Wolffocke

Narodni Heroj MILAN TEPIC

Recommended Posts

Dadogrom nije se Tepić mogo izvuć,bar ne živ jer su bili opkoljeni u skladištu "Bedenik"pokraj Bjelovara.

Svud kilometrima unaokolo su bili ujaci,mogli su se samo predat ili dignit skladište municije u zrak,ko što su i napravili.

Ma neznam šta da kažem sa ove vremenske distance i kada sagledam sve ove stvari što se desiše ništa mi više nije jasno. Pa kako se predaše i veče mange od njega i izvukoše žive glave.

Koje veće mange dadogrom ?

Misliš na Arkana što su ga hrvati zarobili 91.pa ga pustili ?

Pa nije Tepić bio Arkan,a nije radio ni za DB ko Arkan :(

Tepić je bio samo major JNA,i sigurno ga ujaci ne bi živog pustili,nego ko i onu trojicu oficira u Bjelovarskoj kasarni ubili !

Bolje rečeno masakrirali !

Ma svi ovi propusti političara izdaje i ratni profiteri ostavljaju drugu sliku o svemu tome a ljudski život je ipak dragocjen a sada na kraju ispada da žrtva bila uzaludna. A dok neki imadu goleme bankarke račune i teraju biznise...

Па једноставно је човјек био довољно паметан и могао да сагледа ситуацију око себе и да зна шта га чека ако га ухвате живог, знао је да се неће жив извући из њихових чељусти... Аркан је Аркан а Милан је Милан, два различита човијека и два различита свијета, Аркан неби био у стању да уради ово што је урадио Милан, да се нашао у његовој ситуацији.

Marko,Arkan i nije moro da uradi ono što je Tepić uradio,ujaci su ga pustili iz zatvora,bez ogrebotine,mislim da je svaki dalji komentar suvišan :(

Па једноставно је човјек био довољно паметан и могао да сагледа ситуацију око себе и да зна шта га чека ако га ухвате живог, знао је да се неће жив извући из њихових чељусти... Аркан је Аркан а Милан је Милан, два различита човијека и два различита свијета, Аркан неби био у стању да уради ово што је урадио Милан, да се нашао у његовој ситуацији.

Marko,Arkan i nije moro da uradi ono što je Tepić uradio,ujaci su ga pustili iz zatvora,bez ogrebotine,mislim da je svaki dalji komentar suvišan :(

A ko bi znao kakve su tu igre bile oko Arkana veči su tu bili interesi zasigurno.

Pa o većim interesima i igračima ti ja i pričam dadogrom,kad si ih već spomenuo,kao što se i Tepić nije predo kao oni,e al Tepić nije bio u tim igrama,i nije bio taj igrač,možda ti je sad jasnije :(

Pa o većim interesima i igračima ti ja i pričam dadogrom,kad si ih već spomenuo,kao što se i Tepić nije predo kao oni,e al Tepić nije bio u tim igrama,i nije bio taj igrač,možda ti je sad jasnije :(

E tu je tragedija čovjek izgubi život i još njih desetak sa njime a za šta! Za neke igraće i mange koji sada imaju podeblje bankovne račune i nemare za narod!!!!

E tu je tragedija čovjek izgubi život i još njih desetak sa njime a za šta! Za neke igraće i mange koji sada imaju podeblje bankovne račune i nemare za narod!!!!

Jel ima takvih igrača i na vašoj hrvatskoj strani dadogrom,pošto vidim po tvom pisanju da si s druge strane grane :(;D ;]\/

Jel ima takvih igrača i na vašoj hrvatskoj strani dadogrom,pošto vidim po tvom pisanju da si s druge strane grane :(;D ;]\/

Nevažna je strana pa negde se mora živeti, zar ne!

Dadogrom nisam te ni pito đe živiš,sasvim nebitno ;)

Nego bili mi mogo reć kolko je tuđman žrtvovo hrvata u ovom nesretnom ratu,pogotovo u Vukovaru,mislim kolko je vaših poginulo isto tako ko i naših bez veze ?

