• Announcements

• dj-zombi

Nove knjige   07/18/2016

U sekciji foruma "Krajina u knjigama" postavljeno dosta novih knjiga, obavezno pogledati:    6. Licka divizija - ratni put
       Kordun i Lika u NOB
       Kotar Slunj i kotar Veljun u NOR i socijalističkoj izgradnji
       SJENIČAK KRONIKA KORDUNAŠKOG SELA   Ove knjige kao i jos stotine drugih mozete takodje naci i u sekciji sajta "Dokumenti" http://www.krajinaforce.com/dokumenti/index.html          
Bolta Predrag

Lika - Medak -

229 posts in this topic

a tek ja na velagusi :D ima tamo neki mravinjak pa kad naletis na njega po metar odletis u vazdug pa kad lupis imas osecaj da ti bubrezi otpadose:D al najbrze je islo na veci od soli pa jos kad se slame natrpa:D

kleut,pitaj cacu kakvo je skijanje bilo u njegovo vreme!I mene vozio na skijama,doduse usput ja negdje spadnem sa skija.Samo da se zna skijanje je najbolje bilo na Velagusi!

pa dobro sad svako pamti svoje dozivljaje gdje ih je dozivio:) ja pamtim sa velaguse i bilo mi je ljepo :D na velagusi se nisu samo mladi sankali i skijali nego i stariji su tu pripomogli. zna medacanka na koga mislim :D

hehehe ja nebi tamo zimi ima vukova :D a nema ko da ih truje

ja se sjecam jednog dosao na velagusi da se skija i tamo s one druge strane htio da se spusti pa pao i pukne mu jedna skija samo neznam ko je to bio, a i davno je to bilo

jeste da i mene sestra uvek vodila sa obecanjem mojima da ce me cuvati. dovede me do lukinog vira i ostavi a ona se tamo davi sa nekima necu sad da nabrajam a meni cvrc cuvaj se sama :D

a da bilo je i nekih mangupa sto su namjerno gurali u vodu pa nije se smjelo prici blizo vode:D

Naucih ja plivati na Lukinom viru. Instruktor za plivanje me baci u vodu pa se snalazi.

Lukin vir je bilo moderno opremljeno kupaliste , imao je parking (luke), prostor za presvlacenje (iz grma), wc (iza zivice), djecja plaza (plicak kod prelaza),ljekovito blato (glib)....

Bilo cak i nocno kupanje citaj (nudisticka plaza)....

da se i ja naknadno ukljucim.imao je Lukinov vir i restoran-pecenjaru,os krompir,os kukuruz,os ribu,poneko pile a pred kraj ljeta i jagnje.I sve to na zaru!Obuka u plivanju bila je besplatna,bace te na"3"pa se snalazi.Neki su pokusavali i motor da voze po viru.