Sign in to follow this  
Obad

POZITIVNO

Recommended Posts

Zamoljen sam da objavim ovu lijepu informaciju koja se desila u Domu zdravlja u Obrovcu. Naime, prije nekoliko dana je zatražila hitnu lijčničku pomoć jedna žena iz Zelengrada. Ta žena nije imali nikakvu zdravstvenu knjižicu. Primljena je od strane liječnice Zubak i medicinske sestre Karamarko vrlo ljubaznivo.

Kada je ušla u ordinaciju gospodje Zubak, ju je lijepo oslovila "dušo što je sa vama", šta vas boli. Kada joj je pacientka rekla i pokazala svoje probleme doktorica se jednostavno bila začudenja, ugledavši problem pacientke. Dušo, šta vam se to desilo na toj nozi. Zašto do sada niste došli na pregled. Pa njesam mugla puno sam radila i tako..... Rana je sanirana, primljena je injekcija protiv zatrovanja i propisani su lijekovi.

Kontrola svaki drugi dan je zapisala prijazna liječnica iz Obrovca.

P.S. moj komentar:

Lično sam dobio neke informacije kao ono: rekla kazala, da se tamo po nekim drugim državama šire zlonamjerne informacije kao: ako dođete kod ljekara u Hrvatsku, nece vas uzeti na pregled, nece vam nuditi lječničku pomoć i tako se ljudi boje posjetiti i otići na liječnički pregled i kada je nužno potrebno samo zbog tamo nekih neosnovanih i neistinih prikazivanja odnosa liječnika prema pacijentima srpske

U zadnjih nekoliko dana u Obrovcu se dogodile zaista lijepe stvari.

Prva je: Na Burevači je otvoren stočni plac

Druga je: Otvorena je obrovačka riva koja je jako lijepo uredjena i biće dika grada Obrovca

Treća je: Uskoro će početi, da se gradi tvornica.... na mjestu gdje se nekada iskopavala ruda

Po selu se priča, da će se ponovno obnoviti Kapljuv. Neće biti ničija "prćija" kao šta je bila do sada. Kapljuv će opet biti ono šta je nekada bio prirodna dobrina svih ljudi iz Zelengrada a i šire. Opet ćemo piti bistru izvorsku vodu kao nekada.

Ostaje nam samo, da se ta informacije i potvrdi.

Nezvanično se saznaje, da će dogoditi druga faza obnove u ratu porušenih i spaljenih kuća. Svaka kuća ili druga priručna prostorija, koje su imale krov prije rata 1991. godine biti ce obnovljene. To su informacije koje već kruže okolo. Koliko je to točno, ostane nam da sačekamo.

Zaista infromacija vrijedna - nadanja.

Из поузданих узвора се сазнаје, да ће бити у најскорије време враћени станови свима носиоцима станарскога права, односно понуђени за одкуп по истим оним ценама ??? што су их куповали грађани хрватске, хрватске националности у прошлом периоду. Тако сам и сам био присутан једном обећању, када је највиши представник власти то саопштио једном повратнику српске националности.

Ипак се окреће, на боље.

По пристиглим информацијама из Зеленграда, отвара се "рудник" за ископавање шљунка за насипанје белих путева. Власник имања је већ дао сагласност за ископ шљунка а већ је и направљен пут до тога објекта/локације. Нека им је, срећан рад.

Kako je u Zelengradu već otvoren rudnik šljunka za nasipanje bijelih puteva, to se već pozna na nekim dionicama gdje je dio puta već bio nasut ali ne i do kraja. Nedostajalo je nasipanje cca 150 m i tu se zaustavilo. Ovih dana je i to nasuto, tako da je sada bijeli put do zadnje kuće u varošu nasut. Čestitke za organizatore i izvodjače.

По пристиглим информацијама из Зеленграда, отвара се "рудник" за ископавање шљунка за насипанје белих путева. Власник имања је већ дао сагласност за ископ шљунка а већ је и направљен пут до тога објекта/локације. Нека им је, срећан рад.

"ПОЗИТИВНО" када би се ругали

Баш ми је - овако драго што су се распричали моји земљаци о нашем Зеленграду. Само напред и не посустајте јер би могло доћи до прегревања ваших тастатура, па ето белаја.

ПОЗИТИВНО, КАДА БИ БИО ЛИЦЕМЕРАН!

