Sign in to follow this  
son of tenen

Re: Nasi radovi!

Recommended Posts

Pozdrav prijatelji Krajisnici, ljubitelji slika iz NASE Krajine !

Evo nekoliko slika sa Korduna koje krase zidove moje radne sobe. :)

kucanakordunuuljenaplatps6.jpg

>Rodna kuca na Kordunu<,ulje na platnu, vel.65x50cm

Cadjo, sve pohvale tebi za slike, knjige ali najviše na tvom uživanju u roditeljstvu! Zadivio si me!

Svako dobro želim tvojoj porodici a tebi i Maji puno novih izuma! :):D :D

Viteže Lički, impresivne slike!

Licki Viteze, jako mi se svidjaju tvoje slike...sve sto je iz 'rodnog kraja' za mene je od neprocjenjive vrijednosti...gdje su ostali 'umjetnici' :)

U nekoliko topica prije pomenuo sa IZUVALJKU, rucni rad moje kcerke i mene i sjecanja na rodni Kordun, kopirati cu jedan clanak sa moga seoskog sajta vezanog za pomenutu izuvaljku. :)

>>>>>>>>>>>>>>>>...Kordunaska IZUVALJKA u ‘meriki !?!

…pa kako?

Dali ovi mladji znadu sta je to IZUVALJKA, kako je izgledala?,… vjerujem da ne?...za ove starije ‘krkane’ oko 50-te i starije vjerujem da se sjecaju…

Prije dva mjeseca dodje moja kcerka iz skole (4.razred) i kaze

Cadjo, neka je Maji i tebi sa srećom "otkriće"!

Volela bih da ta stručna komisije potvrdi originalnost i... pa neka krene masovna proizvodnja a i primena "Kordunaške izuvaljke"! :) :) :)

Hvala ti Cadjo za ovako lijep tekst. Eto naucismo nesto.

U pravu si, kod nas je isto bila izuvaljka i zvali smo je "sluskinja" ili "sluga" sto kazes, isto je to.

Bas ljepo od tebe sto si tako Maju zainteresovao da upozna nase obicaje kroz jedan lijep i zanimljiv nacin. :)

grafika, A4 format

image005333iw0.jpg

Sudbina mog naroda - srpskog naroda Krajine.

Kao simbol tragedije koja traje vec vjekovima, crnina je odavno postala tradicija nasih zena.

Na slici baka vodi dicacice, dok u pozadini gori njihova rodna kuca. Odlaze… Gdje odlaze? Ne znaju ni sami. U tim momentima covjek nije svjestan trenutnog dogadjaja vec samo nesvjesno sljedi svoju sudbinu zapisanu negdje medju zvjezdama.

Tako je Viteze svaka cast ova slika tako puno govori samo ako se zagledamo u nju malo bolje.Hvala ti sto delis svoje

predivne slike sa nama..

Čađo i Majo ;D Svaka čast za izum @->- Toga kod mene nije bilo ali dalo bi se primeniti ;D

Eh, Viteže Lički ... I lepo i ružno u uspomene stane, u slike, u sećanja ... U tvojim radovima od svega pomalo, pa sve je to deo nas a mi deo svega ...

Viteze kako predivna slika kao da gledam kada sam bila mala pa ovako okaci mama spagu iznad sporeta i ves da se osusi a kada ga unese

iz vana bude sav smrzo kako miri cistocom predivno nacrtano svaki detalj jos kada se setim tako topljenja zmara nemam reci kako se secas i ocrtavas

to bas onako kako je bilo svaka ti cas i hvala sto delis ove predivne radove sa nama..ne obicne radove vec radove koji nas koji smo tako odrasli tacno vrate u

to mjesto na taj dogadaj kao da nas vratis kraj majke pokraj sporeta ili bake i te topline i ljepote samo onih koji to mogu osetiti i oji su tako sretni bili

u svemu tome..

Dobro kažeš Daco, to zna samo onaj ko je to doživio. Kao mali sam sve gledao i vidio... i ovo crtam napamet jer kao da gledam taj odredjeni dogadjaj. I sad kad nismo više tamo i kad smo daleko od topline naših ognjišta ja dok crtam, ponovo vratim taj isti osjećaj koji sam imao dok sam sjedio uz peć pa često i zadremao, slušajući vatru kako pucketa dok bi se na štriku više peći sušio veš ukočen od studeni ličke zime, a pokraj mene leži maca smotana u klupko.

Sve su to neki detalji koji se cesto probude poneseni nekim višim osjećajem pa ih kao takve prenosim na materijal.

Zato ti od srca zahvaljujem sto nam to prenosis jer iste te slike mogu da vidim da osetim kao da sam u tome kada utonem u ta vremena osjetim i tu vatru

i tu celu atmosferu samo ja je ne znam prenjeti ovako kao ti na papir i zato su tvoji crtezi meni posebni jer me sa njima vratis u nesto sto i sama

cesto odem i vidim i osetim u sebi hvala ti puno sto to sa nama delis..

Licki Viteze, SVAKA CAST...odusevljavaju me tvoje slike...sliku 'Babe Drage kako topi zmare' sam kopirao pa je ponekad otvorim i gledam i sjecam se...kao da vidim moju babu Ljubu, isti 'sparet'...isti 'rubac'...ista'mjesajica'...'rubne' vise 'spareta' se suse...

Puno pozdrava, Tebi i Tvojoj familiji...i HVALA TI sto nas obradujes sa svojim slikama.

Cadjo sa familijom iz St.Louisa...zivijo :]]

Hvala i Tebi rode. Vracamo malo ovim putem neka lijepa sjecanja iz nekih drugih vremena... Kad pogledas nije to tako davno ni bilo a opet se probude neke davno zaspale uspomene.

Ziv mi bio, takodje veliki pozdrav iz Novog Sada za Tebe i Tvoju familiju... :]]