми остати у сећању како сам први пута "упознао људе са интернета!" srpski_smajli_kalas.gif .. данас то не звучи толико бабарогски, као ономад ;]\/ , јер су компјутери, интернет, и упознавање преко исте заживеле међу људима у Србији. Е тада пре 2 године... сасвим случајно, мој друг Мики никодкуда доведе једну крчну личанку ;| представи се као Беба 8) .. Цуретина и по, морам признати srpski_smajli_kalas.gif , и већ тада смо се ми дружили на тим окупљањима бар 2 месечно, ако не и чешће, па нам је Беба често долазила у госте :]] .. И њој и нама ће то остати свакако у једном лепом сећању.. поготово када неко нешто, а поготово Мики одвали, па се ја и она из срца почнемо смејати ;D , и што би сама Беба рекла, "тресе се и небо и земља око нас, и под нама" од смеха :D:D .. И већина чланова КФ то није имала прилике да доживи, већ само ови ретки посетивши наша дружења, и Крајинаду наравно.

Е па и ово лето дође Беба у Србију, али нешто све нам измакоше да се дружимо чешће :-[ , па синоћ већ ја је питам да се по нашки, по старински нађемо на старом месту и ту издиванимо.. Не знам како али непозвана нам дође Ђурђевак ;|:D Дође још 1 кршна кореничанка ;| .. сва задивљена што ће коначно правски упознати Бебу.. ;D ;]\/ додуше она је нешто касније дошла, јер је ишла на неки курс.

ResizeofIMG_2749.jpg

Звао сам и Обровца.. а он мени одмах: "Јел има какав митинг?".. ::):D Па таман ми дошло да му напишем да има.. јер митингујемо да у сваки БГ локал мора бити вишње ;|:D8) ;]\/ srpski_smajli_kalas.gif

Нађем се ја са ове две цуретине, и онда правац кафе где имају црвено злато! srpski_smajli_kalas.gif:]]

Мало смо Ђурђевку морали појаснити неке наше шале и догодовштине из прошлости, пошто верујем да би јој била велика енигма о чему то ми заправо причамо. Докачили се после и завичаја, и прела и посела..

Да би у 1 моменту дошла ова кореничанка, па је било још жешће и смехотресније, јер смо сви сллични.. Конобар исто неки наш човек.. из Вишеграда.. па се распитивао око нас о тим курсеваима..

Да би у једном моменту хаос настао ;| почеле ове личанке чуда да праве ;]\/ .. лете чаше, лете флаше ;| .. ја у чуду шта се ово збива.. ;| па се сакрио испод стола.. ;D ;]\/ док тај њихов шоу не прође... :D:D

Шалим се.. ;D8) десла нам се незгода :-[ .. па сам им таман рекао, да ћу ово и да напишем :]] . Уствари, мене метнули да седнем поред неких рупа :[| .. и ту како сам се нагнио да седнем.. то нога столице упала, и ја се придржао за стол, уместо за Бебу, да не рокнем доле на патос :D ... и оде флајка на под, разбила се ::D .. а и онако је била оно буђаво америчко пиће >:( .. вишње срећом остадоше на столу :D .. то се ове 2 кршне личанке исполивале вишњом за све паре.. :D;D А ја им велим да ће бити срећне.. јер то доноси срећу. :]]

ResizeofIMG_2748.jpg

После дошао и конобар, па покупили и очистили се.. 8) Све било намештено, канда ништа се није десило.

Наравно, хтео сам заправо од Бебе чути како јој је било у завичају, шта има од дешавања, и како да му помогнемо.. Оно што ми је драго.. родила се 1 нова идеја.. и дај Боже па ћемо то и спровести. Фантазија ће бити ако и половина успе.. а ја ћу све од себе дати да нагодину Беби помогнем око тога. Чуће се још о томе.

И не могу се више сетити чега је било од дивана.. знам да смо се стварно смејали, јер Беба када почне свој диван.. то је смеха без краја..

ResizeofIMG_2752.jpg

Борча 20.11.2009.

