Sign in to follow this  
kajman

Re: Srpskom povratniku zapaljen terenac

Recommended Posts

Borisav Bojković iz Beograda ostao je bez tridesetak tisuća eura vrijednog vozila

Tribunj: srpskom povratniku zapaljen terenac

U požaru koji je u srijedu ujutro izbio u mjestu Sovlja, na tribunjskom području, Borisav Bojković (59) iz Beograda ostao je bez tridesetak tisuća eura vrijednog vozila «Tojota Land Cruiser» registracijske oznake BG-491-121, što je bio parkiran u dvorištu njegove kuće.

Prvi su, nakon što je vatra planula u 4.40 sati, na intervenciju izišli dragovoljni vatrogasci iz Vodica. Potom su im se pridružili i šibenski profesionalni vatrogasci, pa je vatra ugašen u 5.15 sati.

- Nešto prije pet sati probudio nas je alarm vozila. Kad sam izišao u dvorište, već su pred kućom bili vatrogasci i policajci. Plamen visok nekoliko metara uzdizao se iznad vozila parkiranog u dvorištu tik uz kuću. Prizor me užasnuo, a supruga se tresla od straha. Na svu sreću, vatrogasci su bili brzi, pa je obuzdan plamen koji je već počeo zahvatati krovište - ispričao nam je vidno potreseni vlasnik vozila Borislav Brajković koji je, kako veli, shvatio da se nešto događa i izišao u dvorište tek kada je izgorio prtljažnik vozila puna opreme za more.

Bračni par Bojković je kuću u Sovlju, inače, izgradio prije dvadesetak godina. Po struci ing. elektrotehnike, Borislav je i do rata surađivao s mnogim poduzećima na šibenskom području. Posao ga je, veli, obvezivao da više boravi u Sovlju nego u Beogradu.

- Na žalost, došao je nesretni rat, i 1991. su mi zapalili kuću. Po završetku rata, došao sam i polako obnavljao zgarište kuće. Tko je, i zašto potpalio moje vozilo, ne znam. Sa susjedima smo više nego dobri, kao i sa mnogim mještanima Tribunja. Ne znam ni tko je pozvao vatrogasce kad su tako brzo došli. Ne bi griješio dušu, ali mislim da su vozilo potpalili isti koji su zapalili i kuću prije 17 godina... Eto, poklopilo se, baš na dan proslave obljetnice «Oluje».... Nadam se da će policija ući u trag počiniteljima, pa ćemo tada svi biti "pametniji"- kaže Borisav Bojković.

Uzeto iz Slobodne Dalmacije

Bas se poklopilo....

Obavezno navedite datum objavljivanja u orginalnom mediju gdje je objavljeno.

U ovom slucaju radi se o Slobodnoj Dalmaciji 06.08.2008

Neki od komentara citaoca Slobodne Dalmacije na njihovom sajtu:

Komentar od: kappazg @ 6. kolovoz 2008 16:04

svaka cast Tribunjcima! kamo srece da tako lete uzrak i u ostaloj Hrvatskoj. Pozdrav iz Zagreba.

Komentar od: TORCA ŠIBENIK @ 6. kolovoz 2008 18:27

Lepi auti lepo gore

ZA DOM SPREMNI

da,vi ste svi svetci i vas stalno kroz stolječa teroriziraju,svi su drugi smeča,muslimani,hrvati,albanci,bugari i šta ti ja znam tko a samo ste vi pravi,ajde malo pogledajte si po forumu,sami sebi podmečete kajle i svađate se koji su bolji a koji gori,dali srbi iz kraine,bosanski srbi ili oni iz srbije,a svi su hrvati po rođenju ustaše i genocidni

da se razumijemo ja osobno osuđujem ovaj čin spaljivanja auta kao i svaki drugi zloćin a vijerujem da to osuđuje i 90% hrvata,samo šta vi od svakoga miša napravite slona i onda su uvijek kao i obično hrvati ovki-onakvi,

neko vrijeme pratim ovaj forum i nemogu da vijerujem,žalosno :'(

da,vi ste svi svetci i vas stalno kroz stolječa teroriziraju,svi su drugi smeča,muslimani,hrvati,albanci,bugari i šta ti ja znam tko a samo ste vi pravi,ajde malo pogledajte si po forumu,sami sebi podmečete kajle i svađate se koji su bolji a koji gori,dali srbi iz kraine,bosanski srbi ili oni iz srbije,a svi su hrvati po rođenju ustaše i genocidni

da se razumijemo ja osobno osuđujem ovaj čin spaljivanja auta kao i svaki drugi zloćin a vijerujem da to osuđuje i 90% hrvata,samo šta vi od svakoga miša napravite slona i onda su uvijek kao i obično hrvati ovki-onakvi,

Zalosno je da ti i pored duzeg vremena nisi nista ukapirao na ovom sajtu!

