Sign in to follow this  
Michan

Kordunasi dje ste

Recommended Posts

trcim, trcim, dolazim, izvinite ali toliko se toga mora obaviti. ne nisam pobjegla i uvjek cu barem iz prikrajka da vas nadgledam ako aktivno ne mogu ucestvovati.

drago mi je sa vama biti ali eto kada po koju iz oka niz lice pustim tada postanem sljepica za pisanje jer sva ta sjecanja "nagrnu" i tesko je odeljeti sjecanjima da jos uvjek ona velika rupa-jama zjapi u kuci u koju vjerovatno nikada necu moci stati jer na njoj stoji veliki ustaski natpis koji bi usmrtio i kameno srce.

prepoznala sam nesto sto je Michan postavio i ona mala bajta koja stoji na polju prema groblju u CP

Gypsy polako , mozda jos nije procitala PM . ;D

ih , kad je kod nas bilo polako... ;D

javila se djevojka, naravno, pa se sad moram

U dijelu Slobodne diskusije imate temu u kojoj piše sve detaljnije.

Krajinada se organizuje po drugi put na Adi u Bg.

U periodu između Ivanjdana i Petrovdana.

To je druženje Krajišnika.

Gledamo da bude što više jednostavno i prirodno.

Zdravo narode, pre nekih dva meseca sam prvi put nakon... 15 godina otisla tamo gde sam se i rodila, osecaj je neopisiv. Trebalo bi mi nekoliko strana da vam opisem sve sto sam videla i sto sam osetila tada. Necu vas, ipak, daviti, samo da vam kazem da mi je bilo fenomenalno i da planiram opet za mesec, dva da odem i da zaplivam u Korani... Pozdrav svima a narocito mojoj generaciji i ljudima sa kojima sam isla u skolu a koje sada ne mogu da nadjem...

Hvala na dobrodoslici, trudicu se da svratim i vidim sta ima novo, a sto se tice uspomena... ima ih i lepih i naravno onih sto i nisu tako lepe, ali, Boze mili, svima je tako. Drago mi je, ipak, sto vidim da ovde ima dosta nasih ljudi i sto nema veze sto smo rastrkani po celom svetu, opet se nekako pronadjemo i razumemo...

Dao Bog pa se narod opet druzi iako na drugim stranama svijeta. Dobrodosla Tanja i svako dobro.

U dijelu Slobodne diskusije imate temu u kojoj piše sve detaljnije.

Krajinada se organizuje po drugi put na Adi u Bg.

U periodu između Ivanjdana i Petrovdana.

To je druženje Krajišnika.

Gledamo da bude što više jednostavno i prirodno.

Dobro je ako ima neka "Krajinada" ali smatram da ta Krajinada nije na svoju mjestu, a posebno u Beogradu.

Bilo bi dobro da jednog dana, a neko napravi neki susret u Kordun, na ljeto naprimjer kad svi zajedno idu dolje.

To bi bilo super plani svi ce doci tamo u zavicaj!

i niko nece zaboraviti svoju rodnogu kraju

KRNJAK - Srpska zastava uklonjena je sa zgrade Općine u Krnjaku. Potvrdio je to načelnik Rade Kosanović, najavljujući da će se već na idućoj sjednici Općinskog vijeća mijenjati Statut kojim je regulirano isticanje zastave ove nacionalne manjine.

Podsjetimo, krnjački HDZ jučer je upozorio da je srpska zastava na zgradi Općine mjesecima nezakonito jer je Statutom njeno isticanje predviđeno samo u posebnim prigodama.

Odmah jučer zastava je i uklonjena.

- Zastava je skinuta jučer - potvrdio je Kosanović.

Kosanović je pojasnio kako je sadašnjim Statutom predviđeno da zastava bude istaknuta samo u posebnim prigodama, no da će to biti izmijenjeno već na idućoj sjednici Vijeća, pa vjerojatno dozvoljeno njeno stalno isticanje, uz državnu i općinsku.

- Statutom je riješeno da zastava stoji u određene dane. Na prvoj sjednici Vijeća bit će izmjena Statuta i zastava će moći biti izvješena stalno. Normalno, ukoliko odluka prođe na Vijeću - najavio je Kosanović.

radio Mreznica

Malo vijesti sa Korduna,naravno boze sacuvaj da su lijepe