Sign in to follow this  
Krajisnik-Benkovac

Re: Gdje ste Benkovcani?!

Recommended Posts

Нисам Бенковчан, али ће се сигурно који јавити, само стрпљења.

Добродошо ти нама и слободно се прикључи дискусијама, занимљиво је.

Бог помого и свако добро

Ja se danas prikluji, ma Krajisnik je Krajisnik dal to bio iz Benkovca, kistanja, Knina, il preko Dinare

Inace sam starinom iz Dobropoljaca, svima ljep pozdrav.

jos jednom svima pozdrav, i nazdravlja iz Bukare!

kad si bio zadnji put u Benkovcu? , ja bio u sedmom mjesecu. Ima jedan Srpski kafic usred Benkovca, samo se nemogu sjeti kako se zove, uglavnom milina je proci Dalmaciju u ljetnim mjesecima.....+ malo crnog vina i sunca pa si totalno osamucen.

Do Godine Ponovo ako bog da i nedelja Sveta

Bio moj stari djed u benkovcu pre par leta , i popio sa starim njegovim drugom nekim kako on kaze 5 , 6 , 10 piva i kreno kuci na spavanje i pjevao putom kroz benkovac ... Oj rado oj radmila sta si samnom ucinila:) naravno posto je bilo 23h uvece neko se pobunio i sa prozora se prodrao da deda smanji malo glasne zice i sl. a to je dedu naljutilo i krene da peva Oj ustase i ustaske zene platicete kuce zapaljene :) to se sve desilo pre par leta mislim da je 2003 leto. deda mi je tu noc prenocio u benkovackoj stanici a ujutro su ga naravno pustili , sta ce , vide star covek i popio ...

tako je moj deda , pod stare dane , poceo spava po policijskim stanicama hehehehe

Neznam da li je neko skoro bio u Benkovcu,i da li ima neke novije slike...ja sam bio pre par dana i skoro sam se zbunio kad sam krenuo gradom ,probijene nove ulice,zatvorene stare,glavna ulica pretvorena u pesacku zonu...lepo izgleda!

evo za koji dan krecem put Benkovca, pa ce biti novijih slika..

a koji je to srpski kafic u Benkovcu, da odem vidjeti?? =o)

pozdrav svim Benkovcanima, gdje god da su..

Milka

Milka

Уђеш лепо па упиташ,и видиш реакцију... :suncane: Незнам ни има ли такав у Бенковцу данас!

Ja bih rada kad udjem i da izadjem.. =o)

Nego, cula sam da se Galerija ponovo otvara, da ce je drzati neki iz Popovica.. E sad ne znam da li je to ono na sta je Dinarski Tip mislio..

Pozdrav..

Koliko znam, u Benkovcu danas ima preko 30 kafica, apsolutni su rekorderi, barem je tako bilo do prije godinu dana, ali ne znam da je ijedan na glasu kao srpski. Mozda bih znala koji je ako bi mi rekao gdje se tacnije nalazi ...

Milka

Уђеш лепо па упиташ,и видиш реакцију... :suncane: Незнам ни има ли такав у Бенковцу данас!

hehehe.. Vidim da dugo niste bili tamo! :lol:

Dje su nasi Benkovcani, evo ja se danas registrovao da vidim sta ima :suncane:

Pomaze Bog

Bog ti pomoga brate Srbine,tebi i svim Krajisnicima u zemlji i inostranstvu.

Dok je Benkovcana dobro je.Sta ima novoga u matici i rodnom gradu.Jesu li cvjetali bajami?