• Announcements

• dj-zombi

Nove knjige   07/18/2016

U sekciji foruma "Krajina u knjigama" postavljeno dosta novih knjiga, obavezno pogledati:    6. Licka divizija - ratni put
       Kordun i Lika u NOB
       Kotar Slunj i kotar Veljun u NOR i socijalističkoj izgradnji
       SJENIČAK KRONIKA KORDUNAŠKOG SELA   Ove knjige kao i jos stotine drugih mozete takodje naci i u sekciji sajta "Dokumenti" http://www.krajinaforce.com/dokumenti/index.html          
Sign in to follow this  
Followers 0
KrajisnikDoSmrti

Krajina u slici

191 posts in this topic

@KrajisnikDoSmrti moja ujna je iz Zelengrada mozda je znas. Kako se ti zoves? Ona je Gagic i njeni roditelji su se vratili u Zelengrad. Ja sam bio proslo ljeto tamo i kupao se u Karinu. Vidi se da se zivot vraca u taj kraj.

gledam ove slike i odma nesto u grudima lupa brze...

imam ja brte kolegu iz okoline Obrovca, mislim da su Muskovci... deder uslikaj to malo ...

Evo jedna slika iz Muskovaca, odnono pogled prema Velebitu, tj. na cjevovod koji napaja HC u Muskovcima. Kroz ove cjevi voda ide u napravljeno umjetno jezero u Gracacu da bi prirodnim padom snadbjevala HC. Kakva racunica stvarno neznam, samo potrosi el. energije vise nego sto proizvodi. Dobra investicija, slicna onoj tvornici Glinice, sto je propala prije nego sto je pocela raditi...

http://img176.exs.cx/img176/7938/velebi ... ahc3pd.jpg

Ovo je samo za Dalmatince, mislim da ostali Krajisnici nece znati o cemu je rec. Nekad voljena posuda svakog Dalmatinca. Iz nje su se popile ogromne kolicine domaceg vina. Jedino G. Biljani/mala/ ce znati sto je ovo, mislim da je to njezin djed imao. Samo da dodam da je ja imam i sada, ali je ne koristim bas cesto...Mala kad dodjes ovamo popicemo po jednu na eks...

B U K A R A

http://img129.exs.cx/img129/351/bukara5mn.jpg

a vide bukare mili moj boze, pa kako nebi znala sta je bukara, djed ih ima na milione haha a za vino i da ne pricam!! haha... al kad budem dosla onda ce mo da probamo tu bukaru!! sta kazes na to? haha veliki pozdravvvvv :drinkers: i zivili naravno hehe

NKBORACSMILCIC.jpg

OVU SLIKU STAVLJAM OVDE NA ZAHTJEV ,,TECARA,, I VRLO MALI BROJ LJUDI POSEDUJE JE, I ZATO SMATRAMO DA CE BITI VRLO INTERESANTNA ZA SVE IZ RAVNIH KOTARA I OKOLINE. SLIKA JE NEGDJE IZ 1977-78 GODINE. AKO BUDE NEKO ZAINTERESIRAN ZA IMENA OVIH MOMAKA NEKA MI SE OBRATI NA E-MAIL...

NKBORACSMILCIC-.jpg

TAKODJER NAS ,,TECAR,, JE SACUVAO I JOS JEDNU SLIKU OD ISTOG TIMA ALI NEGDJE IZ 198O I NEKE, I OVU SLIKU STAVLJAMO DA JE NAROD VIDI. HVALA TECARU ZA SLIKE I MISLIMO DA CE MNOGO NASIH LJUDI VOLETI POGLEDATI OBE SLIKE...