Sign in to follow this  
Ena

za enu

Recommended Posts

Hrvatski nacionalisti na ulicama Splita izvlaèe iz tenka vojnika JNA i ubijaju ga,6. maja 1991 godine

hrvatiubijajuvojnikajnapocetakrata.jpg

Autoput Bratstvo -Jedinstvo avgusta 1995 godine

historyrepeatsitself.jpg

istorijaseponavlja.jpg

Kuda sad? Pitanje koje je sebi postavljalo nekoliko stotina hiljada Srba na jugoslovenskom prostoru tokom devedesetih godina 20og veka...

kudasad.jpg

Srpski vojnik pomaže ranjenom drugu, u Vukovaru 1991.Poginuo je vraæajuæi se u zonu ratnih dejstava u pokušaju da spase još nekoga.Ranjeni vojnik kasnije je poginuo u akciji.

LM53_Belgrade_7.gif

A Serbian soldier helps a wounded comrade, Vukovar 1991. He was killed going back into the combat zone to rescue another. The wounded soldier was later killed in action.

:cry :cry

upozorenje-na ovom linku su eksplicitne slike zloèina,izmasakriranih ljudi :frown :cry

http://www.srpska-mreza.com/WarCrime/lm53/LM53.html

Iznenadio sam se da neko zna istoriju ove slike koja je jedna od najznacajnijih slika ovog naseg rata. Podaci su ti iznenadjujuce tacni stim sto bi ih ja dopunio da su istu scenu snimila dva nasa najveca fotografa iskusni Toma Peternek i tada mladjani Srdjan Sulejmanovic - Sulja stim sto je mladjem pripala slava.

Oba fotoreportera su i danas (bogu hvala) zivi i zdravi stim sto je Sulja negde u inostranstvu a Toma i danas radi u Beogradu.

Smatrao sam ovo za potrebno da napisem zato sto su njih dvojica uz jos mnogo fotoreportera zajedno sa nama rizikovali zivote kako bi rat prikazali na pravi nacin

Nisam bas siguran, ali za ovu prvu sliku...ovaj tenkista je cini mi se ostao ziv, a poginuo je vojnik, mislim da je bio Makedonac, koji je stajao iza zatvorenih vrata komande pa je neko opucao rafalom u tom pravcu i ubio ga kroz vrata...mislim da je on bio prva zrtva JNA.