Dadogrom nisam te ni pito đe živiš,sasvim nebitno ;)

Nego bili mi mogo reć kolko je tuđman žrtvovo hrvata u ovom nesretnom ratu,pogotovo u Vukovaru,mislim kolko je vaših poginulo isto tako ko i naših bez veze ?

U cijelom ratu poginulo je negdje oko 3-4 tisuće ljudi a u Vukovaru negdje oko 1000. Ja inače ne djelim žrtve na vaše i naše no možda to nekima i nije važno. Nažalost srpski narod je navučen u rat i onda ostavljen sam sebi od strane njegovih političara a koji i danas dobro žive.

Dadogrom isto su tako vaši političari uvukli masu hrvata u rat,ovi ostali bez,glave,nogu,ruku,bez živaca,a bez čega su vaši političari ostali ?

I drugo pitanje,fali li njima šta žive li dobro,imaju li debele ili tanke bankovne račune ?

Dadogrom isto su tako vaši političari uvukli masu hrvata u rat,ovi ostali bez,glave,nogu,ruku,bez živaca,a bez čega su vaši političari ostali ?

I drugo pitanje,fali li njima šta žive li dobro,imaju li debele ili tanke bankovne račune ?

A gledaj ni jedan rat ne nosi dobro i uvijek ima žrtava na obadvije strane jer rat bez žrtava ne postoji.A cilj su ostvarili stvorili su državu a sada dalje možemo debatirati o poštenju političara. A političari uvijek izvuku rep i uvijek dobro žive.

Nenad Vasalic, stanovao je na Novom Beogradu, mladji covek, imao je zenu i sina...smatrao je i govorio..*kuca se nebrani na pragu nego na ulazu u dvoriste, spakovao se i otisao u rodni zaicaj.Hercegovinu....ranjen u noge...nije mogao da se izvuce...drugovi su hteli da ga izuku pod vatrom, nije dao..mnogo je krvario...pustio je da pridju da ga zarobe...kadda su prisli, aktivirao je kasikaru..ali nesreca ne ide sama, sin ako je dotakao srrednju skolu, umire od raka............

A gledaj ni jedan rat ne nosi dobro i uvijek ima žrtava na obadvije strane jer rat bez žrtava ne postoji.A cilj su ostvarili stvorili su državu a sada dalje možemo debatirati o poštenju političara. A političari uvijek izvuku rep i uvijek dobro žive.

Do toga cilja se moglo doć i bez rata dadogrom !

Što je trebalo poginut 15 000 hrvata i 7 000 Srba u ratu u Krajini i hrvatskoj ?

E al glavni cilj je bio protjerat Srbe iz hrvatske,kako reče tuđman da nas ne ostane više od 3%,a milošević s druge strane mislio popunit kosovo sa nama,pa nas prodade !

Zato je "moralo" doć do rata,da Srbi iz hrvatske,Krajine nestanu !

To je glavni cilj bio ;)

Po pravilima UN...3 ili 5% se smatra nacionalnom manjinom, istu tezu je branio,, moj poznanik *cetnnik pocetnik*sam je sebe tako zvao....bio jedorovoljac.., ali nisu to jedini motivi..*nema rata bez ekonomskog interesa*...na nivou drzave...do pojedinca..*ima pravo na pprocenat ratnnog plena*... ali da vam priblizim razmisljanje prostim primerom, zar nije ekonomski interes kada Tudjman, podeli 40.000 srpskih stanova dragovoljcima i HDZ na terenu..?..dzaba dobio i podelio...a neka su porodice 4 clane..zahvalne..koliko glasova dobija na izborima opet dzaba...bez *ulaganja*...ili dodeli *koncesije* za secu summa sa srpskih podrucja itd, itd...koliko tona mesa je preprodato od *ratnog plena*..krave, svinje...itd, itd

Što je trebalo poginut 15 000 hrvata i 7 000 Srba u ratu u Krajini i hrvatskoj ?

