Sign in to follow this  
chule80

Svedocenje Vesne Bosanac u Hagu

Recommended Posts

SUĐENJE ŠEŠELJU NASTAVLJENO SVEDOČENJEM BIVŠE UPRAVNICE VUKOVARSKE BOLNICE VESNE BOSANAC

Thumb_04VESNABOSANAC.jpg

BEOGRAD - Jedan od ključnih svedoka u procesu protiv dr Vojislava Šešelja, doktorka i bivši načelnik Vukovarske bolnice od 30. jula do 19. novembra 1991. godine, ozloglašena Vesna Bosanac čini se da je juče veoma „jeftino“ prošla, s obzirom na to da ju je haško tužilaštvo vešto poštedelo unakrsnog ispitivanja.

Tužilački tim Kristine Dal kontroverznoj doktorki, koju Hrvati uzdižu u zvezde, dok je Srbi uglavnom nazivaju „Vukovarskom vampiricom“, dodelilo je status svedoka po pravilu 92 bis, ne bi li tako nadmudrili lidera radikala i iskoristili njegov tvrd stav da nikada unakrsno ne ispituje svedoke kojima tužilaštvo prethodno pripremi kratku (zbirnu) pismenu izjavu.

Ovakvim potezom Dalove ekipe Šešelj je propustio da dovrši tezu koju je prethodno načeo Slobodan Milošević kada se tokom svog procesa ispitujući Vesnu Bosanac pozvao na dokumenta istražnih organa, koji su, između ostalog, utvrdili da u Vukovarskoj bolnici nisu bili samo civili, već i na stotine naoružanih pripadnika hrvatske vojske, uključujući i snajperiste koji su iz bolnice pucali na vojnike JNA. Bosanac je to, naravno, negirala, kako juče, tako i tokom procesa protiv Miloševića i vukovarske trojke.

Predsedavajući sudija Žan-Klod Antoneti, međutim, nije dozvolio da se ovako važno svedočenje završi tek tako. Naprotiv, nije se libio da postavlja dodatna pitanja kako bi precizno razjasnio šta se događalo te jeseni u Vukovaru.

I dok je Bosanac na osnovu ličnih beleški - tvrdeći da je JNA bombardovala bolnicu gde su bili isključivo bolesnici, ranjenici i porodilje sa decom - upućivala svo vreme „apele“ hrvatskim oficirima za vezu u središtu Evropske komisije u Zagrebu, misiji Evropske zajednice i Ministarstvu zdravlja da se napadi zaustave („apele“ koje je kasnije ovekovečila i u svojoj knjizi), Francuz je veoma insistirao da doktorka jasno odgovori - koliko je ljudi sa spiska (koji su identifikovani od 17. do 20. novembra 1991. u Vukovarskoj bolnici kao ranjenici, a kasnije ekshumirani na Ovčari), u stvari bilo - civila.

- Da li je vaša bolnica civilna ili ratna? - interesovao se Antoneti.

- Do rata civilna, a potom bolnica za ranjene i civile. Bez obzira na to da li su bili civili ili hrvatski vojnici, bili su zaštićeni Ženevskom konvencijom - pravdala se Bosanac.

- Gledajući ostale potvrde, vidi se da su od 97 identifikovanih na Ovčari koji su bili u Vukovarskoj bolnici većina bili vojnici, jer je pored nekih upisana reč „civili“ - ostao je uporan sudija. - Koliko je civila prebačeno na Ovčaru?

- Teško je reći. Mnogi se vode kao nestali, ali mislim 50 posto - promucala je Bosanac.

- Mene zanimaju samo pronađeni. Na osnovu ovih dokumenata čini se da su većinom vojnici - zaključio je sudija.

Tokom svedočenja dr Bosanac utvrđeno je, međutim, da su među retkim civilima na Ovčaru iz bolnice odvedeni svekar i bratić njenog supruga, a ona sama je završila u logoru u Sremskoj Mitrovici. Svoje svedočenje doktorka je praktično završila dvadesetominutnim antisrpskim političkim govorom, optužujući Šešelja da je bio glavni komandant „četničkih snaga“ u Vukovaru uz pomoć JNA.

Glas Javnosti.

5.11.08.

Da, pogled joj je pun hladnoce.. uzasan!

Ima lekara koji su u ovom ratu sudili po savesti i Hipokratu.. i ostali ljudi.

Takvih je bilo i u samoj Vukovarskoj bolnici.. ali necu reci njihovo ime.. jer bi im stvorilo probleme.

Ovo je sustina svega.. a zapravo se to gura pod tepih!

