• Announcements

• dj-zombi

Nove knjige   07/18/2016

U sekciji foruma "Krajina u knjigama" postavljeno dosta novih knjiga, obavezno pogledati:    6. Licka divizija - ratni put
       Kordun i Lika u NOB
       Kotar Slunj i kotar Veljun u NOR i socijalističkoj izgradnji
       SJENIČAK KRONIKA KORDUNAŠKOG SELA   Ove knjige kao i jos stotine drugih mozete takodje naci i u sekciji sajta "Dokumenti" http://www.krajinaforce.com/dokumenti/index.html          
Bolta Predrag

Lika - Medak -

229 posts in this topic

Sve slike su super ali je meni najbolja ona dje je sa glavice pogled na zeljeznicku stanicu!

Jer tamo preko plantaze, desno ispod brda (Vrebacke staze) je i moje selo!!! :P:) :)

Pogled na zeljeznicku stanicu me podsjetio na jednu Novu godinu prije dvadesetak i kusur godina.Godine dolaze i prolaze,zato:Srecna Vam Nova godina!

U selima Divoselo,Pocitelj,Citluk... tu je poginulo puno ljudi u septembru 1993 godine...Medacki dzep nije ime sela,kao sto sam vec objasnila Spasildi,Medacki dzep je nazvana operacija od strane neprijatelja,taj pokolj koji se desio.... :-\

E moj brate,naravno da ima slika i to jos kako,ja sam naime trazeci lepe slike naseg kraja,pukim slucajem naisla na jako puno slika tih zlocina koji su se desili.Istina je da ukidaju,ali ko ume ipak nadje...zapravo da budem iskrenija kad upises ime naseg sela il nesto sto veze za to,dace ti slike vecinom tih ubistva... :( :( :(

vucica bilo bi dobro da otvoris zaseban topik u vezi slika tih ubistava i hrvatskih zlocina pa da ih skupis sto vise mozes, jer ipak je ovo sajt koji dokumentuje hrv. zlocine

Uh,sto mi ona "ogreda" poznata!Al' je sjecanje varljivo.Posta,trgovina...davno i gostiona.Ljudi koji prolaze,dolaze...A sad?Ni mi vise nismo tamo...Vucice,hvala ti!U ove hladne dane,toplije u dusi.Ipak puno i tuge!

Naravno da je na Velagusi bila najveca vatra.Samo se nesto sjecam,dok je "Velagusanin" bio mali slabo htio da skuplja granje!Vucice,ti si bas sve obisla!

Nalozite kamionskih i traktorskih guma pa nesto pricate . Ustvari niste ni imali izbora kad nije bilo nesto sume na Medackoj Glavici koliko se sjecam.

Na Velagusi je bilo vece drustvo! A tek zimi kad je skijanje,sankanje...!? P.S. ipak je vatra bila veca na Velagusi!