raspucin

Српски зетови из белог света

Recommended Posts

Kotu odma moras znati da tvoja d nas dole je ako zena nesto ucini to vec nije ljepo a ako to muskarac ucini to je normalno muskima se sve odobrava a kada zena

odavere stranca odma se gleda vidije nije mogla naci nekog svoga vec stranca.

Mislim da se ljudi gledaju kaki su kao ljudi u dusi jer to bio nas ili stranac ako je los covek bit ce los brak ili veza tako da to ne igra puno ulogu

sa kim si vec sa kakim si covekom.Opet kazem nekako meni licno je vise prihvatljivo i vise bi voljela imati svog coveka iz istog mjesta ili okoline

po mogucnosti da imamo ista zivotna iskustva jer puno znaci kaki si zivot imao i da jedno drugo mozete razumeti imati poverenja ,naravno ljubav obostranu,razumevanja,dobar kontakt,

koji je neophodan za dobru vezu jer bez toga cete uvek biti nesretni ma bili sa nasim covekom ili strancem .

Kod stranaca malo mi se ne svida to sto je tesko meni barem shvatiti da budem sa nekim sa kim ne mogu popricati da me shvati da zna tacno

o cemu pricam vec da mu moras sve objasnjavati i opet da ne shvati a i ako bi imali djecu sa strancem nekako mi ne ide to mjesanje zato je bas mozda drugcije kada muskarac ozeni strankinju nego kada se zena uda za stranca jer nekako muska strana prevladava .

imam puno primera mesovitih brakova ,

narocito katolici i pravoslavne zene.

A to su "prave pravoslavke",koje se udaju za katolike,predpostavljam hrvate :;) :;) :;)srpski_smajli_kalas.gif

Ili još bolje za šiptara ili baliju,ma obožavam take srpski_smajli_kalas.gif

Pa znas sta Banija bila sam udana za Srbina pa sam puno puta mislila da sam za ustasu da mi to ne bi cinio a da nije bio Srbin veruj

mi da bi mislila da mi to radi iz nacionalnih razlika ali to naucio me kaki covek moze bezosjecajan biti ako nemas daba sto si Srbkinja ili bilo ko zapamti da interes uvek igra jednu ulogu specificno kod muskaraca i zdna nekih isto da bi oni bili srecni ako nemas kao da si niko i nista ako imas onda se gledas vec sa drugim ocima to je valjda uslov da bi nekoga volio a ja necu te uslove nikada da prihvatim pa koliko imala ili neko ne imao za mene je covek bogat onoliko koliko je covek i koliku dusu ima ...

A to su "prave pravoslavke",koje se udaju za katolike,predpostavljam hrvate ::)::)::)srpski_smajli_kalas.gif

pogresio si kad si odlucio ovo bas da citiras .

to je svuda tako . verujem da je i u Krajini taj procenat mesovitih brakova jos veci .

mesoviti brakovi , ako se drzimo naslova , uvek su posledica ljubavi ....

ako krenemo sa politikom --uvek su rizik ....

ipak je Meki u pravu sto nas kritikuje da spamujemo temu.

od svega sto pisem ti si odlucio da se osvrnes na ovu cinjenicu i da temu za cas posla

pretvorimo u politicku .

nije u redu .

na ovoj temi ima dovoljno da se pise a da se Naslov ne povredi.

Daco ,

tvoje iskustvo i sve o cemu pises ovde ,interesantno je i trebali smo o tome pisati

na temi koja je , takodje ovde --o ljubavi ili na temi --eh ti muskarci ;D

bilo bi i nama koji pisemo jednostavnije a Meki ne bi morala da se muci kako da nam saopsti

da se drzimo naslova ;D;D;D

A to su "prave pravoslavke",koje se udaju za katolike,predpostavljam hrvate ::)::)::)srpski_smajli_kalas.gif

pogresio si kad si odlucio ovo bas da citiras .

to je svuda tako . verujem da je i u Krajini taj procenat mesovitih brakova jos veci .

mesoviti brakovi , ako se drzimo naslova , uvek su posledica ljubavi ....

ako krenemo sa politikom --uvek su rizik ....

U Krajini je bilo slabo mješovitih brakova :(

Od kud ti to da je taj procenat kod nas bio još veći ::D ::D ::(nene.gif\" title="ne ne" />

A poslje ovog svega što se izdešavalo,samo lud može hrvaticu da oženi,ili da se uda za hrvata !!!

Kod nas to nikad nije bilo tako ko u Srbiji ili CG,drugi smo mi mentalitet od vas,i imamo drugačije poglede na svijet !

U Krajini je bilo slabo mješovitih brakova :D

Od kud ti to da je taj procenat kod nas bio još veći ::)::)::)nene.gif\" title="ne ne" />

A poslje ovog svega što se izdešavalo,samo lud može hrvaticu da oženi,ili da se uda za hrvata !!!