Ако сад извештај не напишем.. нећу никада.. ;D ;]\/

Пролазе недеље, и недеље.. а ми ништа.. Знам, било је и испитних рокова.. било је и моје путешесвије у Праг почетком новембра 2009. Али Ђурђевак ме стално нешто припиткује.. хоће ли бити шта од наших акција ;| , и да би волела негде ићи да се проведе. ;) Ја више не знам шта да јој кажем, како да је одвратим.. ал она када је навалила ;]\/ .. што ћу онда.. попустим.. 8)

То онда ме Обровац обавести о клубу крајишке музике КНН у Борчи да ће у петак бити наше музике (Прелџије и Новица Текић) :}\/ .. али он се у старту оградио, да неће вероватно доћи ::) .. јер тобоже ради у суботу ујутро ;D Слаби му изговори били.. ја одмах поменем цурице 8) .. и он после се гле чуда предомисли ;|

Уз све то још један мој другар наврзао се.. хоће да види све то уживо, и Крајину од мерака. А и сестра од Ђурђевка.. нешто остаде дужна неке дугове вратити.. па све то нам се скупило у чашу коју смо у даху попили. ;)

ResizeofIMG_3156.jpg

Наша претходница Обровац и Дачо су већ засели били за шанком :]] , док смо се ми скупљали по БГ тргу, не би ли са фићком прелетели до борчанског КНН.. Била густа магла то вече :-[ .. и то баш незгодно јер смо ишли у равницу преко воде.. Возач прибран и ми потрефимо циљ. Улазимо у кафану.. али нешто чудна кафана.. ем скратили је за пола.. ем чудан распоред. ::( Имамо резервисано место, и правац тамо... не слутећи да ће тамо бити незгодно. У ћошку велики звучник. :-[

Поседамо ми већ, и одмах стиже пиће... лоше неко.. немају ништа посебно.. а ја овог мог другара плашио да неће бити примљен у клан ;]\/ , ако са овима не стуче картон пиве.. :D:D Мало се прибојавао, па је 3 комада стукао.. између неке кока коле.. ми остали, што је било.. ;]\/

Чим смо ми ушли.. ја нисам приметио једну важну делегацију :D .. знате оне Крајишнике с којима се дружим недељом увече 8) . Е па њих је било тројица ;]\/ .. А верујем да би попадали од јада да им овде имена поменем ;|

Нисам их приметио јер су се загњурили у флашу јеленка.. и док смо ми сели.. то су се они већ смешкали, и вероватно коментарисали шта, како, и с киме сам ја то дошао.. ;]\/ Када сам их спазио, то одем код њих да се поздравим.. и одмах већ крећу прозивке на мој рачун :- Али им не остајем дужан, и поменем им занимљив комшилук ;D .. тачније заводнице за суседним столом :D:D:D Кисело се смешкали.. али што ћу им ја. ;|

Сестра од Ђурђевка ми већ коментарише како тамо у КНН "мене сви знају".. ;D ;]\/ а то ништа друго, него ме знају од прошли пута. 8) Али не само да мене знају, и да овде можете да прођете неопажено.. јер и један кршни Делија из обезбеђења ме поздравља. Него, и Ђурђевак са сестром је овде имала кога да поздрави.. Шта више, када су дошли Дачо и Обровац за наш стол.. пита Миња (од сада је тако крстим, сестру Ђурђевка), сестру одакле она зна Обровца и Дачу.. а она само рече Крајинада, и све готово.. иако смо се ми оно видели беше у септембру, и лудо се провели. А мени то нешто се помешало са јуном ове године.. srpski_smajli_kalas.gif

Музика већ увелико се орила, Новица певушио.. и не сећам се више који песама.. знам да је певао и Миленко из Прелџија, јер је Саво оперисан.

Оно што је плашило наше гуштере, јесте да неће знати све Крајишке песме које буду биле на репертоару те ноћи ;]\/ .. али не треба то да буде страх, јер учи се временом, и лако је.. поготово ако се возате фићком ;D . Но, биле су и ове домаће народне песмице тако да су се и они брзо уклопили :}\/ . Ерупција одушевљења настаје када се запевало "Ој Крајино пјесмо моја", и наравно "Последњи боем".. ;) Мада је било још веселих песама.. "Ако може једна вишња за газду"... ;|

У једном моменту потрефила се музика специфичног такта, и жеља да отворимо колце :}\/. Тако да ја са ове 2 цуретине личке на какав такав подијум, и поведе се коло ;) (цуре шапћу, ко га не би вол'о).. Али ми је одмах било јасно, да то неће бити дугог века :-[ , из разлога што сам видео оне заводнице што су седеле код важних делегата.. па када оне ускачу у коло, то је распад система ::) .. и оде све у першун ;]\/ . Чим су ушле.. ја се на очиглед свих почнем хватати за главу.. а што ћу?! :D:D

