Sign in to follow this  
dj-zombi

Re: Zatiranje Srba u Hrvatskoj

Recommended Posts

Gospodine Prah,

kao prvo meni ne morate personirati.Još sam relativno mlad i osobno se ne smatram nekim vrhunskim postignućem ljudskog roda da bih tražio da me se personira.

Ja sam se nagledao dokumenata o "odnarođivanju" koje su mi sipali ustašuljci.Znam da ćete mi reći kako je sve to povijesna konstrukcija koja nema veze sa istinom... i djelomično ste u pravu.

Ja nisam mislio vas tjerat da nekog okrećete,već sam vam htio ukazati na besmislenost takvih rasprava.Svatko za sebe zna što je i kako je.Čak i onda kada možda nije u pravu.Mi se u toj raspravi kroz povijest,a raspravljujući o sasvim trećim osobama, nikada nećemo složiti.No pravo pitanje je dali je to uopće potrebno!

Možda sam u svome postu bio pregrub,ali znam da sam rekao istinu.Netko,tko se osjeća

Још је интересантније што неки јадници имају неизљечив комплекс спрам поносних Динараца.

Ja bih se želio vratiti na temu nestanka Srba u Hrvatskoj.

Već sam prije rekao da nestankom Srba najviše gubi sama RH.

Ako uzmemo vrijeme nakon rata,znači pokušajmo sam rat ostaviti po strani,a znajući da je otprilike polovica ukupnog broja Srba u RH ostala i dalje živjeti ovdje,onda ta sama zajednica je dovoljno brojčano jaka da opstane u svome broju.Općenito natalitet u RH,kao i u Srbiji pada,pa tako pada i broj Srba prirodnim putem (izgelda da će Kosovo biti do Beča za cca 50 godina).Uz to Srbi i danas u RH imaju nemali broj problema.

Za Srbe u RH je,po meni,najbitnije da postanu svjesni svoga broja,i svoje političke snage.Danas je nezamisliva vlada RH bez sudjelovanja i podrške zastupnika srpske nacionalne manjine.

Ovdje sam nebrojeno puta pročitao kako se RH mora ponašati u skladu sa zakonom zbog pritiska EU. To nije točno,niti je potrebno.Iskreno fućka se EU za srpsku manjinu.

Ono što jest bitno da se ni jedna vlada (ni HDZ ni SDP) nema u Saboru dovoljnu većinu da napravi vladu bez podrške zastupnika srpske manjine.Broj birača HDZ-a i SDP-a se gotovo stabilizirao.Ni jedni ni drugi nisu u stanju,i neće biti u stanju sastaviti vladu sami.I jednima i drugima su nužna 4 zastupnika srpske manjine.

A kako to Srbi koriste?

Uopće ne koriste!

Srbi u RH imaju iza sebe jaku maticu Srbiju,koja je blizu,ima dosta dobar ekonomski,znanstveni,kulturni i svaki drugi potencijal.A kako to Srbi koriste?

Uopće ne koriste!

Srbi u RH imaju pravo na (pošto je RH kandidat za EU) predpristupne fondove i pomoć za lokalnu samoupravu namjenjene isključivom nacionalnim manjinama.

A kako to Srbi koriste?

Uopće ne koriste!

Postavlja se pitanje što Srbi u RH uopće koriste!

Koliko ja znam,ništa!

I onda se čudite što nestaju.

Nestaju,među ostalim,i jer su inertni.Nepokretni.

Ljudi,osvijestite se.Pokrenite se.Država vam neće ništa dati sama od sebe.

Matija gresis. Srbi to obilato koriste, ali je pitanje ko poimenicno. Pupavac, Stanimirovic, Uzelac i bratija. Za podrsku Vladi se uzimaju ogromne pare, a ko jebe sirotinju. Podrska u politici se debelo naplacuje i ovde u Srbiji.

Gosp. RR,

Ja sam opet bio nespretan u onome što želim reći.

Htio sam,i na Vašem primjeru pokazati,da se pripadnost nekoj naciji nemože utvrditi "prebrojavanjem krvnih zrnaca".

Mislim,kako... uzmeš nekome krv,pa gledaš pod mikroskop???

Čovjek je ono što sam odredi sebi da jest.Različiti su putevi i načini na koji se netko određuje,ali to je tako i to treba poštovati.

Mislim,zapravo neznam,ali i ovdje se često govori o nasilnom prekrštavanju u NDH. Vi ste tome bili svjedok,znate o tome više od mene,ali je meni nevjerojatno da neki Srbin prekršten recimo 1941. sebe 1950. smatra Hrvatom.

Ja poznam jednog Srbina,dosta starijeg od sebe,tako da nemogu reći baš da smo društvo...

Oženjen je Hrvaticom,i ima sina.Živi u ulici blizu moje,tako da se srećemo,pozdravimo... i to je to.

Nisam vidio nešto da je imao problema,a onda možda i je imao...

No,u Zagorju nema pravoslavne crkve.Nemre mu sin biti pravoslavac da neznam kako hoće.

K tome,katolička prizna sve obrede napravljene u pravoslavnoj crkvi.

