Sign in to follow this  
prirodna ljepota

Prodaja zemlje u Lička Jesenica

Recommended Posts

Lijepi pozdravi,

prvo i osnovno volio bi samo reči jednu stvar, nije me briga tko je koja nacionalnost jer nismo na toj temi, već me interesira Lička Jesenica kao mjesto.

evo nedavno sam bio u vašem kraju i naprosto sam oduševljen kolika je to lijepa priroda. Kada smo došli na to jedno imanje, onaj mir i tišina su me oduševili.

Gledao sam i neka zemljišta jer bi volio uzgajati konje i janjce.

Sada me muči jedna stvar, nigdje ne mogu pronaći dali su se stavljale mine i u kolikoj mjeri.

Dali netko od Vas zna gdje bi se to moglo pronači?

Znam da je kod Saborskog i malo južnije minsko područje ali me interesira što je sa L.J.

Ako tko zna cijenio bi njegov odgovor.

Lijepi pozdravi

Samo kratko, oprezno svima koji ne poznaju teren, ma puno je sve mina, domaći znaju ali drugi sa strane...

A koje si ti nacionalnosti, pazi tamo su sve Srbi, teško da će ti nešto prodati ako nisi Srbin, jedino ono što je država otkupila (APN). Bolje da se raspitaš u Saborskom ima gore boljih i sigurnijih terena.

Pitati načelnika Hodaka.

Poštovanje,

kao prvo hvala na odgovoru.

Ja sam hrvat. Sada dali bi to bio problem nemam pojima, jedino kaj još neznam dali bi mi netko prodao zemlju.

prolazio sam tamo i vidio kako je tmurno...vrijeme je da se cijela Lika pokrene, a stočarstvo je idealno.

Samo hmm...imam puno pitanja i nedoumica.

Dali se prodaje uopće kakva zemlja u tom kraju, kakva joj je cijena (u euro ili $ po m2).

Pretpostavljam da nije jako plodna ali za ovce je idealna.

Gledao sma minsku situaciju i izgleda da je puno mina, samo teško je naći nekoga tko točno zna kakvo je stanje tamo.

Svaki odgovor na bilo kaj od ovog je dobrodošao.

Lijepi pozdravi

Pozdrav.

Na prodaju nije ništa, što je bilo to je i prodato, a ostalo neda nitko, a i ako bi prodali to su baš onda cijene kao u Zagrebu.

Došlo svima iz g.... u glavu koliko ono vrijedi i koji je ono raj na zemlji.

Da si Srbin još i nekako, svi se boje imati Hrvata za prvog komšiju, a znaš i sam kako je to...

Minska polja, za ona službena za koja se zna su i obilježena kao minsko sumnjiva na kartama.

Domaći znaju i ona za koje nezna nitko i što su "sadili" kako je kome došlo.

Tu mislim na kraj polja prema saborskom, područje prema stanici željezničkoj ili M Kapeli, prema Slunju, a gore u šumi "Pištenik" isto tako. To najbolje znaju ovi iz HR šuma, jer svako toliko nalete na mine pa se čuje booom.

U samom mjestu oko cesta i puteva ih nema.

Eto iscrpno, da iscrpnije ne može.

A ako i kupiš nešto od države nemoj misliti da ćeš moži na nečijem da napasaš stoku ili obrađuješ jer su jako ljubomorni i ponosni na svoje. Pa prije 90-ih su i glave padale za preoranu među i sudovali cijeli život. Osim toga to su sve iscijepkani posjedi da je to ludilo.

Zamisli da je tu nekad došlo samo nekoliko porodica i onda braća između sebe vijekovima dijelili parcele pa ti sad vidi.

Od nekadašnjih 10 porodica ili domaćinstava došlo se do 350 domaćinstava pa ti vidi koje je to bilo djelenje.

Sad vidi sam.

Moj ti je savjet da kupiš imanje u Saborskom, gore sve izgrađeno, a nema ko da uživa i mnogi bi ti rado prodali, a uz to su i Hrvati.

Pa kad vidiš situaciju možeš i odozgo da ideš na državno zemljište u Jesenicu sa stokom, pa nije preko svijeta, a i Saborčani će ti pomoći više nego Jeseničani, svoji ste, a ovi će te poslati u minsko polje ako nekome "staneš na žulj"!

Pozdrav.

Pozdrav svima,

oprostite sto vadim ovu staru temu, al me zanima kakva je sad situacija u Jesenici sa prodajom zemljom? Ima li vecih parcela? postoji li mogucnost okrupnjavanja parcela? Jedino sto sam na netu uspio naci je 20ha u nekoliko vecih parcela (suma, livade, pasnjaci i oranice). Obozavam Jesenicu i mozda bi se probao baviti stocarstvom i mi obiteljski imamo par parcelica, al to je sve sitno, rascjepkano i udaljeno.

Vuce, znas mozda koja je ili gdje je drzavna zemlja koja bi mozda mogla u zakup? Kome se uopce obratiti po tom pitanju? U opcini saborsko?

zahvaljujem na pomoci,

pijor

Znade li neko kako ide prodaja zemljista u okolici Slunja....prema Primislju?.....Da li je neko od Srba prodavao zemlju u tom kraju?.....Koliko se krece okvirno cijena?.....Cuo sam da ce  Mreznicu proglasiti nacionalnim parkom....pa ko ima luke, mozda je tu cijena veca.....