Sign in to follow this  
ratnik

VOJSKA KRAJINE

Recommended Posts

mozda se nismo sporazimjeli oko modela ili makete, nisam se ja izrazio dobro model je Luna,jedno vreme bile stacionirane na Petrovoj Gori :-[

Znam pouzdano da su neke ispaljenje,ali je sigurno da nisu pale u ustaske ruke,a dali su odvezene u srbiju ili u R.Srpsku nije mi poznato,a i nije ih bilo puno najvise 10-ak a mozda i manje,a nije mi poznato da je VRSK imala rakete S2 nisam siguran.

U svakom slučaju ne bi reko da je ovo na slici raketa LUNA,nego SA-2 protuavijonska raketa,probaću nać na youtube,pa ću skinut da usporedimo sa slikom,siguran sam da nije LUNA na slici,jer je ona na onom velikom Zilovom kamionu bila,a nije bila vučena ko ova na slici !

U pravu si Banija to uopste nije luna jer luna je SMB boje i duga je nisam siguran 9 m.i sira nosi je zilov kamion tri na kamionu a posebno se lansira sa rampe.

Prve su lansirane pocetkom oktobra 91 iz sela Dragotina kod gline(bonjalucki korpus)licno sam stajao kraj tih raketa ne u tom momentu nego sam trazio propusnicu nije se mogla kretati po noci na prilazima nekih sela kao Gornji Klasnic.Dabrna itd. Druge su lansirane 19 -12 -91 na svetog Nikolu iz Donjeg Klasnica zaselak Rudica selo a paralelno sa ovima sa Dvorske strane iza Samarice bila je predivna mjesecina prosto je vidis golim okom kako pluta po vasioni navodno se pricalo da su gadjali njihov centar u Draganic sela ( izmedju Zagreba i Karlovca) i Lucko pa na kraju se pricalo da su padale po Turopolju.Posle je osnovana neka ekipa i montirala ih ali neke manjeg dometa i kalibra u Cerkezovcu kod Dvora na Uni to je bilo na dobroj lokaciji mjesto jos iz doba JNA a mjesto za lansiranje je postavljeno zaboravio sam ime brda ali je izmedju Bijelih Voda Drenovca i Martinovica (V.GRADAC) tosu bobardovali kad je pocela oluja ali nasi su ipalili nekoliko projektila prema njihovoj strani (Nebojan Madjurace i Vratecko itd.A ova na slici neznam video sam i ove s-2 sto ti kazes ali nisam siguran da je to ovo je nesto u sta je sumnjam ima stabilizatora na sebi ko da ce ici na Ameriku jer S-2 je slicna ali mislim kraca i bez ovoliko stabilizatora ali necu da tvrdim.Pozdrav svima D. JANUS

Kada bolje promislim svaka čast pojedincima u vojsci no i tu je bilo svega toliko oružja su imali a nisu umeli da obrane narod.

Dadogrom razmisli još jednom,pa se sijeti ko je izdo Krajinu,i dao nas ustašama pod nož :(

Zbog toga je pala Krajina,a ne što SVK nije umjela da odbrani narod !

Taj narod nisu odbranili oni,što su nam govorili 1989.na mitinzima "svi Srbi u jednoj državi" :(

Promisli,vidjećeš da ćeš se sijetit ;)

Kada bolje promislim svaka čast pojedincima u vojsci no i tu je bilo svega toliko oružja su imali a nisu umeli da obrane narod.

Dadogrom razmisli još jednom,pa se sijeti ko je izdo Krajinu,i dao nas ustašama pod nož :(

Zbog toga je pala Krajina,a ne što SVK nije umjela da odbrani narod !

Taj narod nisu odbranili oni,što su nam govorili 1989.na mitinzima "svi Srbi u jednoj državi" :(

Promisli,vidjećeš da ćeš se sijetit ;)

Ma znadem što mi želiš reči znam da je SVK najmanje u tome kriva. Slobo se odreko naroda i to je bio priči kraj a svakakve priče sada kolaju među narodom koji je na rubu egzistencije zbog njihove politike.

Tako je luna je bila drugacija i mnogo sira i SMB boje a bilo ih je 3 na vozilu Ruskom Zilu ovo je protivavionska raketa.