Sign in to follow this  
mileb

Srbi u ustaškoj vojsci

Recommended Posts

Kamiondziji iz Gracaca da se da boracka penzija, kad su ustase vec dale Alavanjinoj porodici. Eto prve puske Krajine. Nije bilo nadgledanje ceste, nego kontrola teritorije za racun Tudjamnove ustaske drzave. Nisu ni sve ustase klale, neke su samo nadgledale sa osmatracnica moj Dasane.

Nije fora da sad sa neke istorijske distance razmatramo dali je njega trebalo ubiti ili ne. Ti momci koji su ga spucali na toj raskrsnici, pucali su jer su verovali u Srpsku ideju, pucale su u ustasu, a ne u Gorana Alavnju srbina iz Obrovca. Pucali su jer su voleli svoj srpski narod i nek im bog podari svu srecu ovog sveta. Zasto je Goran bio tu, to je njegova stvar. Mnogo pre toga su milicionari i iz Zagreba i drugih gradova dosli u Krajinu, jer nisu hteli da nose ustaske simbole, i da ucestvuju u projektu ustaske ideje. Goran Alavanja je imao svoj scenario, za njega je platio glavom.

Kamiondziji iz Gracaca da se da boracka penzija, kad su ustase vec dale Alavanjinoj porodici. Eto prve puske Krajine. Nije bilo nadgledanje ceste, nego kontrola teritorije za racun Tudjamnove ustaske drzave. Nisu ni sve ustase klale, neke su samo nadgledale sa osmatracnica moj Dasane.

Nije fora da sad sa neke istorijske distance razmatramo dali je njega trebalo ubiti ili ne. Ti momci koji su ga spucali na toj raskrsnici, pucali su jer su verovali u Srpsku ideju, pucale su u ustasu, a ne u Gorana Alavnju srbina iz Obrovca. Pucali su jer su voleli svoj srpski narod i nek im bog podari svu srecu ovog sveta. Zasto je Goran bio tu, to je njegova stvar. Mnogo pre toga su milicionari i iz Zagreba i drugih gradova dosli u Krajinu, jer nisu hteli da nose ustaske simbole, i da ucestvuju u projektu ustaske ideje. Goran Alavanja je imao svoj scenario, za njega je platio glavom.

Daj zemo da prostis na izrazu al sviras *urcu danaske u istoj toj Ustaskoj drzavi masa naseg svjeta trazi dokumente papire posao mirovine el sjede u saboru el koaliraju dogradonacelnici su u istoj toj Ustaskoj državi a ovog momka je trebalo ubiti jer je bio 1990 u Hr Mup-u i koji je vjerovatno trazio premjestaj u Benkovac da zastiti nas narod el vidis da su ga slali đe niko nije tjeo ici i kakvu boracku penziju ?I nemoj meni pricati kako su ti volili Srpski narod onaj ko voli Srpski narod nece pucati na 3 pandura (sva 3 Srbina) ukrasti vozilo i pobjeci kakav je to izraz domoljublja i to jos ne zaboravi 1990e

Jedna je stvar, kada su srbi prisilno mobilisani u redove ZNG-a i u slicne paravojne formacije, a druga stvar, kada krenes dobrovoljno u redove recimo "cuvenog" HOS-a, i pucas na svoj narod. Sjeti te se samo, koliko je muslimana bilo u redovima Vojske Republike Srpske (samostalna jedinica Mesa Selimovic), pa Abdicevaca, koliko je hrvata bilo u redovima VRSK (npr. TO Banije), neki dobrovoljno neki na silu itd. itd. Nemozemo sada svakog srbina optuzit', koji je bio u redovima HV-a ili HVO-a, da je prekrsteni srbin ili ustasa.

Nazalost, srba suncokreta imamo mnogo, koliko sam takvih znao, koji su se zaklinjali u Tita i Partiju, noseci titovku i crvenu maramu, pa je tokom rata zamjenili sajkacama i subarama, glumeci najvece vojvode uz vrucu rakiju po kaficima, pa bi zatim poslje rata, isti ti "vojvodi" trazili hrvatske papire, "zaboravili" na krajinu i trazili izgovore tipa "pa jbg, bio sam samo kuvar, jbg bio sam prinudjen itd."

A koliko je takvih danas u koaliciji sa HDZ-om (najbolji primjer Jerkovic, koji je prije nekoliko meseci izjavio bio, da nije vrijeme da srbin postane gradonacelnik knina, a oni koji su iz knina i okoline, znaju dobro koje bio i sta je radio za vrijeme krajine).

