Sign in to follow this  
chule80

Fudbalska Superliga Srbije 2008/09

Recommended Posts

Je li,hoces da kazes da moji roditelji nisu dobro odradili posao???

Decko,to je stvar postovanja,mozes da navijas za nebitno koga,ali Partizan se voli.... ;)

Decko,to je stvar postovanja,mozes da navijas za nebitno koga,ali Partizan se voli.... ;)

...jasno je ko dan... ;)

To tasso,sad te i ja više volim

Oces bas naglas da kazem.. ili hoces da ti sapnem..

PROGLAŠENI NAJBOLJI AKTERI SUPERLIGE ZA 2008. GODINU

Nada u Danijela

Zajednica klubova Superlige i sponzor Apatinska pivara proglasili su najbolje aktere takmičenja za 2008. godinu. Nagradu kao najperspektivniji fudbaler domaćeg prvenstva dobio je mladi napadač Vojvodine Danijel Aleksić, priznanje za fer-plej dodeljeno je ekipi Partizana, a najbolju sudijsku trojku čine Dragan Krstić, kao glavni arbitar, sa pomoćnicima Igorom Radojičićem i Nikolom Tomičićem.

Po izboru trenera sastavljen je idealni tim u kojem dominiraju igrači aktuelnog šampiona. Golmansku poziciju su ravnopravno zauzeli Željko Brkić (Vojvodina) i Bojan Isailović (Čukarički), bekovi su Ivan Obradović (Partizan) i Ivan Stevanović (Partizan), dok su štoperi Igor Đurić (Vojvodina) i Nenad Đorđević (Partizan). Mesto zadnjeg veznog pripalo je Žuki (Partizan), a ispred njega bi zaigrali Ognjen Koroman (Crvena zvezda), Nenad Milijaš (Crvena zvezda) i Zoran Tošić (Partizan). Treneri su odlučili da ostanu dosledni defanzivnoj igri, ostavljajući usamljenog u napadu Laminea Dijaru (Partizan), dok bi iz drugog plana delovao Almami Moreira (Partizan).

Zamenik glavnog urednika Sportskog žurnala Zoran Stojadinović nagrađen je za najbolji izveštaj u toku polusezone koji je napisao sa utakmice Čukarički-Partizan (1:0).

Како РТС- незванично сазнаје, нови тренер екипе Напредка из Крушевца биће Ненад Сакић.

Напредак је у уторак сменио досадашњег шефа стручног штаба Јовицу Шкора, јер су у управи Напредка били незадовољни оствареним резултатима у првом делу сезоне Јелен Супер лиге. Напредак је јесењи део сезоне завршио на последњем месту на табели, са само 13 освојених бодова.Смена је била очекивана јер су поједини водећи људи клуба овакав потез најављивали и пре завршетка јесењег дела сезоне. Сакић ће имати изузетно тежак посао како би Напредка из Крушевца сачувао испадања из најелитнијег фудбалског такмичења у Србији.

Ненад Сакић бивши је фудбалер Црвене звезде и Сампдорије и бивши репрезентативац наше земље.

I to mu daje odlicne kvalifikacije za sefa strucnog staba,kao i D.Savicevicu?????

Ne znam sto li su onda "izmislili" sportsku akademiju,DIF i sve te skolice koje traju godina...

Bas glupo,id ljudi tamo i slusaju neka predavanja pa jos i uce... ::D :;) :;)

Sakicu,izuzetno tezak posao...

Taso.. ovde se ne radi, pogotovo ne u fudbalu, o tim akademijama, predavanjima, i sl.

Fudbalom odavno drma mafija, i sve se vrti oko toga.. Tako i sada.. Sakic, ce biti figura. Jer treba ce neka politicka licnost, ili mafijas, da pogura krusevacki Napredak napred..

Ne znam jesi citala temu ovde na forumu sporta FUDBALSKA MAFIJA? Tamo ti je dosta toga objasnjeno, tako da prosecan covek moze da skopca o cemu se radi.

Recimo, to sto je sada Jagodina u prvoligaskom takmicenju, to je zato sto je stranka Dragana Markovica Palme usla u Vladu Srbije! Primera imas dosta.. samo treba covek, malo jace zagrebati po povrsini.

O veruj mi odlicno sam upucena u pricu,sticajem okolnosti...

Pun mi je nos tih susa i busa koje se prodaju za trenere i funkcionere a igrali su otprilike za ulicu...

A i pun mi je nos naseg "zakondavstva" i zakon koje postuje samo moja pokojna baba...

Znam da u ovoj zemlji sve ide po partijskoj liniji...

Ali je to postalo strasno!!!!!

Zaci ako nisi u stranci ne mozes ni da pljuunes otprilike...

Da po pi.......!!!!!!!!!!!

