Sign in to follow this  
chule80

Loto, Bingo, Kladionica: igra ili zavisnost?

Recommended Posts

Pitanje za sve..

obicno je ovo muska strast.. ali ima i koja zena "zalutala" medju duvanski dim, liste, i tikete..

Prati se svakodnevno, nedeljno, mesecno.. odvlaci pare, misli, vreme, i najblize (jer mnogi zaglibe)..

Ono sto mi je zanimljivo kod ovoga.. jeste to sto svaki okoreli kladionicar prica, kako on nije zavistan, i kako to igra kladionicu, iz zabave, jer eto prati sport, pa daj neku "kintu".. pa onda ako dobije nesto, to ga veseli vise nego ne znam sta.. a najgora stvar koju kladionicaru mozete reci, isto kao i alkosu, da je zavistan!? Moze doci i do svadje..

Nabolja stvar je u svemu sto svaki sanja da se preko kladionice obogati.. Igraju uglavnom klinci, jer nemaju svoj dinar.. a dzeparac koji dobiju, voleli bi da uvecaju.. zatim nezaposleni, jer im treba lova..

Igraju i zaposleni.. jer im je mala plata (kladionicu najcesce igraju od zaposlenih, koji imaju manja primanja od 40.000 din).. pa ako "uleti sigurica, ili iznenadjenje".. to ga vise niko i ne vrati na pravi kolosek.. Kada nema sta da se igra.. onda se gleda TV zbog kolege, brata, drugara..

Ovo mi pade na pamet.. jer sam pre nekog vremena imao starijeg kolegu na poslu (ostrasceni kladionicar), ozenjenog (ima 2 male dece), plata se tu vrti oko 40.000din.. ali nije lose da "unovci svoje znanje o fudbalu".. Na radiju u kolima mu je stanica koja prati rezultate.. ako koji ne valja, to se i psuje, jer ne ide onako kako je mislio..

Cim se prelazi most kada se vracamo s posla.. to se ulece u kladionicu, da bi se zadovoljila strast.. jer mora pre pocetka tih utakmica.. A onda kada se vrati u kola.. onda mu "ona guska za salterom" nesto drzala pridike ili kako vec..

Kada covek pogleda sa strane.. vidi da je veliki broj ljudi oko njega deeeebeeelo zaglibio.. tim pre, sto necete ni jedno vece slavlje kod prijatelja, rodjaka imati, ako se to desava vikendom, ili sredom.. a da neko od gostiju ne trazi da se prebaci na teletex..

Kladionice,kartanje za pare sve je to jedna vrsta bolesti ili zavisnosti

a mi smo ljudi tako stvoreni da brzo postajemo ovisnici necega,

mnogi su zbog tih kladionica ostali i bez kuca i bez familije a da im kazes da su ovisnici o tome

rekli bi da nisu ne zele sami sebi priznati.Dobro je samo dok neko moze da se kontrolise i igra umjereno

ali ima i onih koji su duboko zaglibili i iz tog gliba se ne znaju izvuci..

zalosno ali je tako...

U svemu treba imati kontrolu i ne treba ići u krajnost... Ako neko stavi na tiket 100 dinara nedeljno, nije zavisnik...drugi igraju Bingo, loto... :-\ Ja dok gledam neku utakmicu sa drustvom uvek odemo do kladionice i odigramo tikete, jer nam je tako zanimljivije...ne vidim tu ništa loše...

Sve je dobro dok je tako i dok je to zanimacija a znam slucajeve

gde su na pokerskim aparatima i tim sportskim neki nasi koji su dosli

u inostranstvo cak i rastali se zbog tih stvari ili skoro znam opet neke

koji nisu dotle dosli ali su toliko para ostavili po tome da duplo rade da bi mogli

ostaviti pola na aparatima a da ne propadnu...

Od prosle godine kod nas su zbog toga povuceni svi aparati sa javnih mjesta...

U svemu treba imati kontrolu i ne treba ići u krajnost... Ako neko stavi na tiket 100 dinara nedeljno, nije zavisnik...drugi igraju Bingo, loto... :-\ Ja dok gledam neku utakmicu sa drustvom uvek odemo do kladionice i odigramo tikete, jer nam je tako zanimljivije...ne vidim tu ništa loše...

Znam pobratime da nije 100 din nedeljno propast.. ali zasto cak i tih 100 din dati kladionici?

Problem se javlja ako taj nesrecnik posle nekog vremena dobije recimo 1000 din, a ulozio je 100 din?!

Jedostavno rastu apetiti.. i onda zeli jos, pa jos, i vec biva uvucen u djavolje kolo, koje vodi put propasti..

