Sign in to follow this  
Ena

Lièani,znani i neznani...

Recommended Posts

А зна ли ко од Вас чувене легенде Нину и Мишка Биканова, (Бикан им је био ћаћа, можете мислити што су га тако прозвали), то су двије највеће бенетине што су биле у Крбавском округу!

Нину су наговорили да се боде са овном, направили му рогове, од даске и два велика чавла, ован се залетио, спуца га у главу и НА МЈЕСТУ ОСТА МРТАВ, а она бенетина се мало онесвјестила и ништа му!

то је само једна од прича, размишљам да покренем нови топик, знају људи сигурно још!

апелујем на администрацију да ми дозволе нови топик о ДОЖИВЉАЈИМА НИНЕ И МИШКА БИКАНОВА!!!

ЖИВИЛИ

Милоше, 'ајме мени, жао ми овна :wink:

Било би супер да направиш такав нови топик!thanks.gif

Ма и мени га жао, ал ко му је крив кад је на јечег налетио!

што је најгоре од свега то је жива истина, још кад сам мали био мени су о њима причали, али је нисам вјеровао!

морам да се консултујем са мојима са Удбине, ако би ме подржали па да направимо топик, ма биће барем смјеха!

:biggrin

Смјех је здрав, једва чекам да покренеш ту тему али одмах да ти кажим да припазиш на тон како описујеш те борбе са животињама, да ти се не накачи какво друштво. :lol:

Смјех је здрав, једва чекам да покренеш ту тему али одмах да ти кажим да припазиш на тон како описујеш те борбе са животињама, да ти се не накачи какво друштво. :lol:

Ма ја то све и причам у циљу заштите животиња и евентуалне превенције повреда, тако да им свима буде јасно да у широком кругу заобиђу Удбину, јер се Нина вратио!

што је најгоре од свега , ћаћа од овога Нине, већ споменути Бикан(мислим да му је име Миле) је био задружни чобанин тј службена дужност му је била да чува те несрећне овце, али ето видиш како све заврши!

има и још ликова таквог типа код нас у околици, рецимо у селу ђе је мој ћаћа рођен био је неки Лужија који је имао сличне изливе нежности према животињама...

па још чувенија Марија Гатарица, која је у 70-ој године (бјелу мачку није видила) на улазу у подрум(који је мрачан) нашла комад црног конца и на сав глас повикала како је то Божије послање или је нека ''пасија врађбина''...

ма још смо ми и добри какви су нам преци били луди!

драго ми је што ти се допала прича, стварно је здраво смијати се!

Е мој пријатељу, некад је лудост заправо мудрост, све зависи колико је мудра глава која чита. Дакле опет све је на нама. :wink:

dove.jpg

Милоше, Машо..., има заиста пуно посебних догађаја у нашим крајевима!...

Једном речју, постоји даровитост с којом се људи рађају, којом се може пуно тога; она се често се покаже као лудост. Свакако, носи неку поуку- ако се схвати :wink: ; засмије- ако се разуме :razz

Људи веома често од направе од себе ''луду'' само да би засмијали друге!

То је пожртвовање :wink:мада, често се претера...па надрљају недужни (животиње...) ...Што кажеш Машо -може се какво друштво накачити када прочита какав опис догађаја...

DIAMOND%20WHITE.JPG

На жалост, не може се читати него својим очима. cat.GIF А можда очи нису ни криве, него огледало. Рефлексије... :wink:

У потпуности се слажем са констатацијом!

то су они свесно радили да бисмо ми сада се смијали, па нам било угодно!

ја сам ту цијелу причу покренуо са најбољом намјером, али су извјесне локал-патриоте у томе свему нашли дозу подсмјеха, па молим да се избрише све написано о већ споменута два поштована господина!

овом приликом се најискреније извињавам свима којима је то засметало!

наставићу да пишем САМО о људима из мог села!

ако Вам се буде и даљњ свиђало!

:cry

Evo da se vratim na temu “Znani i neznani Ličani”. Znas se je da su poznati odbojkaška porodica Grbići vode poreklo iz Like tačnije iz Ruišta. Naime pradeda i deda poznatih odbojkaša Vladimira i Nikole Grbić su iz Like krajem 19. veka doselili u okolinu Trebinja, odakle su Grbići 1946. preselili u Banat.

Da li se može na forumu naći negde više informacija (tekst ili slike) o Ruištima?

Поздрав Мирог;

знаш ли где се тачно налази то село?

Има једно истог имена у околини Зрмање,да ли се о том селу ради?

Поздрав Мирог;

знаш ли где се тачно налази то село?

Има једно истог имена у околини Зрмање,да ли се о том селу ради?

Pozdrav, Mr. Proper,

Da, ovo selo, Ruište, se nalazi kod Zrmanje. Bio bih ti veoma zahvalan ako imaš više informacija o tom selu. Unapred hvala.

MARIJAN MATIJEVIĆ - najjači čovjek na svijetu!

111jn5.jpg

Odavno ima jedna izreka koju mi je djed prenio, a koju su njemu rekli dok je putovao negdje po bivsoj zemlji: "Kod vas Licana je Tesla pametan, Marijan Matijevic jak, a svi vi ostali ste bene!" ;D

Licno mislim da je ovo tacno