Sign in to follow this  
son of tenen

Re: Nasi radovi!

Recommended Posts

Ova slika je portret moje prabake.

bakastaka1fi7.jpg

Iz zahvalnosti ili mozda vise iz osjecaja prema njoj uradio sam ovaj portret, negdje 2004.god. Od malena smo se druzili i ostavila je velik utisak na mene. Valjda to tako biva, da se uvjek najbolje razumiju najstariji i najmladji.

Setali smo cesto skupa, po nasim livadama, ona sa svojom sljakom u ruci a ja onako mali kraj nje sa ljeskovim stapom. Sjedili bi pod jednom starom drenjinom za malim drvenim stolicem… Pricala mi je o svom zivotu, pricala mi o onome ratu, svojim mukama kuda je sve tadaj prolazila, o nasem starom narodu, o onome sto su njoj iz davnina pricali njeni preci, o svemu... Oko nas vjetar je puvao povijajuci visoku travu, raznosio je miris proljetnoga cvjeca… To nikada necu zaboraviti… Gledao sam u nju djecijim ocima i slusao je iako tada te stvari nisam puno razumio. Malo godina sam imao da bi sve pamtio a dovoljno da bi se svega sjecao.

Jedan od mojih pokusaja slikanja ikona :-\

pc30020322ra5.jpg

Svaka cast vizantijskom stilu slikanja ali sam vise za realan prikaz ljudi i predmeta. Inace, ne samo u umjetnosti. Stvarnost treba prikazati onakvom kakva jeste.

"Licki coban"

Stari Licanin vodi blago na pasu iznad sela.

Obicno bi stoku cuvala djeca ili stari ljudi, posto se to smatralo za jedan od laksih poslova, dok bi ostala celjad obavljala teze radove u sumi, na polju itd.

lickicobanaki3.jpg

Viteže Lički, tvoje slike ostavljaju posmatrača bez daha!

Iznenadjuje me način na koji si je pričvrstio za staklo (pretpostavljam)... izvini, ali meni je ovo zabadanje metala u tvoju sliku neki oblik skrnavljenja! To je moj lični doživljaj i sigurna sam da me razumeš baš onako kako i treba... krajnje dobronamerno i iskreno!

Volela bih

Mozda je na neki nacin i skrnavljenje ali to je valjda jedan od nacina da se spoje dva stakla. Ta slika je uramljena potpuno u staklu, znaci dva stakla su sa jedne i druge strane a izmedju je slika. E sad da li je moglo drugacije ja ne znam, jer nisam licno uramljivao.

Sto se tice drugih slika, sve sam uramljujem, isjecem lajsne, spajam i samo prefarbam nekim dekorativnim lakom koji ga ujedno i stiti. Mada po meni okvir je manje bitan, vaznije je napraviti sliku kako sam zamislio. Okvir stavljam samo da bi je mogao objesiti na zid pa zato uzmem sto jednostavnije lajsne.

Zivila mi i fala ti. ;):D :D

жао ми је што немам смисла за неку умјетност кад гледам ове радове.ту ништа нисам покупио на оца који је био надарен за многе ствари па тако и ликовну умјетност .нажалост већину својих радова је подјелио фамилији а имам само пар графика и недавно сам пронашао и један аутопортрет у остави где држимо хемију за воћарство.ето тако неке ствари остану за будућност да те подсјећају на некога кога већ дуже нема.мени је жеља да оставим нешто иза себе што ће трајати и од чега ће људи имати користи.али што?сви ви који имате смисла

јесте Радо потомци су диван траг и ја се трудим по том питању међутим већ моји унуци ће мене гурнути у друг план а праунуци не вјерујем да ће имати по чему да ме спомињу. мислио сам да се остави нешто материјално од чега ће покољења имати користи.као што је Ернест Лаудон подигао предивну храстову шуму у крбавском пољу нпр. или као што је неки сликар направио неку вредну слику или дуборезац вредан иконостас у некој цркви...

Slike su predivne, svaka cast! Viteze svaka cast na tome sto motive i inspiraciju nalazis u tvojoj rodnoj Lici...i sto je oslikavas i tako je nedas u zaborav! Samo napred, Krajina je ponosna sto vas ima!!!