Istini za volju, sad je jakoi lako gledati na to vreme kao neko vreme koje je proslo. Mi smo rat protiv Hrvatske izgubili. Ne znaci da sledeci necemo dobiti. Ali isto tako moramo znati da je to vreme najveceg srpskog jedinstva. Da je na celu srpskog naroda makar mesec dana bio srbin, da je hteo kanalisati i usmeriti tu nacionalnu energiju, pa ja ne smem ni da pretpostavljam kolika bi nam Srbija i Krajina danas bile. Kolebljivaca je uvek bilo. Po onome sto trenutno znam, a znam samo iz dasanovog teksta, Goran Alavanja je bio kolebljivac. Nije znao na koju ce stranu. Moze biti da ce se oni iz Knina i Zagreba ko veli dogovoriti, a jebiga dje on da izgubi svoju sluzbicu.

Nemojte da zaboravite draga braco, koliko je srpskih policajaca do samog rata 1991. godine (dakle godinu dana posle barikada) i dalje primalo plate i dalje slalo i dobijalo depese iz MUP Hrvatske. Koliko je njih jedva cekalo da se uspostavi red i zakon i ustavni poredak RH. Takvih je bilo od Obrovca do Dvora na Uni. Pa sta je trebalo na samom pocetku srpskog ustanka, da dozvole ljudi da nam ti takvi ,,dobri,, ljudi i druge kolebljivce prevuku na svoju stranu.

Hrvatska je prvi obavestajni i bezbedonosni esalon imala upravo medju pojedinim policajcima iz srpskih opstina SAO Krajine. Onda je dosao onaj drugi medju ljudima iz mesanih brakova, oficirima JNA, ali i onima koji su za novac pristali da odaju brojne podatke. Obavestajna zajednica RH je taj posao nastavila i kasnije, u ratu 1999. godine, pa i dalje, i dan danas ga nastavlja.

Koliko je Racanovaca, zakletih komunista i kadrovika SKH jedva cekalo da se srusi SDS i da na vlas dodju oni Titini pioniri, SKOJ-evci i partijasi.

Veliko je pitanje dali su takve likvidacije poput likvidacije Gorana Alavanje donele nekakvu korist srpskoj borbi. Ali je takvih postupaka moralo biti. Jer bi bilo mnogo gore da ih nije bilo. A na kraju krajeva, niko ne moze osporiti da se u mrkloj novembarskoj noci moze razanati ko je u kolima.

Niko ne sme da umanji ni jedan postupak tadasnje ustaske hrvbatske vlasti. Nemojte umanjivati znacaj patrole policije koja kontrolise raskrsnicu negde u gluvoj noci. Ako budemo umanjivali znacaj svake tacke u njihovom sistemu, koji su postavljali protiv RSK i srpskog naroda onda nam ni njihovi tenkovi ni topovi nece biti akt agresije, vec regularna vojna vezba. Ja kazem, i stojim iza toga, Goran Alavanja je bio u uniformi drzave koja u tom trenutku nije postojala. Vrsio je sluzbu na nacin i postupao je neprijateljski prema srpskom narodu krajine. Napad na svagon naoruzanog coveka u uniformi sa oznaka Hrvatske ustaske drzave je akt borbe za slobodu. To je akcija koja je imala za cilj borbe za fizicki opstanak srpskog naroda. A svi znamo da je ta Hrvatska drzava, ciju su Vladu sacinjavale sve same ustase (deo iz emigracije deo iz zemlje) srpski narod nazvala remetilackim faktorom.

Nikad se neće tačno znat ko ga je ubio !

Nije isključeno ni da su ga sami hrvati ubili ?!

A navodno neki kamiondžija iz Gračaca

Da znam dasane,al sve što je "navodno"ne možemo uzet u obzir kao istinu !

Možda su na njih trojicu pucali naši,ne znajući da su sva trojica Srbi,a može bit i da su ujaci,da bi prikazali eto kako "teroristi"kako su nas zvali,ubijaju i Srbe.

Ko to sad više može znat.

