Recommended Posts

Ma hajde.Hajde ti reci koje su to bile,naravno stavi svoju na prvo mjesto.Naravno ako si uopste bio u ratu.I nisam skretao s teme.ostajem pri svojoj tvrdnji.Da li znas koje odradio Rogaticu 92?A neki nisu mogli.

nisam bio u ratu ,samo vidim da velicas ulogu susljikovih

pored njih su bile mnoge jedinice ali ih niko nevelica kao sto ti kazes da su najbolji u VRS .Izvini ali meni je to smesno .S obzirom sem rogatice za koju kazes da su bli tamo 92 ne navodis nista vise .

Nisam rekao da su najbolji,vec da su jedni od najboljih.Znaci napaljeni klinac koji se lozi na spec.snage.Ali to nisu spotovi,americki filmovi i baja mali knindza-rat je nesto drugo.A posto pretpostavljam po postovima da si iz RSK,onda bas i nemas nekog velikog prava da raspravljas od jedinicama iz VRS!

Cuj posto ti znas dosta o tome nebi bilo lose da mi objasnis neke stvari, ako klincu .Akosi bio u ratu mislisdasi toliko iskusan ,i naravno zasto nebih imao pravo da komentarisem VRS ,da mi mozda neces da zabranis ovde .Da ti mozda nezagovaras neku podelu ovde na RSK i na ostale ,ako si takvog ubedjenaj ondasi ti stvarno primitivan.

Ne za razliku od tebe nisam primitivan,nego realan.A o kakvoj podjeli pricas,pa nisam je ja napravio i to nije moje "ubedjenaj"vec je to tako.A sto se tice komentarisanja,samo udri-oguglo sam ja na price cula-kazala,babe vode rat i sl.I nemogu ti ja nista zabraniti,vec me gloposti nerviraju isto kao i djecica koja kazu moglo je bolje,a da je bilo njihovo vrijeme bili bi na faksu u Bg.

koliko sam ja cuo od boraca iz VRs 2.KK j bio naj losiji korpus u VRS imao je par zec brigada ,od kojih ej bila i drvarska brigada ,sledece ,taj susljik svi kazu da nije bio sav svoj ,visese kurcio nego ratovao , imao je par dobrih boraca dok sam on i nije bio neki borac .Zatoga niko i nevoli odnjegovih .Stose tice fajta u zoni odgovornosti 2.KK nemozese reci dasu nee borcine ,mada je to jedan od naj losije opremljenih korpusa VRS-a i u njemunisu bile neke respektabilne snage .Svi pricaju daje bilo velike bezanije 94 i 95 s bihaca ,poslesu to vracale druge jedinice ,i naravno bilo jesverca s turcima .

Nisam rekao da su najbolji,vec da su jedni od najboljih.Znaci napaljeni klinac koji se lozi na spec.snage.Ali to nisu spotovi,americki filmovi i baja mali knindza-rat je nesto drugo.A posto pretpostavljam po postovima da si iz RSK,onda bas i nemas nekog velikog prava da raspravljas od jedinicama iz VRS!

pero je ratni veteran i oficir vrs, imay više medalja a jedna od tih je i orden miloša obiliæa, bio je na razlièitim ratištima širom bih i sada je još uvek oficir u vojsci bih itd, da ne dužim... zato prestani da ga zoveš klincom ...

Sam je rekao,i neznam gdje je ratovao kada ovako prica napamet,neiznoseci cinjenice,u Diznilendu?Kazes,ej ja sam otud pa sam bio tu.i ako si bio u vrs onda smo mozda i zemljaci.I pricas o 2kk a nekazes zasto je to tako,a neznam zasto tako mislis o Susljiku,mozda ljubomora sto je on stvarno bio spac.jos iz one vojske.Tip je u jednoj akciji popusio 7 komada.A pomeni su vece p.... bili dobojlije,teslicanci i posavci.

Manite se prica o specijalnim i statijaznam kakvim jedinicama.Samo su bez veze nosili takva imena.Diverzanti?Gluposti.Volio bih da vidim tog diverzanta koji je isao u dubinu neprijateljske teritorije krvavih ociju i nozem u zubima. :lol: :kolutaj: Sarena laza i price za malu djecu.Susljikovi,pokojnog Franca Suberta,Gorile i jos kojekakve jedinice sa raznom florom i faunom u imenu je gomila gluposti,samohvale i jos kojecega.Da su bili takvi kakvim se ili su se predstavljali mi bi rat glatko dobili a ne izgubili.

