Sign in to follow this  
dj-zombi

Re: Sramota na Parastosu u Beogradu

Recommended Posts

Protestvovati treba ali ne na ovakav nacin!

Evo sto sam napisao vec jednom na ovom topiku ali da ponovim;

Parastos je Parastos" i TACKA.

Postoji i TRECI ili PETI. Avgust pa se moze recimo onda narod pozvati u organizovanu protestnu kolonu ili setnju BEZ neprimjerene i samo nama najvise stetne ikonografije. Zar ne?

Ove bajne "vodje" ove setnje mogu bar organizovati neki spomenik postradalim i nestalim Krajisnicima i borcima negdje u BG pa onda da se onda na dan kad nije Parastos odu i poloziti vijenci i svijece zapaliti pa da to na nesto lici pa bi se i sjetio neki drzavnik ili javna ili medijska licnost doci i poloziti vijenac na taj spomenik pa bi se onda neko i sjetio to sve uslikati i medijski pokriti .... itd itd

To se izgleda ne shvata ili to ovi bajni govornici nisu ucili u skolama, bilo zivotnim, bilo politickim, bilo stvarnim.

Najlakse je pistaljku u ruku, zazvaliti megafon i uprtiti baner na ledja pa udri bukvo niz ulicu ne razmisljajuci o korisnosti ili ne korisnosti onoga sto se radi a o posljedicama da i ne govorimo.

Mozda iz svega ovoga se nesto bolje i organizovanije desi od godine !

Slazem se PARASTOS JE PARASTOS ! ! !

Sto rece zombi postoji i 5 i 6 i 7 avgust za DEMONSTRACIJE , a postoji i 1 maj i 18 januar ! ! !

Evo spreman sam da se kladim da od godine udruzenje SUZA nece se pojaviti ! ! !

Prvo ih je onaj ratni profiter Svonja vodio , pa zatim Kostunica ....

Jedini tu je SAVO STRBAC neutralan ! ( jos ne ispolitizovan )

Strbac zato i bjezi svake godine u Banja Luku na Parastos, sto dalje od ovih koji koji za par politickih poena obrukaju i zrtve i Parastos.

Nego ti si ove godine bio u Banja Luci, kakvi su tvoji utisci od tamo?

Nemoze vise nista biti sramota. Sramota se desila 1995. Nije potrebno povoditi se stihijom medijskog trenda koji je cjelu stvar mudro iskritikovao. Zasto? Pa valjda smo od njih navikli biti pametniji.

Nisam bio nazalost :) Klinac mi se razboleo 3.8 pa nisam mogao da ga ostavim . Kum mi je bio i cekam ga svaki dan da se vrati s slikama i utiscima ! Ja bi od godine na granicnim prelazima demostrirao , zatvorio bi sve moguce granicne prelaze !

Generalno dobro je sto se sve ovako zbilo !!!! Barem se prica o tome , evo gledam Russia Today i stalno ponavljalju PRIZNAJTE RSK !

Meni je zalosno sto je JEDNOM U GODINI UKAZUJE NA TAJ PROBLEM ETNICKOG CISCENJA ! ! !

Ali zvanicni Beograd NAMERNO POTISKUJE RSK,RS,KIM za rad nekog EVROPSKOG PUTA !

Do dan danas nepostoji TUZBA protiv Hrvatske , pa zar cemo im dozvoliti da to padne u zaborav i da CUTNJOM prihvatimo LEGITIMITET "BLJESKA,OLUJE" ? ? ?

Dobro je sto se barem nesto desava na tim skupovima ,ma koliko to bilo nepromisljeno i neorganizovano , ali je dovoljno da UKAZE DRZAVI SRBIJI DA VELIKI PROBLEM POSTOJI !!!

ko ce tuziti Hrvatsku? Srbija koja trguje s nama kao i obicno ili "vlada rsk" kojoj je bitnije dali sam ja hrv obavjestajac jer promovisem na sajtu jednu knjigu ili jedan film (izmedju stotina ostalih) koji nisu njima po ukusu!

Drzava Srbija ne bi trebala imati nikakve odnose sa NDH sve dok se ne razjasne BLJESAK i OLUJA !