Ово је најлепша вест, која се догодила ових дана на теми Зеленграда. После скоро два ? месеца поновно су нам се јавили из ОДБОРА _ЗЕЛЕНГРАД. Наиме, нису се јавили мени лично нпр. ПП или на некој од тема директно већ су дошли да виде што се ново дешава на нашим страницама. Па, нека вам је срећан долазак и опет нам добро дошли. А када смо већ код нашега ОДБОРА_ЗЕЛЕНГРАД хтео сам да их питам у имену модератора тема Зеленграда (добио сам неколико питања путем ПП) што оно беше са великом рекламом и освештењем цркве св. Петра и Павла у Зеленграду на дан 12.7.2009. године. Негде је било речено, да ће се одржати и фешта поводом те прославе. Остаде све у ономе фазону "рекла казала" и "тресла се гора родио се миш!

Да фарса ( у преводу брука) буде још већа, није било нити свештеника г. Саше Дрче, који покрива ту нашу парохију, Где ли се је само налазио у томе не - важном времену г. Саша Дрча?

Када сам већ код ове теме, да поставим и питање меродавним. Навелико се говорило и причало нарочито пред локалне изборе у општини Оборвац, да је већ све спремно за увођење електификације у цркву св. Петра и Павла у Зеленграду. Да ли је и ако није када ће бити прикључена струја у цркву св. Петра и Павла у Зеленграду?

Надам се да питање није претешко а одговор очекују многи зеленграђани.

Kada bi bar pola ovoga bilo odradjeno, ko bi nam bio ravan.Valja se nadati i gledati napred...

Pohvale za naseg Bulina, cini mi se da mnogi Zelengradjani jos uvjek spavaju, a mozda im se i tinta istrosila za pisanje sto bi rekla jedna zena iz naseg sela. Sad cu vam i to ispricati; Bio ja deckic, i imao jos u to vreme biciku, izdusila se meni zracnica a ona jedina u varosu imala pumpu za pumpanje.Idem ja kod nje i trazim da mi da pumpu da mi je guma na biciklu prazna, a ona ce nedam bome da mi se istrosi para na njoj hahaaaa, tako i ovi nasi na kompjuteru more im se istrositi para. Puno vas sve pozdravljam, neznam sto je od est brte la, da li se prekvalikovao u drugi naziv ili nema ni on vise pare haaaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaaaaa.

Ето видите, како се може написати једна кратка прича или анегдота из дечачких дана из које можемо сви понешто научити а успут и се мало масмејати. Некада смо тражили пумпе код комшија за напумпавање гума на бицклу, данас у ово време нам треба потопна пумпа за испумпавање воде из гусеррни због чишћења.

А "ест брте ла" што би било потребно рећи у овом тренутку за њега? Добар дећко, леп дећко, лепо ући, лепо пише али слабо ћита". Што каже "мали марав" пошто ест брте ла већ дуго нема, да није можда променио, аватора или се можда утајио и припрема за нова песнишка достигнућа. Можда чак и огледује и нови "огрљкак", који је постављен на густерни п. Перуза.

Kad je jedan Muškovčanac pita Ljubeška Buljevića, sina Mirkanovog: "Esi ti meni Ljubeško ukra onu ribarsku mrežu iz Zrmanje?", ovaj mu odgovori: "Mužda esam, mužda njesam!"

Aj živjeli!

Ovako ja, usput:

dobra asociacija ! Mnogo "bre"pametni potomci Kuzmića ("Mužda esam, mužda njesam!")

Kad je jedan Muškovčanac pita Ljubeška Buljevića, sina Mirkanovog: "Esi ti meni Ljubeško ukra onu ribarsku mrežu iz Zrmanje?", ovaj mu odgovori: "Mužda esam, mužda njesam!"

Aj živjeli!

Bulin,

džaba "ogrljak" kod Peruzove gusterne bez košnica za pčele.

Pao Damir, sin Lazice Ležaje, u nesvjest na jednoj od Rudarovih utakmica. Peruz, povučen lošim iskustvom sa Ležajinim klapcima kad je u pitanju krađa njegove repe od strane istih, prokomentarisao je pomenuto padanje u nesvjest dotičnog: "Est neđelje mi droga, u Ležajama su svi pod drogama!"

Pozdrav!

Dobro vece sandokane, pa nema te dugo, sto se s tobom desava? Nema te ni sa pjesmom ni sa nekom zanimljivom pricom iz rodnog kraja, daj nesta smisli i malo nas nasmij hahaha.Pozdrav, nema dugo ni Bulina, mozda i on pumpa biciklo za nove podvige hahaha....