Ti momci koji su ga spucali na toj raskrsnici, pucali su jer su verovali u Srpsku ideju, pucale su u ustasu, a ne u Gorana Alavnju srbina iz Obrovca. Pucali su jer su voleli svoj srpski narod i nek im bog podari svu srecu ovog sveta. Zasto je Goran bio tu, to je njegova stvar. Mnogo pre toga su milicionari i iz Zagreba i drugih gradova dosli u Krajinu, jer nisu hteli da nose ustaske simbole, i da ucestvuju u projektu ustaske ideje. Goran Alavanja je imao svoj scenario, za njega je platio glavom.#######

Срам те било и Бог да ти на Ускрс опрости!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

И још нешто јако битно,причи о Горану није мјесто овдје под насловом "Срби у усташкој" војсци,јер он то није био,још један добар маркетиншки трик усташки,на који се наравно пале широке српске полуписмене и заостале масе.

И још нешто јако битно,причи о Горану није мјесто овдје под насловом "Срби у усташкој" војсци,јер он то није био,још један добар маркетиншки трик усташки,на који се наравно пале широке српске полуписмене и заостале масе.

Izvini zemo ja sam ga bio spomeno iz razloga da recem ljudima da nije tacno da je bio Ustasa posto evo vidimo to i ovdje da vecina smatra ovog dobrog momka Ustasom i sceo sam da mu se to tesko breme skine sa vrata nije momak to zasluzio

ti si iz njegov kraja on iz Donjeg Karina ti Benkovca pa reci ljudima koju mozda si ga i znao

A ko kaze da su ti koji su pucali na njega losi ljudi, ako su nasi? Ne mora meni bog nista da prasta, merim ja svaku moju rec, pa ako je teska i gresna nek odogovaram zbog nje pred Bogom ili pred ljudima.

Kada je Ljubo Milos poznati ustaski zlikovac (inace otac mu je bio pravoslavac) upitan pred sudom, dali je vernik, on je odgovorio da jest. Kada ga je sudija upitao dali veruje da ce mu bog oprostiti za to sto je uradio za vreme zivota on mu je odgovorio:

-Bogu se molim jer u njega verujem, i znam da za moja dela nema oprosta! Moja ljubav prema Hrvatskoj domovini je tolika da sam za nju spreman podneti i tu zrtvu, stradanja na ovom svetu, i patnje i vecnog prokletstva na onom svetu!

Dok su njihovi svecenici, citali krunice koljacima, i davali im oprost za ubijanje dece, kod nas su svi sudije, i sude svakom cinu, pa i onom koji nipocemu nije zlocin.

Mozete da lajete, i pricate sta god vam je volja, nek se pozlati desnica srbinu koji je pucao u Alavanjinu sahovnicu!

Види лупус,да резимирамо,и ја сам из Доњег Карина и знао сам га,али сам и упознао давно касније једног од тих који су пуцали.Њима су рекли да пуцају у Усташе,а он није носио шаховницу већ петокраку!Кроз овај догађај је садржана сва наша зла судбина,а да ти још кажем онај који их је послао,а то је Симо Дубајић,знао је ко је у патроли.Тај који је пуцао је касније на живце оболио,Симо се наватао српских пара продајући нам Милошевићеве пушке,а доброг и поштеног момка,правог и чистог Србина више нема!То ти је истина,а нас више у Карину а ни другдје у Крајини више нема.Ко је овдје херој а ко злочинац,ко жртва а ко џелат,нека просуди како ко оће!

Ova rasprava prelazi u cigansanje. Podseticu te da su po izmenama Ustava RH, i kasnijeg posebnog Zakona o unutrasnjim poslovima i pravilnicima o odori radnika MUP/a R Hrvatske jos krajem maja 1990. godine podeljenje sahovnice. Dakle nema sumnje da je sada pok. Goran Alavanja nosio sahovnicu. Nema sumnje. Cak i da je prodao dve tri puske, HEROJ SRPSKE KRAJINE SIMO DUBAJIC ima pravo da mu se oprosti, jer nas je osvetio i mene i moji 23 predaka koje su ustase zaklale, na Blajburgu i Kocevskom rogu. Simo Dubajic je 1990. godine bio star covek. Jedno znam nek mu Bog da mirnu smrt, a mi cemo ga se secati, kao osvetnika sa Kocevskog roga i blajburga.

Sto se tice Sime Dubajica,ja ga ne smatram za srpskog osvetnika,vec za ostrascenog komunistickog manijaka koji je svoj srpski narod zavio u crno jer je pobio puno vise zarobljenih cetnika nego ustasa.Bas na tom Kocevskom rogu ubijani su najvise cetnici.Danima i nocima mitraljezi su kosili zarobljene cetnike,popove i njihove porodice.Zato je bio zaduzen Simo Dubajic i njegova ceta odabranih.Citavu jednu dolinu su zatrpali lesevima cetnika i onda ih zatrpali.Zbog toga je Srpska Pravoslavna Crkva izbacila Simu Dubajica iz pravoslavlja i proklela ga,odnosno na njega je bacena crkvena anatema.Ako je i pobio dosta ustasa,to je nista u odnosu na broj ubijenih cetnika,da se dokaze da je raskrstio sa Srbima.To jedan obicni komunisticki ratni zlocinac,prvenstveno nad Srbima.Takvome je mjesto u paklu i na smetlistu i srpske i svjetske istorije.