Ali kapital i zelja za umnozavanjem kapitala je toliko velika da tu ne postoji nikakvi nacionalni interesi Srbije , Hrvati temeljno i polako kupuju srpska preduzeca , ulazu u srbiju , grade fabrike imaju neku VIZIJU NACIONALNOG INTERESA !

U Srbiji je IN da se sto vise uvuces zapadnim "saveznicima" i da se oparis , dok Hrvati temeljno lizu dupeta i kroz sve to guraju svoj NACIONALNI PROGRAM !

Od Tadica se ocekuje da se izvini za sve i svasta,da okaje grehe da prizna i KiM, a od Mesica se ne trazi ni minimum DA ZACUTI O OLUJI !!!

Nemas nesto mnogo da biras u Srbiji sto se tice TEME "KRAJINA" , ko Krajinu vise i pominje ? Ostali su samo SRS ali kako mozes da cujes Nikolica i Vucica i oni nesto izbegavaju po toj temi da pricaju ... Cak se predpostavljam nisu ni pojavili na parastosu , e tu SRS podrzava vladu RSK ali se s druge strane ogradjuje ... kad pogledas broj Ratkovih demonstranata videces da tu nema mnogo ljudi .... pa gde su ti silni radikali ??

Ratku sam i licno zamerio sto ne stvori KRAJISNIKU STRANKU SRBIJE "KSS" , kao sto je i sam naveo imao bi veliko glasacko telo !

A da nisi Zombi otvorio ovaj sajt , smem da se kladim da danas ne bi bilo toliko sajtova vezanih za temu KRAJINE , neki se slazu s tobom neki ne , ja pokusavam biti na nekoj distanci :) zlatna sredina :P

A te optuzbe , mislim da su rezultat vase intelektualne svadje , i da zavrsim ja licno mislim da je STETA (moje misljenje) !

p.s. Tesko je komunicirati preko tastature :) Pisane reci imaju tezinu i trag , a usmene se brzo zaborave :)

haha, nasmija me brate, velis "intelektualna" rasprava sa "gospodinom ministrom" .....

ne treba se ici nigdje dalje sa ovog topika pa da se samo procita par njegovih komentara koje sam prenio sa ostalih sajtova ili procitati njegove pretece emailove upucene meni pa da se shvati o kakvom je "intelektu" rijec ...

ziv bio i da ti "klinac" sto brze ozdravi

haha, nasmija me brate, velis "intelektualna" rasprava sa "gospodinom ministrom" .....

ne treba se ici nigdje dalje sa ovog topika pa da se samo procita par njegovih komentara koje sam prenio sa ostalih sajtova ili procitati njegove pretece emailove upucene meni pa da se shvati o kakvom je "intelektu" rijec ...

ziv bio i da ti "klinac" sto brze ozdravi

Klinac jeo sladoled , upala grla ... i sad dezuram dok spava jer se stalno budi ....

A i ti Zombi kao da stvarno verujes u pretnje ...

p.s. Zaboravih reci , cini mi se sa slika da je ove godine bilo jos manje ljudi na parastosu ... Nema nama price o Krajini dok neki nas KRAJISNIK ne postane PREDSEDNIK SRBIJE !!!

Neke stvari su mi se uvijek gadile, a to je kada hrpica pokvarenih kvazipoliticara imaju hrabrosti stati ispred ljudi koji na taj dan oplakuju svoju najvecu tragediju. Koliko treba biti koza debela da se dan najveceg zla nad krajisnicima koristi kao politicka promidzba. Majmuni jedni jos u bijelim majicama dosli kao na vjencanje blesavo se smijureci pred tugom tih ljudi. Stvarno su odvratni.

A sto se tice optuzbi protiv ovog sajta i zombija, pa neznam sajt na internetu sa toliko skupljenih filmova, knjiga i svega sto se tice Krajine i zlocinima NHA i njezine sljedbenice nad Srbima. Neka mi Licina pokaze samo pola materijala koje je on distribuirao pa da vidimo. Sramota je da imamo takve ljude koji nas samo razdvajaju.

A ti dj samo nastavi tako kao i dosad pa neka nas sve na sajtu naziva spijunima i izdajicama.