Буди без бриге зеленград/ловац, праве и истините (као и до сада) информације ће увек долазити из Зеленграда док год буде уредник пдф Зеленграда-булин.

Ми ретко долазимо на зеленградске теме, а и немамо увек прилику у техничком смислу, нешто нисмо ни вешти у овом писању, те само укратко желимо дати подршку у Булину и у његовом писању и осликавању Зеленграда.

Он је увек верно на интернету попратио наше активности у слици и речи. Ми разумемо и младелачку лепршавост, али њу треба усмерити квалитетно.

Поздрав Булину и свим осталим Зеленграђанима!

Човек, када најмање нешто позитивно очекује, тада се то деси. Није у мојој природи да се сам хвалим, говорим о себи и мојим делима, нека то говоре други они који познају стање на терену још од давне 1996. године па овамо. Не, никада и никоме нећу дозволити, да ме омаловажава, подцењује и блати само зато што сам написао оно што сам видео, доживео и лично урадио, а урадио сам много. Неко тамо спомиње да се поједине теме Зеленграда пребаце у неко другу тему, само зато да би се осиромашиле наше теме Зеленгда. Тај исти предлагатељ - зеленграђанин не зна, не разуме (опрости му боже), да је булин први који је учествовао у постављању ових тема на сајт Крајинафорце, још тада када садашњи ликови нису још ни знали ну чули за Интернет. Сада хоће себе представити као водеће и главне ведете тема Зеленграда. Немам, ништа против тога само, ако се с тиме слажи власник сајта КФ. Још у оно време а то је одмах после Олује 1995. године сам један међу првима који су крочили на зеленрадско тло. Није тада било нигде нити: ест брте ла, зеленграђанина, ЗионЗ, доокиа... а данас ти ликови хоће све те позитивне ствари које су тада па до данас урађене минимизирати или потпуно негирати са сталним понављањем лажи које сами продуцирају. Народ то види и препознаје и на то се на неки позитиван и одазива. Не бих превише описивао што је и колико било направљенога у Зеленграду, јер бих се само понављао. Ако неко хоће све то видети и прочитати и уверити се да је тако, је све записано на нашим темама.

ОДБОРУ_ ЗЕЛЕНГРАД се захваљујем да датој подршци а ја обећавам, да ћу и даље на овим страницама КФ, писати и осликавати само оне ствари које се буду догађале у / и око Зеленграда. Одбору-Зеленград желим, да што чешће долази на наше и ваше странице и у њима учествујете. Ништа није тешко, само се треба мало потрудити. Још нешто, да не заборавим: сви ти ликови које сам горе набројаво нису више никаква деца, већ одрасли пунолетни људи.

Ми ретко долазимо на зеленградске теме, а и немамо увек прилику у техничком смислу, нешто нисмо ни вешти у овом писању, те само укратко желимо дати подршку у Булину и у његовом писању и осликавању Зеленграда.

Он је увек верно на интернету попратио наше активности у слици и речи. Ми разумемо и младелачку лепршавост, али њу треба усмерити квалитетно.

Поздрав Булину и свим осталим Зеленграђанима!

Poštovani gospodine Bulin,

moram se ograditi od Vaše prethodne konstatacije, jer u nijednom trenutku nisam osporio (minimizirao i sl.) sve ono što ste uradili i radite za Zelengrad i Zelengrađane.

Takođe Vas molim da ukoliko nađete (Vi ili neko od učesnika) bilo koji moj odgovor i repliku na stranicama KF, gde se i malo naslućuje na gore navedeno, javno ću da Vam se izvinim punim imenom i prezimenom.

Pozdrav!

Када пријатељи остану пријатељи и онда а и сада.

*********************************************************************************

Zadarski list, 06.01.2011

ŠOŠA: SRETAN BOŽIĆ, BRAĆO SRBI

Predsjednik gradskog vijeća Grga Šoša nakon završetka sjednice svim vijećnicima zaželio je sretnu Novu Godinu, a srpskim članovima vijeća i nadolazeći pravoslavni Božić.

- Sretan Božić braćo Srbi, rekao je Šoša SDSS-ovcima.

После "тисућу светлостних лета" опет нас је посетио наш поштовани зеленград/ловац.

Честитамо.