Sign in to follow this  
Crni_Vrh

Iz starog albuma: Korenica

Recommended Posts

Jako zanimljive slike. A jel mozes malo da opises ovu prvu, tj. pribliznije mjesto odakle je slikana. Znam da tih zgrada vjerojatno nema ali otprilike mjesto dje su bile.

Meni se čini da je to sam centar Korenice, ta prva slika koja je postavljena,

ono gdje je sada pošta, tamo gdje počinje onaj drvored, tamo je sada parking ispred pošte.

Ispravite me ako griješim .

Pa i meni se cini ali ne znam da li je crkva sto se vidi na istom mjestu gdje su je i sad napravili a i zgrada sa desne strane bi trebala biti na parkingu hotela?? Iz koje je godine ova slika?

Ne znam iz koje godine je slika, ali ovdje mi djeluje da je crkva sa ljeve strane, a sada je sa desne(kada se ide prema Plitvicama). Moguće je da je bila nekada sa ljeve strane, a da su je sad sagradili sa desne ili je jednostavo u međuvremenu pomjeren put, a da je ona i dalje na istom mjestu.

Ispravite me ako griješim .

:D Ne gresis, to jeste slikano iz centra Korenice u pravcu Plitvica. Crkva na slici je katolicka crkva Blazene Djevice Marije srusena kao i pravoslavna crkva Sv. Arhangela Mihaila i Gavrila pod Gradinom u zestokim okrsajima za vrijeme Drugog svjetskog rata.

Na mjestu gdje je nekada bila katolicka crkva nakon rata je podignuta zgrada sumarije.

Ok, sad mi je jasno. A ova zgrada sa desne strane, sta je to bilo i kolko mi se cini ona se nalazila na mjestu gdje je sada parking hotela?!

:) Ne gresis, to jeste slikano iz centra Korenice u pravcu Plitvica. Crkva na slici je katolicka crkva Blazene Djevice Marije srusena kao i pravoslavna crkva Sv. Arhangela Mihaila i Gavrila pod Gradinom u zestokim okrsajima za vrijeme Drugog svjetskog rata.

Na mjestu gdje je nekada bila katolicka crkva nakon rata je podignuta zgrada sumarije.

Crni_Vrh, hvala na objašnjenju ;), znači ipak sam bila u pravu. :)

Odlicne slike.

Da li je prva slika na kojoj je neka kafana, slika iz centra dje je sada "Korenicanka" ili ....

Na drugoj su zgrade opstine i suda.