Sakic je svojevremeno, 90-ih u Zvezdi bio jedan od odlicnih odbrambenih igraca. Bio je dosta dobar, pa je posle Zvezda otisao u Italiju, da igra za Lece, i Sampdoriju.

Ok...ne sporim...

I to znaci da ce biti dobar trener????

To znaci da zna sve sto treba da zna jedan trener??? Anatomiju,fiziologiju,psihologiju...da zna da prenese to neko svoje znanje??????????????

Pa kakav bi onda trener Piksi bio...dobro je igrao u svoje vreme,zar ne???

I savicevic je dio dobar fudbaler a nikakav selektor,zar ne???

Murinjo nikad u zivotu nije sutnuo loptu pa je (bar meni) dobar trener...

To sto je Sakic bio solidan stoper,ne daje mu nikakvu kvalifikaciju za sefa strucnog staba!

Ne moze niko da me ubedi u to....

Tasoooo.. shvatas bukvalno...

Ne sporim da je Murinjo dobar trener...

Ali ajde nesto oko ovih nasih...

Po meni svaki trener treba da ima visu trenersku skolu.. ili DIF.

mada, i sami smo svedoci danas u Srbiji da se diplome cesto kupuju, kao i ispiti, zasto bi treneri bili izuzetci?

Uklapaju se u sivilo ko je je oko nas..

Shvati da je ceo sistem kod nas uzasan, i korumpiran, do besvesti..

Savicevic je bio u 1 momentu na celu "selektorske komisije" u kvalifikacijama za SP 2002. kada se nismo kvalifikovali.. a unapred se znalo i da necemo.. bar oni sa 3 sive celije u mozgu su vec posle 3-4 utakmice to mogli da skopcaju..

Piksi.. nije bio trener, vec predsednik FSJ, a posle je dosao da bude predsednik FK CZ...

Moras da shvatis.. da niko od mafije nece javno da se exponira.. vec da oni i zele da metnu tako nekog od ugleda na to mesto, ko ce da im obavlja poslove..

U samim trenerskim skolama se uci gradivo.. kao i svugde.. ali se ne uci kako preneti znanje svojim ucenicima.. to je nesto, sto svako nosi u sebi.. mozes biti dobar strucnjak, ali ne znaci da ces umeti preneti ucenicima svoje znanje..

Ja se tobom slazem...

Ni na jednom fakultetu se ne uci kako preneti znanje...Meni su predavali sve neki docenti,doktori nauka isl.,pa se neki i nisu pokazali kao neki predavaci...Tu si sto posto u pravu.

Znas

Donekle shvacas problematiku.. i to mi je drago..

Ali u Srbiji mnoge stvari nisu na svom mestu.. mnogo toga je loseg prihvacenog za neki standard..

Svojevremeno je i Dragisa Binic, dok je bio funkcioner u Oblicu, kazao javno na TV ovako..

Da mu se pojave roditelji nekog decaka u klubu, i ocekuju da mali od 8-9 godina odmah igra za taj klub, odmah mora da igra, jer mu "vreme prolazi"... otprilike, oni u njemu vide novog Deju, Piksija, Pedju, Mihu.. vide u njemu vrecu para!?!?!?!? Dal je moguce!?!?

Vidis.. onda se desavalo (ovo znam iz prve ruke) 90-ih, da su treneri trazili mito od roditelja, da im dete bude u timu koji ce istrcati na teren.. a svi znamo kakva su vremena bila tada!

Nekada i roditelji pritiskaju trenere.. sto je apsurd!?

Desava se i da klinci koji dolaze.. da prihvataju zakon sile kao nesto sto je normalno?! "Znas, njegov tata je u upravi kluba, ili je neki glavonja u MUP... pa ce on da igra u subotu utakmicu"?!?!?!?!

Uzasi da ne mogu biti veci!

Znas sta jos.. ja znam da se ljudi cesto cude kako nama u reprezentaciji skripi, i kako gubimo od nekih autsajdera.. a zapravo reprezentacija je kruna.. ako u nekoj III, II ili I ligi ne stima.. i rade se takve mutne radnje.. kako onda da nam reprezentacija valja.. plus sto je FS i reprezentacija pod cizmom mafije?!

Trazili su svojevremeno od fudbalera koji su bili dobri da im se plati 1.000.000 maraka, i da ce onda igrati u reprezentaciji!?!?!??! O ovome smo vec i pisali na onoj temi fudbalske mafije..

Vidis.. laz je kojom nam mazu oci.. kako nema gledalaca, jer toboze ima huligana na stadionima.. a zapravo sustina je da ih nema jer je kvalitet ispod svakog nivoa.. namestene utakmice.. mafijaski igraci i sl. A onda dodje neki dobar tim u BG, i odmah eto ti publike u punom broju na stadionu..

Cak i moj kum meni veli.. ocu da gledam Ligu sampiona na Marakani.. necu ove pajsere da gledam..