Zalosno je sto se bratimite sa mujama, a znam da jedni druge ne mozete ocima da vidite!

Zalosno je sto ti "osudjujes" ovaj cin... a da ti se desava ispred ociju, ne bih prstom mrdnuo.. vec bi povijo rep i otisao sa mesta zlocina!

Zalosno je sto vama ima na 1000-de miseva, koje zli srbocetnici pretvaraju u slovnove... pa sada postajete obala slonovace!

:-\

Na svim velikim hrvatskim državnim forumima prosto sve kipti od mržnje prema Srbima. Nije li to dokaz da većina Hrvata razmišlja antisrpski? Ne govorim o nacionalističkim forumima, već o državnim ogromnim forumima na kojima ima po 300 hiljada članova.

Kakkarot da sve kipi od mržnje,moš se mislit

chule80

"Zalosno je da ti i pored duzeg vremena nisi nista ukapirao na ovom sajtu!"

a šta bi trebao ukapirati,da ste se skupili i pljujete kako po svojima tako i po drugima

"Zalosno je sto se bratimite sa mujama, a znam da jedni druge ne mozete ocima da vidite!"

sorry ali neznam šta je to mujama

"Zalosno je sto ti "osudjujes" ovaj cin... a da ti se desava ispred ociju, ne bih prstom mrdnuo.. vec bi povijo rep i otisao sa mesta zlocina!"

da,vijerovatno me osobno poznaješ pa možeš komentirati moje eventuvalne postupke,ti si čini mi se jedan od onih šta misle da su hrvati po rođenju genocidni i ustaše

"Zalosno je sto vama ima na 1000-de miseva, koje zli srbocetnici pretvaraju u slovnove... pa sada postajete obala slonovace!

ovo si kao htio ispasti komedijaš,,,,pa hajde da se nasmijemo :(:o:D

Znaš ti ko su Muje. Oni od kojih su bosanski Srbi spašavali tvoje sunarodnike iz srednje Bosne, a sa kojima ste se udružili i zajedno pokušali da srušite našu republiku Srpsku.

recimo da je potpuno irelevantno šta ljudi komentarišu po internetu (mada nije), bitno je samo to šta će policija uraditi po ovom pitanju - da li će pronaći krivca ili ne i samo po tome ću ja suditi da li je Hrvatska ozbiljna država ili ne.

Ako se sutra budem predomišljao da li se vratiti u Hrvatsku - sigurno je da neću očekivati da me neko tamo voli, bitno je da li sam pred državom Hrvatskom ravnopravan sa bilo kojim drugim građaninom? Ni u Americi ne možeš više ubiti crnca ni indijanca, a da se "ne zna počinilac", kao u nekim slučajevima u Hrvatskoj... (starca iz Karina, kog su zaklali)...

čini mi se da sve da se neko hvali u kafani sutradan svojim "podvizima", da se opet ne bi znalo ko je (ima li šta da policija ne zna, i danas i oduvek?)...

znači, meni je malo bitno da li ti misliš da ovo nije u redu, a neko drugi misli da jeste, bitno je da sve dok ovo prolazi, nešto nije u redu...

mislim da je sramota sve to, sramota je i za državu Srbiju, što ne postavlja nikakva pitanja oko nekih slučajeva, dok neke stvari ne budu procesuirane, ne vidim kakve saradnje može biti i stvarnog napretka u odnosima (što bi bilo normalno?)...

Činjenica je da u Hrvatskoj nema mesta Srbima...

Kakkarot da sve kipi od mržnje,moš se mislit

chule80

"Zalosno je da ti i pored duzeg vremena nisi nista ukapirao na ovom sajtu!"

a šta bi trebao ukapirati,da ste se skupili i pljujete kako po svojima tako i po drugima

"Zalosno je sto se bratimite sa mujama, a znam da jedni druge ne mozete ocima da vidite!"

"Zalosno je sto ti "osudjujes" ovaj cin... a da ti se desava ispred ociju, ne bih prstom mrdnuo.. vec bi povijo rep i otisao sa mesta zlocina!"

da,vijerovatno me osobno poznaješ pa možeš komentirati moje eventuvalne postupke,ti si čini mi se jedan od onih šta misle da su hrvati po rođenju genocidni i ustaše

"Zalosno je sto vama ima na 1000-de miseva, koje zli srbocetnici pretvaraju u slovnove... pa sada postajete obala slonovace!

ovo si kao htio ispasti komedijaš,,,,pa hajde da se nasmijemo :(:o:D

ajde onda kad si ti tako pametan reci koji je tvoj stav prema ovome sta se dogodilo?

Koje budale ! Pa zar ti hrvati ne znaju da imaju dosta sunarodnika koji zive u Srbiji ? !

