Sign in to follow this  
Mladen

Krbavica i ostatak svjeta

Recommended Posts

DSC00884.jpg

Groblje je prikazano na slici, kao i lipa ispod koje su mnogi Krbavcani imali zelju da se sahrane.

Slikano je iz daljine pa se ne vide spomenici od drveca.

DSC00909.jpg

Ova slika malo bolje prikazuje Veljun. Trava je narasla na kao nikad do sad pa se cini da nema kamena kao nekad. Ja sam projverio, svaki je kamen na svome mjestu. Kad su stare babe govorile da poznaju svaki kamen, ja im nisam vjerovao. Tek sad sam se uvjerio da su mozda bile u pravu.

DSC00961.jpg

Krasulja, pored mosta. Mnogo je zaraslo pa se dobro ne vidi. Nekad je smo prebacivali sa kamenjem. To je nekad bio veliki poduhvat da se prebaci rjeka kamenom.

DSC00967.jpg

Ovuda se nekad islo na Vrelo. Doduse ja sam prosao i sad. Malo sam se izgrebao i ozario na koprive, ali nisam odustao dok nisam dosao na vrelo i napio hladne vode. Osjecaj je nezamisliv.

Sad je vec skoro dosla zima, pa zato ne stavljam slike od ljeta. Ako jos neko ima interesantne slike od Krbavice ili njene okoline moze ovdje da ih stavi!

Pozdrav svima!

младене хвала ти за фотографије! је ли онај правац од окрајка иде ка твојој "стружици"? ако јесте онда смо на неки начин комшије.мада сам ја тамо ријетко долазио.само настави тако.са дигиталним апаратима то не представља неки проблем.поздрав свима!

POZDRAV SVIMA,

SLIKE SU PREDIVNE!!!MALA ZAMERKA,STO NEMA I OSTATKA KRBAVICE,IPAK IDE U KRUG!I JA IMAM JAKO PUNO FOTOGRAFIJA,JESTE DA SU STARE KOJU GODINU,ALI MISLIM DA JE TO ZANEMARLJIVO!NISAM BAS SIGURNA KAKO DA IH PODELIM SA VAMA,ALI AKO NEKO IMA ZIVACA DA MI OBJASNI KAKO SE TO RADI RADO CU IH POSTAVITI!

MOJI SU UPRAVO DANAS OTISLI U KRBAVICU,IPAK JE DANAS 29.NOVEMBAR,PA NE TREBA KVARITI TRADICIJU,TREBA SPREMITI POSJEK ZA PREDSTOJECU DUGU I HLADNU ZIMU!!! :)