Sign in to follow this  
dj-zombi

"Male" izmjene na forumu

Recommended Posts

Pozdrav

Sav se ispreepadoh, sta bi sada...

Do sada sam sam upadao bez kucanja, uz kafu ponesto procitao, i odoh bez pozdrava..

Znaci od sada: ime, prezime, kad si rodjen, zasto si rodjen....hehe

Ma nema veze, sve je dobro sto se dobro svrsi...a mozda i ja koju pametnu ubodem...

Sa ste mi zivi i zdravi ma gde bili!

У моје време сам имао два професора која су ми предавала хрватско-српски и српско-хрватски језик. Први је био Хрват из Хрватске школе, а друга професорица из Србије. Обоје су су заиста били добри као педагози. Строго су се држали правила граматике и правописа. И ту сам ја имао доста великих проблема. Наиме увек сам мешао екавски и ијекавски говор и правопис. Пошто то није било правилно писање добивао сам стално ниже оцене. Скоро сваки мој рад је био исправљен са тада црвеним "лапешом". Када сам ја схватио да то више не иде тако окренио сам "плочу" и почео радити онако како су професори захтевали. И један и друга професорица су стално понављали, да треба и да захтевају да пишемо или: екавски или ијекавски: Никако не мешати једно и друго, значи комбинирано.

Поанта овога мога писма је: КФ је већином написан у српском језику. Задње време су се појавиле и енглеске речи и настала је једна комбинација која не сличи сајту КФ.

Ништа лично, само моје скромно мишљење.

Поздрав

Е, Вуче баш ми се ово свиђа што си написао а богме си то требао написати одмах у почетку, да знамо о чему се ради. Верујем да ће и осталима ова информација добро доћи. Што се тиче стрпљења њега имам и напретек. А оцена, ех... ма ја сам на све навикао па ће и та оцена добро доћи.

Bulin, to je prelazni period i radovi nisu zavrseni kad je jezik i pismo u pitanju, prema tome malo strpljenja.

I opet si dobio losu ocjenu

Sada smo napravili sto bi ovi moji sa faxa rekli "tipizaciju", pa cemo lakse funkcionisati.. naravno treba proci neko vreme da se ljudi naviknu.. pa ce sve ici lakse.

Meni se iskreno svidja.

Knindza.. ma znam ja da kafana ne moze pobeci i da oce.. tu je dje je.. a i ako je ne znas po putu naci.. onda stani i osluskuj.. dje cujes galamu i pesmu.. smeh da se prolama.. tu je!!!

Svi članovi kojima je prilikom ovih radova i izmjena "nestao" jezik koji su do sad imali i koristili ga, to isto opet mogu da vrate ako odu u svoj profil i tamo podese željeni jezik.

Dakle, imate izbor srpskog i engleskog pa u vašem profilu podesite onaj koji vam odgovara!

Evo svima koji ne znaju kako i citat sa foruma što je Gypsy objašnjavala Spasildi kako da promjeni jezik u profilu!

citat Gypsy::

Spasi, otiđi u profile i vidjećes gdje pise MODIFY PROFILE, odmah ispod piše account related settings , otvori to i odmah ispod tvoga nicka će pisati preferred language, sad ti piše english, ako kliknes na tu strelicu pored otvoriće ti se druga opcija za srpski. nemoj zaboraviti da upišeš svoju šifru

na forum je dodana i opcija "Galerija" (gore u opcijama) gdje svi registrovani posjetioci mogu sada na lak, brz i jednostavan nacin postaviti slike ili pogledati vec postavljene

maksimalne dozvoljene dimenzije slike su 1200 x 1200 pixla

maksimalna velicina slike 480 kb

Posjetiocima nije dozvoljeno zloupotrebljavati galeriju ili objavljivati slike osoba koje im nisu dale odobrenje za to.

Bicemo vam zahvalni ako budete koristili novu Galeriju umjesto podforuma "Krajina u slici"