Moj jedan dobar prijatelj HRVAT je sad s zenom i malim detetom u poseti svojima, s NS tablicama i to stojadinom ...

Ovaj novi narastaj ustasa misli AKO SU OCISTILI HRVATSKU OD SRBA , da u SRBIJI NE ZIVE HRTVATI !!!

Glupavi ste kao AMEBE !!!

ovo si kao htio ispasti komedijaš, pa hajde da se nasmijemo :D :D :D

Izvini druskane.. a gde si ti video ovde urednike KF ili VIP clanove, da pljuju Hrvate, ili sve hrvatsko?

To sto je neko od nas okacio ovo na KF javno, ili ostale vesti o drskosti, bezobrzluku i slobodno mogu reci kukavicluku.. primitivaca koji su sebi svasta uvrteli u glavu, to ne znaci da mi sa KF mrzimo Hrvate i Hrvatsku... to druskane znaci da drzavni organi HR spavaju, zabusavaju, i precutno odobravaju te vandalske cinove!!!

I zasto bi mi ili bilo ko drugi trebali da cutimo o tome? Ajde budi veseo, pa nam reci sta smo trebali da napisemo, kazemo i uradimo kada smo culi za tako nesto?

Kazes ne razumes sta znaci muje? A da li razumes kada ti se kaze ko su "hrvatko cvece"? Jel to mozda razumljiviji jezik? ili mozda ti tako veseo nisi u stanju reci od silnog veselja... veseli?!

Ispada da bi ti licno i napravio nesto oko toga.. A znas li druskane moj veseli, koliko sam ja na netu samo cuo takvih komentara kako bi oni zastitili neke nevine i neduzne gradjane srpske nacije od pomahnitalih vandala i kukavica u HR... sve cujem da bi ruku u vatru za "svoje prijatelje Srbe".. a nama je KF pun vesti o progonu svega sto ima prefiks SR... stalno se cuju vesti o nastrajima na nekoga ko ima srpske tablice na autu!? Ili fizicki napadi...

Da li je moguce da do sada nismo mogli naci vest, i da objavimo da je neki Hrvat ustao u odbranu, protiv takvih "junaka"???? Evo druskane moj veseli.. reci da li se kod tebe u okolini desavali takvi slucajevi, i sta bi konkretno tvoja akcija bila kada bi to video?

Ja vidim da je tebi do smeha.. ali ja na ovoj temi uopste ne vidim razloga za smeh.. ako ti vidis... onda je to tvoj problem druze moj veseli...

Nitko ne kaze da su Srbi cvjetici, i mi smo ljudi kao i svi sa svojim grijesima i svime sto ide uz to. A vi iz Hr. zadrti svojom mrznjom ne mozete pogledati dalje od svog nosa. Odi slobodno u Banja Luku ili Beograd sa Hr. tablicama i garantiram ti da ti autu nece nista biti, a mi eto takvi zlikovci.

Dok se Srbin u Hr. ne moze ni pokazati da ga gladna horda "domoljubnih" idiota ne pokusa prebiti, ubiti, unistiti mu imovinu i tako. Proseci forumom pa ces vidjeti kako prolaze Srbi u Hr. od proslosti do sada jer vrijeme vam je da shvatite koja ste monstruozna djela radili jos od austrougarske vojske pa do sada, pola europe se plasilo Hrvata u raznim vojskama u kojima su bili, al nisu se plasili vojnici nego samo goloruki jer su ovi jedino na njih nasrtali, sto su krajisnici dobro osjetili na svojoj kozi.

nabrzinu sam pročitao ovih par postova pa da nabrzinu i odgovorim:

Sasa23 šta se svetaca i cvijetiča tiče mržnje je bilo i biti če,uglavnom kod pojedinaca i sa jedne i sa druge strane a da su svi hrvati zadrti mržnjom ipak mislim da nestoji kao šta neki pišu,uglavnom se mržnja usađuje odgojom i medijima a ja svoju dijecu neučim tim stvarima niti ijedno moje dijete zna dali su srbi ovakvi ili onakvi a mogao sam ih odmalena nabijati kojekakvim glupostima pogotovo sa time šta sam bio "91.ranjen,a medije nepratim jer smatram da su u večini u interesu politike i da muljaju i lažu i okreču mlin na svoju vodu,a mislim da je tako i kod vas.