Дане Паздрк припомаже.. и он улази у коло :]] .. а ко ће други до он.. јер је ионако коловођа ;]\/ .. па и уме са оним заводницама.. ;|:D Сада.. који је разлог то да је он ушао.. то ћемо вероватно њега сачекати да нам каже.. (ако се буде наравно сећао ;]\/ 8):D:D:D:D ) када дође амо ;) Остали чланови из делегације, нешто им милије седети и пијуцкати ;]\/

Било је и неких наших, којима се свиделе цурице које дођоше са нама ;) .. мало претераше ::) .. било је већ на граници ;]\/ .. али Миња то решила врло лако ;| .. додуше бездушно, и после јој криво би ;D .. али што ћемо..

Мана оваквог дешавања јесте што бива петком.. а ако радите суботом, ето казне.. погуривао сам их да кренемо, па да кренемо, јер смо ја и Обровац имали посла те суботе.. а ја боме и недељу.

Ујутро када сам им рекао да се разброје.. нико ништа.. само генерација и ја смо били на висини задатка ;) , и како он вели.. "остали ће се разбројавати до подне!" :D:D:D

Важна је кондиција 8) .. треба се спремити за почетак фебруара 2010. године, када настаје транс! srpski_smajli_kalas.gif

KОРЕНИЧКО ПРЕЛО 4.12.2009.

"Ја са прела, јааа са прелааа.. куја лаје на меееееее

марш де кујо, марш де кујо.. шта те брига за мееее"

ResizeofIMG_3163.jpg

Е да.. добра ствар је када је петком прело.. па не морате суботом да радите.. а и није недеља да морате да трчите на пробу КУД Крајина.

Како је све почело? :[| Па није од мене сигурно.. :D:D Иако неки мисле да јесте.. и још су мени писали некакве жалбе ;|::);D

ResizeofIMG_3160.jpg

Почиње се од тога да су БГ екипа имали велику жељу да поново организују прело за своје другаре, као и за другаре својих другова, комшија.. Сви жељни прела, а ја највише! srpski_smajli_kalas.gif још од среде мени не избијају из главе хавајске гитаре које свирају динарски мелос. :}\/ Питали ме организатори, да им помогнем око промоције и свега.. Интересанта ми је једна ствар.. већ по неком чудном дешавању јаве ми се чак и непознати људи, који су чули за ме, да им се нешто помогне око крајише идеје.. :[| Хоћу роде свакоме помоћи, зато сам ту :]] И тако наша млада, вели да им поможем.. и помогао сам колико сам могао 8)

ResizeofIMG_3159.jpg

С тиме да у ме прописно зезнули организатори око пића ::):-[ Али авај.. то сам побру морао да зовем, и да кажем да донесе црвено злато! :]] Добар побро био, морам га понекад и похвалити ;|

Мени цела гужва почиње око 5 послеподне јер сам ишао на станицу да дочекам Дејану, цурицу из Бијељине, која је само за ову прилику доклацкала се бусом за БГ. 8) Е сада.. ја њу иначе не знам, и не би је знао да нема ових коња којима сурфујемо. Чула она иначе за Крајинаду, а воли више Крајишнике нег саму себе, па онда право на прво веће прело које је код нас организовано! srpski_smajli_kalas.gif Први пута се и видимо.. а она сва занемела.. све јој нешто кнедла у грлу.. :D вероватно се уплашила мене као и већина људи овде са нета што има тај проблем. A да не спомињем само како је обећавала да ће бити фина и добра на прелу, само да је доведем ;| Трагично је испало, како је она мене на крају довела тамо ;D;D;D

ResizeofIMG_3158.jpg

Дошли смо ми на циљ и раније.. али авај, нема ових организатора ;]\/ ... па у мало шетње 8)

Када коначно и дођоше ови наши, онда смо се сви представили, и сели ђе ће ко и с киме. Већ ту била и нека млађа селекција крајишка, па се Дејана сконтала брзо са њима. Мада је причала како она овде неће никога да зна :-[ .. ма јест ;D .. ја то непамтим на крајишким дружењима.. :D Увек се неки сродни пронађу.. Од исте те млађе екипе, када помене он своје место рођења, то му ја велим да ћу сада да му доведем 1 фину цуретину да је види.. а то наша Ђурђевак.. сконтају се они да су и рођаци srpski_smajli_kalas.gif Њојзи иначе Крајинада и све ово одавно мења живот! :]]8):D

