Ena

Licka prezimena...

Recommended Posts

Ovdje se ne pita ko bi koje prezime nosio! Jednostavno, tako se rodis i nije dobro da se odreknes tradicije.

Ja iskreno nikad ne bi promjenio prezime. Jednom kad se predstavim, ne ponavljam dva puta.

Pozdrav za RR!

Mislim da je u Debelom Brdu bilo više Hinića. Samnom je u Korenici išla u školu Mara Hinić još davne 1956. godine. Otac joj je bio Dane Hinić.

Поздрав браћо и сестре

Да ли би неко ко је упућен могао да напише нешто више о порјеклу и историји породице Дракулић из Врела - општина Кореница . Одакле су дошли . Да ли су старосједиоци . О Крсној Слави . Да ли је истина да су се доселили из Црне Горе ... И томе слично

Велики поздрав :)

Поздрав браћо и сестре

Да ли би неко ко је упућен могао да напише нешто више о порјеклу и историји породице Дракулић из Врела - општина Кореница . Одакле су дошли . Да ли су старосједиоци . О Крсној Слави . Да ли је истина да су се доселили из Црне Горе ... И томе слично

Велики поздрав :)

Па сви смо се доселили из Црне Горе,тј Старе Херцеговине...

Interesuje me više o poreklu Ličina. Ovde sam našao da su 1915. živeli u sledećim mestima Kik-19, Rudopolje(Bruvno)-7, Dabašnica(Srb)-3, Raduč-2

Kada i odakle su se doselili u ova mesta? Koja im je slava? Da li negde postoji na KF ili u knjigama Milana Divjaka Ličkog o tom prezimenu?

ovo su prezimena kojih se ja sjeca iz mog sela i blize okoline

Kalinic Konjevic Tesla Pejinovic Jelaca Pokrajac Pejinovic

Bjelobaba Rutalj Dejanovc Cubrilo Zegarac Panjkovic Miscevic Brujic Kleut Maodus

Stranjina Uzelac Batinic Trkulja

ima ih jos mnogo ali sad trenutno nemogu da se sjetim

Nema srpskih prezimena..... pokrstavalo se to i mesalo.

Moje celo selo ima jedno prezime...... a kod Gospica isto jedno selo al hrvati..... pa onda ista prica u hercegovini.... a naso sam ih i na Kosovu.

ove po vojvodini ne spominjem ... poznato odakle su dosli.dodjosi!

Ima i Mileusnic iz Brlog, Lika.

Pozdrav svima

Da li je prezime "Vukmirica" uopste licko ? U krstenici moga dede pise da je rodjen u Lickom Petrovom selu. Sve sam isctitala vise puta, oci mi pobelese, ali nigde nema Vukmirica( ca kao carina). Kao da ne postoje u Lici ?!

Pozdrav svima

Da li je prezime "Vukmirica" uopste licko ? U krstenici moga dede pise da je rodjen u Lickom Petrovom selu. Sve sam isctitala vise puta, oci mi pobelese, ali nigde nema Vukmirica( ca kao carina). Kao da ne postoje u Lici ?!

Prezime Vukmirice su uglavnom iz zapadne Bosne ! Imas koliko hoces u opstinu Krupa na Uni ....

Zdravo braco. Zna li neko nesto o poreklu porodica Platisa, mesto Vojvodusa, Otocac, Brinje. Odakle smo tu dosli i kakvo nam je bilo prezime ranije?

pozdrav.

Pozdravljam, nadam se da je tema još aktivna!

Interesuje me da li neko nešto zna o prezimenu Mećava ! Navodno su iz Vrhovina ili okoline! to je sve što znam. Unapred hvala! Možete me kontaktirati na megora@blic.net ili postirati ovde na forumu!!!

Postovanje svima !Da li neko moze da mi pomogne,tj ima li informaciju ,saznanje. O prezimenu Miljatovic - Lika - Vrhovine. Ovo prezime je bilo prisutno do otprilike 1850 godine,kada su potomci otisli u zapadnu Bosnu u Potkozarje.Zanima me poreklo,i da li ima pisanih tragova o tom prezimenu na tim prostorima ? !

Ček malo da ja dodam nadimke za Hiniće iz Kozjana a koje mr.proper nije spomenuo:

- Lavići

- Peciguzi

A onaj Hinić Igor što igra za hrvatsku vaterpolo reprezentaciju, čiji deda je bio pok. Stevo iz Kozjana "osvetla obraz" srpskom rodu? Inače Stevinu mater su ubile čanačke ustaše, a oca mu bacili u Jadovno. Tuga jedna da te Bog sačuva