Sign in to follow this  
panslava

УБИЈЕН СРБИН У КНИНУ - СТУДЕНТ: НЕНАД ВИТАС

Recommended Posts

То убиство се десило у кафићу који се звао "ЛА бамба" налаЗи се неколико меара од стара пицерије иТрефа, легендарних Книнских кафића поред Книнске гимназије. Игор је добио нокаут и пао на под. Пола саа нико није звао полицију јер су сви мислили да му није ништа. Кад су схватили да је враг одњо шалу позвана је хитна. Игор је преминуо у Сплиту у болници, пукли су му од ударца капилари у мозгу и био је у коми. Случај је вјешто прикривен, али радило се о убиству потомка породице ВИТАС која је у Книну ипак имала свој кредибилитет. Због тога је ово и изашло у јавност.

Убица је ХРВАТ, дошљак из босне који ће добити условну казну због секундарног помраћења ума у тренутку растројства гледе спознаје да му се помраћио и оћни вид у растројтву присјећања на отађбински рат.

Али зато кад случајно неки Србин убије неког Хрвата, ето одмах реакција међународне заједнице, све новине у Хрватској пишу како ћемо опет да кренемо у стварање велике Србије, Тадић зове Солану и извињава му се, а цијела Србија бива кажњена због једног човјека и испоставља се како ће то отежати пут у европске интеграције те како смо ми велики нацисти, а сви око нас љубичице и руже.

Док Шиптари киднапују српске цивиле и ваде им и продају органе, Европа нас кажњава, а Шиптаре узима као примјер демократије.

Нека ме нико не схвати погрешно, али морам рећи ово. Камо среће да смо направили толике злочине за које нас оптужују, па да нас макар имају за што оптуживати. Садили ми цвијеће или клали све око себе, увијек ћемо ми бити криви за све.

А ко зна, да смо били онако "добродушни" као Хрвати, имали бисмо можда велику државу данас. Ионако данас најбоље пролазе оне државе које су поклале пола својих грађана-Хрватска, Њемачка, Албанија, Мађарска, Бугарска, Турска...

Неможемо говорити о Хришћанству и освети као срдним појмовима.

Вјероваћемо да је ова изјава о освети у афекту исказана.

Мржња ствара зла дела. Нећемо дозволити да огорчење расте.

Слажем се са Банијом. Понекад се човјек запита вриједи ли уопште вјеровати и у шта. Што више зла чине, све им се бољим и бољим враћа. Након најстрашнијих геноцида и протјеривања над нашим народом добише државу саграђену на нашој крви.

Та "небеска правда" није сачувала 3 милиона протјераних и побијених Срба са подручја Хрватске, Босне и Косова у ових 60 година.

Божији бич је спор али достижан. Сигуран сам да ће их стићи правда.

Стрпљен - спашен.

Зар није било тешко и генерацијама прије нас.

Нисмо ли били на коленима у врлетиме Албаније потерани од Аустро-угарске. Није ли та држава била што је данас Америка. Није ли се она распала.

Само стрпљиво дочекаћемо и ми наших пет минута. Важно је шта у срцима носимо. Једном ћемо сигурно повратити што је наше.

Него дај Боже нашем народу мудре вође.

Ма каква освета, треба окренути други образ и допустити им да нас опет покољу. Ионако ће небеска правда све то ријешити, па се можемо опустити. Лезимо и потуримо им вратове да нам опет сјеку главе. И да, није довољно што им се је Тадић извинуо. Требамо им се сви на кољенима извинути што им нисмо допустили да понове Јасеновац над нашим народом.

Е па овога горенаведеног нека се држи нека будала, али ја такав нисам. Ја се само држим оне "Ко крене сабљом ка мом врату, изгубиће притом руку". Не смијемо постати звијери као они, то се слажем, али не смијемо ни допустити да нас кољу по ко зна који пут а да ПОСЛИЈЕ СВЕГА СЕБЕ ПРОГЛАШАВАЈУ ЖРТВОМ, А НАС АГРЕСОРОМ!

Sveti Ciril ( Filozof, brat Sv Metoda ) u rasparavi sa Agarenima o hriscansoj vjeri;

Agareni, pametni i učeni ljudi, vešti geometriji, astronomiji i ostalim naukama, kušajući ga, postavljali su mu pitanja govoreći:

-