Sign in to follow this  
chule80

Krasić najavio izgradnju stadiona u K. Mitrovici

Recommended Posts

Fudbaler moskovskog CSKA i reprezentativac Srbije Miloš Krasić izjavio je danas posle razgovora sa predstavnicima opštine Kosovska Mitrovica da će ulagati u razvoj sporta u tom gradu na Ibru.

Predstavnici opštine upoznali su Krasića sa namerom da u severnoj Mitrovici izgrade fudbalski stadion, a poznati fudbaler je u izjavi mitrovačkom radiju Kontakt Plus istakao da želi da investira u razvoj sporta u rodnom gradu.

krasic-ver.jpg

"Konkretno se o tome razgovaralo, što sam ja oberučke prihvatio. Kontaktiraću rukovodstvo CSKA i na sve načine ću nastojati da pomognu izgradnju tog stadiona. Mislim da će mi oni sigurno izaći u susret, u to sam ubeđen", rekao je Krasić.

Potpredsednik opštine Kosovska Mitrovica Ljubiša Petrović rekao je da su predstavnici opštine krenuli u kampanju izgradnje gradskog stadiona. On tvrdi da lokalna samouprava ima stalne kontakte sa našim poznatim trenerom Ratkom Dostanićem i predstavnicima FK Partizan iz Beograda. "Partizan je pokazao veliku zainteresovanost u cilju davanja logistike, odnosno uključivanja svih asova, firmi i kompanija koje rade neposredno sa klubom, uključujući i Crvenu zvezdu, Vojvodinu i sve ljude dobre volje koji će pomoći oko svega toga", rekao je Petrović.

On je dodao da postoji urbanistički plan za izgradnju stadiona i da je na skupštini doneta odluka o regulacionom planu ne samo za potrebe tržnog centra, već leve obale Ibra, što uključuje i izgradnju stadiona.

"Najozbiljnija lokacija je trenutno kod Suvog Dola, nadomak Kosovske Mitrovice", kazao je Petrović, izrazivši nadu da će se konture stadiona videti već na proleće.

Blic.

10.12.08.