a kako prolaze srbi u hrvatskoj u globalu neznam,znam da u mojermu mijestu (gorski kotar) živi samo jedan srbin iz svračkovog sela i da mu nefali dlaka sa glave,konkretno dotični je stariji gospodin i zivi u mojoj zgradi i evo baš prije 10-15 dana smo mu ja i još jedan susjed (hrvat) pomagali istovariti drva,iscijepati i posložiti,a mogao bi ga maltretirati do mile volje sa obzirom da je čovijek star a da sam ja bivši dijelatnik HVa

da se vratimo temi i gospodinu kojemu je zapaljen auto,šta če policija napraviti ????????,ali bi volio da se počinitelj nađe i kazni,jer niti meni nebi bilo drago da mi netko zapali auto a da za to ostane nekažnjen,

ali opet budimo realni pa pogledajmo koliko se auta digne u zrak i koliko ljudi bude pretučeno a krivci se nikada nenađu a to su hrvati napravili hrvatima i vijerujem da je tako i u srbiji i u svim državama svijeta da jako puno zločinaca nikada se nepronađe i ostanu nekažnjeni.

nabrzinu sam pročitao ovih par postova pa da nabrzinu i odgovorim:

Sasa23 šta se svetaca i cvijetiča tiče mržnje je bilo i biti če,uglavnom kod pojedinaca i sa jedne i sa druge strane a da su svi hrvati zadrti mržnjom ipak mislim da nestoji kao šta neki pišu,uglavnom se mržnja usađuje odgojom i medijima a ja svoju dijecu neučim tim stvarima niti ijedno moje dijete zna dali su srbi ovakvi ili onakvi a mogao sam ih odmalena nabijati kojekakvim glupostima pogotovo sa time šta sam bio "91.ranjen,a medije nepratim jer smatram da su u večini u interesu politike i da muljaju i lažu i okreču mlin na svoju vodu,a mislim da je tako i kod vas.

a kako prolaze srbi u hrvatskoj u globalu neznam,znam da u mojermu mijestu (gorski kotar) živi samo jedan srbin iz svračkovog sela i da mu nefali dlaka sa glave,konkretno dotični je stariji gospodin i zivi u mojoj zgradi i evo baš prije 10-15 dana smo mu ja i još jedan susjed (hrvat) pomagali istovariti drva,iscijepati i posložiti,a mogao bi ga maltretirati do mile volje sa obzirom da je čovijek star a da sam ja bivši dijelatnik HVa

da se vratimo temi i gospodinu kojemu je zapaljen auto,šta če policija napraviti ????????,ali bi volio da se počinitelj nađe i kazni,jer niti meni nebi bilo drago da mi netko zapali auto a da za to ostane nekažnjen,

ali opet budimo realni pa pogledajmo koliko se auta digne u zrak i koliko ljudi bude pretučeno a krivci se nikada nenađu a to su hrvati napravili hrvatima i

vijerujem da je tako i u srbiji i u svim državama svijeta da jako puno zločinaca nikada se nepronađe i ostanu nekažnjeni.

Gorski Kotar je oduvijek bila sredina gdje su se Srbi i Hrvati dobro slagali i drago mi je da su Srbi tamo ostali.

Gorski Kotar je oduvijek bila sredina gdje su se Srbi i Hrvati dobro slagali i drago mi je da su Srbi tamo ostali.

Stvarno mi je žao i neugodno zbog ovoga što se desilo u Tribunju.

Potvrđujem da u Beogradu ne nasrču na aute, tamo ljudi ipak imaju neki kodeks.

Prošle godine sat vremena prije utakmice Zvezda- Grociln prolazim ispred Marakane sa ZG tablicama do restorana Kovač(restoran je par 100 metara udaljen od Marakane). Normalno parkiram auto ispred restorana, večeram i vratim se nakon toga u hotel.

Nitko me krivo ni pogledao nije, dapače, ljubaznost na svakom koraku tolika da mi je syve bilo neugodno, a jedna srednjovječna Beograđanka kada sam je pitao za put dobacila mi je; Pozdravite Zagreb!

I kako nakon toga komentirati ovo osim da mi je stvarno neugodno.

Stvarno mi je žao i neugodno zbog ovoga što se desilo u Tribunju.

Potvrđujem da u Beogradu ne nasrču na aute, tamo ljudi ipak imaju neki kodeks.

Prošle godine sat vremena prije utakmice Zvezda- Grociln prolazim ispred Marakane sa ZG tablicama do restorana Kovač(restoran je par 100 metara udaljen od Marakane). Normalno parkiram auto ispred restorana, večeram i vratim se nakon toga u hotel.

Nitko me krivo ni pogledao nije, dapače, ljubaznost na svakom koraku tolika da mi je syve bilo neugodno, a jedna srednjovječna Beograđanka kada sam je pitao za put dobacila mi je; Pozdravite Zagreb!

I kako nakon toga komentirati ovo osim da mi je stvarno neugodno.

mislili su da si brat iz hrvatske.

Ja i ne kazem da su svi Hrvati takvi ali nazalost jako veliki broj smatra da je junastvo i domoljublje kada se izmlati Srbina, zapali mu se auto i tako. To nije nikakvo junastvo vec obicno unistavanje tudje imovine, ili terorizam.