Sign in to follow this  
zelengrad/lovac/

Petrovdan 2008

Recommended Posts

RODBINI, KUMOVIMA I SVIM KOMSIJAMA ZELIM DA CESTITAM KRANU SLAVU PETROVDAN, DA JE SLAVITE U MIRU I BLAGOSTANJU MNOGA LETA A UBRZO I NA SVOJIM OGNJISTIMA.

JA SAM SINOC NAVRATIO MALO KOD PUZILA DA VIDIM KAKO SE ONI PRIPREMAJU ZA DANASNJI DAN PA SAM TO I ZABILJEZIO PA EVO DA I VAMA OSTALIM TO POKAZEM.

img0109ii5.th.jpg

I ja se pridruzujem i zahvaljujem na cestitkama koje je komsija uputio . A sto se tice slika ovija gore , bome dobre , pecenje samo takvo ,a jos dok je bilo vruco , a tesko se muglo doci do paprsnjaka ( komsija bio brzi od mene ) . A sto nije prikazano na slikama je i to da je tu bila i bukara , dvoguza ( dvolitra ) crnoga vina , a mili muj boze ipak je to Zelengrad i tako je vavjek i uvijek bilo kod pravija ljudi i dobrija domacina kakvi mi i esmo . Zivili i navratite na vako ljepo pecenje i na crnjak .

Ја, навико да ћу свуда бити први а овде ме претекоше наши зеленграђани. И нека, нимало на њих нисам љут него им на томе честитам. И моја маленкост се нађе ових дана у Зеленграду на сајму (Петрова, 12.7.2008.) код цркве св. Петра и Павла. Свечана литургија је почела у 9 часова, можда мало прерано

ЗЕЛЕНГРАД - ПЕТРОВДАН 2010

Сабирам утиске из Зеленграда у задњих десетак дана. Што рећи? Можда би се могао послужити војничким речником али ћу га овај пут испустизи. Провео сам у Зеленграду и околини неколико лепих и пријатних дана спојених са малим радним активностима. Била је и крсна слава већине зеленграђана који на жалост нису били у своме завичају. Неки су ипак дошли и поклонили се својим покојнима те запали свеће код цркве св. апостола Петра и Павла у Зеленграду. Ове године је било мало народа, зашто то је сада велико питање или рецесија- новац или нешто треће. Било како било било је у цркви писутно цца 20-так грађана Зеленграда. Још је нешто боло у очи што су сви приметили а није било урађено. Гробље (циматорија) није била покошена као прошлих година. Зашто, опет би то требало поставити питање - коме????

Можда, свештенику Саши Дрчи којега опет није било у Зеленграду. Зашто? Можда је и боље, да га тамо више нема, јер како каже већина присутних зеленграђана његов заменик који је вршио литургију пуно више омиљен.