Ту већ и Обровац пристиже, и као што већ рекох Ђурђевак, овај пута без секе дошла :-[ Тачније сека имала нека преча посла :D Али сигуран сам да ће се покајати када јој буде Ђурђевак причала 8)

Већ на почетку смо качили заставу, и то 10 минута, никако је закачити ::) једва на крају успева се, и остаје тако цело вече srpski_smajli_kalas.gif

ResizeofIMG_3161.jpg

Очекујемо и НС екипу, и побру са ликотомкраљем.. ови лете преко аутопута 180км/сат srpski_smajli_kalas.gif Неки добар фићко 8) Стижу они, и већ креће бурно поздрављање. Поседамо сви за наш стол, и долази и земо мој Зорица..после и ники :]] Познатих људи на гомиле..

Било је наравно и колце, где смо се сви показали, колико је ко могао.. А наравно да су доминирале цурице, и ја са њима.. не знам тачно песму, али има од Прелџија један стих "Волим пити, и певати први, прелџија сам то ми је у крви!" :}\/ Било је и ужичко, и са-са, и облично колце...

Људи су дошли и да се виде, и да се испричају, јер се многи нису видели годинама, ако не и деценију и по.

Прошло је све у реду, без неке фаме.. додуше био 1 момак, доста незгодан и млад.. али не мислим да је лош, него, више то да нема ауторитета у друштву, па онда нема ко да му прозбори коју о понашању..

Песме које су се синоћ чуле јесу: "Нема раја", "Данијела", "Божић је", "Сана", "Магарица", Ој Крајино пјесмо моја", "Милице кћери", "Јован Далматинац", "Прелџија је то", "Кад сам био мали", "Преко Капеле", "Мрки вук се с Пљешевице чуди", "Еј да ми је".. итд.

ResizeofIMG_3170.jpg

Већ се ближи поноћ, а оно кажу мора се ићи, иако се људима није ишло 8) .. а мени то већ добро позната ствар, када људи неће да иду са крајишкога окупа ;|:D:D Негде код семафора стоји КБ, ликотакраљ, Обровац, Ђурђевак, и ја.. диванимо ко неке плавуше ;|:D:D:D Мислимо да смо у дискотеци, па ту још ликотакраљ поздравља неке пајтосе у камиону 8) ;]\/ обилази около нека важна места, и побро са њим. После гласање ко у скупштини pravila.gif ђе ћемо даље?! ;D;D Једни навијају да се иде у "Лавиринт" код панчевца... једни за Шуму на Ади.. 8) трећи за Стефан Браун.. четврти за трамвај :- итд.. Углавном никакав договор, само што нисмо примили плату за то ;]\/

Тако да сви правац кућама.

Замисли ондак када се тражи од вас да играте на +1'С бечки валцер ;]\/ ... и то у ситне ноћне сате ;| .. то заиста треба доживети.. :D:D:D Да не причам како су показивали прстом у нас, и свашта помислили ;D;D

Е, па да и ја бацим коју ријеч...Као прво, Чуле ја сам тебе довела до ресторана :) да није било мене ко зна гдје би ти завршио... ;D елем, стигла сам у Бг као изгубљен случај...не зна се ко се више уплашио, ја свега тога или Чуле мене кад ме угледао ;D трема је нестала истог трена кад сам ушла у ресторан....Мислила сам да никога нећу знати, али сам се преварила...било је тамо доста познатих ликова......све у свему, ја сам одушевљена!!!Било је толико добро да ћу сигурно доћи и следећи пут... Милоше, хвала ти што си ми предложио да дођем :) Чуле, хвала што си ме трпио и водио :D Хвала Вам на добром проводу!!! Жао ми је што нисам могла остати до краја, али биће боље следећи пут :)

Ooooo.. jesmo li mi to dobili novog clana u biblioteci? ;D;D;D

Vidim ja da se ovde lista za bacanje sa mosta produzava ;|

Dej@na@ meni bar glas nije zanemeo kao tebi.. ;D

Nema na cemu nam se zahvaljivati.. takvi smo, kakvi smo, najbolji smo!!! srpski_smajli_kalas.gif

Ljudi cesto i ne razumeju kada im pricam o ovim nasim druzenjima.. tako da Dej@n@ se sama uverila u ove nase price..

:]]

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this