Sign in to follow this  
Michan

Kordunasi dje ste

Recommended Posts

Sada je u ljudima proradio inat,dolaze iz svih krajeva.

Znamsigurno,imam poznanike u Italiji koji namenski idu kuci za SV.Iliju

odu i vrate se ujutrro za posao.Inat je cudo ne vidjeno.

Evo i ja da se javim,danas sam se registrovao.Pozdravljam sve moje Kordunasice i Kordunase.Da nas bude sto vise ovdje i da se sto vise druzimo,makar preko neta,jer sutra ko zna mozda moyda i na Kordunu.

Mislim da bi trebalo da budemo svi malo aktivniji i da što više pišemo o Kordunu,o našim uspomenama sa Korduna,o našim problemima koje imamo možda neko nekome i može da pomogne,svoji smo. Da pišemo o svemu onome što nas čini onim što jesmo i onom što nas spaja a to je KORDUN.Tako da bi ove stranice bili što interesantnije i Kordunašima koji ih čitaju i onima koji to nisu a koji ih čitaju da koliko toliko približimo Kordun svima i nama koji patimo za njim i njima koji žele da saznaju više o Kordunu i Kordunašima.Bar toliko možemo da se odužimo Kordunu jer zaslužio je on to makar kod nas,zar ne?

Veliki pozdrav!

samo napred, stranice ovog sajta su otvorene svim Krajisnicima, imate izbor, hocete ovdje pisati, hocete praviti svoj vlastiti podforum na nasem serveru ili cete praviti i citavu prezentaciju na serveru ..... od volje vam

zivi bili

немеремо бити на два мјеста од едном. сад сам био у вароши и на путу сам за бабину јаму

Na Kordunu sam bio prošle godine i da ti budem iskren razočarao sam se mnogo,u ljude naravno,naše ljude.Svadjaju se izmedju sebe što bi mi Kordunaši rekli "cigane"oko gluposti,gledaju ko će kome da napakosti,tuže se po sudovima.Da ti budem iskren kad dodjem kod jednog on se žali na drugog pa kad odem kod tog drugog on se žali na prvog i tako u nedogled.A svi su prošli izbjeglištvo i znaju šta je muka i opet se nisu opametili.Strašno,i još gledaju ko će više da se dodvori Hrvatima (onim što su doseljeni iz Bosne) ma muka mi je šta da ti kažem.

Ali pošto sam ja veliki ljubitelj prirode (odrastao u šumi što bi se reklo),šetao sam po šumama Petrove gore i one su me oduševljavale,mislim da se sve promjenilo osim njih.Samo me Petrova gora podsjeća na djetinjstvo i dio mladosti koje sam tamo proveo.Samo se ona nije promjenila.