- Gledajući ostale potvrde, vidi se da su od 97 identifikovanih na Ovčari koji su bili u Vukovarskoj bolnici većina bili vojnici, jer je pored nekih upisana reč „civili“ - ostao je uporan sudija. - Koliko je civila prebačeno na Ovčaru?

- Teško je reći. Mnogi se vode kao nestali, ali mislim 50 posto - promucala je Bosanac.

- Mene zanimaju samo pronađeni. Na osnovu ovih dokumenata čini se da su većinom vojnici - zaključio je sudija.

To je zaista zlo od zene. Video sam je posle pada Vukovara. Saslusavana je u kabinetu pored mog. Da je mogla, mislim da bi nas sve poklala, a prema njoj je postupano krajnje profesionalno. Rekao bih da je onaj Njavro ili kako se vec zvao, bio manje zlo od nje. Prava je steta sto je Seselj nije ispitivao, vec je to pripalo Antonetiju koji mucenik nezna ono sto Seki zna.

Koliko se ja sjećam ova doktorica je trebala biti prva optužena za ratne zločine.U vreme kada je bila zarobljena KOS je imao neoborive dokaze da je direktno učestvovala u likvidaciji barem dva Srbina u vukovarskoj bolnici i to na način da im je ubrizgala u vene putem infuzije neku tečnost od koje su umrli.Također je terećena za mučenje bolesnika srpske nacionalnosti tako što im je uskraćivala pomoć ili naredila da im se namjerno daje pogrešna terapija.Kada je razmjenjena neko je sakrio sve dokaze protiv nje, a ta razmjena je posebna priča.

Tom razmjenom vlasti bivše SFRJ su Hrvatima predale najveće zločince i one koji su najodgovorniji za stradanje Srba u Vukovaru, a Hrvati njima svoje špijune iz famozne grupe Labrador koji su se kasnije pokazali kao najsposobniji hrvatski obavještajci koji su čak ozvučili Miloševićev stan.Poznata je afera pod šifrom "Opera" kada su neki članovi te grupe otkriveni i njihov spektakularni bijeg iz komande vazduhoplovstva u Zemunu. Najinteresantnije je da su se ti koji su pobjegli iz Beograda, radi špijunaže u korist Hrvatske 1992. god. sklonini u Banja Luku gdje i danas djeluju, i bave se velikim biznisom.

Licno poznajem covjeka koji je prosao muke ove vjestice koja se naziva doktoricom.

Bio je aktivni vojnik, zarobljen negdje kraj Vukovara sa jos nekolicinom ostalih mladih vojnika iz njegova odelenja. Po njegovoj sturoj prici (jer iz njega izvuci nesto o tom periodu je jako tesko) proveli su u zarobljenistvu par sedmica i bili muceni na najgore moguce nacine, induktorskim telefonima, bicevani bodljikavom zicom, batinanje i lomljenje kostiju da ne pominjem, na kraju su zavrsili u nekom medicinskom odjelu, valjda prije razmjene da ih malo dovedu u red, najvise stresa ovaj covjek ima kad prica kako su im dovodili u tom medicinskom odjelu nekakve zenske obucene kao medicinske sestre (on nije siguran dali su to stvarne sestre ili ne) a oni su bili zavezani na krevetima i za ruke i za noge, goli, tada bi se te zenske pocele skidati, umiljavati ih i fizicki ih nadrazivati i ako bi neko pokazao i najmanji znak fizicke seksualne uzbudjenosti odmah bi bio udaran po genitalijama od strane prisutnih cuvara uz komentare "a jebo bi hrvaticu cedo", jednom jadniku su nazivo odsjekli testise i nahranili ga s njima ... govorio je da je na tom odjelu jedan od glavnih sefova bila ova Bosanac.

Razmjenut je sa jos dvojicom prezivjelih dok su ostali umrli (neznam koliko), zavrsili su odmah sva trojica mjesecima na VMA, jedan od njih trojice se objesio na VMA tokom ljecenja, valjda od psihickih trauma i posljedica.

Ovaj moj poznanik je bio u invalidskim kolicima skoro godinu dana po raznoraznim rehabilitacionim centrima po Srbiji nakon toga da bi nekako uspio traljavo prohodati.

Danas ima ostecen kicmeni stub, nema dva rebra, noga mu je polomljena na nekoliko mjesta i krivo zarasla, nedostaje mu dio vilice, slabo vidi, jedva je dobio vozacku ovdje, refleksi mu ravni nuli .... to je ono sto znam a koliko ima sto neznam i sto mi nije rekao to boga pitaj ...

Pokazivao mi je jadan i broj vojnog lista "VOJSKA" u kojem ima na nekoliko stranica napisan clanak o njemu, njegovoj zarobljenoj grupi i svirepom tretmanu kod ove vjestice/doktorke ....