S obzirom da su došli ljudi koji su izgubili nekog tokom rata u RSK, ne vidim mjesta tu za te političare, i koji je klinac njima dao pravo da se prozivaju vladom RSK. Koje to njih izabrao bez grama mozga da nas predstavljaju. Imamo mi i školovanijih ljudi. Vjerovatno su za vreme rata bili u mišijim rupama zajedno sa par tih degena u uniformama.

Ljudi sa područja RSK treba da naprave jedan veliki spomenik na kome bi bila ispisana imena svih žrtava rata koji su svoje živote položili za RSK. Ne vidim mjesta tu za te političare.

A karadžić nas je prodao u dogovoru s tuđmanom za cisterne s naftom pa smo bili i opkoljeni s neprijateljima oko Knina u augustu 95, pred oluju.

Sramota za Parastos.

A karadžić nas je prodao u dogovoru s tuđmanom za cisterne s naftom pa smo bili i opkoljeni s neprijateljima oko Knina u augustu 95, pred oluju.

I ne samo da nas je on prodao, nego smo prodali i mi sami sebe. Koliko je puta dolazilo do problema, pa cak i otvorene mrznje izmedju zapadnog i istocnog dijela Krajine, izmedju Korduna, Banije i Like i Dalmacije, izmedju svih ostalih i Istocne Slavonije?? Zapadna Slavonija je jos najgore prosla, o njima niko nije vodio racuna! Pa onda problemi izmedju Zapadnog i Istocnog dijela RS? Pa izmedju Srpskog Sarajeva i Hercegovine?! Ne valjamo mi nista, jer da valjamo, ne bi trosili dragocjenu snagu na takve gluposti. Istina je da su te sve podjele potencirane iz nekih drugih krajeva, al zar smo bas morali biti toliko glupi da na njih nasjedamo!

I ne samo da nas je on prodao, nego smo prodali i mi sami sebe. Koliko je puta dolazilo do problema, pa cak i otvorene mrznje izmedju zapadnog i istocnog dijela Krajine, izmedju Korduna, Banije i Like i Dalmacije, izmedju svih ostalih i Istocne Slavonije?? Zapadna Slavonija je jos najgore prosla, o njima niko nije vodio racuna! Pa onda problemi izmedju Zapadnog i Istocnog dijela RS? Pa izmedju Srpskog Sarajeva i Hercegovine?! Ne valjamo mi nista, jer da valjamo, ne bi trosili dragocjenu snagu na takve gluposti. Istina je da su te sve podjele potencirane iz nekih drugih krajeva, al zar smo bas morali biti toliko glupi da na njih nasjedamo!

Da da,to je to...

Potpisujem!

Pardon !

Nije sramota za Parastos .

Sramota je sto se koristi u politicke svrhe .

Ma na to sam i mislio, normalno da parastos treba da se održava i da se oda počast žrtvama koje su pale. Samo ovi iz mišijih rupa koji su došli, njima nije mjesto tamo, ne ide brate, degutantno u najmanju ruku.

Sto se tice "TIPOVA U CRNOM" onaj s leve strane u kokardi na ulazu i te kako je bio KRAJISKOM FRONTU od 1990-1995 + 1999 , kao i tip u kariranoj plavoj kosulji i onaj u bradi ! ! ! Pa gospodine Stevo , prvo proveri pa tek onda olajavaj ! ! ! A gde je BIO pitaj ga sam !!!!!!!!! ima sta da ti nabraja !!!!!!, za ostale ne znam ko su i odakle su osim onog zucka Ruskog dobrovoljca s Kosova i Metohije !!!!!

Ratnice ne razumijes uopste poentu ovoga, ne radi se gdje je "tip" bio niti se ovdje mjeri njegovo ratno ucesce.

Gdje god da je bio sigurno nije nosio crnu uniformu niti su cetnici bili vojska RSK i ne sprdajte se vise sa svim onim narodom koji je gnjio po rovovima 4 godine braneci rodnu grudu i rodjeno ognjiste ne u shubarama i ne u crnim uniformama i ne ispod crnih zastava!

