Sign in to follow this  
son of tenen

Re: Nasi radovi!

Recommended Posts

starakartakorduna055.jpg

Stara karta KORDUNA !

Svima POZDRAV od Maje i Cadje. :]]

Svaka čast za Maju i za Čadju @->- Ovo stvarno super izgleda :]]

HVALA VAM za pohvale !

Evo jos jedne u pravoj boji (bez dodavanja reflektora koji joj davaju zutu boju starosti)...crtano sa perom i vodenim bojicama.

starakartakorduna063.jpg

Jos jedan pozdrav za SVE od Maje i Cadje :]]

staramapakorduna6002.jpg

"Sa Petrove Gore vila klice,

KORDUN srpski uvijek bice!"

Drago mi je da Vam se svidja >Stara mapa KORDUNA< koja se jos uvijek doradjuje...sad je stavljena i jedna 'vila sa lentom'... kako Vam se svidja?

Pozdrav od Maje i Cadje :-*

Pozdrav za Lickog Viteza...tehnika?...olovka,brisalo, dva tanka pera (0,05 i 0,01), kist, vodene bojice i neka cista krpa sa kojom se 'upijaju' boje po karti da dadu starost karte...vrlo jednostavno.

Dva vojnika su precrtana sa jedne Majsnerove slike_Krajisnici, dali je znas?

Pozdrav...Maja i Cadjo :]]

Predivne slike,svaka čast,Cadjo,Majo,Lički Viteže,Studenac.

Pozdrav svima.

Studenac koju tehniku si koristio kod ove druge karikature ? :D:D

Teh. ugalj i meka olobka 6.B.

>KORDUN MOJE MLADOSTI< slika zavrsena ovih dana....velicine 140 x 80 cm...nacrtana na lesonitnoj tabli, tempere bojice.

'Stara vodenica' koje se ja sjecam kao djecarac stajala je na r.Radonji na ulazu u Vojnic (iz pravca Karlovca)...pozadina je "KORDUN" iz sjecanja...rijecica Radonja uz koju me veze puno toga, rijeka na kojoj sam se naucio plivati, rijeka gdje sam pecao klenove i stuke, livade na kojim smo cuvali krave i sakrivali se oko plastova, a poslije i prvi poljubci sa 'curicama', stadion Buducnosti iz Knezevic Kose gdje smo provodili najvise vremena ganjajuci po cijeli dan loptu,sjetio sam se i 'svrake' (S-kao skola) i njenih nepristupacnih gnjezda,nasa brda i obale gdje smo se sanjkali i skijali, brali jagode, vrganje...u pozadini se vidi Petrova Gora, spomenik i kordunaska sela (najljepse su zore kad se budim ispod Petrove Gore), nacrtana su i stara drvena kola sa 'jarmom' i volovima koji pasu na livadi, gdje li je VODENICAR-ka , i sta li radi u vodenici, vrata su zatvorena a moj 'ceno Garov' ceka gazdu da izidje iz mlina...hahaaa

zavrsenikordun029.jpg

Pozdrav SVIMA od Maje i Cadje sa preljepog KORDUNA... :]]

Pise meni moj prijatelj (zemljak) Miljkan:

Ko Boga te molim, nemoj ovo zaboraviti o krepalom Ćeni…

Na danasnji dan 1980.umro je doživotni predsednik SFRJ i Saveza komunista Jugoslavije Josip Broz (Tito), koji je neograničenom ličnom vlašću upravljao Jugoslavijom 35 godina. Rođen u Kumrovcu 1892. godine, kao austrougarski feldvebel (kaplar)…itd.

jfu61e.jpg

Ovo mi poslao Miljkan, i kaze: Vidi da sam u pravu ovo sa „ćeno“-ovi…2v01v8o.jpg2v01v8o.jpg2v01v8o.jpg….

3TGx77-MoNU

2v01v8o.jpg