Sign in to follow this  
chule80

CNN pomešao Mladića i Nikolića

Recommended Posts

CNN pomešao Mladića i Nikolića

CNN je tekst o nastavku potrage za Ratkom Mladićem ilustrovao fotografijom predizbornog plakata Tomislava Nikolića.

cnn-x.jpg

Američki medijski gigant je na evropskoj verziji sajta preneo izveštaj AP o jučerašnjoj akciji specijalnih policijskih jedinica na nekoliko lokacija u Beogradu, ali je umesto slike najtraženijeg haškog begunca postavio fotografiju plakata sa tadašnjim predsedničkim kandidatom SRS Tomislavom Nikolićem, sada liderom SNS.

Ilustracija za tekst pod naslovom "Srpska policija nastavlja lov na osumnjičenog za genocid Ratka Mladića", na kojoj nema Nikolićevog imena, već samo slogana "Svim srcem Srbija", potpisana je rečima, "Ratko Mladić je optužen za genocid pred Tribunalom UN za ratne zločine u Hagu, Holandija".

Blic.

5.12.08.

Strasno mrzim lazi , prevare , podvale i sve u ostalom sto je u sluzbi neiskrenosti .

Pa i dan danas u ljepoj vredi ona stara "moze i crni ciganin samo neka nije Srbin" .

Pa dali iko reaguje , niko .

A zasto je crnac tamo gdje je to cete vrlo brzo shvatiti .

Grome,

u mojoj obitelji i u okruženju u kojem se krečem ovako niko ne govori kako si napisao, a u "ljepoj" (kako si napisao) ima takvih koji su nacionalizmom i rasizmom zadojeni, što se (mislim da ćeš se složiti samnom) kosi sa normama civilizacijskog života, ima ih kao i u svim drugim sredinama, što nije dobro (odosmo van teme)

Srpski je narod , ne jednom : paljen , klan , progonjen , varan .

Ni sa zivotinjama nije radjeno kao sto je sa nama .

Pa kome da vjerujemo ?

Kazes da je u tvojoj okolini drugacije , ja to licno neznam .

Mene je

Grome, samo dve tri rečenice, hoćeš mi vjerovat ili ne tvoja stvar.

Kćer mi živi u BG, po ocu, po meni je Hrvatica katolkinja, na moju veliku žalost više nije jer je zbog razno raznih situacija

BILOGORAC,

moj rodeni brat je po ocu i materi Srbin, ali zbog isto tako razno raznih stvari presao na katolika- i nije jedini jer znam ih jos takvih u toj "lijepoj". I Sta sada, opet se sve vrti u krug i sta nam to govori ?!

Ako je tako u tvojoj sredini kako pises, onda si u nekim cudom u zdravoj i normalnoj sredini; ali u "toj" zemlji u potpunosti vrijedi izreka koju je napisao Grom :" moze i crni ciganin samo neka nije Srbin" .

I to pisem i znam iz osobnog iskustva i iz iskustava drugih Srbina u mojoj sredini koji svi oni jos uvijek zive u toj "lijepoj"

Da, ima i lijepih i ružnih slučajeva

Nažalost ima takvih slučajeva i slučajeva

pa zato sam ovo napisao

Željo,

potpuno razumijem šti si napisao

u toj "lijepoj".
ali,

vidiš ja kad pišem o bilo čemu što se događa u Srbije ne stavljam nikakve epitete (kao "vaša lijepa"), a to što se stavljaju epiteti "lijepa" proizilazi (bar tako mislim) iz naziva himne Hrvatske.

Pa ako i je tako šta tu ima loše ako netko svoju zemlju naziva lijepom.

Što se dogodilo zaboraviti se nikako ne može, ali da bi se trebali potruditi u razvijanju što boljih odnosa, trebali bi.

Rane je teško zacijeliti, ili skoro bolje da kažem, nemoguće, ali život teče dalje, nažalost mora teći sa gorkim i teškim uspomenama

Kao jedan "mali" čovjek ne stidim se reči da mi je žao što se dogodilo, prije svega golgota građana srpske nacionalnosti u Hrvatskoj, al isto tako nemogu prihvatiti teoriju

Samo idiot može misliti da Hrvatska može biti lijepa!

jer i samo pitanje ljepote ima više značenja, a uostalom to je pravo svakog da prosuđuje na svoj način (ja napisah da tu teoriju nemogu prihvatiti "samo idiot.......")

što se tiče brojki žrtava, to ne bih komentirao, jer i jedan izgubljeni život je previše.

Da, imala je Pavelića, zlikovca i zločinca kojeg danas slavi šačica ljudi, imala je Tuđmana, svog prvog predsjednika (u mene osobno samo PREDSJEDNIKA)

Jasno mi je da se rugate riječima "lijepa", a što se tiče idiotizma o shvačanju Hrvatske keo nečeg uzvišenog, pa šta ćeš veće uzvišenje od imanja sopstvene države i nikakvog drugog uzvišenja ja nevidim, a dali je bilo tih "uzvišenja u samom stvaranju" države, svjedoci smo svi danas, kakvog je "uzvišenja" bilo.

što se tiče brojki žrtava, to ne bih komentirao, jer i jedan izgubljeni život je previše.

Da, imala je Pavelića, zlikovca i zločinca kojeg danas slavi šačica ljudi, imala je Tuđmana, svog prvog predsjednika (u mene osobno samo PREDSJEDNIKA)

Jasno mi je da se rugate riječima "lijepa", a što se tiče idiotizma o shvačanju Hrvatske keo nečeg uzvišenog, pa šta ćeš veće uzvišenje od imanja sopstvene države i nikakvog drugog uzvišenja ja nevidim, a dali je bilo tih "uzvišenja u samom stvaranju" države, svjedoci smo svi danas, kakvog je "uzvišenja" bilo.

Sam riječnik je dovoljan i nije potreban komentar sa moje strane, samo recite to i građanima Srbije kojih je sve više i više na lijepoj obali Jadrana.

Ničim posebnim nisam uzdizao svoju državu, dapače, iz mojih upisa vidi se da osuđujem neprimjerene postupke i radnje spram vašeg naroda.

A svako ima pravo na svoja mišljenja (o državi)

I molim vas nemojte ni stavljati riječi u usta kao

kako ste i sami rekli nije potrebno

to nipošto nisam napisao već

Ne zelim nikoga da vredjam .

Mnogo je raznih situacija koje covjek prezivi .

Bilogorac napisali ste :

Kćer mi živi u BG, po ocu, po meni je Hrvatica katolkinja, na moju veliku žalost više nije jer je zbog razno raznih situacija