Sign in to follow this  
BG

Parastos zrtvama zlocinacke akcije "Oluja" - 2008

Recommended Posts

Језиком громовним Судија ће рећи:

Идите проклети у огањ вечити

а благословени у спремљене дворе

и свако ће тада своме месту поћи.

Православна Црква, мајка у црнини

гледа своју децу покошено цвеће

па вапије Богу: Господе упокој

даруј венце славе овој деци мојој!

Нека је вечна слава Српским мученицима!

КОГА ГОСПОД ЉУБИ ОНОГА И КАРА!!!

А свака суза крајишка

и свака кап крви

и зноја

и сваки јаук мајке, оца, сестре и брата ожалошћених

нека је трн у нози Туђмановој и Шушковој и свих злочинаца што ће се вјечно да боли!!!

ДА СЕ НИКАД НЕ ЗАБОРАВИ

Нека им је вјечна слава!

Драга моја бако, ђедо, тето и течо много ми недостајете.

Нема дана а да не мислим на вас, много ми недостајете.

Никада вас нећу заборавити!!!

Не плачем само с болом свога срца

Рад земље ове убоге и голе;

Мене све ране мога рода боле,

И моја душа с њим пати и грца.

Овдје, у болу срца истрзана,

Ја носим клетве свих патњи и мука,

И крв што капа са душманских рука

То је крв моја из мојијех рана.

У мени цвиле душе милиона -

Мој сваки уздах, свака суза бона,

Њиховим болом вапије и иште.

И свуда гдје је српска душа која,

Тамо је мени отаџбина моја,

Мој дом и моје рођено огњиште.

Алекса Шантић

Kako da zaboravimo ovaj dan obiljezen mi je za ceo zivot iako nisam bila u koloni.

Neka se nikada ne zaborave i vjecno zive u nama i neka ih andeli cuvaju u vjecnom miru... :-[ :'( :'(

Po svemu vidjenom, Banja Luka je na pravi nacin odradila parastos..

Sve cestitke na organizaciji.. u BG je to odradjeno tek da se odradi..ili da neko ubere neki poen.. zasto je to tako? Ni sam ne umem da objasnim

Hmm... nisam imao predstavu... ali ponadao sam se da ce doci jos vise nego prosle godine... jer je bilo i lepo vreme, koje vecinu ljudi zna da odvuce ako je kisa...

Ako sledece godine budem pomisio da idem na parastos, BG me nece videti!!!!

13god. jeste vise od decenije,ali je nemoguce zaboraviti to vreme, te tuzne dogadjaje!Bombe su padale,avijoni iznat nas leteli,krv je tekla ulicama nasih gradova a suzama smo pratili nase najdraze.Bogdane nikad te necu zaboraviti,imao si samo 21god. a bio si tako hrabar,spasio si cetiri druga zivota a svoj si zivot dao.Neka im je vecna slava i neka pocivaju u miru svi koji se morali da nas napuste.

13 ГОДИНА - ПАРАСТОС 2008. Била нам је велика част да запалимо свећу у Храму Св. Марка у Београду,

да се поклонимо жртви и успомени и вечном сећању на највећи злочин на прагу 21 века који је починила

Хрватска држава Србима и Српском народу, за време прогона више од 220 000 и више од 2 000 несталих

и побијених Срба из Републике Српске Крајине и Хрватске, за време војне акције Олуја 4.08.1995. године.

31 000 Српских Војника јунака покушало је да се одупре планираном нападу 135 500 Хрватсјух војника.

Српској Војсци и Српским Јунацима који покушали можда немогуће у том тренутку рата нека је вечна

Слава и Хвала!

Свима који нису више са нама, који дадоше своје животе нека је вечна Слава!

ok.vu-riznica

Шта рећи ... била сам присутна на Парастосу ... нека им је Вечна славаи хвала на жртвама њиховим ... жртвовали су најдрагоценије што су имали ... није им било жао... памтићемо их по делима и патњама великим ... нису ту али су са нама ... од свега је остала патња,сузе,сећање ... гледам данас људе око себе, наде више немају ... а нада кад нестане ... 13 година и НИШТА се није десило, НИКО не примећује колико један део српског народа пати, или не жели ... то им дође ко туђа бол ... а и њихова је,не знају ... у пролазу нас питају :"А који су ово што су се окупили?" ... Дошло ми да вриснем :"Твој народ, изгубљени створе људски, окупио се народ чији си и сам део ...!" Како је могуће да ТОЛИКО буду неосетљиви ... незаинтересовани .. Куда ми то идемо,цивилизацијо,разуме,осећајности људска ... Питање је да ли смо њихово жртвовање оправдали ... или заслужили ...

Постоји још фотографија са протестне шетње па МОЛИМ оне који их имају да их објаве ...

Бања Луко свака част .. тако се памте своја деца,ратници,свој народ ...

Skoro sam bio na Kordunu... tamo slusam coveka od preko 6 banki... prica o Oluji i kako je preziveo..

prica, i brise suze... stari covek, place kao kisa, i prica kako je preziveo taj uzas!

Slusao sam i jdnog mladica koji je tada bio decak... prica kako se okrenuo te noci 4/5 avgusta... krenuo, i okrece se ka kuci svojoj, i pomisli da li ce je ikada vise u zivotu videti...

kada covek slusa te potresne price... i sam prezivljava isto..

:'( :'(

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this