Možda mu se sin,kojeg poznajem samo iz viđenja,jer je nešto mlađi od mene,i osjeća Srbinom,no već njegova djeca to sigurno neće biti.To je tako...asimilacija.Nema tu puno pomoći...

Gubec,

neznam ni ja o nasilnom prekrstavanju u prijasnjoj NDH ali u ovoj "sadasnjoj" NDH i te kako znam.

Koliko je prekrstenih Srba u Puli a da ne govorim u nekim Sukosanima, Pakostanima ili Dalmaciji.

Zdravo je tvoje misljenje i pogled Gubec, ali (opet postoji ono ALI ) ti si jedna mala kap u moru mrznje i prokletstva

te NDH i bice dobro ako tako uspijes ostati jer kad tada povest ce te nagon ili "rulja" i onda ces drugacije misliti.

Jer kako si rekao "tvoja Hrvatska", vidis za nju je sve dozvoljeno i opravdano u njeno ime uciniti pa i geneski mrziti !

Nikada necu zaboraviti ratne god. u Puli, prije rata mogao si na prste izbrojati vjernike koji idu u crkvu a isto tako i crkve

koje su bile otvorene u Puli. Ali onda, odjednom i najmanja kapela je bila pretjesna a kamoli katedrala za sve te "velike vjernike"

da ih primi.

Svi su se krstili, krizmali .... na brzinu, cak se sistematski to izvodilo u HV-u (moras da znas za to ) a danas opet sve crkve vise manje puste !!

Ovo dovoljno govori kakvi su Hrvati vjernici i koliko im se moze vjerovati.

Они који тврде да у Загребу нема српска црква па да српска дјеца и да оће немају ђе да се моле, гријеше, јер се на ''Цвјетном тргу'' налази храм Преображења Господњег. Просторије Српске Православне Општине налазе се у центру Загреба, баш као што су и већина зграда у центру Загреба некада припадале(прије геноцида) српским и жидовским породицама.

Они који тврде да у Загребу нема српска црква па да српска дјеца и да оће немају ђе да се моле, гријеше, јер се на ''Цвјетном тргу'' налази храм Преображења Господњег. Просторије Српске Православне Општине налазе се у центру Загреба, баш као што су и већина зграда у центру Загреба некада припадале(прије геноцида) српским и жидовским породицама.

РР

Често се сјетим како је на книнској тврђави пијани Стјепан Гуњача, хрватски археолог, признао Миши Урошу професору повијести, да '' ђе год да закопа,а оно српско''. И било је, јесте и увијек ђе бити српско.

За слободу и част Српске Крајине.

Свим Крајишницима честитам дан и славу Републике Српске Крајине, светога оца Николаја.

Nazalost jedan od najcrnjih momenata u istoriji srpsko-hrvatskih odnosa bila je pojava Ante Starcevica i pravaske stranke.Taj covjek po majci Milici iz sela Vrebac u Lici Srbin,a po ocu Jakovu iz Pazarista u Lici ,Hrvat(mada neki istoricari smatraju da su u Pazaristu zivjeli Srbi katolici ili Bunjevci) ,je bio udarna pesnica AU politike protiv suradnje Srba i Hrvata.Otisao je tako daleko da je 1876 napisao knjigu "Pasmina slavenoserpska".Ko ju nabavi neka je procita.Za njega su Srbi nakot zreo za sjekiru,car Dusan Hrvat,a Hrvatska na Moravi granici sa Bugarskom posto Srbija ne postoji!? E sad taj covjek u svakom vecem mjestu u Hrvatskoj ima trgove iili ulice kao da je u najmanju ruku Nikola Tesla.Umro je krajem 19 vijeka i svoje stavove uopce nije promjenio,dok se Vuku Karadzicu imputira neko ekstremno velikosrpstvo,istom Vuku koji je uvazio naucne cinjenice i koji se korigovao tokom svog rada i postao pocasni gradjanin grada Zagreba.Dakle zelim reci da se zaista starcevicevo "ucenje" ukorijenilo u dijelu hrvatske populacije ,i da to treba neutralizirati.Kako? Nemam pojma,kad se rijesi ta kvadratura kruga ,bice bolje,svima.

Старчевић је готово преписао задарског надбискупа Вићентија Змајевића, који је иначе однарођени Србин из Црне Горе.

Gosp.RR,

a što ako su susjedi tog Hrvata u uniformi bili Hrvati koji su davno prije primili pravoslavnu vjeru i postali Srbi.Jel to nemoguće?

I što sad? Ajmo ih izvadit izgroba,pa da vidimo jel ima koja kost HR pečat,il možda natpis "made in Croatia".

O tome se nemože raspravljati.Tih podataka nemamo.Možda imaju crkve,u svojim knjigama....pa koga interesira nek se potraži.

Opet se izražavam grubo.I ova rasprava ne vodi ničemu.Ja i dalje mislim ono što sam rekao na početku.Pripadnost naciji,po meni, se određuje osobnim osjećajem svakog pojedinca.Određivanje genetikom je nemoguće.

Gosp.RR,

a što ako su susjedi tog Hrvata u uniformi bili Hrvati koji su davno prije primili pravoslavnu vjeru i postali Srbi.Jel to nemoguće?