2. KK?

To nije vidjelo korpusa.Davali smo imena lazuci i sebe i narod i neprijatelja.

pero je još uvek oficir u vojsci bih itd...

e moj pero,ako je ovo istina,zar nema hljeba nigdje drugo......ja sam je odmah napustio,poslije 14 godina sluzbe

puna Kozara balija i hrvata,bar ce u datom trenutku osjetiti kako je biti u blokiranoj kasarni :lol::lol::lol:

pero je još uvek oficir u vojsci bih itd...

e moj pero,ako je ovo istina,zar nema hljeba nigdje drugo......ja sam je odmah napustio,poslije 14 godina sluzbe

puna Kozara balija i hrvata,bar ce u datom trenutku osjetiti kako je biti u blokiranoj kasarni :lol::lol::lol:

Hm,neverujem da si je napustio dobrovoljno ,akoje topre 14 godian onda je to transformacija zakacila i tebe .

A sto se tice ovog komentara za kozaru i blokiranu kasarnu moguti samo reci ,hebo vojsku u kojoj nema srba ,da u JNA nije bilo srba gadnobise proveli .Sledece vecina ljudi koji su napustili vojsku ili otisli iz nje obicno sad apricaju ruzne stvari o njoj a sami neprihvacaju da su i oni bili u vojsci u vremenu o kome pricaju .

Sam je rekao,i neznam gdje je ratovao kada ovako prica napamet,neiznoseci cinjenice,u Diznilendu?Kazes,ej ja sam otud pa sam bio tu.i ako si bio u vrs onda smo mozda i zemljaci.I pricas o 2kk a nekazes zasto je to tako,a neznam zasto tako mislis o Susljiku,mozda ljubomora sto je on stvarno bio spac.jos iz one vojske.Tip je u jednoj akciji popusio 7 komada.A pomeni su vece p.... bili dobojlije,teslicanci i posavci.

naveo sam vec nesto o 2.KK samo ti necitas ,a ovo sto neke ljude nazivas pickama i nepriliciti ,nevidim sad da to je neko herojsko delo ako popusis sedam komada ,mislim da ima i tezih slucajeva ,nebih sada nabrjao ,ali velicati nekoga ,koji se nemoze porediti u nekim segmentima je stvarno smesno ,ali veruj nezameramti .Sledece u JNA stvarno nije bilo specijalaca ,bilisu samo u pesadiji izvidjaci ,diverzanti ,policajci i granicari ,u mornarici mornaricka pesadija ,u RV i PVO padobranci .tako da VES-a specijalac nijebilo ,to sto kazes je veliki nonses ,da je covek bio specijalac .Malo je to veci pojam specijalac nego sto ti mislis .Ali ajde nekati bude .E sad stavrno si ogranicen u smislu izjave : i ako si bio u vrs onda smo mozda i zemljaci- pa zar u vrs i nije bilo dobrovoljaca iz drugih drzava itd..

bila je 63. padobranska :suncane: , ali moæ jedne vojske se ne meri u specijalnim jedinicima zato ne znam zašto vam je to toliko bitno.

naveo sam vec nesto o 2.KK samo ti necitas ,a ovo sto neke ljude nazivas pickama i nepriliciti ,nevidim sad da to je neko herojsko delo ako popusis sedam komada ,mislim da ima i tezih slucajeva ,nebih sada nabrjao ,ali velicati nekoga ,koji se nemoze porediti u nekim segmentima je stvarno smesno ,ali veruj nezameramti .Sledece u JNA stvarno nije bilo specijalaca ,bilisu samo u pesadiji izvidjaci ,diverzanti ,policajci i granicari ,u mornarici mornaricka pesadija ,u RV i PVO padobranci .tako da VES-a specijalac nijebilo ,to sto kazes je veliki nonses ,da je covek bio specijalac .Malo je to veci pojam specijalac nego sto ti mislis .Ali ajde nekati bude .E sad stavrno si ogranicen u smislu izjave : i ako si bio u vrs onda smo mozda i zemljaci- pa zar u vrs i nije bilo dobrovoljaca iz drugih drzava itd..

Prvo stavrno nikog ne velicam,samo mi smeta tvoj cinizam i preseravanje satro,ovi jesu,ovi nisu,ja jesam ali nisam.A sto se tice zemljaci-odnosi se na sovinu izjavu kao oficir vrs,vbih i sl.A sto se tice ogranicen-obrati paznju na pravopis.Dalje,u jna su postojale spec,jedinice:72,63,jedinica podvodnih diverzanata i sl.A sto se tice ostalog vidim da ti nesto smeta jedinica koju sam naveo.Bas bezveze.Mnogo toga nije herojsko djelo,mada se kod nas u ratu svasta smatralo pod tim.Slucajevi tipa sto ti vise ljudi izgine,veci cin a mozda i medalja,a cilj nije ga ni bilo.

