Sign in to follow this  
Michan

Kordunasi dje ste

Recommended Posts

e neki dan prolazim kroz Kordun pa vidim sve porušeno do temelja,èak i onaj partizanski spomenik sav uništen a jebiga šta se nisu face probile u ratu a ne poslje kad smo se povukli a jebiga :ljutko:

nisam imao internet ovde u novoj kuci dje sam se preselio ustvari nemam ni sad nego kradem od komsije on ima wireless pa mi se laptovka sama zakaci i ebiga u utorak krecem na godisnji pa se opet necu moci redovito javljati ali nikad se nezna

micane brate tvoje mi puno pozdravi a sa onima na floridi se necujem izgubio sam njihov broj a oni nikako da se jave :ljutko:

:D:( :( :( Dragi moji zemljaci evo od skoro sam na KF

i jako sam tuzna sto vidim da su moji kordunasi jako pasivni

i da nas malo ima.

Eto zato resih da se javim i malko razbudim ovu temu....mozda se jos ko javi :D

Inace ja sam Milka Relic iz Donje Cemernice,zivela sam u Topuskom.

Sad zivim u Ralji (okolona Beograda )

:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

E pa sad sam stvarno jako tuzna.....

Zar nijedan kordunas ni jedna kordunasica da virne ovamo..

da se javi... ;)

Javite se !!!!!

Velis u Toplicama zivila ? Nisam ni ja daleko moji su jednim dijelom Male Vranovine a drugim malo sjevernije gore

Ko ti je rodbina iz cemernice?

Ja sam jednom bila u Crnom Potoku za vrijeme rata

al se slabo sjecam .....bila sam mala... :)

Sad cesto idem na Kordun al ne zalazim u tvoj kraj ,

nije mi nesto usput... :)

Na Kordunu ima svega,samo ne Kordunasa :(

Ajde bar kad ljeto dođe,onda se nekako popuni...dođu ljudi na godišnji.Tuzno je kad dođem dolje

prespavam par dana,pa onako po noci iziđem van okrenem se oko sebe a ono nigdje nikoga.

Ne cuje se lavez pasa,ne mirisi po onom zadnjem komadu bukovine koji dogorijeva u peći.Samo sablazno iz mraka vire porusene i zapaljene kuce,u kojima su nekad zivjeli meni dragi ljudi.Nekad zazmirim i ozivim te kuce i ljude...neznam kome je gore, nama koji smo u prilici otici dolje kad hocemo,ili vama koji nemozete ili niste bili od rata :-\

Na Kordunu ima svega,samo ne Kordunasa ;)

Ajde bar kad ljeto dođe,onda se nekako popuni...dođu ljudi na godišnji.Tuzno je kad dođem dolje

prespavam par dana,pa onako po noci iziđem van okrenem se oko sebe a ono nigdje nikoga.

Ne cuje se lavez pasa,ne mirisi po onom zadnjem komadu bukovine koji dogorijeva u peći.Samo sablazno iz mraka vire porusene i zapaljene kuce,u kojima su nekad zivjeli meni dragi ljudi.Nekad zazmirim i ozivim te kuce i ljude...neznam kome je gore, nama koji smo u prilici otici dolje kad hocemo,ili vama koji nemozete ili niste bili od rata :-\

E moj zemljace u pravu si..... :(

Ne znam kad mi je gore, kad sam odje i dugo ne idem na Kordun stegne neka nostalgija, sanjam svaku noc svoje selo ,svoje ljude..... :(...a kad odem gora onda mi je jos gore jer nema vise mojih ljudi,nema vise moga sela ......u dvoriste ne mogu ni uci, zarasle kupine,kuca srusena....... :'( :'( :'(.......... :'(

(popravljen quote code -Michan)

E moj zemljace u pravu si..... :(

Ne znam kad mi je gore, kad sam odje i dugo ne idem na Kordun stegne neka nostalgija, sanjam svaku noc svoje selo ,svoje ljude..... :P...a kad odem gora onda mi je jos gore jer nema vise mojih ljudi,nema vise moga sela ......u dvoriste ne mogu ni uci, zarasle kupine,kuca srusena....... :'( :'( :'(.......... :'(

(popravljen quote code -Michan)

Jbg nada zadnja umire.

Nije ipak bas sve tako crno,ima mjesta gdje se dosta ljudi vratilo .Eto djeca se opet krste.U Kolaricu je nedavno krsteno petnaestak djece,pretprosle godine isto toliko.Bitno da ima djece inace...znam da to nije puno ali je siguran dokaz da nam nisu zatrli sjeme

Bila sam 3 puta,prvi put prosle godine.

Sta da ti kazem-naroda nema puno,a i ono sto ga ima uglavnom starci.

Sve je zaraslo i zapusteno.

Uglavnom,meni je jako bilo cudno kad sam prvi put otisla. :'(

Mnogi ce se naljutiti sto ovo kazem ,ali kazem kako mi se cini- ni taj narod koji sam poznavala,a koji se vratio, nije isti narod.

Eto, to su moje impresije.

Dragi naši Kordunaši, ljepo je da ste i ovdje! Nadam se da će javljati sve veći broj ljudi, da upoznajemo, družimo i ne zaboravljamo dobro što nas spaja!

Za bar par rečenica, javljajmo se :-*:-*:-*

Bila sam 3 puta,prvi put prosle godine.

Sta da ti kazem-naroda nema puno,a i ono sto ga ima uglavnom starci.

Sve je zaraslo i zapusteno.

Uglavnom,meni je jako bilo cudno kad sam prvi put otisla. :'(

Mnogi ce se naljutiti sto ovo kazem ,ali kazem kako mi se cini- ni taj narod koji sam poznavala,a koji se vratio, nije isti narod.

Eto, to su moje impresije.

Dobro ti se cini

Sve se promijenilo,razloga ima dosta.Taman da i nije bilo rata,i da se nije cijeli sustav promijenio, nakon toliko godina normalno da vise nije isto ko prije 12-13 godina.

Pozdrav!

Od veceras sam i ja novi clan ovde. Vidim ima nas svuda i jako mi je drago da nas ima a time Krajina i Kordun zive i naravno zivece nadalje iako su hteli da urade, al narod nikad nemogu da ucute!

Trenutno sam na jugu Srbije.

VELIKI POZDRAV KRAJISNICI!