Kocka je jedan od najgorih poroka..

znam pricu iz busa, sto sam se slucajno upoznao sa 1 momkom iz ZR (19).. on je pricao da se navukao na kladionicu.. da je bio zaglibio u dugove 1000 evra.. da nije smeo kuci da spava nekoliko dana, jer bi ga "poverioci" premlatili!? Nekim cudom mu je rodjak iz Amerike poslao taj novac, kako bi ovaj tu rupu zapusio, i poceo normalno da zivi..

Ovakvih prica imas na svakom cosku.. jeste, ljudi upadaju u dugove iz raznih razloga.. ali ovo je jedan od najdebilnijih..

Sto kaze Daca.. i tih poker aparata se secam, pre 10 i vise godina kada su bili "u modi".. a mnogi kockari su hteli da s preko njih obogate..

Evo jedne zive istine, od pre par godina.. jedna moja drugarica udala se za momka, ziveli su u to doba u inostranstvu, rodila mu sina.. vratili se poceli zivot u BG.. Lepo im sve islo, ali posle nekog vemena razvela se?! Kad ono majko mila onesvestiti sam se hteo, kad sam cuo razlog tome.. Dok je ona rintala i zapinjala ovde ko 3 konja.. on kockao na tim aparatima, i potrosio veeelike pare.. (ne bih da kazem kolike) ali meni je pozlilo kada sam cuo. Nisam mogao da verujem! Koji idiot, prvo sto je nju lagao, i potkradao, a onda i sto je sam sebi spustio giljotinu.. Kako da zivis sa takvim zlosrecnikom?!

Znam pobratime da nije 100 din nedeljno propast.. ali zasto cak i tih 100 din dati kladionici?

Isto kao što se postavlja pitanje zašto neko daje 100 dinara na cigare svaki dan?!?! :-\ Porok kao porok...sad pitanje je koliko ko može da se kontroliše u tome svemu...

Istina jeste da mi svi dajemo za nesto ajd da dajem sto dinara na dan za cigare vec puno vise

ali opet to su stvari o kojima smo ovisni kao neko o cokoladi,alkoholu ,drogi,itd

Opet ove kladionice su problem danasnjice koji tek stize a pogotovo u Srbiji gde je zemlja jos slaba u ekonomskom

smislu i kada se neko uvuce u to mogu biti gadne posledice i po zivot nekoga... :-\ kada zbog toga izgubi i rasturi familiju

i ostane bez dinara jos ako se baci u dugove zbog toga tada covek puca i svasta moze uciniti .. :-\

У праву си Chule потпуно! Ја радим на таквом месту где између осталог продајем лото и бинго,а на спрату изнад мене је и једна кладионица. Нисам могла да верујем колико људи дају паре за лото, нисам имала времена ових дана да попијем кафу на послу. Играју и стари и млади,дају последњи динар небили нешто добили. Дође ми да их истерам напоље кад видим шта раде!!! А тек кладионица!!! Невероватно! Мој колега има 36 година,жену и двоје мале деце... видим га да цео дан проведе у кладионици или на покер-апарату,потроши ЦЕЛУ плату у једном дану на коцкање! Нема веће среће него кад добије 1000 динара на кладионици. Почетком ове године убио се један млади полицајац у мом месту, `83. годиште је... толико се задужио у коцкарници да није више видео излаз нигде,осим у смрти!!! А шта тек да кажем мом брату кад по цео дан не излази из кладионице.... Сви су они почели са 50 динара...

Коцкаре видим потпуно исто као наркомане и алкохоличаре!!!

Svaka cast Snezo na iskrenosti..

Nazalost, ti si rekla 1 tuznu stvar iz svoje okoline.. ali zelja za novcem je cudo..

Sta vise oni misle da novac donosi srecu?!

U vecini slucajeva veliko novac, donosi i velike probleme..

Mislim da tu nije zelja za novcem nego ovisnost u pitanju mi kao ljudi smo stvoreni tako da lako postajemo ovisnici.

To sto Sneza govori sam i sama videla u Srbiji sta se dogadja i to nece voditi dobrom jer Srbija nije jos jedna razvijena zemlja

gde ljudi imaju tolike sigurnosti kao sto je slucaj u zemlji gde zivim jer ovde ako neko pukne na tome opet ima posao i ako njega izgubi

opet ima primanja gde ne moze da ostane na ulici a i drzava gleda na te probleme i reaguje bez obzira kolika ustvari zarada ovde od tih aparata ide drzavi ona je radi gradana i uvida koliko ti aparati lose djeluju na gradane donjela odluku i povukla ih tako da danas na javnim

mjestu kao u nekom centru i nema

Jedini lek i da se to ne prosiruje je da se zabrane taka mjesta i otvaranje takih mjesta

a dok to ne bude zabranjeno i budu se otvarala sto vise od ove price nema nista samo ce biti

vise i vise ovisnika o kocki i ovakvih slucajeva..zalosno ali istinito..