Sta radi Srbija?

Sta se ceka sa optuzbama kad su ovi podaci toliko lako i jednostavno dostupni svima a svjedoci voljni svjedociti?!

Zombi , pitas sta radi Srbija ?

Pa mi smo ti oni "izgubljeni u svemiru" .

Izdao nas je ko je god stigao , eto to ti je .

Trebali smo im samo dok potkusure svoje potraznje a onda .....

Upravo u vezi postupaka dr.Bosanac sam razgovarao sa mojim bliskim rodjakom(doktor takodjer) koji mi je jednostavno rekao ;

Pa i mi smo ljudi ili neljudi .

Nema se što čekati da Srbija reaguje. Treba preuzeti stvar u svoje ruke. Pa pogledajmo kako se oni Baskijci bore protiv frankističkog terora. Ne daju da od njih prave nebitnu nacionalnu manjinu koju mogu ponižavati i zajebavati kad požele. Oni su svjesni da su oni te prostore naseljavali od praistorijskih vremena i zato se bore za taj svoj komad zemlje koji im po svim istorijskim pravima pripada.

I što je još bolje, ne dozvoljavaju da ih režim iz Madrida zavarava i obećava lažna prava kao što režim iz Zagreba prevodi Srbe žedne preko vode lažnim povlasticama i obećanjima kojima samo mažu oči Evropskoj Uniji.

Nema demokratije, nema demokratske ni poštene borbe, treba se boriti svim silama, inače nam se crno piše.

Zločince ne treba privoditi pravdi, već ih locirati i suditi im golim rukama. Kakva pravda, kakvi sudovi, od toga vajde nema. Samo osveta dolazi u obzir. Nijedan srpski život ne smije biti neosvećen inače se nikad nećemo osloboditi ovog prokletstva koje je palo na nas što nismo poštovali živote naših poginulih sunarodnika i što smo krvnicima pružali ruku pomirenja.

Nikako ne mislim da bismo trebali dirati nevine ljude, ali zločinci moraju biti kažnjeni!

Zombi ako imas adrese ljudi koji bi htjeli svedociti o zlocinima dr. Bosanac ili mi poslati svoje price o njoj i mucenju i ubijanju Srba u Vukovaru daj mi njihov e.mail ili daj moj njima da mi se jave

Ja znam, imam i sliku lesa, da je jedno srpsko dijete od 5 godina zaklanu u skloništu kada je njihova patrola obilazila skloništa, ako neko zna nešto više o tome neka mi se javi.

O Vukovarskoj bolnici mogao bih i ja javno pricati.. ali se bojim da bi to nasim ljudima koji prelaze granicu stvorilo velike probleme.. tako da bolje je da cutim.

Jer Srbiju takve stvari ne zanimanju.. a Hrvatska jedva ceka da tako nesto cuje.. pa da preko laznih optuznica te zrtve predstavi vampirima, koljacima, zlotvorima, i da ih strpa u zatvor!!!!

Stari..

ko danas je voljan da svedoci za tako nesto.. niko ne oseca sigurnost.. naprotiv, svi su u strahu.. i ne zele da od svoga zivota prave triler.. i strpenju za sebe il svoje najmilije..!!!

To što niko ne želi da svjedoči je jedan od glavnih razloga zašto nam se sve ovo dešava sada pa i hapšenja. Znam ja da neće niko da svjedoči pa ni oni koji su prošli pakao zarobljeništva u Hrvatskoj.Moj drugar bio u Lori nekoliko puta ga vodili da ga kolju, pa ubijaju, tukli, tuširali ladnom vodom vatrogasnim šmrkom, čovek se zgurio jer ga od svega zabolila kičma a oni ga zavežu za dva đipa jedan za ruke jedan za noge i rastežu dok jedan komanduje razvuci popuisti i kada je naredio rastrgaj pojavi se neki njihov sa ašovčićem počme da lupa po

Shvati RR da se ljudi boje.. ja znam neke koji su vec to podnosili..

pa su ih od.ebali..

Moga rodjaka (58 godina star, tada bio) koji je ostao na selu posle Oluje.. dosli mu 12. avg u kucu.. i tukli ga da mu kaze gde je oruzije.. tukli ga da jedva ostao ziv.. a on izvadio neku staru pusku.. koju ima i od pre rata.. jer je selo blizu sume, i morao se braniti od vukova, i svoje ovce..

Posle par meseci kada se oporavio.. ode on da podnese prijave.. a oni mu kazu: "Da je on pao sa prikolice, i da mu nije nista."?!!?!?!?!?!?!?!?!?

O cemu dalje da pricamo????