Ja ga zovem da gledamo "Srbija - Belgija".. a on veli da oce da gleda Portugal, Italiju i sl.

Za ove ostale "nema vremena"

milovanov-v.jpg

Fudbalski klub Jagodina danas je promovisao novog šefa stručnog štaba Nenada Milovanovića, koji je prethodno radio u Borcu iz Čačka i Mladosti iz Lučana.

што се тиче сакића он је бо просечан бранич до сезоне када је требало да се прода и тада је експлодирао буквално.одиграо пар утакмица за репку а топ је био његова игра против кајзерслаутерна када је био цар у одбрани а исто тако мали огњеновић је одиграо ко никад у нападу.видећемо какав је стручњак на клупи сакић.ако опстане бар две године биће добро.пуно зависи како ће саставити тим јер рецимо љупко је са звездом дошао до европе а послије ништа није показао јер никада није ни приближно имао онакав тим.са тим саставом је други тренер узео и токио.

Zajednica Superligaša: Babarogić predsednik, Binić potpredsednik

BEOGRAD - Članovi skupštine fudbalske Zajednice Superligaša na sastanku jednoglasno su izabrali Branimira Babarogića za predsednika, a Dragišu Binića za potpredsednika te organizacije.

Sastanku su prisustvovala 23 člana, a odsutan je bio samo predstavnik Partizana Ratomir Babić. Sednica je bila nastavak skupštine prekinute u decembru zbog proceduralnih razloga.

Babarogića je predložila Crvena zvezda, a jednoglasno ga je podržao Upravni odbor, pre nego što je izabran na Skupštini. On je na čelu Zajednice zamenio dosadašnjeg predsednika Mileta Tomića, koji je u decembru podneo ostavku.

Binića su Upravni odbor i Skupština podržali kao kandidata Vojvodine, Napretka i Jagodine. On je na potpredsedničku funkciju došao umesto Životija Jeremića iz Jagodine, koji je nedavno podneo ostavku zbog zdravstvenih problema.

Mandat Babarogića i Binića trajaće do 2012. godine.

Novosti.

16.01.09.

Hrvat U Voši

Fudbaler Belasice Ivan Sertić stigao u Vojvodinu na šestomesečnu pozajmicu

Ivan Sertić, 193 centimetra visoki fudbaler Vojvodine, biće prvi Hrvat koji je posle 1991. godine i raspada zajedničke države SFRJ zaigrao u Srbiji. Gorostasni centarfor kaže da se ne boji reakcije iz svoje zemlje, jer njemu dolazak u Novi Sad predstavlja pravu avanturu.

- Ja sam čovek vedra duha, uvek raspoložen za šalu. Ne zamaram se previše činjenicom da ću postati prvi hrvatski igrač koji će zaigrati u Superligi Srbije i da ću samim tim biti izložen dodatnom pritisku. U životu sve treba probati. Uostalom, moja karijera je takva, puna nepredvidivih stvari - istakao je visoki hrvatski fudbaler.

Ivan Sertić (23) stigao je u Novi Sad na šestomesečnu pozajmicu iz redova poslednjeplasiranog kluba bugarskog prvenstva Belasice, na lično insistiranje novog trenera „lala“ Ljupka Petrovića. Ponikao je omladinskom pogonu Rijeke, a planira da u Novom Sadu ostane duže od šest meseci.

- Meni je lepo u Novom Sadu. Ovde sam tek dva dana, a želja mi je da u njemu, ukoliko se pokažem, ostanem i posle leta. Dolazak u Vojvodinu nije klasičan transfer, već pozajmica do kraja prvenstva. S Belasicom iz Petriča ugovor me veže još godinu i po dana. Otišao sam iz Bugarske ne zato što nisam igrao, ili što je klub slab, već što tamo više nisam mogao da izdržim. Bio sam standardan, dao sam tri gola.

Nekadašnji mladi hrvatski reprezentativac stigao je u Novi Sad posredstvom menadžera Marina Bule, a o Vojvodini zna vrlo malo.

- U Bugarskoj me ubila nostalgija, a Novi Sad je blizu, pa do Rijeke mogu da skoknem kad hoću. Treba mi oko sedam sati vožnje. Sve o Vojvodini saznao sam surfujući internetom. Znam da smo drugi, i da za vodećim Partizanom zaostajemo tri boda. Što se mene tiče, idemo na titulu - poručio je Ivan Sertić

Mladi Hrvat je svojevremeno bio reprezentativac svoje zemlje u mlađim kategorijama, puno obećavao, ali se na kraju izgubio. Pored njega Ljupko Petrović je angažovao Gruzijca Mihaila Kuzišvilija, Kineza Lija Čuna, a čeka se Nigerijac Usim Ndoka.

PECELJ PRVI,