Mislim da tu nije zelja za novcem nego ovisnost u pitanju mi kao ljudi smo stvoreni tako da lako postajemo ovisnici.

Ovo jest donekle tacno.. da ljudi imaju potrebu da budu ovisnici.. ali, sigurno da ima i te zelje za novcem..

Pazi, polazimo od njegovih zelja, potreba..

Banalan primer: Hoce da jede svaki dan, ali ne burek i jogurt, hoce i meso, hoce kuci kuvanu hranu, hoce uvece da izadje.. placa sebi pice, jos nekome, kupi i cigarete, ima auto, sto je dodatni trosak.. sipa benzin.. Ako je ozenjen, i ima decu, troskovi se povecavaju.. (izlete, zimovanja, letovanja da preskocimo)... Sve to znaci da je mesecna primanja koja bi ga zadovoljila minimum 40.000 ako je bez porodice.. ako ima porodicu onda bar duplo vise.. Nema se para.. treba jos.. gde ih naci? Mozes u honorarnim poslovima, sto je ok. Njih nema na pretek jer vec radi svoj posao, za platu 30.000 din. Ali, onda neko ti pomene da je dobio 2000, a ulozio 100din.. kako? Pa uplatio tiket za koji je verovao da ce dobiti, i desilo se da je dobio.. Medjutim, to kao magnet privlaci ovog koji gleda u njega, kao gladan u parce leba..

Znaci fali mu bar tih 10.000 koji bi ga za kratko zadovoljile.. a svako voli da ima i neki dinar vise..

Iz iskustva, zna se da coveku stalno apetiti rastu.. kao sa novim autom.. Kada ga covek kupi, on je sav srecan, i uziva u njemu mozda 2 godine.. vec tada se pojavio neki drugi, moderniji, i ima potrebu da ga kupi.. dal ima sredstva za njega, to je nesto drugo... Ali jednostavno pozeli da ima jos...

Hmmmm jako ozbiljna tema............kladionica=zavisnost i nista drugo.........

Imala sam druga iz srednje skole koji je prokockao sve sto se moglo prokockati na poker automatima,bio je jedinac u roditelja oni su polagali sve na njega naravno ne znajuci u sta on trosi njihove mukom zaradjene pare........pored svega sto je imao sad je podstanar sa zenom i djetetom,a sve sto je imao pojeli su poker automati,,,zalosno,trebalo mu je puno vremena i muke da se odvikne i krene pravim putem,a za svojom mladoscu i dan-danas zali...............

Za poker automate danas treba imati malo vise para,ali njih su zamjenile danas dobro poznate sportske kladionice,dovoljno da prodjes pored jedne i da vidis gomilu ljudi u dimu kako sjedi i bulji u televizor,pa zar to nije tragicno,,,,,zelja za zaradom,a niko ne pomisli koliko izgubi prije nego sto zaradi.

Ja strasno mrzim te kladionice i poker salone da mi je vlast pola dana ne vise pozatvarala bi sve.............

Ja strasno mrzim te kladionice i poker salone da mi je vlast pola dana ne vise pozatvarala bi sve....

I ja.

Mnogi igraju "sigurice" misleci da ce nesto da dobiju.. neko pak voli "iznenadjenje".. pa se tu nada velikoj zaradi.. a ustvari, niko ne shvata da postoji ono pravilo, moras uplatiti tiket 30 minuta pre pocetka utakmice.. Sto znaci, da do poluvremena svi tiketi u celom svetu su poznati, i zna se kako ce kladionice preziveti, a najmanji broj uplata dobiti! Tako se desava iz godine u godinu.. desava se da klubovi namerno prodavaju utakmice, sve u cilju toga da kladionice ne propadnu.. Zapravo, kladionice danas upravljaju modernim fudbalom (sportom)..