Ne samo da su bili u Hv vec su neki od njih bili i u HOS-u. Druga bojna HOS-a je nosila ime STOJAN VUJNOVIC SRBIN !!!!

Ova bojna HOS-a ukljucena je u dejstva u Bosanskoj posavini, a njen kako kazu hrvati legendarni komandant Stojan Vujnovic Srbin je poginuo kao zakleti ustasa. Posle njegove pogibije ova bojna HOS-a je njegov lik uradila na znak svoje jedinice.

Ovaj je bio Hrvat a dobio je nadimak jer mu ime i prezime vuce i zvuci kao srpsko.

У Динарској Дивизији никако није могло бити Хрвата, могло је једино бити Срба римокатоличке вјероисповијести. Само такве је војвода Ђујић примао у чету, оне који знају који су им коријени и без обзира на вјеру.

Војвода их је примио у ДЧД из разлога што су били сви чланови Љотићевог Збора. Мало је фалило, да је било времена, па да се ДЧД придруже хиљаде домбрана који су то хтјели учинити својом вољом. Али као што рекох, краткоћа времена је учинила своје.

Стево П. Котараш

Ne samo da su bili u Hv vec su neki od njih bili i u HOS-u. Druga bojna HOS-a je nosila ime STOJAN VUJNOVIC SRBIN !!!!

Ova bojna HOS-a ukljucena je u dejstva u Bosanskoj posavini, a njen kako kazu hrvati legendarni komandant Stojan Vujnovic Srbin je poginuo kao zakleti ustasa. Posle njegove pogibije ova bojna HOS-a je njegov lik uradila na znak svoje jedinice.

Nek se malo stariji sete ko je predvodio napad na Plitvice 1991. godine u tadasnjoj SAJ-u Lucko (nesto kasnije nazvana ATJ LUCKO) izvesni Dane Trkulja, jedno vreme je bio i predavac u srednjoj milicijskoj skoli u Simunskom.

Mnogo je srba bilo koji su saradjivali sa hrvatskom vojskom i hrvatskom policijom i to i dan danas cine.

Kad si vec kod Posavine, jedan od komandanata Hos-a iz Sl. Broda, bio je Goran Obradovic, Srbin iz Srbije, nastanjen u Sl. Brodu, ugostitelj, vlasnik kafane u tom gradu. Po rodjenju, Kraljevcanin ( ej bre Sumadinac),nije mu smetalo srpsko poreklo, da krene predvodeci ustase preko Save u napad na Sijekovac...

Smrad je divljao po Sijekovcu, ubijajuci citave porodice. Ne zelim iz postovanja prema zrtvama iz tog sela, da nabrajam imena postradalih mucenika...

Istinit podatak je i to, da su ovog "Srbina junaka" ubili ujaci, kad su bezali preko Save tokom operacije Koridor 92. godine.

Pokusao je da zaustavi hosovce u panicnom begu,hteo je i dalje da pruza otpor braci Srbima, da bi se hosovci okrenuli , smlatili ga i otisli preko Save...

Sto se mene tice, bolje nego da su ga nasi likvidirali...

Cini mi se da je srpski narod, vanserijski talentovan za gajenje ovakvih izroda. Toga ima u svim narodima, i u svim istorijskim konfliktima, ali kao kod Srba, toliko izdaje, i bratoubilastva nigde nema...Dolaskom kvazi komunista na vlast, unistenjem srpske etno-geneze, izgubili smo nacionalnu supstancu, pripadnost necemu, veru i nadu. Prodali smo , najbitniju karakternu osobinu jakih nacija, ponos,i to crvenoj laznoj ideologiji. Umesto autoriteta koje je imao (vojska, crkva, sokolsko drustvo, srpska etno kultura, srpski privredni klub, kraljevska porodica - kakva god ona bila), srpski narod je dobio strahovladu i strahopostovanje prema tiranima u belim ( crvenim) rukavicama ( ozna, udba, knoj), koji su unistili ama bas sve vrline srpskog naroda. Pre svega samopostovanje, cojstvo , o junastvu da ne govorim ( pravi primer za to su "crveni heroji" junacine, brojni oficiri jna koji su se predavali ustasama zajedno sa skladistima oruzja, ili ostavljali izgladelu i preplasenu decu , regrute od 18-19 god. na milost i nemilost ustasama i balijama...Cast izuzecima, malo ih je, ali kapa dole...

