Sign in to follow this  
Michan

Kordunasi dje ste

Recommended Posts

Pozdrav!

Od veceras sam i ja novi clan ovde. Vidim ima nas svuda i jako mi je drago da nas ima a time Krajina i Kordun zive i naravno zivece nadalje iako su hteli da urade, al narod nikad nemogu da ucute!

Trenutno sam na jugu Srbije.

VELIKI POZDRAV KRAJISNICI!

pozdrav kordunasima.moje je porijeklo sa tih prostora.tacnije iz primislja i trzica.je li ikako moguce doci do tacnih podataka koliko naroda sad zivi na kordunu?mozda bi se mogli javljati forumasi i prikazati sadasnju demografsku sliku svog mjesta?ili moderator ima neke izvore?ja nazalost nemam pa zato i pitam.pozdrav svima!

Iko, mila, evo, sad sam pročitala...

Dušo krajiška, znaj, ovo je najljepsi poklon koji si nam mogla poslati!

Ma kako se virtuelnim činio, tako je stvaran i ljep!

:-*:-* :-*

HVALA OD SRCA i DOBRO NAM DOŠLA NATRAG

Pa i jedno i drugo pomalo....pa na sta se ko oglasi.....vazno je da se javljamo :P

Dobro dosao/la Gypsy

poslala sam ti pm,uhhhhhh mozda znas moje , heyyyyy, ;D:D;):) kaki si ti kordunaski moderator kad nemas smajlice sto drze ili pivu ili cokancic , pa piju i padaju ( znam da imaju taki smajlici i kordunasi ih trebaju , for sure ???) vis mozda smo i ovdje komsije???? hebiga de to popravi micane, davaj smajlice one prave kordunaske

ma se samo da ih mozda znas, nego koliko je ljudi bilo u crnom potoku, imamo 50/50 sansu da smo i rodbina. ja sad onako lupam , ko maksim po diviziji, amerika? je si li ti u Villa Park? ono samo nagadjam???? javi na pm

Nemoj djevojko tugovati.Ako nema Kordunasa ima Banijaca.Mnogo godina sam prolazio kroz Crni Potok.Krenem iz Gline,preko Topuskog,Vranovine,Starog Sela,Crnog Potoka pa za Kladusu i Vrnograc.Sva ta sela su drzali kooperaciju sa Gavrilovicem.Vranovina i Staro Selo su drzali svinje.Kladusa,Vrnograc i okolna muslimanska sela su drzali;telad i junad.Vidis kako je svijet mali.Pozdrav,SUSNJAR.

Gypsy cigancice moja mila iz Crnog Potoka kazi sele cijeg si roda i poroda iz C.P.

Da li smo istim puteljcima hodale, da li su nam bake ili djede isti.

Izvini, nisam bila na forumu ( malo me iznerviralo sto se ne druzimo kako bi trebali , pa sam ono za inat bojkotirala >:()) al kad si me tako lijepo prozvala morala sam se javiti. aj da se cujemo na pm pa cu ti sve reci. Crni potok nije velik, pa ili se znamo ili smo rodbina ;D ;D ince, pola sam iz crnog potka pola iz katinovca. jesi li kad kupala kod crljenca