Ja sam igrao to mozda 20 puta.. 18 puta dok sam bio u sr. skoli, i to u prvoj kladionici koja se otvorila u BG.. nisam nista dobio.. a secam se nekog para koji me "prodao" Real-Valensija, gde je kraljvskom klubu trebala pobeda da osvoji titulu, mislim da je bilo cak pretposlednje kolo.. Real puk'o, ko zvecka.. i tada sam batalio.. Igrao sam mozda 2 puta posle.. jednom sam cak i dobio.. ali je bilo pola moje.. a pola moga pobre.. koji je iskusan i okoreli kladionicar... Njega zalim.. jer negde 2002/03 mu je vreme proletalo u kladionici.. Danas isto, kladionica mu je zivot.. najgore sto dobija nije u minusu.. ali nikada se to ne zna.. pa uvek moze okrenuti na zlo!

srecko-v.jpg

Kiosk „Srećko” u Ulici Žarka Zrenjanina bb u Pančevu definitivno je opravdao svoje ime. Tri miliona evra, koliko je pripalo dobitniku sedmice na lotou, završiće u džepu jednog Pančevca koji je tiket uplatio 31. decembra, između 13.20 i 13.30 baš u „Srećku”!

Kiosk „Srećko” je dobio ime po vlasniku Vasi Tomiću koji je srećno oženjen, a odavno je i deda. Trafika se vodi na jednu od njegovih ćerki - Julijani. Poslednjeg dana 2008. godine, oko pola dva, u kiosku je radila njena sestra Aleksandra Stamatović, koja ne može da se seti ko je uplatio dobitni tiket.

- Uobičajeno je od podne nastala gužva za uplatu kombinacija lotoa. U to doba uglavnom kupuju komšije i drugi poznati likovi. Ubeđena sam da je neko iz našeg komšiluka novopečeni milioner. Uverena sam da će se srećnik javiti, ako ne odmah, onda u narednom periodu. Ako tako bude želeo, njegov identitet će ostati naša tajna - priča Aleksandra.

Aleksandra kaže da ipak ne može da pretpostavi ko je srećni dobitnik, ali se nada da je neko slabijeg imovnog stanja, ko bi dobijenim novcem mogao da reši materijalnu egzistenciju.

- Da sam ja dobitnik, sigurno bih sa tolikim novcem uspela da zakrpim sve rupe u svom i porodičnom budžet. Živela bih lepše i opuštenije - kaže ona samouvereno i dodaje da bi njena radnja tek sada trebalo da bude na glasu.

- E, i mušterijama je sada jasno zašto se kiosk zove „Srećko”. Nadam se da će se to odraziti i na platu naših prodavačica - kaže Aleksandra.

Njene koleginice Mirjana Jakovljević i Andrea Koraćev dobacuju da im je žao što u njihovoj smeni nije uplaćen dobitni tiket i ozbiljno obećavaju da će, saznaju li identitet srećnika, to čuvati kao veliku tajnu.

Blic.

3.01.08.

Dobice covek novac... ali, da li ce i srecu sa njime dobiti?

Koliko ce prijatelja starih izgubiti?

Ja mislim da ljudi zbog nemastine igraju te srecke,Bingo itd...........izdvoje i zadnjih 100 dinara iz dzepa,da bi uplatili

a sutra gledaju kako ce skupiti za jedan kruv....... :) :)

Pa to je ono sto sam rekao.. da sto vece siromastvo to veca pomama za loto, i kladionicama

U bogatim zemljama, gde ljudi dobro zive, retko se igraju te igre..

A tek nasi sto igraju te sportske kladionice po svetu to im je glavni hobi.. :)

samo cujes na koga si ti odigrao dal na Reala,Celzi vec znam sve mislim i klubove iako nikada

nisam igrala jer cims se negde sastanu nasi muski prvo im je na koga si ti odigrao a

onaj me je zeznuo mislio sam pobedice jesi video ko bi reko da ce biti iznenadenje da ce ovaj drugi pobediti itd..

znam valjda vise na pamet sta ce reci.. :);D ;D

sve dok je to u domenu --sitnog ulaganja

treba shvatiti i odobriti kladionicu ...

smatram da je utakmica koja se prati , zanimljivija ako od

rezultatskog ishoda moze biti i neke koristi

Dobitnik 2.914.936 evra, premije za sedmicu novogodišnje igre na sreću loto, iz Pančeva još nije došao po svoj novac, ali javio se telefonom i zakazao sastanak sa čelnicima Državne lutrije Srbije. Za razliku od njega, dobitnica najveće premije novogodišnjeg binga iz Valjeva, neće dugo kriti identitet. Ona će u TV emisiji RTS1, najverovatnije u subotu, 17. januara, javno primiti 2 ključa: prvi, koji otključava stan od 100m2 i drugi - od „audija A6”. Treći deo nagrade, 7.400.000 dinara, biće joj uplaćeno pre prijema ključeva.

Blic.

6.01.08.