Ako su gospoda ministri vec htjeli postaviti nekog u uniformi tamo a sto onda nisu postavili vojnika VRSK obucenog u uniformu VRSK sa zastavom RSK u rukama!

slazem se da ako su se vec prihvatili organizacije odrzavanja parastosa da su trebali to kulturnije i lijepse da urade.ono sa zastavama i cetnicima je bilo bas bez veze.sta onda sa nama koj smo bili obicni vojnici u VRSK?i odvajanje od ostalog naroda u crkvi takodjer.razumijem neke iz vlade koji su iz cetnickih krajeva da to forsiraju ali vecina teritorije krajine nije bila pod nekim utjecajem cetnika u vreme drugog sv.rata.cinjenica je da vlada snosi najveci deo odgovornosti za sadasnju sudbinu svog naroda. ali izgleda da ona to ne prihvata.treba podici spomenik toj nasoj nesreci koja nas je zadesila i mozda tu obiljezavati sa parastosom i prigodnim programom.ovo sa protestnom setnjom i karadzicem je bilo nepromisljeno jer se zna da je i karadzic dijelom odgovoran za sudbinu tih krajeva i naroda odande

Predsednik SRS Krajine bio je Rade Leskovac, a njegova desna ruka Ljubica Šolaja - Javorina. Koliko znam oboje su sada u Hrvatskoj.

Pod njihovim vodstvom radikali u Krajini su napravili neprocenjivu štetu. Njihovi sledbenici će verovatno nastaviti njihov put i suta će nam se javiti iz Hrvatske kao članovi ili funkcioneri neke stranke koja "brine o statusu srpske manjine u Hrvatskoj".

Neka im je na čast i onima iz vremena rata i ovima koji nastavljaju njihovim stopama.

U tome je i smisao njihove manipulacije ljudima u najtežem trenutku kada mozak ne funkcioniše, kada bol nadvlada razum. Tada oni nastupaju.

Ako su gospoda ministri vec htjeli postaviti nekog u uniformi tamo a sto onda nisu postavili vojnika VRSK obucenog u uniformu VRSK sa zastavom RSK u rukama!

APSOLUTNO SI UPRAVU ! ! ! Samo sto njih nije zvao NIKO , vec su se posle svadjanja sa nekim udruzenjima

Radi se o tome da su ispolitizovali taj parastos, i samim tim mu umanjili značaj. A taj tip gdje god da bio nek je bio. Sramota u ime stradalih ljudi za vreme oluje i njihove porodice. Ne bi više da se javljam na tu ovu temu jer poštujem ja trud i tog tipa i ostalih tih političara koji su možda imali dobru namjeru ali je možda nisu predstavili na pravi način. Nemam voljela više bilo šta reći na ovoj temi već odati počast poguinulim vojnicima

Postovani RATNIK ! Na zalost, JA ne znam KO ste VI, a Vasha je prednost sto znate KO sam JA! I, zato odmah da Vam kazem: JA, dakle ,Stevo Novakovic, urednik RADIO NIAGARE, nikada nikog nisam OLAJAVAO! I, zato je to, sto ste Vi rekli za mene

Na istu temu imao sam (na NJEGOV telefonski poziv iz Beograda), pre par dana prilicno mucan telefonski razgovor sa jednim od ljudi iz Vlade RSK (u egzilu)...Nakon 37 minuta otvorene telefonske linije Beograd-Niagara,(nadam se!), uspeo sam Gospodina

snpress

Ja ti se izvinjavam na uvredama ! Lakse je napisati neku uvredu nego je izreci ... ipak se ne vidimo i ne poznajemo ... pa lako sudimo i presudjujemo ...

I ti ocigledno nisi u Srbiji, oni cetnici nemaju nikakve veze sa onom vladom u egzilu , nemaju nikakvih dodirnih tacaka !!! Isto tako je jos u julu bio skup svih udruzenja "ucenika rata" , to je bila sramota,svadja ... Jedni su uz TADICA drugi za SRS , treci samo o ratnim dnevnicama iz 99 misle,cetvrti se bore da budu izjednaceni s svim borcima rata ( e iz te price dolaze ovi cetnici KRAJISNICI !!! ) Od svih udruzenja jedini su se oni pojavili ... JA IM ZAMERAM GDE SU DO SAD BILI ??? I GDE SU OSTALI NA PARASTOSU !!!