Prvo stavrno nikog ne velicam,samo mi smeta tvoj cinizam i preseravanje satro,ovi jesu,ovi nisu,ja jesam ali nisam.A sto se tice zemljaci-odnosi se na sovinu izjavu kao oficir vrs,vbih i sl.A sto se tice ogranicen-obrati paznju na pravopis.Dalje,u jna su postojale spec,jedinice:72,63,jedinica podvodnih diverzanata i sl.A sto se tice ostalog vidim da ti nesto smeta jedinica koju sam naveo.Bas bezveze.Mnogo toga nije herojsko djelo,mada se kod nas u ratu svasta smatralo pod tim.Slucajevi tipa sto ti vise ljudi izgine,veci cin a mozda i medalja,a cilj nije ga ni bilo.

Neke jedinice koej si naveo da su bile specijalne nisu ni bile u JNA ,makar bi trebao da znas kadaje osnovana 72.specijalna brigada ,jedinica podvodnih diverzanata , 63.nikada nije bila specijalan nego padobranska itd.Iskren da budem apsolutno mi nesmeta Susljikova jedinica ,cak vise zajednosmo se borili protiv ,505.buzimske i 511 viteske brigade ABiH .rokalismo se sa Hamzama ,naravno i sa Faraonima.Drugo ima svoje misljenej kao i ti , sledece ja nisam pekao komandantima prasice kao neki tvoji i dobijao medalje ,citat koji navodis je krajnje bezobrazan ,ali veuj da se nisam nasao u njemu ipak hvalati za konstataciju .Mozda je kod tvoga komandanta tako bilo ,kod moga nije .Na svu srecu a na neciju zalost to sto ti sad seres i mislis da si najpametniji ja nisam kriv sto tvoj komandant nije valjao .Meni sef nije bio ni Mile Dubajic a ni Grujo Boric .Tako izvini molim te .

Nemislim uopste da sam najpametniji,daleko od toga.A uostalom ti si prvi poceo sa nekim sranjima,ispostavilo se bezveze i s moje i s tvoje strane.Al vise s tvoje,pogotovo filozofiranja o vrs,2kk,borbi i sl.Osnovna poenta u proslom ratu je ,na kraju se ispostavilo,sacuvati zivu glavu.Skupa s morem imbecilnih oficira,podoficira,bilo onih sa stomakom iz jna ili jos gore onih iz sro.

A sto se tice spec.snaga malo bolje se raspitaj za podvodne diverzante.I sta je padobranska brigada no jedinica posebne namjene.A i jurisnici su postojali prije 91.

Mislim da se previse duvas kada je to u pitanju i razmeces se cinjenicama,ko je ja sam,Isto kao onaj oficir oklopnjak kada pita strucnjaka za tenk:koliko on moze puta okrenuti kupolu a da neupetlja kablove?

Mozemo ovako koliko god hoces,al nevodi nikuda.Neznam jel problem odgovoriti na pp.Stvarno nista lose nezelim,niti mislim.

Srbo

ne svadjamo se nego srpski razgovaramo

pero

vojsku sam napustio prije 6-7 godina a u sluzbi u JNA i kasnije u VRS sam proveo 14,nikakve reorganizacije nije bilo,citaj malo sta pisem ako mi vec odgovaras.Podnio zahtjev u Beogradu i napustio vojsku.Nisam htio ni u penziju ni otpremninu....jednostavno sam napustio.Na svoje skolovanje u Sarajevu i Pancevu i sluzbovanje u Beogradu,Skoplju,Nisu u JNA sam ponosan kao i sluzbu u VRS u Banja Luci.Nisam od onih koji su za vrijeme jedne vojne karijere spremni obuci nekoliko uniformi,posebno ne onu pirgavu BiH a pogotovo ne da predajem raport turcinu Sifetu Podzicu kao moj drug Novakovic.

He,he e jesti drug ,pogubio tenkove na doboju ,vec je odavno penzioner ,a da je karijerista mora se priznati ,pa prvije obukao onu uniformu i okacio ikar zastavu .on j eperspektivan general - penzioner ,ajd da kazem upamtice ga istorija kao brigadnog generala - srbina ali neka mu sluzi na cast ,isto tako i vukovicu .