E al glavni cilj je bio protjerat Srbe iz hrvatske,kako reče tuđman da nas ne ostane više od 3%,a milošević s druge strane mislio popunit kosovo sa nama,pa nas prodade !

To je glavni cilj bio ;)

Sa brojkama ne želim licitirati. A čuj ako su se ova dvojica tako dogovorili pa što je onda došlo do rata čemu tolike žrtve moglo se lijepo razić i to je to. A ovako ni jedan cilj niste ostvarili eto ode i kosovo.

U perodu od 2007-2008..slovenija je ulozila na Kosovu, na ime *tehnicke pomoci*..500..miliona Evra...itd..dali je u ppitanju *preseljenje* srba na Kosmetu ili isterivanje Srba i sa Kosmeta...????

To je glavni cilj bio ;)

Sa brojkama ne želim licitirati. A čuj ako su se ova dvojica tako dogovorili pa što je onda došlo do rata čemu tolike žrtve moglo se lijepo razić i to je to. A ovako ni jedan cilj niste ostvarili eto ode i kosovo.

Dadogrom malo se praviš grbav,a i sam jako dobro znaš da je kosovo ošlo što su amerikanci stali, zna se na čiju stranu ;)

Za one koji ne znaju:major Milan Tepić je bio načelnik tehničke službe 265. mehanizovane brigade (bar tako tvrdi general Cokić u svojoj knjizi).Za mene su i pukovnik Kovačević (komandant 265. mbr-Bjelovar) i potpukovnik Pešut (komandant 236. motbr u Gospiću) legende.

P.S. Jel pokojni general Mladen Bratić iz Krajine?

Milan Tepic je porijeklom ispod Kozare,tacnije selo Komlenac kod Kozarske Dubice.Heroj kao i mnogi u otadzbinskom i onom narodno oslobodilackom ratu sa prostora Kozare,Knezpolja,Dubice.U proslosti narod ovog krajapretrpio je velike zrtve,pogotovo u 2.svj.ratu.Iz tih dogadjaja narod ovog kraja izvukao je pouku kao i Milan Tepic da sa hrvatima nema dogovora.Herojskim cinom jos je jednom svojim dubicancima a i drugim pokazao kako se ratuje i za slobodu gine.11.dubicka brigada imala je jedan samostalni vod ko9ji je nosio ime Milana Tepica.Upravo je taj vod u toku citavog rata nanosio neprijatelju najteze udarce.60-70 unistenih tenkova i borbenih vozila.Neka mu je vjecna slava.

nisam mogla a da ne odgovorim na ovako bolan topic i najbolje znam kao clan koji je izgubio jednog od roditelja a sad i drugog...lako je vama polemisati o coveku koga nema sta je mogao da uradi ili nije kako mozete uopste o tome da pricate...

Porodici Tepic zelim iskreno saucesce

Tragala sam za svojim ocem dugo,i dok nisam pronasla ovaj sajt i sve one spiskove nestalih osoba i sve pronasla sam ga na spisku njegovo ime i prezime,bio je jedan od ucesnika glavnih skoro u svemu i ono sta su novine bas o njemu pisale nije istina,ne zna se tacna istina sta je ko radio i nikad nece doci na vidjelo a za sve one koji su izgubili svoje najdraze neka im je vjecna slava i hvala za sve ono sta su tada morali da urade,jer samo su oni tada znali sta je trebalo da se radi..a vas zamoljavam da ne pricate kojekakve price o onima kojih vise nema i da ne pricate jel to moglo ovako biti ili nije strasno su me pogodile ove vase rijeci i vasi komentari pa nismo na pijaci da pricamo jel ovako ili onako...

pozdrav svima

imate slike i textove o Majoru Tepicu na yu tube,on ima sina i cerku zenu ,mozda su mu jos i roditelji zivi

casno je sluzio svom naradu neka pociva u miru.