Zbog toga nas prati taj usud, , izdaje i krvnickog bratskog noza u ledja od polovine 20-og veka, do dana danasnjeg ...Izdajnika, neprijatelja se namnozilo u zadnje vreme, sve ih je vise i u najvecem srpskom gradu, cak su umislili da su mesije srpskom narodu, da su nesmenjivi i nezamenljivi...

p.s. Poseban slucaj je ovaj, nekog naseg idiota iz jednog sela kod Pakraca. Sad su ustase to selo ponovo prekstile u Spanovica, zaboravio sam normalan naziv tog sela. Tamo su ustase 1942. poklali svo stanovnistvo, koje su zatekli u svojim kucama, da bi jedan uspaniceni nesrecnik, pristao da iz straha za svoj zivot ubije rodjenu majku i sestre, ( ziva istina, citao sam neki zbornik o srpskom mucenistvu i stradanju u zap. slavoniji tih godina, ne secam se vise kako se zove). Naravno, bolesnik je mislio da ce na taj nacin spasiti svoj zivot, ali mu je odmah nakon toga presudila ustaska kama...

Neznam znate li za ovo ali mene je šokiralo kad sam saznao kolko je bilo srba u samom vrhu ustaške vojske. Ne govorim o onim pokatoličenjacima nego o pravim pravoslavnim Srbima! :o :o :o :o

Фјодор Драгојлов, Хрват-православац, био украјинског порекла

Милан (Емил) Узелац, Хрват-православац, официр аустроугарског, југословенског и НДХ ваздухопловства, умро 1954. у Петрињи

Душан Палчић, још један Хрват-православац, водио Домобране па ХОС, умро 1963. чини ми се такође у СФРЈ, није био процесуиран

Ђуро Драгичевић, Хрват-православац, од 1944. у Берлину, 1945. га Совјети заробили и послали на 9 година робије

Јован Искрић, Хрват, водио кадровску службу НДХ министарства обране, такође умро 1961. без процесуирања у Југославији

Милан Десовић, Хрват, водио Петрињску бојну, провео 15 година у затвору

Ђуро Груић (приметите изостанак, чешће код Хрвата, аустријско-натурализовано), Хрват-православац

Михаило Лукић, Хрват, био официр Краљевске југословенске војске и потом НДХ, 1942. пензионисан због противљења слању добровољаца на исток, провео 10 година у затвору након рата

Лавослав Милић, Хрват-православац (спомиње га Штедимлија у свом листу), осуђен на 20 година након рата, одслужио 5, пуштен због болести пред смрт

Звонимир Штимаковић, Хрват, 20 година затвора, умро 1974

Извор:

Ustaska vojnica u Nezavisnoj Drzavi Hrvatskoj, kao sastavni dio HOS-a sa 1.V.1945 g. imala je sliedeci sastav:

Sveukupni broj 132.929 vojnicara, docastnika i castnika.

Postrojena u 153 bojne

A one u 26 Ustaska stajaca djelatna Sdruga.

Prema dokumentima Zapovjednictva Ustaske vojnice (ZUVOJ) – osobnog odjela, po vjerskoj pripadnosti je bilo:

Rimokatolicke vjeroizpovjedi 88.145 ili 66.31% sa 126 vjerskih dusobriznika

Islamske vjeroizpovjedi 33.405 ili 25.13% sa 47 vjerskih dusobriznika

Pravoslavne vjeroizpovjedi, 5.689 ili 4.28% sa 8 vjerskih dusobriznika

Grkokatolicke vjeroizpovjedi 2.844 ili 2.14% sa 4 vjerska dusobriznika

Evangelisticke vjeroizpovjedi 1.442 ili 1.07% sa 2 vjerska dusobriznika

131.505 ili 98.93% sa 187 vjerska dusobriznika

Hebrejske vjeroizpovjedi 1.424 ili 1.07% bez vjerskih dusobriznika

Sveukupno 132.929 ili 100%

Kako bi bili malo bolje upoznati sa stvarnoscu ovdje donosimo razpodjelu generalskog Sbora HOS-a razclambeni po vjeroizpovjedi pojedinih generala!