A sta mislis kako ce istorija,narod upamitit tebe ili mene,ili nekog treceg -nikako.Sta imas ti od svog vojevanja-nista.Kako je ono uticalo na slijed dogadjaja-nikakako.I na kraju u igri svjetskih mocnika na ovim prostorima ko si-niko i nista.

Nazalost tako je.

A sta mislis kako ce istorija,narod upamitit tebe ili mene,ili nekog treceg -nikako.Sta imas ti od svog vojevanja-nista.Kako je ono uticalo na slijed dogadjaja-nikakako.I na kraju u igri svjetskih mocnika na ovim prostorima ko si-niko i nista.

Nazalost tako je.

Nije tako ,takvo tvoje razmisljanje nije ni za qur.. omog vojevnja ima mnogo .Akosi mislio da sad neko treba date uprti i nosa ili narodski receno litija ,tu si se grdno pogresio .Prema meni Srpski narod nema obavezu ,sve je od mene za njega bilo dzabe .to mije ibila duznost .

Malo dati karikiramjednu stavar,ako ti istari pravite kucu ,i tiradis na njoj kao posluga da neplacate nekoga drugo,i najedan puta tebizvrkne nesto i svadis se sa njim .od svoje inertnosti neznas staces i kako da napakostis ocu onda kazes e ocu dami se plati sto sam radio kao posluga .E dali si ozbiljan ...

mislim da si ti dosta pogodjen nekim stavrima i pao si pod uticaj kojekavih politickih splacina ,kako je sve gotovo i propali i sve shebano ,kako ti je drzava duzna i ima obaveze prema tebi,nemoj misliti da si jedini u tom stroju ,ima na smnogo pasu timo ,neblatimo ono sto smo radili .

Kamo srece daje to ono zastasmo se borili ,ali ovom narodu je dosta jada stranih mocnika jos treba daim i jasedam na muke i da pricam protiv necega zasto sam se borio .

Koliko vidim tebi nevalja nista ,neveljati vojsk a,nevaljajuti oficiri ,nevaljati drzava ,za koju si se borio ,nevaljati nista ,nemoj misliti dasi jedini ,ali svi sutimo ,i nepricamo ,ali najgoreje ljuvati po svojima i hvaliti i favorizovati neke druge ,dijeliti se i svojatati .

Nije tako ,takvo tvoje razmisljanje nije ni za qur.. omog vojevnja ima mnogo .Akosi mislio da sad neko treba date uprti i nosa ili narodski receno litija ,tu si se grdno pogresio .Prema meni Srpski narod nema obavezu ,sve je od mene za njega bilo dzabe .to mije ibila duznost .

Malo dati karikiramjednu stavar,ako ti istari pravite kucu ,i tiradis na njoj kao posluga da neplacate nekoga drugo,i najedan puta tebizvrkne nesto i svadis se sa njim .od svoje inertnosti neznas staces i kako da napakostis ocu onda kazes e ocu dami se plati sto sam radio kao posluga .E dali si ozbiljan ...

mislim da si ti dosta pogodjen nekim stavrima i pao si pod uticaj kojekavih politickih splacina ,kako je sve gotovo i propali i sve shebano ,kako ti je drzava duzna i ima obaveze prema tebi,nemoj misliti da si jedini u tom stroju ,ima na smnogo pasu timo ,neblatimo ono sto smo radili .

Kamo srece daje to ono zastasmo se borili ,ali ovom narodu je dosta jada stranih mocnika jos treba daim i jasedam na muke i da pricam protiv necega zasto sam se borio .

Koliko vidim tebi nevalja nista ,neveljati vojsk a,nevaljajuti oficiri ,nevaljati drzava ,za koju si se borio ,nevaljati nista ,nemoj misliti dasi jedini ,ali svi sutimo ,i nepricamo ,ali najgoreje ljuvati po svojima i hvaliti i favorizovati neke druge ,dijeliti se i svojatati .

Jebo te pero ziv se napatim dok procitam sta pises,ili si pijan ili pospan. :green :lol: :wink:

salamala

Nista od toga ni hvaljenje,ni pljuvanje ni filozofiranje nije u pitanje vec susta siva istina,nazalost.Odgovorio bi i na ostalo ali nisam siguran da sam razumio(pravopis).

zdravo..moze da neko napise nesto o ratistu u orasju..tamo je bilo hebeno..??

Здраво. Ово је тема о операцији Коридор. Ако те интересује Орашје, отвори нову.

Живио