Kod nas to nikad nije bilo tako ko u Srbiji ili CG,drugi smo mi mentalitet od vas,i imamo drugačije poglede na svijet !

danas, nakon svega i bosanac bi napisao ovako kao ti .....

ne vidim potrebu da se negira bilo sta sto je nekada bilo (skoro) normalno .

posle svega --to je skoro nemoguce ocekivati.

i ovde je sve to postalo drugacije .

kazes da ste drugaciji mentalitet ??

da li mislis da je to , ovako kako ti to pises, mana ili prednost ??

ja se ne bih usudila da tako kao ti pisem u ime celog naroda . prosto je glupo .

uvek su ljudi birali za partnera bas onog koga im srce izabere , i onda kad su

roditelji bili zgrozeni i razocarani izborom .....

izabrati stranca za partnera jednako je "lutrija" ..... sto ne znaci da mislim

kako smo mi bolji od stranaca ....ili obrnuto....

stari ljudi su imali obicaj reci -- " kravu i zenu uvek treba uzeti iz svog sela"

Ovo što ja pišem bobana je tako bilo i prije rata,tako je većina Krajišnika odgojeno,NIKAD se nismo voljeli sa hrvatima !

Moj đed je mojoj tetki davno dana prije rata reko,udaj se za koga hoćeš,samo ne i za hrvata !

Sad ti vidi da li je to mana ili prednost :)

Ja mislim da mi je pokojni đed bio u pravu ne 100%,nego 1000000%.

Ne može u braku sa hrvatom ili hrvaticom bit nikakve ljubavi i harmonije,ni nekad,a sad ni pogotovo !

Banija lupetas,koliko mjesovitih brakova ima,ajde sad ::)

Ovdje je sad mrznja izrazenija,zbog rata i svega sto se izdesavalo,ali i poslje toga svega

ljudi i dalje stupaju u brak sa ljudima druge vjere.......

Sta ja znam,nikom ne pise na celu sta je ;]\/

Banija mi zivimo u velikim gradovima,zar ne, mozes sresti covjeka ili zenu,da ti se zasvidja, da !

hocu ja njega odma pitati za nacionalnost :[| e sad ovo vazi samo za tebe ---------

povratiti film malo u nazad pa se prisjeti svoje proslosti (znas o cemu pricam) da ne lupetam ovdje javno :):)

Cakana samo napred udaj se za hrvata prvom prilikom,niko ti ne brani ;]\/ ;]\/ ;]\/

Samo ne znam šta bi ti otac na to reko ;]\/ ;]\/ ;]\/

Imo sam ja cura hrvatica,znam ja našto ti ciljaš,i svaki put je nacijonalna netrepeljivost došla do izražaja !!!

Samo jedno znam,hrvaticu ne bi ni lud oženio :)

MI STVARNO ODOSMO U KRAJNOST .

nije fer prema naslovu teme ;D

raspucin je mislio na zetove strance i na snajke strankinje , osvrnuvsi se

na tu vrstu i razlog za ljubav,(ako sam dobro shvatila)

to nema veze sa dogadjajima pre i nakon rata.

o tome sada , nakon rata nema ni govora u 99%slucajeva. mislim na "domace" strance .

pa predlazem da se ipak vratimo temi .

nije fer prema Meki , koja ce imati problem kako da nas postroji i zaustavi ;D;D;D

nije ovo shlihtanje, nisam tome sklona, naprotiv, samo sam realna , jer imamo jos dve teme

na mkojima mozemo pisati do beskrajno mnogo, a da nam niko ne prigovori .

Banija da ja tebe pitam kada si ti zadnji put bio na Baniji kada tako pricas ja sam ovog ljeta i sto me isto iznenadilo

tamo je da se nasi muskarci zene Hrvaticama iz Bosne jer ne mogu nema zena koje su se vratile tako da nemaju izbora bas puno a i iz sela

cujem prijateljica mi kaze komsinica se sada udala za Hrvata i kaze kako je nasla coveka koga voli i da je sretna sa njim pa koliko se

cujem isto nasih devojaka tamo udaje z apolicajce Hrvatske jer imaju dobre plate ajd malo raspitaj se pa mi javi onda i ja sam se iznenadila

ali ove godine kada sam tamo bila stvarno vidim da je istina i da se to radi ja licno ne bi mogla ali vidis da neki mogu nismo svi doziveli

ni ovaj rat na isti nacin....

cujem isto nasih devojaka tamo udaje z apolicajce Hrvatske jer imaju dobre plate ajd malo raspitaj se pa mi javi onda i ja sam se iznenadila

E sretno joj bilo sa policajcom hrvatskim,i dabogda joj plaća njegova na nos izlazila >:(

Daco ja ne spadam u taku vrstu,što vijeru prodaje za večeru,a vijerujem i ubjeđen sam ni ti ;)

A isto tako znam da nas je još puno takvih,tj.većina ;)