Prema vjeroizpovjedi:

Hebrejske (zidovske) vjeroizpovjedi:

2.) Ing Hinko ALABANDA

3.) Ladislav ALEMAN

5.) Edgar ANGELI

8.) Emanuel BALLEY

22.) Oton CUS

32.) Julio FRITZ

33.) Josip GAMBERGER

36.) Ferdinand pl. HALLA

41.) Dragutin HELBIN

46.) Gjuro ISSER

48.) Oskar KIRCHBAUM

53.) Rudolf KRAUS-TUDIC

55.) Rikard KUBIN

71.) Josip vitez METZGER

72.) Milan MIESLER

94.) Dr. Milan pl. PRAUNSPERGER

99.) Julio RESCH

102.) Dragutin RUMLER

104.) Julio SACHS

109.) Julio SIMONOVIC

111.) Nikola STEINFEL

114.) Ivan SARNBEK

117.) Ivo SNUR

118.) Josip SOLC (SCHOLTZ)

121.) Kvintijan TARTAGLIA

128.) Rudolf WANNER

129. Mirko ZGAGA

131.) Zvonimir ZORN

Po broju njih 28-mero. U postotku 21.4%

Pravoslavne vjeroizpovjedi:

24.) Milan pl. vitez DESOVIC

28.) Gjuro DRAGICEVIC

29.) Fedor vitez DRAGOJLOV

37.) Gjuro vitez GRUJIC

47.) Jovan ISKRIC

63.) Mihajlo LUKIC

74.) Lavoslav MILIC

85.) Dusan PALCIC

112.) Zvonimir STIMAKOVIC

123.) Milan UZELAC

Po broju njih 10-tero. U postotku 7.63%.

Islamske vjeroizpovjedi:

1.) Jusuf AJANOVIC

4.) Salko vitez ALIKADIC

45.) Muhamed beg HROMIC

Po broju njih 3-je. U postotku 2.29%

Njih 90 bili su rimokat. vjeroizpovjedi. U postotku 68.7%. Njih 127, prema krstnim listovima i i domovnici, bili su rodjeni u kraljevini Hrvatskoj i Slavoniji i Dalmaciji a imali su hrvatsku Domovnicu, zatim jedan u Italiji, jedan u Ceskoj, jedan u Austriji i jedan u Madjarskoj od roditelja rodjenih u Hrvatskoj a na vojnoj sluzbi u tim zemljama

Nek se malo stariji sete ko je predvodio napad na Plitvice 1991. godine u tadasnjoj SAJ-u Lucko (nesto kasnije nazvana ATJ LUCKO) izvesni Dane Trkulja, jedno vreme je bio i predavac u srednjoj milicijskoj skoli u Simunskom.

Mnogo je srba bilo koji su saradjivali sa hrvatskom vojskom i hrvatskom policijom i to i dan danas cine.

pričaš gluposti o trkulji, nije on predvodio mupovce na plitvicama 91.

Sto se tice Sime Dubajica,ja ga ne smatram za srpskog osvetnika,vec za ostrascenog komunistickog manijaka koji je svoj srpski narod zavio u crno jer je pobio puno vise zarobljenih cetnika nego ustasa.Bas na tom Kocevskom rogu ubijani su najvise cetnici.Danima i nocima mitraljezi su kosili zarobljene cetnike,popove i njihove porodice.Zato je bio zaduzen Simo Dubajic i njegova ceta odabranih.Citavu jednu dolinu su zatrpali lesevima cetnika i onda ih zatrpali.Zbog toga je Srpska Pravoslavna Crkva izbacila Simu Dubajica iz pravoslavlja i proklela ga,odnosno na njega je bacena crkvena anatema.Ako je i pobio dosta ustasa,to je nista u odnosu na broj ubijenih cetnika,da se dokaze da je raskrstio sa Srbima.To jedan obicni komunisticki ratni zlocinac,prvenstveno nad Srbima.Takvome je mjesto u paklu i na smetlistu i srpske i svjetske istorije.

u pravu si

goran alavanja i jovo groavac nikad nisu stavili sahovnicu,,imali su petokraku!! vojvoda srb je u pravu za simu!! trebali smo ga zadaviti cim je puklo!!

Haha. Mislim da niste u pravu što se tiče Dane Trkulje. On nije predvodio MUP RH u Plitvicama. On je ostao u Svetošimunskoj-srednja škola MUP-a, predavao je vojnu izobrazbu u policijskoj školi, i nakon rata. Dobar nastavnik.